Plan kolajiska

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod Houmr » ned 04 kvě, 2008 5:13 pm

Bezva to jsem chtěl slyšet, díky. Možná by stálo za to udělat v uzamčené sekci rozdělení na ručně kreslené plánky a plánky ve Wintracku od všech kolegů, samozřejmě jen konečná řešení. Plánky by se mohli posílat do redakce, kde by je p.Dalecký, nebo Milan vkládali, do zamčené sekce.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod Radek Mende » ned 04 kvě, 2008 5:52 pm

Plánování kolejiště nerozumím tolik co Milan F.nebo Jarda H ale zkusím přidat svůj názor.
Wintrack má tu výhodu ,že je v 3D,což pro někoho může být obrovská přednost.
Ale Milan má ty plánky perfektně vychytané a popsané.Nejdříve jsem myslel ,že by bylo dobré k Milanovým plánkům přidat pohled ve Wintracku,
ale to co Milan vymyslí a nakreslí to Wintrack nemá šanci zobrazit.
Takže bych souhlasil s názorem "nemíchat"krásné kreslené s Wintrackem .
Možná by bylo zajímavé,kdyby ti co použijí Milanovi plánky časem poslali foto hotového kolejiště,aby bylo vidět do jaké míry se podařily Milanovi nápady realizivat.
TT DCC , PC ovládání Model Jop+ FCS,v současné době i N moduly
http://www.radyme.websnadno.cz
Uživatelský avatar
Radek Mende
 
Příspěvky: 493
Registrován: pát 20 dub, 2007 2:35 am
Bydliště: Neratovice

Příspěvekod Jarda H. » ned 04 kvě, 2008 6:13 pm

Radek Mende píše:..... Možná by bylo zajímavé,kdyby ti co použijí Milanovi plánky časem poslali foto hotového kolejiště,aby bylo vidět do jaké míry se podařily Milanovi nápady realizivat.


To by nebylo vůbec špatné :lol: , taky jsem na to myslel ! Fotky hotového (je někdy vůbec hotovo ?) kolejiště nebo kolejiště v pokročilé fázi výstavby by pro ilustraci - ne jako dokumentace stavby :!: - byla dobrým doplněním návrhu !

A ještě k jedné poznámce od Radka M. - já si tady nedělám ani nechci dělat patent na rozum kolem plánů kolejiště, jen se snažím předložit svůj pohled a názor (i když někdy mylný), ale myslím, že právě v té diskuzi je síla dovést věci ke zdárnému konci !!

Souhlasím s tím, že na plánek v 3D je pěkný pohled, ale jako strojař odkojený strojnickými výkresy (ručně kreslenými !!) jsem plánky kolejišť od milana f. nadšen :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Styčná stanice H0/H0e-Antonín

Příspěvekod milan ferdián » sob 10 kvě, 2008 3:21 pm

Rozpracované domácí kolejiště.
Naposledy upravil milan ferdián dne ned 18 kvě, 2008 10:19 am, celkově upraveno 1
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Uzlová stanice_TT_Konopaslik

Příspěvekod milan ferdián » ned 11 kvě, 2008 1:46 pm

Jedna bleskovka.Jelikož nám už kolega staví,tak jsem jen narychlo sestavil jeho uzlovou stanici.Poznámky mám tyto:
Stanice byla upravená jen dle možnosti,neroztahovat do šířky ,zachovat napojení na díl 4 a nechal jsem i původní počet kolejí ve stanici.Pravé zhlaví ,bohužel dle napojení nešlo vůbec upravit a z toho důvodu,že jak poznamenal Jarda H.,škoda, že je to dáno.Je tam malá chyba,mezi kolejemi 2 a 6 nakraji dílu 3 a 4, musí být míra 86 mm :!: To není můj výmysl.Levé zhlaví jsem zplnohodnotil .Přidal jsem zde aspoň jednu odstavnou kolej pro osobní vozy a opět dle poznámky Jardy H. jsmem dal níže traťovku.Zhlaví je plně sjízdné ve všech směrech dvojkolejné trati.Ostrovní nástupiště s podchodem je situováno mezi kolejemi 3 a 1 a u koleje 6.Jelikož byla daná nešťastně rozteč kolejí 2 a 4 (64,5 mm) je zde též ,ale užší ostrovní nástupiště s úrovňovým přechodem na nástupiště u koleje 6.Jsou zde i zavazadlové výtahy.Pro názornost délky stanice, na kolejí 1 stojí rychlík v řazení T478.3/Fa/Dsa/Aa/ABa/WR/Ba/Ba (délka soupravy 1570 mm).Ostrovní nástupiště třeba zastřešit.
Co se týče poloměrů oblouku na tomto kolejiště.V případě ,že pro provoz budeš používat osobní vozy skupiny C (227) dle NEM 112,tak dle tabulky zjistíš,že do skrytých prostor,můžeš použít pro dvojkolejnou trať ,minimální poloměr R353+R396 .Doporučují na viditelných místech,ještě nepostavených dílu 1,2 a 3 použít poloměry R631+R588.Taktéž lituji absenci skryté stanice,protože zde máme jen dva okruhy.Přeji stavbě zdar a sám jsem velmi zvědavý na celkový výsledek celé stavby.

http://milanf.rajce.idnes.cz/modelybiz/
Naposledy upravil milan ferdián dne ned 18 kvě, 2008 10:20 am, celkově upraveno 1
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Kolejiště_H0/H0e-Antonín

Příspěvekod milan ferdián » pon 12 kvě, 2008 5:20 pm

Styčná stanice_1435/760_

Požadavek ,původně jen dva nezávislé okruhy na daném prostoru
2850*1500mm ve velikosti H0/H0e.
Námětem tohoto kolejiště je styčná stanice dvou rozchodů, 1435 mm a 760 mm.Normálněrozchodná stanice je ukončena na obou koncích smyčkami o třech kolejích.Úzkorozchodná trať tvoří ovál se skrytou stanici o třech kolejích.Styčná stanice je situovaná v mělkém sedle.Tento způsob nám dovoluje ,aby trať vystoupala k sedlu a potom klesala.Úzká naopak jen vystoupá ,jakoby na fiktivní náhorní plošinu.Kolejiště úzké nemá žádnou skutečnou předlohu a jsou zde víceméně využity podklady ze žst.Frýdlant v Čechách,podkladem podvalové rampy (nefunkční) a překladištěm z této stanice.Jelikož u nás žádná úzká nemá tunelové ústí,je zde použito,jako vjezd do hustého lesa z obou dvou stran.Skrytá stanice úzké je schována pod imitaci zarostlého údolí a je z levé strany kryta vysokou opěrnou zdi a svahem,na níž je situovaná místni komunikace ke styčné stanici a loukou směrem k údolí.Aby stanice a širá trať nebyla tak mezi sebou viditelná,je zde navrhnut hustý vysoký smrkový les,který je fiktivně rozděluje.Záměrně je ponechán volný prostor u stanice formou louky před tímto smrkovým lesem.Toto kolejiště si vyžádalo dosti značné stoupání na N.T. 1:33,333 a 1:30.Na Ú.T. 1:40 a 1:42.Celé kolejiště je sestaveno z kusového kolejového sortimentu výrobce FLEISCHMANN/Profigleis/18°.Majitel nesmí zapomenout hlavně na kolejový díl tzv.nastavovací kolej Fl-6110 z 80mm na 120 mm.Přeji příjemnou stavbu.

http://milanf.rajce.idnes.cz/modelybiz/
Naposledy upravil milan ferdián dne čtv 08 led, 2009 9:30 am, celkově upraveno 2
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Kolejiště HO/HOe

Příspěvekod Tonda » úte 13 kvě, 2008 6:48 am

Chtěl bych Milanovi poděkovat za to, jak se zhostil návrhu na moje kolejiště. V tuto chvíli mám hotový rám, vyřešeno jeho upevnění na stěnu, protože kolejiště bude v případě potřeby možné sklopit ke zdi. Případným zájemcům o toto řešení mohu poskytnout výkres závěsů- ověřeny cca 15-ti letým provozem..
Tonda
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 06 kvě, 2008 7:36 pm

Příspěvekod juroH0 » úte 13 kvě, 2008 4:40 pm

to co je na tom ceknito za skur.... system??? vraj Prohlížení obrázků je momentálně možné pouze s Prémiovým účtem... :cry:
H0(e), DCC, epocha II-III
7", 1:4
Uživatelský avatar
juroH0
 
Příspěvky: 900
Registrován: stř 11 dub, 2007 12:59 pm
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod Jarda H. » úte 13 kvě, 2008 6:41 pm

juroH0 píše:to co je na tom ceknito za skur.... system??? vraj Prohlížení obrázků je momentálně možné pouze s Prémiovým účtem... :cry:


Holt vydělávat se dá prakticky na všem, jen mít ten "nápad" a ... :roll: :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Kolejiště HO/HOe

Příspěvekod Jarda H. » úte 13 kvě, 2008 6:47 pm

Tonda píše:... V tuto chvíli mám hotový rám, vyřešeno jeho upevnění na stěnu, protože kolejiště bude v případě potřeby možné sklopit ke zdi. Případným zájemcům o toto řešení mohu poskytnout výkres závěsů- ověřeny cca 15-ti letým provozem..


To Tonda :
možná by bylo vhodné jako "udičku" hodit sem pár fotek, jak to vypadá ! Sklopnou desku (kolejiště) považuji především do paneláku jako výborné řešení. Pak se určitě najdou i další zájemci o skicu či výkres, aby sami nemuseli řešit něco, co již bylo vyřešeno a hlavně odzkoušeno :!: Já sám se rád podívám na řešení - takže díky dopředu :lol: :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod vvitty » stř 14 kvě, 2008 11:56 am

Jarda H. píše:
juroH0 píše:to co je na tom ceknito za skur.... system??? vraj Prohlížení obrázků je momentálně možné pouze s Prémiovým účtem... :cry:


Holt vydělávat se dá prakticky na všem, jen mít ten "nápad" a ... :roll: :!:


na druhou stranu, provozovat server pro vsechny zdarma dlouhodobe neni unosne, vzdy to musi nekdo zaplatit - bud reklama, nebo uzivatele. doby, kdy na internetu bylo vsechno zdarma uz jsou davno pryc... 30,- neni zas takova palka, ne?
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Sklápění kolejiště

Příspěvekod Tonda » stř 14 kvě, 2008 12:08 pm

Nějakou fotku bych mohl udělat snad přes víkend. Výkres jsem už taky slíbil jednomu kolegovi. Bohužel je to vždy o čase. . Myslím si, že jsem pak schopen i nechat to vyrobit pro toho, kdo nemá sám možnosti. Otec má tento systém sklápění ještě vylepšen o elektrický pohon s motorem na napínání troleje ( doba, kdy se to dělalo je tak dávno, že nějaký zednický vrátek za pár Kč v OBI byla holá utopie..) a funguje to bezvadně. Jen je třeba mít vše na kolejišti řádně připevněno a nezapomenout na nějakou mašinu při uklízení :D :D :D
Tonda
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 06 kvě, 2008 7:36 pm

Příspěvekod juroH0 » stř 14 kvě, 2008 12:11 pm

no to je jasne....lenze kazdy bol zvyknuti ze je to free a zrazu boom...a chcu lowa....
H0(e), DCC, epocha II-III
7", 1:4
Uživatelský avatar
juroH0
 
Příspěvky: 900
Registrován: stř 11 dub, 2007 12:59 pm
Bydliště: Slovensko

Sklápění kolejiště

Příspěvekod Tonda » stř 14 kvě, 2008 12:35 pm

Tak tady je alespoň hrubá skica principu :)

http://tonda13.rajce.idnes.cz/upevneni_panelu/
Tonda
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 06 kvě, 2008 7:36 pm

Příspěvekod Michal Šuhajda » stř 14 kvě, 2008 1:59 pm

vvitty píše:
na druhou stranu, provozovat server pro vsechny zdarma dlouhodobe neni unosne, vzdy to musi nekdo zaplatit - bud reklama, nebo uzivatele. doby, kdy na internetu bylo vsechno zdarma uz jsou davno pryc... 30,- neni zas takova palka, ne?

Nejde o 30,- Kč, (i když za rok už je to 360,- a za to je vagon). Spíš se mi nelíbí přístup serveru, který bez varování (upozornění, že bez prémiového účtu musím čekat 3-6 vteřin za vhodné varování nepovažuju) ze dne na den zpoplatní své služby pro všechny uživatele mi přjde neseriózní. Uznávám, že je to v pořádku, a že na to má provozovatel právo, ale zdá se mi to neslušné.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron