Plan kolajiska VII

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Plan kolajiska VII

Příspěvekod juroH0 » sob 07 zář, 2013 1:07 pm

milan ferdián píše:Další zpracování do variant téma "Rataje" přibylo kolejiště v klasickém pojetí.Máme zde možnost mít dvě soupravy manipulačních vlaků tažených T466.2 nebo T466.0 se sedmi nákladním vagóny a osobní motorové soupravy M152.0 s přípojným vozem Blm.Ještě se nám nabízí možnost k posílení v osobní dopravě M240.0 jako sólo vůz.

Rataje_klasika_N/1:160_1700x1100_ARNOLD

Myslím že nielen mňa by celkom zaujímal aj obrázok ktorý jaksi chýba, hold sa stala chybička :-)
H0(e), DCC, epocha II-III
7", 1:4
Uživatelský avatar
juroH0
 
Příspěvky: 900
Registrován: stř 11 dub, 2007 12:59 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Plan kolajiska VII

Příspěvekod juroH0 » sob 07 zář, 2013 5:57 pm

To neviem, ale predtým nebol priložený výkres no jeho názov áno :-)
Inak som veľmi zvedavý na pokračovanie a na knihu sa moc teším.
H0(e), DCC, epocha II-III
7", 1:4
Uživatelský avatar
juroH0
 
Příspěvky: 900
Registrován: stř 11 dub, 2007 12:59 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Plan kolajiska VII

Příspěvekod milan ferdián » sob 07 zář, 2013 6:12 pm

juroH0 píše:To neviem, ale predtým nebol priložený výkres no jeho názov áno :-)
Inak som veľmi zvedavý na pokračovanie a na knihu sa moc teším.

Poprvé skutečně nebyl přiložen,ale tyto situace budou častější :mrgreen:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska VII

Příspěvekod Myšpulín » ned 08 zář, 2013 5:25 am

Musíme si zvykat na to, že nás Milan napíná jak kšandy. :mrgreen:
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Plan kolajiska VII

Příspěvekod Libosh » ned 08 zář, 2013 12:49 pm

Prosím Vás, zaspal jsem opět něco? doma mám I. a II. díl, ale teď tady čtu už o VII ? Je někde k mání třeba ten III.? Nebo je to vše v přípravě. Díky
Libosh
 
Příspěvky: 39
Registrován: pon 16 lis, 2009 5:34 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Plan kolajiska VII

Příspěvekod chameleon » ned 08 zář, 2013 1:16 pm

Libosh píše:Prosím Vás, zaspal jsem opět něco? doma mám I. a II. díl, ale teď tady čtu už o VII ? Je někde k mání třeba ten III.? Nebo je to vše v přípravě. Díky

:-) ne, 7. řada je další pokračování Milanových návrhů zde na fóru, knihy jsou dvě, třetí díl je ve výrobě ;-)
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: Plan kolajiska VII

Příspěvekod Libosh » ned 08 zář, 2013 1:46 pm

už jsem se opravdu lekl...a kdy je předpokládané vydání III.dílu? je nějaké datum?nebo třeba dokonce možnost i předobjednat?
Libosh
 
Příspěvky: 39
Registrován: pon 16 lis, 2009 5:34 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Plan kolajiska VII

Příspěvekod milan ferdián » ned 08 zář, 2013 2:12 pm

Libosh píše:už jsem se opravdu lekl...a kdy je předpokládané vydání III.dílu? je nějaké datum?nebo třeba dokonce možnost i předobjednat?

Zde máš potřebné informace viewtopic.php?f=28&t=7453&start=75
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska VII

Příspěvekod milan ferdián » ned 08 zář, 2013 2:15 pm

Další zpracování do variant téma "Rataje" přibylo kolejiště v klasickém pojetí.Máme zde možnost mít dvě soupravy manipulačních vlaků tažených T466.2 nebo T466.0 se sedmi nákladním vagóny a osobní motorové soupravy M152.0 s přípojným vozem Blm.Ještě se nám nabízí možnost k posílení v osobní dopravě M240.0 jako sólo vůz.Skrytá mezilehlá slouží k případnému zvýšení vlakového provozu.Můžeme zde simulovat příjezd/výjezd vlečkové vlaku.

Rozpracována část kolejiště.Upravená partie krajiny.Kdo ji pozná ? :?:

Rataje_klasika_N/1:160_1700x1100_ARNOLD
Přílohy
Kopie - Rataje klasika skrytá 001.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska VII

Příspěvekod Vladimír_B » ned 08 zář, 2013 2:45 pm

Nepoznávám, ani klasickou lokálku nepoznávám. Už jste viděli někdy skladiště ve šturcu? Já leda ve větších stanicích, kde bylo kolejové napojení z druhé strany odpojeno, ale pořád to nebyl takový šturc. A přitom by stačilo posunout výpravní budovu na úroveň výhybky k tunelu a skladiště na jeho místo. Pokud chcete křižovat, tak si přidejte 3. kolej. Takový "pasqil" jsem už i na modulech viděl... A k čemu pak jsou ty domečky naproti skladišti a u toho přejezdu? Wechtr a závorářské stanoviště? Tak ani jedno malé lokálky neměly, resp. wechtry tak maximálně ve stanicích/nákladištích... Závorářské stanoviště ano, ale to by musela mít stanice návěstidla a když už by je měla, tak by tyhle závory stahovali rovnou ze stanice...
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Plan kolajiska VII

Příspěvekod milan ferdián » ned 08 zář, 2013 3:29 pm

No máš i nemáš pravdu.Především jsem upravil zastávku nákladiště Rataje předměstí na malou stanici,kde se vykřižuji dva MOs.Proto jsem umístil skladiště do šturcu.Chtěl jsem zatraktivnit provoz na kolejišti,protože tak by na kolejišti by byl v provozu jen jeden vlak.Rataje zastávka ta bude též o dvou kolejí,kde bude již zachován provoz jak popisuješ.Staniční budova nelze posunout k výhybce,akorát jsi mne upozornil na moji chybu,protože jsem si neuvědomil,že zde klesá spirála.Kdo bude ale chtít,ten může šturc zrušit a skladiště posunout.Co se týče těch stavbiček.Ta první co je v reálu nevím,stojí tam a k jakému účelu nevím.Je pravda,že strážní domek by tam neměl být,neplní svůj účel.Jinak jde o kolejový úsek mezi jmenovanými zastávkami.Třetí kolej nelze vložit.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska VII

Příspěvekod JanoH0e » ned 08 zář, 2013 4:59 pm

Skladisko u šturcu, zrejme máš Vladimíre na mysli skladisko na koncovej koľaji nebolo až tak neobvyklé, jeden plánik som sem už dával a na slovenských lokálkach je ich viac, keď tak dám aj foto na inšpiráciu. čo sa týka "vechtrovni" zrejme to bol domček určený pre výhybkára, ak sa nestavali výhybky centrálne. U malých staníc boli tam, kde bolo viac výhybiek.
JanoH0e
 
Příspěvky: 1411
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: Plan kolajiska VII

Příspěvekod milan ferdián » ned 08 zář, 2013 5:16 pm

Ke svému překvapení jsem našel ve svém archívu raritu.Zastávka a nákladiště Karlovy Vary - Dvory.Dvojkolejná trať,z výše položené traťové koleje vložena jedna jednoduchá pravá výhybka na pravé straně,manipulační kolej kusá a skladiště s rampou úplně na konci šturcu. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska VII

Příspěvekod milan ferdián » ned 08 zář, 2013 6:41 pm

Ještě drobnost.Ikdyž se snažím držet historických a provozních základů,musím dělat i ty menší kompromisy,právě i to skladiště ve šturcu :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska VII

Příspěvekod milan ferdián » pon 09 zář, 2013 9:09 am

No ať popojdeme dál.Bude vrácena původní podoba staničky,ale z důvodu klesající spirály,musím zrcadlově zastávku nákladišět otočit.Mimo výkres nabídnu ještě dvě varianty zastávky-nákladiště,aby mohla vzniknout stanička pro křižování vlaků :wink: To znamená též výkres znovu nakreslit :D
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků