Plan kolajiska X

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod JanoH0e » sob 28 lis, 2015 1:56 pm

Plánujem si postaviť koľajisko, tiež niečo na spôsob "kulišárny" - zadná časť za kulisou. Rozmýšľam práve nad tím, ako "odsledovať" vlaky v SN. Zatiaľ ma napadlo použiť zrkadlovú tapetu a urobiť niečo ako "periskop" na sledovanie SN z prednej strany. Má niekto nejaké skúsenosti alebo nápady ?
JanoH0e
 
Příspěvky: 1411
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod vmucha » sob 28 lis, 2015 2:13 pm

V "číně" se dají sehnat poměrně levně kamerky s rozumnou kvalitou zobrazení....Určitě bys tu našel někde příspěvky lidí, kteří je mají ve skryťáku. Tak jestli třeba tohle není cesta pro tebe.
Doupovská dráha 2. epocha TT
vmucha
 
Příspěvky: 643
Registrován: stř 10 bře, 2010 11:42 am
Bydliště: Mšené-lázně

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod Dokusan » sob 28 lis, 2015 2:16 pm

Já to kromě detekce budu také řešit kamerkou, pro jistotu. Současně s těmi to dvěma opatřeními budu mít ke SN normální přístup.
Dokusan
 
Příspěvky: 172
Registrován: úte 15 led, 2013 8:48 am

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod milan ferdián » sob 28 lis, 2015 2:27 pm

žst.Malé Chornice TT/1:120 1850 x 1250 TILLIG/15° (bez přídavných panelů)

Přání:
- hlavní panel/plná deska -
- osobní souprava Brejlovec + 3 x "Ypsylóny" -
- nezávislý provoz na samostatném panelu bez přídavných dílů -

Už jenom první dvě přání,rozhodovaly o určité možnosti při tváření reliéfu kolejiště.Plná deska nedávala šanci na klasický skryťák.Ovál jsem zavrhl,protože co by bylo vidět.Stanici,kousek nalevo a napravo širou trať.Tak jsem zvolil tvar falešné smyčky.Jak vidíte skryťáky jsou samostatné na žádost modeláře.Ikdyž kapacita obou skryťáku se zda malá,při šikovné organizaci provozu,jsou schopny pojmout čtyři vlakové soupravy.Musí se dávat jen pozor kam bude vjíždět ve druhém skryťáku osobní vlak.

Vlečka do pískovny/štěrkovny jsou obohacením provozu.Jistě se vám bude zdát,že vlečka a traťová kolej je příliš blízko stanice.Při zachování základního poloměru R310 a délky osobního vlaku nebylo zbytí.Proto mezi vlečku a stanici a dále obou konců širých tratí je vložena stromová kulisa.Pevná kulisa je navržena mezi skryťáky a zbytkem viditelné části kolejiště.

Na hlavní panel bude připojeny další panely z plného materiálu.

Lokálka pokračuje přes zastávku Březinky a končí v ve stanici Nectava.Stanice Nectava má jen jednu dopravní kolej,druhá kolej manipulační slouží jen pro objezd vlakových souprav.Horní kusá kolej manipulační se skladištěm s rampou,volná skládka a končí na vlečce hospodářského družstva "Včela".Dolní kolej je vlečka do cukrovaru,kde vidíme jen vykládkový žlab pro cukrovou řepu.Nedílnou součástí stanice je lokomotivní remíza se základním zbrojením.
Přílohy
Malé Chornice DF5.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod JanoH0e » sob 28 lis, 2015 2:50 pm

vmucha píše:V "číně" se dají sehnat poměrně levně kamerky s rozumnou kvalitou zobrazení....Určitě bys tu našel někde příspěvky lidí, kteří je mají ve skryťáku. Tak jestli třeba tohle není cesta pro tebe.

Kamera je už pripravená :D . Len keďže koľajisko chcem "ľahko puritánske", tak nejak nezapadá moderná elektronika do celkového pojatia. Niekde som čítal, že to niekto rieši zrkadlami - len to akosi nerozviedol. A dvojité istenie tiež nie je na zahodenie :D .
JanoH0e
 
Příspěvky: 1411
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod Rocky_MK » sob 28 lis, 2015 4:13 pm

No já nevím. Plánek je to hezký a originální, ale ta odbočná trať je už tak hodně krátká - a ještě tam cpát zastávku? :) Ale jestli je to tak na přání, tak mlčím :)
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod milan ferdián » sob 28 lis, 2015 4:16 pm

Rocky_MK píše:No já nevím. Plánek je to hezký a originální, ale ta odbočná trať je už tak hodně krátká - a ještě tam cpát zastávku? :) Ale jestli je to tak na přání, tak mlčím :)

Ano.....
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod Dokusan » sob 28 lis, 2015 4:42 pm

Rocky_MK píše:No já nevím. Plánek je to hezký a originální, ale ta odbočná trať je už tak hodně krátká - a ještě tam cpát zastávku? :) Ale jestli je to tak na přání, tak mlčím :)


Tak ta zastávka tam být může a nemusí. Navíc o délce "panelu" se zastávkou/širou tratí není zatím rozhodnuto.
Rád uvítám další připomínky
Dokusan
 
Příspěvky: 172
Registrován: úte 15 led, 2013 8:48 am

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod Rocky_MK » sob 28 lis, 2015 6:55 pm

Já si myslím, že tam patří nějaký prvek optického oddělení. Za tou odbočkou do koncové stanice bych udělal zalesněný kopec a trať by jím mohla procházet v zářezu.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod milan ferdián » sob 28 lis, 2015 7:35 pm

Rocky_MK píše:Já si myslím, že tam patří nějaký prvek optického oddělení. Za tou odbočkou do koncové stanice bych udělal zalesněný kopec a trať by jím mohla procházet v zářezu.

Pravdu sice máš,ale jak psal Dokusan,zatím sám ještě neví.Projekt totiž měl skončit bez koncové stanice Nectava.Stanici jsem dokresli navíc,protože jsem jaksi nechtěl skončit se širou tratí na hraně panelu.Proto tam je i tá zastávka Březiny.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod rawen » sob 28 lis, 2015 7:37 pm

Vždy, když takhle vidím "panelově" ztvárněné motivy, které důvěrně znám, jsem moc a moc rád, že stavím moduly.
A mám chuť vyzvat zadavatele resp. stavitele, který se pravděpodobně nachází geograficky blízko, ať se přidá...

Radek

P.S.: Skutečná Nectava má mnoho kouzel, ale neexistující nádraží mezi ně neřadím. :) :!:
rawen
 
Příspěvky: 1698
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod milan ferdián » sob 28 lis, 2015 7:52 pm

rawen píše:Vždy, když takhle vidím "panelově" ztvárněné motivy, které důvěrně znám, jsem moc a moc rád, že stavím moduly.
A mám chuť vyzvat zadavatele resp. stavitele, který se pravděpodobně nachází geograficky blízko, ať se přidá...

Radek

Tak jej vyzvi.Je to Dokusan a má přesně stejné myšlenky v námětech jak vy.Viděl jsem Chornici z roku 1930 a to jsem koukal :P .

rawen píše:P.S.: Skutečná Nectava má mnoho kouzel, ale neexistující nádraží mezi ně neřadím. :) :!:

Detailisto,jde ti o to,že někdy zabrousím i do vašeho kraje,že :?: :D :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod Dokusan » sob 28 lis, 2015 8:25 pm

milan ferdián píše:Viděl jsem Chornici z roku 1930 a to jsem koukal :P


Mimochodem pochází z publikace:
100 let MORAVSKÉ ZÁPADNÍ DRÁHY
- ing. Vladimír Londin
• rok vydání: 89
Dokusan
 
Příspěvky: 172
Registrován: úte 15 led, 2013 8:48 am

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod milan ferdián » sob 28 lis, 2015 8:36 pm

rawen píše:
milan ferdián píše:žst.Plumlov TT/1:120 1850 x 1250 TILLIG/15°

Jen stejná plocha zůstala spolu s přídavnými desky,ob. viz výše příspěvek.


V Plumlově u Prostějova :?: Leda tak když stavěli hráz přehrady, byla u Stichovic (Mostkovic) stavební 600mm drážka.

A nikdy nerealizované plány na trať Severomoravská západní dráhy, která neměla jít přes Kostelec n. Hané, ale Plumlov. Kdo koukne na mapu (vrstevnice), ví proč.

Radek

Radku,Radku a co Moravská příčná dráha :?: Ta ti nic neříká :D .
- Prostějov město -
- Mostkovice -
- Stichovice -
- zast.Zlechov -
- zast.Plumlov město -
- Plumlov -

Trať měla dále pokračovat do Sloupu a do Boskovic.Pohádky o vrstevnici si nech pro děti :mrgreen: . :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod Dokusan » sob 28 lis, 2015 8:52 pm

milan ferdián píše:Radku,Radku a co Moravská příčná dráha :?: Ta ti nic neříká :D .
- Prostějov město -
- Mostkovice -
- Stichovice -
- zast.Zlechov -
- zast.Plumlov město -
- Plumlov -

Trať měla dále pokračovat do Sloupu a do Boskovic.Pohádky o vrstevnici si nech pro děti :mrgreen: . :wink:


Tato dráha měla být vedena ve směru
Jihlava – Tišnov – Rájec – Prostějov – Přerov. Měla procházet i Sloupem, kde se měla spojit
s dráhou Líšeň – Sloup.
Dokusan
 
Příspěvky: 172
Registrován: úte 15 led, 2013 8:48 am

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron