Diskuse ke III.dílu

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Diskuse ke III.dílu

Příspěvekod milan ferdián » sob 27 pro, 2014 8:52 pm

Myšpulín píše:Mě spíš vadí strana 8, to co je vlevo nahoře nebo vpravo dole. Sice brýle ještě nemám, ale trénink vás eNkařů také ne. Za chvíli si to již nepřečtu. Toto už je myslím moc.

Jirko, mám ale i praktičtější radu. V tiskárně je jistě řezačka, vezmi balík A-čtyřek a ořízni jej na správnou míru a předej ho Milanovi s tím, že co nebude na tomto papíru, to nevezmeš. :lol: :lol: :lol:

Ha,ha 8) ,že se tři listy formátu A4 nacpalo na jednu stránku... :lol: se sice nemuselo,ale nenapadlo mne,že nejsem jedinej,co nevidí :wink: .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Diskuse ke III.dílu

Příspěvekod polarniliska » sob 27 pro, 2014 9:17 pm

Ahoj,jestli se můžu přidat do diskuze, tak to že se plánek stráci ve vazbě mě taky štve. Ale jak už řekl Pekl024, kdyby to šlo udělat jako mapy,že by se stránka rozkládala, bylo by to super :)

Jinak Milane, úžasná kniha. Nejhezčí dárek od Ježíška :D Dík Tobě i ostatním co na III.dílu pracovali :)
Uživatelský avatar
polarniliska
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 12 lis, 2013 9:57 pm
Bydliště: Kraslice

Re: Diskuse ke III.dílu

Příspěvekod milan ferdián » sob 27 pro, 2014 9:23 pm

polarniliska píše:Ahoj,jestli se můžu přidat do diskuze, tak to že se plánek stráci ve vazbě mě taky štve. Ale jak už řekl Pekl024, kdyby to šlo udělat jako mapy,že by se stránka rozkládala, bylo by to super :)

Jinak Milane, úžasná kniha. Nejhezčí dárek od Ježíška :D Dík Tobě i ostatním co na III.dílu pracovali :)

Díky :wink: K dvojlistu ať se vyjádří chameleon.Já nejsem proti.Já mám tu obrovskou výhodu oproti Vám,že ty plánky vidím vcelku :mrgreen: .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Diskuse ke III.dílu

Příspěvekod chameleon » sob 27 pro, 2014 9:24 pm

pekl024 píše:V některých knihách /např.mapy/ jsou "vloženy" do vazby rozkládací dvoulisty , to by asi šlo :?:

Petr

jo, to by bylo hodně vymazlené :wink: přemýšlel jsem již nad tím u I. dílu, ale raději jsem zůstal "při zemi" :wink: Uvidíme, s jakými plány přijde Milan s dalším dílem, mohli bychom to u pár plánů vyzkoušet :twisted: Poptám se v tiskárně, asi by to neměl být problém, všiml jsem si, že u starých knih kde byly výkresy či mapy to bylo celkem běžné, tak to určitě nebude problém ani v dnešní době.

Myšpulín píše:Udělal bych to stylem mapy. Na kresbě čáru a za ní 7 až 10 mm ještě pokračovat a pak konec. No a na vedlejší stránce obdobně, jen zrcadlově, tedy začít těch 7 až 10 mm před čárou. Těch 14 až 20 mm je dost velká plocha na pochopení pokračování detailů.
asi rozumím..a tedy co bude za čarou, bude "duplikované".. Jasně, to není problém :wink:

Myšpulín píše:...vezmi balík A-čtyřek a ořízni jej na správnou míru a předej ho Milanovi s tím, že co nebude na tomto papíru, to nevezmeš. :lol: :lol: :lol:
přesně tak, Milan to nějak napasuje do té A4, vytisknem ve vyšším rozlišení, ušetříme papír, a navíc budem moc prodávat ke knize lupy s logem MF :P
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: Diskuse ke III.dílu

Příspěvekod milan ferdián » sob 27 pro, 2014 9:25 pm

Nemusíte se obávat ceny u IV.dílu.Budeme se snažit,no jak to bylo v té pohádce :"...přiměřeně,přiměřeně..." :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Diskuse ke III.dílu

Příspěvekod chameleon » sob 27 pro, 2014 9:28 pm

milan ferdián píše:Díky :wink: K dvojlistu ať se vyjádří chameleon.Já nejsem proti.Já mám tu obrovskou výhodu oproti Vám,že ty plánky vidím vcelku :mrgreen: .

A budeš tam mít vůbec nějaké větší plány :?: Já slyšel, že tam prý budou jen samý prckové - sem tam vlečka, remíza...nebo neeee? :twisted:
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: Diskuse ke III.dílu

Příspěvekod milan ferdián » sob 27 pro, 2014 9:32 pm

Pro ty co nevidí.....
Přílohy
Sólo pro 810 způsoby přemístění.jpg
Sólo pro 810 Rozpojování vozů.jpg
Sólo pro 810 rozpojování.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Diskuse ke III.dílu

Příspěvekod milan ferdián » sob 27 pro, 2014 9:34 pm

chameleon píše:
milan ferdián píše:Díky :wink: K dvojlistu ať se vyjádří chameleon.Já nejsem proti.Já mám tu obrovskou výhodu oproti Vám,že ty plánky vidím vcelku :mrgreen: .

A budeš tam mít vůbec nějaké větší plány :?: Já slyšel, že tam prý budou jen samý prckové - sem tam vlečka, remíza...nebo neeee? :twisted:

Určitě větší lokomotivní depa ...,NHKG,POLDI KLADNO atd. :D .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Diskuse ke III.dílu

Příspěvekod Barbucha22 » sob 27 pro, 2014 9:46 pm

Za mě musím knihu pochválit , opět Milane ( a spol) pěkná práce. Prohlédnuto několikrát a samozřejmě přečteno do posledního písmenka . No a jestli v dalších dílech bude i víc 3D náhledů je se opravdu nač těšit .
Barbucha22
 
Příspěvky: 98
Registrován: stř 21 pro, 2011 9:34 pm

Re: Diskuse ke III.dílu

Příspěvekod hank61 » sob 27 pro, 2014 9:47 pm

Já tedy pokud se mohu vyjádřit, nejsem s probiranou knihou jen spokojeny, nýbrž nadšený. To, co jsem od ni očekával, mi dala. A to predevsim inspiraci a opět trochu jiny pohled na problematiku priprav a realizaci vlastniho kolejiste. Jinak drobné technické chyby neřešim, už jen proto, ze v této komunitě jde především o obsahovou stránku věci. Dále i proto, že tvorbou a vydáváním knih se částečně profesně zabýváme a tak vim co to vyrobně i finančně obnáší. Spíš mě při procházení tohoto vlakna napadá, jestli uvedená diskuse zbytečně nekazí radost a neubiji potencial někomu, kdo se nás, méně znalé v problematice snaží nějakým způsobem obohatit. :wink:
Naposledy upravil hank61 dne sob 27 pro, 2014 10:12 pm, celkově upraveno 2
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2491
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Diskuse ke III.dílu

Příspěvekod milan ferdián » sob 27 pro, 2014 9:52 pm

Barbucha22 píše:Za mě musím knihu pochválit , opět Milane ( a spol) pěkná práce. Prohlédnuto několikrát a samozřejmě přečteno do posledního písmenka .

Opět díky,člověka to hodně potěší,že práce party lidí nebyla nadarmo.
Barbucha22 píše:No a jestli v dalších dílech bude i víc 3D náhledů je se opravdu nač těšit .

Začínám v 0. dílu,kde si vše ještě ohmatám a do IV.dílu se budu snažit vložit 3D náhledy co v rámci mých možností půjde. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Diskuse ke III.dílu

Příspěvekod milan ferdián » sob 27 pro, 2014 10:04 pm

hank61 píše:Já tedy pokud se mohu vyjádřit, nejsem s probiranou knihou jen spokojeny, nýbrž nadšený. To, co jsem od ni očekával, mi dala. A to predevsim inspiraci a opět trochu jiny pohled na problematiku priprav a realizaci vlastniho kolejiste. Jinak drobné technické chyby neřešim, už jen proto, ze v této komunitě jde především o obsahovou stránku věci. Dále i proto, že tvorbou a vydáváním knih se částečně profesně zabýváme a tak vim co to vyrobně i finančně obnáší.

Děkujeme.Od kolegů,to berem jako velkou poklonu.
hank61 píše: Spíš mě při procházení tohoto vlakna napadá, jestli uvedená diskuse zbytečně nakazí radost a neubiji potencial někomu, kdo se nás, méně znalé v problematice snaží nějakým způsobem obohatit. :wink:

Největší zlobivci již spí :mrgreen: .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Diskuse ke III.dílu

Příspěvekod jafobe » sob 27 pro, 2014 10:23 pm

já osobně jsem spokojený (sic jsem to ani nestihl prostudovat důkladně)
určitě je pro mě důležitější co mi knížka dá obsahově, a v tom ohhledu Milan nezklamal :wink: i když část se už objevila na fóru
příjemným překvapením jsou Rataje a okolí v různých velikostních i provozních variantách, což může být dobrou inspirací při rozhodování do jak velkého kolejiště, či modulů se pustit :)
někomu možná vadí že to není v jeho měřítku, že tam není rozpis kolejiva ... ale to z mého pohledu není až tak důležité, je to inspirace s níž se dá pracovat dál s ohledem na své možnosti a představy ... ale pokud se pamatuji, vznikalo to spíš na popud toho, že dost lidí má malý prostor, ale chce toho na něj dostat co nejvíc

pro chameleona:
taky bych se asi přiklonil k možnosti příště plánek přes obě strany nějak poupravit (rozdělit), aby se neztrácel ve vazbě, buď jak navrhoval Myšpulín rozdělením obdobou map (pokud by větích plánků bylo víc), nebo to zkusit vloženou či vlepenou přílohou (podobně jako u prvního dílu byla vložená příloha s plánem větší stanice, pokud by se jednalo jen o pár plánků)
co se připomínek k drobnému písmu týče, byla by asi možnost u obrázku nechat jen číslo či písmeno a níže pod blokem obrázků k tomu ve velikosti ostatního textu dopsat vysvětlivky
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 698
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: Diskuse ke III.dílu

Příspěvekod MirekTT » sob 27 pro, 2014 10:33 pm

milan ferdián píše:Největší zlobivci již spí :mrgreen: .

Mohu tě ubezpečit, že nespím :lol:

Ale je to tady fičák, chvílu je to tu zamčené, pak du zas kolem a naráz je tu další stránka příspěvků :o

K těm plánkům ztrácejícím se ve hřbetu vazby bych řekl toto: nejsou tak hrozné, aby nešel plánek pochopit, není jich tak mnoho, aby mě to štvalo a hlavně hůř se to skenuje :wink:
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Diskuse ke III.dílu

Příspěvekod pekl024 » sob 27 pro, 2014 10:33 pm

milan ferdián píše:
pekl024 píše:Je to slušná cena :wink: , ale nemyslím si že nemožná. Kupuji knihy sobě a hlavně jako dárky. Čtu převážně životopisy a autobiografie /významné osobnosti 2.sv. války atd./, kde cena cca 1000,- není problém. Jde o hodnotu kterou kniha/informace/ pro daného člověka má.
Petr
jen viz. http://www.zeleznicni-modelarstvi.cz/s/ ... 523?page=1


No jo,ale tyto publikace zpracovávají skuteční profíci,já se jim nemohu vůbec rovnat.
A tato komunita je složena od nemluvňat :D :?: až po zasloužilé dědečky,beru v potaz i sociální složení naší komunity.


Myslím Milane , že rovnat se klidně můžeš. Jde o publikace které nejsou na tomto trhu/komunitě "každodenní". Jde hlavně o obsah, já osobně jsem na výsost spokojen.
Vždy je co zlepšovat a posouvat dále, ale to se týká jen "kultury" knihy , obsah je skvělí.

Petr

PS: Milane, někteří a to nejen v naší komunitě, by se měli/mohli zamyslet co dávají této společnosti bez nároku na honorář. Já trénuji mládež a děti bez nároku na plat a odměny. Týdně je to cca 6 hodin plus pár víkendů a dvakrát ročně po týdnu. Občas mě taky přechází chuť "pracovat" když slyším některé rodiče. Ale to je úděl pár jedinců kterým není jedno co z "našich" dětí vyroste.
Tak jako se moje děti těší na trénink a turnaje , tak syn rád listuje v Tvých knihách.
Uživatelský avatar
pekl024
 
Příspěvky: 900
Registrován: čtv 11 lis, 2010 2:40 pm
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků