Diskuse ke III.dílu

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Diskuse ke III.dílu

Příspěvekod hank » sob 27 pro, 2014 12:51 pm

Dan Buchtela píše:U třetího dílu se Milan z mně neznámého důvodu rozhodl omezit počet výtisků na pouhých 400 ks... Podle příprav na díl IV. se zdá, že Milan směřuje spíše k produkci pro omezený okruh předplatitelů a nemá zájem o širší distribuci v běžných prodejních modelářských kanálech...


Čímž může celá diskuse o marketingu a distribuci skončit. Zřejmě jsme se pokoušeli dělat účet bez hostinského... :o :? :roll:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6153
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Diskuse ke III.dílu

Příspěvekod milan ferdián » sob 27 pro, 2014 1:12 pm

rawen píše:Těch 400 výtisků (nečekaně prozrazených) je pro mě šok a současně vysvětlením mnohého.
Je zbytečné dělat ekonomické rozbory a koumat "co by kdyby", ale mrzí mě volba tohoto propagačně - distribučního modelu stejně jako nešťastné načasování a související uspěchání vydání...

(Jinak jsem ostuda, knihu nemám, nějak mě to neoslovilo - ale i to je obraz propagačně distribučního snažení...)

Radek

Propagace běžela v tématu "Plány kolajisk VII".Načasování bylo dobré a uspěchání,zde moc nerozumím této připomínce?
milan ferdián
 
Příspěvky: 11845
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Diskuse ke III.dílu

Příspěvekod milan ferdián » sob 27 pro, 2014 1:33 pm

rawen píše:Těch 400 výtisků (nečekaně prozrazených) je pro mě šok a současně vysvětlením mnohého.
Je zbytečné dělat ekonomické rozbory a koumat "co by kdyby", ale mrzí mě volba tohoto propagačně - distribučního modelu stejně jako nešťastné načasování a související uspěchání vydání...

(Jinak jsem ostuda, knihu nemám, nějak mě to neoslovilo - ale i to je obraz propagačně distribučního snažení...)

Radek

Příští rok má přinést něco nového mimo IV.dílu .Bude potom zajímavé srovnávat vaše reakce :D.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11845
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Diskuse ke III.dílu

Příspěvekod chameleon » sob 27 pro, 2014 2:05 pm

Dan Buchtela píše:No Hanku, když ono by nebyl problém prodat více výtisků, i pro předchozí díly jsem zajišťoval distribuci pro modelářské prodejny...a prodalo se tam pár set kousků. To byly ale náklady blížící se po dotisku k tisíci kusům.

Dane, myslím, že když řekneš A tak aby to bylo fér, tak bys měl zmínit i B :|
Po rozprodání "standardního" množství výtisků 2. dílu, jsi nás požádal o dotisk, z důvodu, že vidíš potenciál v prodeji dalších stovek kusů v rámci svých distribučních kanálů, které jsou zde uvedeny. A jak to s dotiskem dopadlo :?:
Fakturu za 100ks odebraných knih, jsi splácel 2 roky, dle postupného prodeje knihy.
Zbylých vytištěných 200ks leží na skladě a Milan v tom má peníze. Ano, knihy nejsou rohlíky, nezkazí se, jednou se snad prodají, to je pravda. Nyní například, když byl boom ohledně vydaného 3. dílu se dokázalo prodat něco přes 20ks...

Dan Buchtela píše:U třetího dílu se Milan z mně neznámého důodu rozhodl omezit počet výtisků na pouhých 400 ks, z nichž v současné chvíli zbývá cca posledních 50 ks.

50ks je u nás na skladě = nejsou prodány. Dalších stovky knih jsou navazeny u tebe a u druhého distributora, ale jestli jsou prodány, to já s Milanem zatím nedokážeme říct, neboť peníze zatím nedorazily.... Peníze přišly pouze od místních/abonentů, což je super, alepsoň nějaká jistota pro Milana. To nepíšu z důvodu, že bychom si stěžovali na peníze, jen chci upřesnit fakta, když už se to tady tak řeší :|
Milana naprosto chápu. Tedy též jsem se snažil Milana přesvědčit, aby se udělalo 500ks, ale jak je vidět dle prodeje, Milan to odhadnul lépe než já.

hank píše:Čímž může celá diskuse o marketingu a distribuci skončit. Zřejmě jsme se pokoušeli dělat účet bez hostinského... :o :? :roll:

Hanku, přes SZ pon říj 06, 2014 6:09 pm jsem ti přece popisoval, jak to s Milanovými publikacemi je. Chápu, že u tebe to bude profesionální deformací, že jsi zvyklý knihy/výrobky marketingově propagovat jinak, ale opravdu to je tak, že tato kniha je určená především pro místní komunitu, co je na tom špatného :?:

rawen píše:Těch 400 výtisků (nečekaně prozrazených) je pro mě šok a současně vysvětlením mnohého.

Radku pro někoho to může být šok, pro nás s Milanem, když se těch 400 knih prodá, tak to bude úspěšný, příjemný projekt. Vznikla další pěkná Milanovo kniha, prodala se, a Milan bude obdrženou odměnou motivovaný na přípravu dalšího dílu :wink:
Naposledy upravil chameleon dne sob 27 pro, 2014 2:25 pm, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: Diskuse ke III.dílu

Příspěvekod milan ferdián » sob 27 pro, 2014 2:22 pm

chameleon píše:
Dan Buchtela píše:No Hanku, když ono by nebyl problém prodat více výtisků, i pro předchozí díly jsem zajišťoval distribuci pro modelářské prodejny...a prodalo se tam pár set kousků. To byly ale náklady blížící se po dotisku k tisíci kusům.

Dane, myslím, že když řekneš A tak aby to bylo fér, tak bys měl zmínit i B :|
Po rozprodání "standardního" množství výtisků 2. dílu, jsi nás požádal o dotisk, z důvodu, že vidíš potenciál v prodeji dalších stovek kusů v rámci svých distribučních kanálů, které jsou zde uvedeny. A jak to s dotiskem dopadlo :?:
Fakturu za 100ks odebraných knih, jsi splácel 2 roky, dle postupného prodeje knihy.
Zbylých vytištěných 200ks leží na skladě a Milan v tom má peníze. Ano, knihy nejsou rohlíky, nezkazí se, jednou se snad prodají, to je pravda. Nyní například, když byl boom ohledně vydaného 3. dílu se dokázalo prodat něco přes 20ks...

Dan Buchtela píše:U třetího dílu se Milan z mně neznámého důodu rozhodl omezit počet výtisků na pouhých 400 ks, z nichž v současné chvíli zbývá cca posledních 50 ks.

50ks je u nás na skladě = nejsou prodány. Dalších stovky knih jsou navazeny u tebe a u druhého distributora, ale jestli jsou prodány, to já s Milanem zatím nedokážeme říct, neboť peníze zatím nedorazily.... Peníze přišli pouze od místních/abonentů, což je super, alepsoň nějaká jistota pro Milana. To nepíšu z důvodu, že bychom si stěžovali na peníze, jen chci upřesnit fakta, když už se to tady tak řeší :|
Milana naprosto chápu. Tedy též jsem se snažil Milana přesvědčit, aby se udělalo 500ks, ale jak je vidět dle prodeje, Milan to odhadnul lépe než já.

hank píše:Čímž může celá diskuse o marketingu a distribuci skončit. Zřejmě jsme se pokoušeli dělat účet bez hostinského... :o :? :roll:

Hanku, přes SZ pon říj 06, 2014 6:09 pm jsem ti přece popisoval, jak to s Milanovými publikacemi je. Chápu, že u tebe to bude profesionální deformací, že jsi zvyklý knihy/výrobky marketingově propagovat jinak, ale opravdu to je tak, že tato kniha je určená především pro místní komunitu, co je na tom špatného :?:

rawen píše:Těch 400 výtisků (nečekaně prozrazených) je pro mě šok a současně vysvětlením mnohého.

Radku pro někoho to může být šok, pro nás s Milanem, když se těch 400 knih prodá, tak to bude úspěšný, příjemný projekt. Vznikla další pěkná Milanovo kniha, prodala se, a Milan bude obdrženou odměnou motivovaný na přípravu dalšího dílu :wink:

Jen potvrzuji tyto slova.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11845
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Diskuse ke III.dílu

Příspěvekod rawen » sob 27 pro, 2014 2:52 pm

milan ferdián píše:
rawen píše:Těch 400 výtisků (nečekaně prozrazených) je pro mě šok a současně vysvětlením mnohého.
Je zbytečné dělat ekonomické rozbory a koumat "co by kdyby", ale mrzí mě volba tohoto propagačně - distribučního modelu stejně jako nešťastné načasování a související uspěchání vydání...

(Jinak jsem ostuda, knihu nemám, nějak mě to neoslovilo - ale i to je obraz propagačně distribučního snažení...)

Radek

Propagace běžela v tématu "Plány kolajisk VII".Načasování bylo dobré a uspěchání,zde moc nerozumím této připomínce?

Knihu (obecně) považuji za předmět dlouhodobější hodnoty, částečně investici, částečně umělecké dílo. Proto mi je proti srsti "stíhání" Vánoc, šizení korektur, dokreslování na poslední chvíli. Zvlášť tomu nerozumím ve vztahu k jejímu specifickému určení pro zdejší modeláře a nikoliv do regálu předvánočního supermarketu.

Podotýkám, že nekritizuji Milanovu práci nebo obsah knih - s předchozími díly jsem velmi spokojen, na vlečky se těším, jen u tohoto třetího dílu se u mne nějak nesešla nabídka s poptávkou. :)

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1709
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Diskuse ke III.dílu

Příspěvekod milan ferdián » sob 27 pro, 2014 2:55 pm

rawen píše:jen u tohoto třetího dílu se u mne nějak nesešla nabídka s poptávkou. :)

Radek

Stále nerozumím :shock: .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11845
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Diskuse ke III.dílu

Příspěvekod milan ferdián » sob 27 pro, 2014 3:05 pm

rawen píše:Knihu (obecně) považuji za předmět dlouhodobější hodnoty, částečně investici, částečně umělecké dílo. Proto mi je proti srsti "stíhání" Vánoc
Proč,ideální doba.
rawen píše: šizení korektur
Čtyři měsíce se ti zdají málo?
rawen píše: dokreslování na poslední chvíli
Já jsem nic nedokresloval na poslední chvíli .
rawen píše: Zvlášť tomu nerozumím ve vztahu k jejímu specifickému určení pro zdejší modeláře a nikoliv do regálu předvánočního supermarketu.

Jednoduché vysvětlení,zdejší komunita se zasloužila o to,že začli vznikat tyto díly.Supermarket na tom nemá zbla zásluhu.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11845
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Diskuse ke III.dílu

Příspěvekod rawen » sob 27 pro, 2014 3:18 pm

Poslal jsem SZ. A slibuji, že už nebudu rejpat.

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1709
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Diskuse ke III.dílu

Příspěvekod radekkrupka » sob 27 pro, 2014 3:35 pm

Co kdybysme řešili tu knížku po faktické stránce a ne nějaké "co by, kdyby"?
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Diskuse ke III.dílu

Příspěvekod hank » sob 27 pro, 2014 5:31 pm

chameleón: Ano, myslím, že bylo dostatečně vysvětleno, že podstatou celého projektu je prodávat knihu omezenému a definovanému okruhu zákazníků. Pochopitelně jsem nemohl vědět, že pokus dostat ji i mimo něj dopadl tak, jak dopadl. Zřejmě to máte oba promyšleno a patří vám za to uznání a dík.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6153
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Diskuse ke III.dílu

Příspěvekod milan ferdián » sob 27 pro, 2014 6:43 pm

hank píše:chameleón: Ano, myslím, že bylo dostatečně vysvětleno, že podstatou celého projektu je prodávat knihu omezenému a definovanému okruhu zákazníků. Pochopitelně jsem nemohl vědět, že pokus dostat ji i mimo něj dopadl tak, jak dopadl. Zřejmě to máte oba promyšleno a patří vám za to uznání a dík.

No,teď už víš :? .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11845
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Diskuse ke III.dílu

Příspěvekod chameleon » sob 27 pro, 2014 8:25 pm

czhunter píše:Měl bych k ní nějaké připomínky k sazbě (hlavně na některých stranách příliš malé okraje směrem k vazbě a dolní okraje - to když tak napíšu kde, ale myslím, že to každý vidí, str. 7, 8, 17, 20, 72, ...), které by šly v příštích dílech odstranit, ale celkově je kvalita (sazby a grafiky) o něco vyšší, než u předchozího dílu.

Děkuji za pochvalu, že sazba a grafika má zlepšující se tendenci - samozřejmě mě to jako sazeče/grafika amatéra potěšilo :wink:

Jinak s tou výtkou souhlasím, ale moc nevím co s tím :wink: Samozřejmě texty/popisky obrázku na str.7 zasahující do vazby je chyba, ale jak s plánkem? Plánky, které se vejdou v rámci jedné strany, tak mohu příště trošku zmenšit, ale co s plánky které jsou přes obě strany? To mi samotného štve při prohlížení knihy... :wink: Většinou se snažím, aby v tom předělu mezi stranami nebyly výhybky, zhlaví, aby i když se "ztratí" kus obrázku ve hřbetu, tak aby člověk neztratil návaznost...

Napadá mě to vyřešit jedině stylem, že u vazby bude ochranná zóna třeba 8mm a Milanovu kresbu přefiknu u kraje zóny a navážu na další straně... :?:
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: Diskuse ke III.dílu

Příspěvekod pekl024 » sob 27 pro, 2014 8:30 pm

chameleon píše: Samozřejmě texty/popisky obrázku na str.7 zasahující do vazby je chyba, ale jak s plánkem? Plánky, které se vejdou v rámci jedné strany, tak mohu příště trošku zmenšit, ale co s plánky které jsou přes obě strany? To mi samotného štve při prohlížení knihy... :wink: Většinou se snažím, aby v tom předělu mezi stranami nebyly výhybky, zhlaví, aby i když se "ztratí" kus obrázku ve hřbetu, tak aby člověk neztratil návaznost...:


V některých knihách /např.mapy/ jsou "vloženy" do vazby rozkládací dvoulisty , to by asi šlo :?:

Petr
Uživatelský avatar
pekl024
 
Příspěvky: 900
Registrován: čtv 11 lis, 2010 2:40 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Diskuse ke III.dílu

Příspěvekod Myšpulín » sob 27 pro, 2014 8:47 pm

chameleon píše:
czhunter píše:Měl bych k ní nějaké připomínky k sazbě (hlavně na některých stranách příliš malé okraje směrem k vazbě a dolní okraje - to když tak napíšu kde, ale myslím, že to každý vidí, str. 7, 8, 17, 20, 72, ...), které by šly v příštích dílech odstranit, ale celkově je kvalita (sazby a grafiky) o něco vyšší, než u předchozího dílu.

Děkuji za pochvalu, že sazba a grafika má zlepšující se tendenci - samozřejmě mě to jako sazeče/grafika amatéra potěšilo :wink:

Jinak s tou výtkou souhlasím, ale moc nevím co s tím :wink: Samozřejmě texty/popisky obrázku na str.7 zasahující do vazby je chyba, ale jak s plánkem? Plánky, které se vejdou v rámci jedné strany, tak mohu příště trošku zmenšit, ale co s plánky které jsou přes obě strany? To mi samotného štve při prohlížení knihy... :wink: Většinou se snažím, aby v tom předělu mezi stranami nebyly výhybky, zhlaví, aby i když se "ztratí" kus obrázku ve hřbetu, tak aby člověk neztratil návaznost...

Napadá mě to vyřešit jedině stylem, že u vazby bude ochranná zóna třeba 8mm a Milanovu kresbu přefiknu u kraje zóny a navážu na další straně... :?:

Udělal bych to stylem mapy. Na kresbě čáru a za ní 7 až 10 mm ještě pokračovat a pak konec. No a na vedlejší stránce obdobně, jen zrcadlově, tedy začít těch 7 až 10 mm před čárou. Těch 14 až 20 mm je dost velká plocha na pochopení pokračování detailů.

Mě spíš vadí strana 8, to co je vlevo nahoře nebo vpravo dole. Sice brýle ještě nemám, ale trénink vás eNkařů také ne. Za chvíli si to již nepřečtu. Toto už je myslím moc.

Jirko, mám ale i praktičtější radu. V tiskárně je jistě řezačka, vezmi balík A-čtyřek a ořízni jej na správnou míru a předej ho Milanovi s tím, že co nebude na tomto papíru, to nevezmeš. :lol: :lol: :lol:
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků