Diskuse ke III.dílu

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Diskuse ke III.dílu

Příspěvekod milan ferdián » pon 29 pro, 2014 7:57 pm

workous píše:Já bych měl věcnou plánek Dolní Maxov spodní skryťák je v +- 0 a stanice nad tím taky v +-0 střední stanice taky +-0 a koncová + 58 spodní skryťák tedy - 58?

Nerozumím tvému popisu.Levý skryťák - viditelná stanice - pravý skryťák vše T.K. +/- 0.Koncová stanice T.K. +58.Kóty tam jsou. :wink:
Přílohy
Kopie - 024_Dolní Maxov.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Diskuse ke III.dílu

Příspěvekod workous » pon 29 pro, 2014 9:07 pm

a spodní smyčka je taky v 0 ,ale nad je přeci stanice s úzkou....asi jsem se do toho zamotal .... :(
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Diskuse ke III.dílu

Příspěvekod milan ferdián » pon 29 pro, 2014 9:11 pm

workous píše:a spodní smyčka je taky v 0 ,ale nad je přeci stanice s úzkou....asi jsem se do toho zamotal .... :(

Zamotal a to dost.Já vím,nejde ti do hlavy jak se vše tam vlezlo.Jednoduše,když se podíváš pořádněji,vidíš opěrné zdi a drtička kamene je vysoko tak,aby byla ve skryťáku splněna NEM102.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Diskuse ke III.dílu

Příspěvekod workous » pon 29 pro, 2014 9:26 pm

dík Milane už to vidím no jsem ještě železniční pulec :D
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Diskuse ke III.dílu

Příspěvekod MIKO-VLAKY » pát 23 led, 2015 2:18 pm

Tak... Vášně kolem vydání III.dílu, vyplývající z tzv."provozní slepoty" při korekturách, již pominuly. Mohu tedy do zklidněné atmosféry připojit svůj poznatek.
Závidím N-kařům, jak mohou na celkem malých plochách realizovat nádherná kolejiště.
Když jsem se prosnil knihou, zamrzelo mě pouze, že se svými dioptriemi nemohu být jeden z nich.
Proto také stavím v H0....
Dnes mi pošťák přivezl dodatečně objednaný II. díl, tak se znovu zabořím do pohovky a budu si listovat.
Kluci, mně už snad ani nic jiného - než mašinky- nebaví! Díky!
Milan Kovářík
HO (III. epocha)
http://www.miko-vlaky.cz
Uživatelský avatar
MIKO-VLAKY
 
Příspěvky: 69
Registrován: čtv 01 kvě, 2014 10:26 am
Bydliště: Husinec

Re: Diskuse ke III.dílu

Příspěvekod milan ferdián » pát 23 led, 2015 2:52 pm

Přejeme s Michalem Šuhajdou pěkné počtení :wink: .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Diskuse ke III.dílu

Příspěvekod Franky » pát 23 led, 2015 4:07 pm

MIKO-VLAKY píše:Dnes mi pošťák přivezl dodatečně objednaný II. díl....!

klikaři. taky čekám na II. a III.díl... jenže můj pošťák to podle sledování zásilky dneska už asi nestihne... :evil:
Uživatelský avatar
Franky
 
Příspěvky: 315
Registrován: pát 09 pro, 2011 12:03 pm
Bydliště: Praha - Vršovice

Re: Diskuse ke III.dílu

Příspěvekod TTmili » pát 23 led, 2015 5:03 pm

MIKO-VLAKY píše:...
Závidím N-kařům, jak mohou na celkem malých plochách realizovat nádherná kolejiště.
Když jsem se prosnil knihou, zamrzelo mě pouze, že se svými dioptriemi nemohu být jeden z nich.
...


No ono není asi ani třeba být Nkačem aby si člověk mohl plánky z III. dílu užít. Milan hodně používal dlouhé a relativně štíhlé výhybky, celkem velké oblouky takže lze celkově (s určitými kompromisy) hodně plánků využít i v TT bez nějakých velkých změn. V H0 je to pravda už trošku horší.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Diskuse ke III.dílu

Příspěvekod kubulak » stř 11 úno, 2015 9:22 pm

Cetl jsem 3. dil poctive = pomalu. Docetl jsem az ted.

Po druhem dilu jsem si pral:
* aby se misto kreseb (jakkoli nebyly vubec spatne!) vratily cernobile fotografie modelarskych kolejist - bylo mi splneno, dekuji
* aby se do popisu kolejist vhodnou formou zapracovaly i zaklady zeleznicni terminologie - bylo mi splneno, dekuji. Klidne lze priste pokracovat, jen houst a vetsi kapky.

S jazykem kterym kniha hovori nemam absolutne zadny problem.

Jedina chybicka, ktere jsem si vsiml (a dovedu s ni v klidu zit) - ze kolejiste Lipa (str.42) a Klobouky (str.73) maji v obsahu na zacatku knihy i v nazvu na uvedene strance nazev Liten a Hamry, tj. stejne jako kolejiste na str. 36 a 37.

Kdybych si mohl dovolit jedno prani pro pristi dil, tak me se mnohem lepe studuji planky, kde je planek i jeho popis na te same dvoustrane.
Kdyz si na jedne strane prectu popis stanice "X dopravnich koleji, kusa kolej tady, vlecka tam a tam tamhle", a musim otocit list a tam se zorientovat, o ktere stanici se mluvi, ktera kolej je ktera, a pak se pro pokracovani v cetbe se zase vratit o list zpet, a takto porad dokola, tak to neni uplne komfortni.

Nicmene dalsi super knizka, diky vsem co se na tom podileli.
HO, CSD epocha IV, DCC
kubulak
 
Příspěvky: 250
Registrován: stř 28 kvě, 2008 11:02 am

Re: Diskuse ke III.dílu

Příspěvekod milan ferdián » čtv 12 úno, 2015 8:27 am

Díky,u těch chybiček,stránkování duplicitně,naše chyba. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Diskuse ke III.dílu

Příspěvekod lukin1 » stř 25 úno, 2015 11:26 am

Taky se vyjádřím...sice jsem nováček III díl byl vánoční dárek I díl nemám II díl sem dostal včera a musím říct, že za mě je II díl 100% lepší než III díl moc se mi totiž líbí ty ilustrace!!!! Úplně to tu knihu a kolejiště oživí škoda že III nešla ve stejných kolejích...ale můj názor berte jako laika a můj názor..:-)
lukin1
 
Příspěvky: 71
Registrován: stř 12 lis, 2014 5:05 pm
Bydliště: Třebíč

Re: Diskuse ke III.dílu

Příspěvekod SettO » pon 22 čer, 2015 4:27 pm

Ahoj, při pročítání knihy, zase to krásné snění, jsem narazil na toto:
-univerzální skrytou stanicí se rozumí ta přesuvna, že?
-jak jste přišli na délku kazety 1380mm? Je to dáno geometrií kolejiva Arnold?
-každá kazeta má na výšku 250mm, dle náčrtku na s.33, spojovací kazety, ne?
-s.32, jak poznám vnější a vnitřní oblouk?(omlouvám se za nejapný dotaz,ale kromě rozměrů kazet,to vidím, v tom nevidím rozdíl. Oba oblouky jsou vyklenuty k delší straně katety..., děkuji za objasnění.
-proč je u plánku Liteň, s.36, věta o specifiku kolejiva Peco? Je jasné, že má jinou geometrii než Arnold, je ta specifičnost ještě v něčem jiném?
-u plánků Pánský, s. 40 a Lípa,s.42(v textu nesprávně Liteň) je pod obrázky rozměr 184Omm,není ale vložena rozšiřující kateta,tak by mělo být těch 1380mm,je to tak?
Ahoj a těším se na pdpovědi.
SettO
 
Příspěvky: 145
Registrován: sob 06 říj, 2012 6:57 pm

Re: Diskuse ke III.dílu

Příspěvekod milan ferdián » pon 22 čer, 2015 5:47 pm

SettO píše:Ahoj, při pročítání knihy, zase to krásné snění, jsem narazil na toto:
-univerzální skrytou stanicí se rozumí ta přesuvna, že?

Ano,universální je proto,že použiješ jen jednu stranu a napojíš na konci kde potřebuješ,plus možnost napojení i dvou traťových kolejí.
SettO píše:-jak jste přišli na délku kazety 1380mm? Je to dáno geometrií kolejiva Arnold?

Ne,je to dle délky skříňky (1000 mm) a základní násobek kazety je 460 mm.
SettO píše:-každá kazeta má na výšku 250mm, dle náčrtku na s.33, spojovací kazety, ne?

Ano.
SettO píše:-s.32, jak poznám vnější a vnitřní oblouk?(omlouvám se za nejapný dotaz,ale kromě rozměrů kazet,to vidím, v tom nevidím rozdíl. Oba oblouky jsou vyklenuty k delší straně kazety..., děkuji za objasnění.

Když se podíváš pozorněji,tak na kraji kazety vzadu u obou vidíš dvě čáry,které prezentuji pozadí.Viz obrázek str.33.
SettO píše:-proč je u plánku Liteň, s.36, věta o specifiku kolejiva Peco? Je jasné, že má jinou geometrii než Arnold, je ta specifičnost ještě v něčem jiném?

Jen v tom kolejivu.Původně mělo být kolejivo použité všude.No po zjištění,kolik sní kolejivo PECO prostoru,se použilo kolejivo ARNOLD.Liteň se již ponechala.
SettO píše:-u plánků Pánský, s. 40 a Lípa,s.42(v textu nesprávně Liteň) je pod obrázky rozměr 184Omm,není ale vložena rozšiřující kazeta,tak by mělo být těch 1380mm,je to tak?
Ahoj a těším se na odpovědi.

Není třeba :mrgreen: .
Panský - kazeta skrytá 460 - kazeta stanice 920 - kazeta skrytá 460 -
Lípa - kazeta skrytá 460 - kazeta stanice Lípa 920 - kazeta skrytá 460 -
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Diskuse ke III.dílu

Příspěvekod SettO » pon 22 čer, 2015 7:17 pm

Děkuji, jdu si tam ty poznámky dopsat, abych za čas nepsal znovu. Dík a hezký večer.
SettO
 
Příspěvky: 145
Registrován: sob 06 říj, 2012 6:57 pm

Předchozí

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků