Plan kolajiska X

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod workous » ned 25 říj, 2015 2:08 pm

Teda Milane, ty to sem sázíš to už jsou vánoce ? :D
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod T 478 3022 » ned 25 říj, 2015 2:19 pm

Jiri Dvoracek píše: Zastavku takhle blizko u prejezdu na trati 250 neznam :oops: :lol: :mrgreen:

A co takhle Žabčice,nežli tam v rámci koridorizace udělali ten nadjezd?
Živě si pamatuji,jak soudružka železničářka u strážního domku stahovala a vytahovala závory ručně.
Ten dnešní nadjezd je blíže k Brnu.Přejezd byl blíže k zastávce-na mapě jako pokračování ulice Nádražní.
T 478 3022
 
Příspěvky: 163
Registrován: sob 10 lis, 2012 5:07 pm

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod jirmicz » ned 25 říj, 2015 7:37 pm

selfíčko jsou určitě Vranovice ikdyž podle náhledu si Milan s nimi trochu pohrál. Na ně jsem měl taky zálusk, ale ze všech možných důvodů jsem je myšlenkově opustil. Teď mám v hlavě jinou stanici, kterou nutně chci udělat :lol:
jirmicz
 
Příspěvky: 234
Registrován: pát 09 pro, 2011 9:43 pm
Bydliště: Turnov

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod czhunter » ned 25 říj, 2015 9:18 pm

milan ferdián píše:Pohraniční stanice České Žleby ČD/DB,V-VI.epocha s provozem Faller car.Spirálu jsem nezveřejnil.

Ahoj, jen taková drobnost - bylo by dobré nějak lépe opticky oddělit Faller car system a železniční koleje.
Chvilku jsem musel přemýšlet, proč je tam křížení jednokolejky a dvoukolejky, kde má zjevně přednost jednokolejná trať :D
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 559
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod Střelec » pon 26 říj, 2015 6:54 am

milan ferdián píše:A jako protiváhu,skoro mikro kolejiště o jedné dopravní a druhé manipulační koleji s mini remízou.Doplnil jsem nivelitu k horní stanici.A posunovat se dá,jen se to musí umět :mrgreen: .Ve skryťáku mohou být dvě soupravy,kdy sólo motorák stojí ve šturcu a manipuláček na jedné z kolejí.

Kamýk TT/1:120_850 x 700_TILLIG/15°


Jak jsem poznamenal už v jiném vlákně - pro stavbu ze dvou startsetů Kuehn je třeba počítat s minimální plochou 80x90cm, ale lepší je 80x100cm. ve stanicích ale bude potřeba geometrii dodávaného kolejiva mírně znásilnit
Přílohy
DSCN9520.JPG
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod milan ferdián » pon 26 říj, 2015 9:14 am

czhunter píše:
milan ferdián píše:Pohraniční stanice České Žleby ČD/DB,V-VI.epocha s provozem Faller car.Spirálu jsem nezveřejnil.

Ahoj, jen taková drobnost - bylo by dobré nějak lépe opticky oddělit Faller car system a železniční koleje.
Chvilku jsem musel přemýšlet, proč je tam křížení jednokolejky a dvoukolejky, kde má zjevně přednost jednokolejná trať :D

Značení dráhy Faller jsem v plánku ponechal,no stejně přemýšlím,že celý plánek do publikace překreslím bez dráhy Falleru :wink: .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod Jeňa Sova » pon 26 říj, 2015 10:15 am

A na co kreslit Faller do plánku? Vždyť kdo bude chtít, ten si ho udělá na svém kolejišti. Můžeš třeba upozornit, že tam je na to místo, ale jinak se mi zdá zbytečné se o tom vůbec zmiňovat. Plánky máš opět "dívatelné", už se těším na další, Milane. :)
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
 
Příspěvky: 967
Registrován: stř 25 srp, 2010 10:43 am
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod milan ferdián » pon 26 říj, 2015 10:23 am

Byl to požadavek modeláře zakomponovat dráhu Faller do kolejiště a to nevidíte skryté vratné trasy. :wink:

Těší mě nejen tvé hodnocení,ale i ostatních a co ty? :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod Jeňa Sova » pon 26 říj, 2015 11:55 am

Tak to je potom pochopitelné. Pokud to tak chtěl modelář. Já, co já? :) Já zatím střádám na dodělání rekonstrukce bytu a až to bude hotovo, tak asi začnu stavět mnou poslední zveřejněný plánek. Dnes jsem zkoušel Menhartice naskládat podél stěn dílny do "Elka" a nějak se mi to moc nepodařilo. Takže se zatím držím hesla "času dost". Poslední plánek vypadá takto, pro připomenutí:

Kolejiště.jpg
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
 
Příspěvky: 967
Registrován: stř 25 srp, 2010 10:43 am
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod MkTT » pon 26 říj, 2015 12:30 pm

Plánky jsou to opravdu parádní, už se těším na další.
A samozřejmě na knihu. :wink:
MkTT
 
Příspěvky: 567
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod HonzaM » pon 26 říj, 2015 12:55 pm

Jeňa Sova píše:Tak to je potom pochopitelné. Pokud to tak chtěl modelář. Já, co já? :) Já zatím střádám na dodělání rekonstrukce bytu a až to bude hotovo, tak asi začnu stavět mnou poslední zveřejněný plánek. Dnes jsem zkoušel Menhartice naskládat podél stěn dílny do "Elka" a nějak se mi to moc nepodařilo. Takže se zatím držím hesla "času dost". Poslední plánek vypadá takto, pro připomenutí:

Kolejiště.jpg

Vypadá to pěkně, jen bych spojovací trať udělal dvojkolejnou - míjení dvou vlaků na trati je velmi působivé (domácí kolejiště mám s výjimkou koncové lokálky kompletně dvojkolejné).
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4071
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod Jeňa Sova » pon 26 říj, 2015 1:02 pm

A do Sedlčan snad vede dvoukolejná lokálka? :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
 
Příspěvky: 967
Registrován: stř 25 srp, 2010 10:43 am
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod HonzaM » pon 26 říj, 2015 2:08 pm

To sice N, ale modelové kolejiště je vždy trochu fikce. Ale pochopitelně záleží na modeláři.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4071
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod Rocky_MK » pon 26 říj, 2015 6:03 pm

A to je reálné, aby do čtyřkolejné koncové stanice vedla dvoukolejka?
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Plan kolajiska X

Příspěvekod Jeňa Sova » pon 26 říj, 2015 6:22 pm

Proč by ne? V dopravně D3 je jedna dopravní kolej, ale vede do ní dvojkolejka. :lol: Pánové, další debata u mě v tématu, ať to tu Milanovi neplevelíme. Však on si to promaže sám. :)
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
 
Příspěvky: 967
Registrován: stř 25 srp, 2010 10:43 am
Bydliště: pod Hostýnem...

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků