Plan kolajiska VIII

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Plan kolajiska VIII

Příspěvekod Myšpulín » pát 28 lis, 2014 6:19 pm

Já se tady rozplýval nad skicou a ani jsem si nevšiml, Milane, ty tam máš akvadukt! :!: :?:
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Plan kolajiska VIII

Příspěvekod milan ferdián » pát 28 lis, 2014 7:12 pm

Myšpulín píše:Já se tady rozplýval nad skicou a ani jsem si nevšiml, Milane, ty tam máš akvadukt! :!: :?:

Jako kde?
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska VIII

Příspěvekod milan ferdián » pát 28 lis, 2014 7:19 pm

Nová Seninka zkušebně podruhé ve 3D. :D
Přílohy
Seninka_3D_003.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska VIII

Příspěvekod Myšpulín » pát 28 lis, 2014 9:54 pm

milan ferdián píše:
Myšpulín píše:Já se tady rozplýval nad skicou a ani jsem si nevšiml, Milane, ty tam máš akvadukt! :!: :?:

Jako kde?

Teď už to vidím jinak - nikde. Myslel jsem, že před tunelem, ale teď zjišťuji, že to je díra po mostu a pilíře. Zmátla mne ta kolej ukončená přímo na hraně, takže vypadá, že mizí pod mostem. Proto jsou skici nutné. A ano, opět paráda, názorné.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Plan kolajiska VIII

Příspěvekod milan ferdián » pát 28 lis, 2014 9:56 pm

A něco na Dobrou noc :D .Nová Seninka po třetí.
Přílohy
Kopie - Nová Seninka .jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska VIII

Příspěvekod Hekttor » sob 29 lis, 2014 8:37 am

Mě se ty kresby moc líbí, Milane. Jediné, co mě bije do očí, je rovnoběžnost linií - střechy, koleje. V reálném prostoru se rovnoběžky sbíhají k úběžníku, tedy čím dál od pozorovatele, tím jsou k sobě blíž. Šálí mě zrak, nebo je to záměr?
Hekttor
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30 dub, 2007 4:37 pm
Bydliště: Havířov

Re: Plan kolajiska VIII

Příspěvekod Bezmozek » sob 29 lis, 2014 8:47 am

http://cs.wikipedia.org/wiki/Axonometrie
Ono je pravda, že v tomhle Typu zobrazení by se koleje jdoucí na horizont nikdy nestřetly, ale pro názornost je to až až
Ono nasmolit to v lineární perspektivě by bylo asi fajn, ale čeká se na dobrovolníka co má mooooc času.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Line%C3%A1 ... erspektiva
:twisted: BTTB - Bad To The Bone :lol:
Uživatelský avatar
Bezmozek
 
Příspěvky: 160
Registrován: pon 24 bře, 2014 12:02 pm
Bydliště: Praha

Re: Plan kolajiska VIII

Příspěvekod milan ferdián » sob 29 lis, 2014 9:26 am

Hekttor píše:Mě se ty kresby moc líbí, Milane. Jediné, co mě bije do očí, je rovnoběžnost linií - střechy, koleje. V reálném prostoru se rovnoběžky sbíhají k úběžníku, tedy čím dál od pozorovatele, tím jsou k sobě blíž. Šálí mě zrak, nebo je to záměr?

Bohužel,to je daň za pokusné ruční kreslení ve 3D.Rolf Knipper své kolejiště též takto kreslil.Chlapci máte jen tuto volbu,buď aspoň někdy takto pohledy na kolejiště nebo jak píše kolega Bezmozek,musí se objevit nový Rubens. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska VIII

Příspěvekod Rocky_MK » sob 29 lis, 2014 9:40 am

Mně se to náhodou moc líbí. Je to jako oslňující záblesk klasiky mezi všemi těmi rendery z wintracků, scarmů apod.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Plan kolajiska VIII

Příspěvekod milan ferdián » sob 29 lis, 2014 11:25 am

Zde jsou pro srovnání 3D pohledy.Rolf Knipper kreslil kolejiště bez perspektivy.
Přílohy
Promítaní.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska VIII

Příspěvekod Ronoath » sob 29 lis, 2014 11:53 am

Mi se ty kresby velice líbí! Zase to je další doplněk k názornosti, ale i další unikátní věc tvých plánků.

Jinak plánek kolejiště mě taktéž velice zaujal! Na malém prostoru velice atraktivní nápad - zejména ten neopravený most - a z toho vyplývající řešení dopravy - mi připadá velmi nápaditý.
H0, se zamračenými někde mezi roky 2001 - 2005 na Šumavě. V digitálu.
Uživatelský avatar
Ronoath
 
Příspěvky: 226
Registrován: úte 22 led, 2013 9:05 am
Bydliště: Prajzsko

Re: Plan kolajiska VIII

Příspěvekod radekkrupka » sob 29 lis, 2014 12:14 pm

Myslím, že u nákresu kolejiště je perspektiva na obtíž. Perpektiva je něco co se uplatňuje u skutečných budov a krajiny. Tedy tam, kde poloha pozorovatele je uvnitř scény. Tady zcela chybí prvek horizontu a tím i úběžníků. Milan to kreslí správně a výborně!

Nebo máte pocit, že na leteckých fotkách je perspektiva nějak výrazná???
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Plan kolajiska VIII

Příspěvekod workous » sob 29 lis, 2014 12:26 pm

Kdo tohle bude stavět má obrovskou výhodu...pěkně vidí detaily, budovy, pole louky lány :) jóoo prostě to začíná být vymazlený tedy ono už Milanovi plánky předtím jsou klasa, ale s 3D pohledy paráda MIlane smekačka...
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Plan kolajiska VIII

Příspěvekod sidlo » sob 29 lis, 2014 12:32 pm

radekkrupka píše:Myslím, že u nákresu kolejiště je perspektiva na obtíž.


Myslím, že radekkrupka to definoval naprosto přesně. Perspektiva pozorovatele kolejiště je taková, jakou ji kreslí Milan.

PS Milane, tvoje plánky dostávají úplně jinou dimenzi (to se mi ale povedl krásný dvojsmysl :lol: )
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3606
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Plan kolajiska VIII

Příspěvekod jirkan » sob 29 lis, 2014 12:34 pm

Já osobně bych se také přimlouval pro kresbu bez perspektivy. Ona totiž hlavní přednost obrázků MF spočívá v tom, že jsou - i když je to převedeno do 3D obrázku - pečlivě konstruovány. Proto jsou v nich ukryty spousty dalších informací, které si zájemce může odečíst (odměřit) a získá podstatně lepší přehled o reálu. Ty zmiňované obrázky od Rolfa Knippera jsou sice barevné (a tudíž možná atraktivnější pro publikaci v časopisech), často ale proporce neodpovídají realitě. Jsou to v podstatě jen ilustrace, které umožní získat dojem o vzhledu případné realizace 2D plánku. Naproti tomu ilustrace MF jsou nefalšované technické výkresy provedené s veškerou důkladností ve všech třech rozměrech. Zaslouží si nejhlubší obdiv jak co do technické tokonalosti, tak co do časové náročnosti a neskonalé preciznosti autora Můj největší OBDIV!!!!!!!!
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků