Plan kolajiska VIII

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Plan kolajiska VIII

Příspěvekod Jarda H. » stř 01 říj, 2014 4:33 pm

milan ferdián píše: ...,téma další publikace je "Železniční vlečky,lokomotivní depa". 8)


Mně osobně by se zamlouvaly vlečky, ale je to hodně těžký téma !!
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Plan kolajiska VIII

Příspěvekod milan ferdián » stř 01 říj, 2014 4:35 pm

Jarda H. píše:
milan ferdián píše: ...,téma další publikace je "Železniční vlečky,lokomotivní depa". 8)


Mně osobně by se zamlouvaly vlečky, ale je to hodně těžký téma !!

Já vím Jardo,proto jsem váhal.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska VIII

Příspěvekod mirdan » stř 01 říj, 2014 5:44 pm

Já jsem pro téma "Železniční vlečky, lokomotivní depa". Ale, ať to bude, co to bude, už teď si ji objednávám.
mirdan
 
Příspěvky: 17
Registrován: pon 05 led, 2009 7:34 am
Bydliště: Budišovice

Re: Plan kolajiska VIII

Příspěvekod Myšpulín » stř 01 říj, 2014 7:50 pm

mirdan píše:Já jsem pro téma "Železniční vlečky, lokomotivní depa". Ale, ať to bude, co to bude, už teď si ji objednávám.

Pod to se taky podepisuji. Milane, tvých knížek není nikdy dost.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Plan kolajiska VIII

Příspěvekod Dusan » stř 01 říj, 2014 8:33 pm

A co takhle kombinovat. Třebas Regionální a k tomu vlečky, Úzká s tramvajemi, apod.
Myslím, že by to byla taky možnost.
D.
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Plan kolajiska VIII

Příspěvekod czhunter » stř 01 říj, 2014 9:17 pm

Také si myslím, že je nejlepší udělat publikaci "kombinovanou" (jako byly ty dosavadní), ne monotematickou.
Je to tak nejvíc inspirativní, když člověk vidí jen kousek od sebe různé věci, které by šly spojit dohromady.
Stejně tak, když třeba někdo začíná, a není si tématem ještě jistý, je dobré, když vidí ukázky různých věcí v jedné knize (a nemusí si jich kupovat 5, protože v jedné jsou jen vlečky,v další jen nádraží, v další jen moduly, ...)

Ani bych k tomu nehledal zbytečné oslí můstky ("je to spolu, protože kdysi kdesi to bylo spojené").

Z témat v hlasování je zřejmé, co vyhraje, žádné "lokální" téma nemůže porazit téma "globální".

Já osobně bych byl pro téma domácích modulů. Vím, že už to v předchozích knihách trochu je, ale stejně myslím, že se mnoho, hlavně začátečníků, pořád zbytečně žene do masivních panelových kolejišť, které neutáhnou (časově, finančně), protože třeba ani o existenci modulů nevědí (nebo o tom, že by to šlo postavit i doma).
Skvělé by bylo, kdyby existoval systém, kde si lidé můžou stavebnice koster modulů koupit a sestavit jak nábytek z Ikey. I to vím, že některé kluby nabízejí - ale opět, začátečníci to nevědí (navíc nabízejí oblouky třeba r1000 - ale domů potřebujete spíš něco jako r300 v TT).

Chápu, že to není v silách MF, protože on není výrobní podnik, ale kdyby existovala řekněme dohoda někoho, kdo to bude vyrábět, a MF, který pro to nakreslí plánky, mohlo by to být, řekněme všestranně výhodné.
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 559
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am

Re: Plan kolajiska VIII

Příspěvekod workous » čtv 02 říj, 2014 7:19 am

Co píše CZHUNTER je pravda spoustou chyb jsem si sám prošel :)..je jasné, že do toho bude muset dát někdo finance, ale kdo ví třeba mezi námi dřímá milionář co neví kam ty prašule z peřiny přesunout - možná železničář Standa... :D
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Plan kolajiska VIII

Příspěvekod milan ferdián » čtv 02 říj, 2014 10:21 am

czhunter píše:Já osobně bych byl pro téma domácích modulů. Vím, že už to v předchozích knihách trochu je, ale stejně myslím, že se mnoho, hlavně začátečníků, pořád zbytečně žene do masivních panelových kolejišť, které neutáhnou (časově, finančně), protože třeba ani o existenci modulů nevědí (nebo o tom, že by to šlo postavit i doma).

:wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska VIII

Příspěvekod j-novis » čtv 02 říj, 2014 4:41 pm

Moduly by byli taky fajn. Osobně jsem se jim bránil, dokud jsem je neviděl naživo a nyní už si plánuji první moduly.
Digitál , 1:120
Uživatelský avatar
j-novis
 
Příspěvky: 94
Registrován: pát 22 led, 2010 10:56 am
Bydliště: Praha, Štíhlice

Re: Plan kolajiska VIII

Příspěvekod boobika » pát 03 říj, 2014 8:46 am

A co třeba Amerika? :P
Uživatelský avatar
boobika
 
Příspěvky: 116
Registrován: úte 11 bře, 2014 5:59 pm

Re: Plan kolajiska VIII

Příspěvekod milan ferdián » pát 03 říj, 2014 9:10 am

boobika píše:A co třeba Amerika? :P

Zde je snaha o kolejové plánky československé provience.Amerických plánků kolejišť bylo vydáno spoustu a jsou všude k dostání Americké železnice mají jiný smysl provozu a stavbu domácích kolejišť než je u nás.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska VIII

Příspěvekod E27 » pát 03 říj, 2014 10:31 am

Úzke drážky lesné, poľné, banské.
Vlečky k drážkam úzka/normálna - píla, vápenka, kamenolom, bane
Vlečky normálneho rozchodu - veľké aj malé podniky

Ak máš pocit, že je to specifikum, tak ti poviem, že práve toto špecifikum na domácich koľajiskách chýba a na moduloch tiež. Malo by to dávať zmysel a nie každý modelár pozná reálne ako priemysel

Z toho by bola dobrá publikácia a osobne by som si ju kupil. Ja tiež dávam do kopy Slovnaft a jeho vlečky a môžem povedať, že je to moc zaujímavé, hlavne plánky..
Uživatelský avatar
E27
 
Příspěvky: 1163
Registrován: úte 28 zář, 2010 8:51 am
Bydliště: Bratislava

Re: Plan kolajiska VIII

Příspěvekod milan ferdián » pát 03 říj, 2014 10:36 am

E27 píše:Úzke drážky lesné, poľné, banské.
Vlečky k drážkam úzka/normálna - píla, vápenka, kamenolom, bane
Vlečky normálneho rozchodu - veľké aj malé podniky

Ak máš pocit, že je to specifikum, tak ti poviem, že práve toto špecifikum na domácich koľajiskách chýba a na moduloch tiež. Malo by to dávať zmysel a nie každý modelár pozná reálne ako priemysel

Z toho by bola dobrá publikácia a osobne by som si ju kupil. Ja tiež dávam do kopy Slovnaft a jeho vlečky a môžem povedať, že je to moc zaujímavé, hlavne plánky..

Radovan a kde je tvoje objednávka :?: :D Mrkni do off-topic.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska VIII

Příspěvekod milan ferdián » stř 29 říj, 2014 6:32 pm

Jen namátkou jsem zjistil velmi nepříjemnou věc a to,že řada kolejových plánků nenávratně zmizelo.Až budu mít opět možnost,pokusím se je vrátit zpět.Další překvapení je,že jste nikdo nic nereklamoval :o .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska VIII

Příspěvekod Rocky_MK » stř 29 říj, 2014 7:23 pm

jestli myslíš ty plánky z témat Plan kolajiska, tak tam hlavně zmizely spousty plánků, co byly uploadovány na imageshack. Jinak spoustu plánků od tebe mám poukládaných...
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků