Plan kolajiska VII

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Plan kolajiska VII

Příspěvekod Michal Šuhajda » pát 13 čer, 2014 7:16 am

JanoH0e píše:Tratí, kde mávali či majú rychlíky 4-5 vozňov bolo dosť. Buď v celej trase, alebo v časti. Taká regionálna klasika na Slovensku je trať Prešov - Humenné cez Vranov, Košice Zvolen cez Rožňavu atď., a to aj v 70-80 rokoch. Jazdili samozrejme aj na Morave do Jeseníkov, ale aj do Luhačovic. Kedysi takéto krátke vlaky jazdili aj Brno -Plzeň cez Jihlavu, do Horažďovic, ale aj v Podkrkonoší, Krušnohorsku atď. Takže námetov podľa reálu je dosť.

Zrovna na trati Zdice - Protivín (Praha - Horažďovice, Praha-Č.Budějovice) jezdily a jezdí krátké rychlíky snad pořád. Zrovna Pha - Horaždovice (Babiny) byl rychlík, na kterém se vystřídaly takové vozidla jako T434.0 (předchůdkyně malých Hektorů), M131.1, T435.0, M262.0. Přitom tahle trať nepatřila mezi vedlejší. Na nákladech zde jezdili Sergeje, Čmeláci...
V 5. epoše na rychlících Pha -Č.B pro změnu 749 + Bp+ BDs (fotky jsou na netu snadno k dohledání) v současnosti dvouvozové soupravy tahají Brejlovci, ale to už je skomírání...
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2379
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Plan kolajiska VII

Příspěvekod milan ferdián » pát 13 čer, 2014 7:19 am

Michal Šuhajda píše:
JanoH0e píše:Tratí, kde mávali či majú rychlíky 4-5 vozňov bolo dosť. Buď v celej trase, alebo v časti. Taká regionálna klasika na Slovensku je trať Prešov - Humenné cez Vranov, Košice Zvolen cez Rožňavu atď., a to aj v 70-80 rokoch. Jazdili samozrejme aj na Morave do Jeseníkov, ale aj do Luhačovic. Kedysi takéto krátke vlaky jazdili aj Brno -Plzeň cez Jihlavu, do Horažďovic, ale aj v Podkrkonoší, Krušnohorsku atď. Takže námetov podľa reálu je dosť.

Zrovna na trati Zdice - Protivín (Praha - Horažďovice, Praha-Č.Budějovice) jezdily a jezdí krátké rychlíky snad pořád. Zrovna Pha - Horaždovice (Babiny) byl rychlík, na kterém se vystřídaly takové vozidla jako T434.0 (předchůdkyně malých Hektorů), M131.1, T435.0, M262.0. Přitom tahle trať nepatřila mezi vedlejší. Na nákladech zde jezdili Sergeje, Čmeláci...
V 5. epoše na rychlících Pha -Č.B pro změnu 749 + Bp+ BDs (fotky jsou na netu snadno k dohledání) v současnosti dvouvozové soupravy tahají Brejlovci, ale to už je skomírání...

No jo,když klučinové by rádi ten pětivozový... :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska VII

Příspěvekod Michal Šuhajda » pát 13 čer, 2014 7:48 am

To chápu, já mám taky raději pořádné vlaky. Doma mám limit délky vlaku cca 19 cm (dáno přepínacím úsekem smyčky), což není moc, ale na lokomotivu + 6x Y (+M152 na závěsu) to stačí. Trápí mě to spíš u nákladů, kde je limit loko +11x Wap už proto, že koleje v SN mám delší (250cm) a ve viditelné stanici na hlavní trati budou taky delší.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2379
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Plan kolajiska VII

Příspěvekod milan ferdián » pát 13 čer, 2014 7:51 am

Michal Šuhajda píše:To chápu, já mám taky raději pořádné vlaky. Doma mám limit délky vlaku cca 19 cm (dáno přepínacím úsekem smyčky), což není moc, ale na lokomotivu + 6x Y (+M152 na závěsu) to stačí. Trápí mě to spíš u nákladů, kde je limit loko +11x Wap už proto, že koleje v SN mám delší (250cm) a ve viditelné stanici na hlavní trati budou taky delší.

Pravdu díš Michale.Málokdo si uvědomuje,že nákladní vlaky by měli mít dvojnásobnou délku osobního vlaku.Jenže kumšt je se vejít do rozměrů aspoň pro ten rychlík,takže délka nákladního vlaku je spíše na naše domácí poměry sci-fi :mrgreen: .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska VII

Příspěvekod radekkrupka » pát 13 čer, 2014 9:41 am

Michal Šuhajda píše:Doma mám limit délky vlaku cca 19 cm (dáno přepínacím úsekem smyčky)

No na 19cm rychlík sis zvolil Michale asi špatné měřítko :lol:
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Plan kolajiska VII

Příspěvekod Barbucha » pát 13 čer, 2014 10:11 am

Je skromný, nicméně zkusím popotáhnout zhlaví a trumfnout ho celými 21 cm v H0 :-D.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Plan kolajiska VII

Příspěvekod mlha » pát 13 čer, 2014 10:37 am

radekkrupka píše:
Michal Šuhajda píše:Doma mám limit délky vlaku cca 19 cm (dáno přepínacím úsekem smyčky)

No na 19cm rychlík sis zvolil Michale asi špatné měřítko :lol:

Michale,ten švec prťavec si z Tebe dělá kozy,ono mu sklapne v září.Ovšem bude-li mít odvahu přijet
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Plan kolajiska VII

Příspěvekod milan ferdián » úte 05 srp, 2014 7:52 pm

Něco malého z publikace :wink: .Jo a rychlík je šestivozový :D .
Přílohy
Sen o rychlíku.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska VII

Příspěvekod Barbucha » úte 05 srp, 2014 8:29 pm

V "Z"etku?
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Plan kolajiska VII

Příspěvekod joe1970 » stř 06 srp, 2014 4:28 am

to je opět super pohled :D a dle mého to na Zetko nevypadá :P

Všude samá pára a dokonce tramvajový provoz včetně nákladních tramvají..... :roll:
Uživatelský avatar
joe1970
 
Příspěvky: 101
Registrován: ned 11 pro, 2011 11:35 am
Bydliště: dříve Studenec (okr. Třebíč), pak dlouhá léta Brno a teď Sloup v Mor. krasu

Re: Plan kolajiska VII

Příspěvekod Barbucha » stř 06 srp, 2014 8:11 am

joe1970 píše:to je opět super pohled :D a dle mého to na Zetko nevypadá :P

Všude samá pára a dokonce tramvajový provoz včetně nákladních tramvají..... :roll:


Pokud má někdo za barákem stodolu tak měřítko fakt nehraje roli. Já se na 5 metrů délky kolejiště dopracoval k rychlíku jen s 5 vozy (samozřejmě i s lokomotivou) :-).
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Plan kolajiska VII

Příspěvekod joe1970 » stř 06 srp, 2014 1:01 pm

Barbucha píše:
joe1970 píše:to je opět super pohled :D a dle mého to na Zetko nevypadá :P

Všude samá pára a dokonce tramvajový provoz včetně nákladních tramvají..... :roll:


Pokud má někdo za barákem stodolu tak měřítko fakt nehraje roli. Já se na 5 metrů délky kolejiště dopracoval k rychlíku jen s 5 vozy (samozřejmě i s lokomotivou) :-).


Pokud dobře koukám na název tak je to "sen o rychlíku" .... tak proč si k takovému kolejišti nevysnít i tu stodolu nebo malou tovární halu (pokud člověk jede v H0). :D :mrgreen:

Důležitá je myšlenka, námět a zpracování .... jak a kdo se pustí do realizace .... "to je na vkusu každého soudruha" :D jak píše klasik...
Uživatelský avatar
joe1970
 
Příspěvky: 101
Registrován: ned 11 pro, 2011 11:35 am
Bydliště: dříve Studenec (okr. Třebíč), pak dlouhá léta Brno a teď Sloup v Mor. krasu

Re: Plan kolajiska VII

Příspěvekod Barbucha » stř 06 srp, 2014 1:18 pm

To není o snění, chce nás jen naštvat :mrgreen: .
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Plan kolajiska VII

Příspěvekod milan ferdián » pon 08 zář, 2014 3:24 pm

Upoutávka:
Z tématu "REGIONÁLNÍ",schéma stanice ANNÍN.Samozřejmě,celé kolejiště je nakreslené jak jej znáte ode mne.
Přílohy
ANNIN schéma .jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska VII

Příspěvekod milan ferdián » úte 09 zář, 2014 5:20 pm

...a kousek stanice. :mrgreen:
Přílohy
Výřez z Annínu.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků