Plan kolajiska VII

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Plan kolajiska VII

Příspěvekod Střelec » pon 09 pro, 2013 9:07 am

Když je řeč o obrazech...
Už to tu kdysi bylo - moje již nepoužitelné TT jako dekorace (cca 120x90), stavěné před 20 lety na papundeklu a pak modernizované.
Přílohy
DSCN9013 staré kolejiště.JPG
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Plan kolajiska VII

Příspěvekod milan ferdián » ned 15 pro, 2013 8:27 am

Další přírůstky do publikace v podobě kazetových kolejišť.Kolejivo PECO,stanice z reálu.

P.S.Letos Vás vůbec nepotěším vánočním nebo silvestrovským kolejištěm.Předloha měla být od triplsevena. :oops:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska VII

Příspěvekod milan ferdián » stř 02 dub, 2014 10:07 am

Abych splnil sen velké většiny modelářů,přejmenoval jsem jedno téma na "Sen o rychlíku" .Jedná se o klasickou soupravu buď taženou párou 477.0 nebo brejlovcem,náhradou třeba bardotka ve složení vozů BDa/ABa/Ba/Ba.Kolejiště budou mít ty správné proporce,aby rychlík ve stanici nepůsobil směšně. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska VII

Příspěvekod mariov8 » stř 02 dub, 2014 3:55 pm

Hmm, takže při výběru bydlení prosadit tu, s velkou dlouhou místností "jaksi" navíc... :-)
H0 a H0e, analog (zatím), III a IV epocha. Lepty. Prototypy. Technika a její vývoj - historie.
Uživatelský avatar
mariov8
 
Příspěvky: 156
Registrován: úte 10 dub, 2007 7:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Plan kolajiska VII

Příspěvekod pekl024 » stř 02 dub, 2014 6:12 pm

milan ferdián píše:Abych splnil sen velké většiny modelářů,přejmenoval jsem jedno téma na "Sen o rychlíku" .Jedná se o klasickou soupravu buď taženou párou 477.0 nebo brejlovcem,náhradou třeba bardotka ve složení vozů BDa/ABa/Ba/Ba.Kolejiště budou mít ty správné proporce,aby rychlík ve stanici nepůsobil směšně. :wink:


Ahoj Milane, rád tě "vidím" plného elánu :)

Petr
Uživatelský avatar
pekl024
 
Příspěvky: 900
Registrován: čtv 11 lis, 2010 2:40 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Plan kolajiska VII

Příspěvekod milan ferdián » stř 02 dub, 2014 6:42 pm

Ahoj Peťo,co Bezdružice ?Jak jde stavba?Uvidíme aspoň Cebiv? :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska VII

Příspěvekod pekl024 » stř 02 dub, 2014 8:11 pm

Uvidíme, zkouším stavbu výtopny na nečisto a spoustu jiných blbostí viz. http://pekl024.rajce.idnes.cz/Vytopna_B ... G_0328.jpg

A do toho mě mladoši ukecali do malého panelku viz. http://pekl024.rajce.idnes.cz/Davcov_a_ ... G_0273.jpg

Petr

PS: jen toho času není moc, ale to všichni známe.
Uživatelský avatar
pekl024
 
Příspěvky: 900
Registrován: čtv 11 lis, 2010 2:40 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Plan kolajiska VII

Příspěvekod hank » pát 18 dub, 2014 11:12 pm

Já jsem to tu objevil ke své škodě :mrgreen: až teď a hned mě napadla taky variace, konkrétně na Světlík. Akorát že to nemám jak namalovat, ale snad bude pochopitelný i slovní popis.

Jde o přibližnou analogii odbočky Morava na trati Hanušovice - Dolní Lipka/St. Město pod Sněžníkem. Zprava se jede z Hanušovic, trať doleva vpředu vede do Podlesí a Dol. Lipky, vzadu do Staráku. Místo vlečky bude opačně položená výhybka se záběžnou kolejí odbočky. Na "hlavní" trati do/z Podlesí bude pendlovat souprava motor/přívěs/motor (a takhle to doopravdy bývalo celou věčnost co pamatuju, určitě od konce 60. do začátku 90. let). "Lokálka" vedená sólo motorem nebude většinou zajíždět až do Hanušovic, ale (odlišně od skutečnosti) bude končit ve šturcu záběžné koleje, kde bude mít krátké nástupiště, přípoje budou v takovém případě zajištěny na odbočce a do Hanušovic se bude zajíždět jen na vystřídání/nocování. A teď pozor: Tu smyčku bych ve skryťáku rozpojil a oba konce upravil tak, aby z Hanušovic do Staráku a zpět mohl jezdit ještě nákladní vlak s lokomotivou. V praxi to je (a co pamatuju, vždy bylo) jednou denně, přestavovací vlak (Pv - jezdí bez hytláku, zajišťují náležitosti posunující zálohy z Hanušovic) se vždy otočí mezi dvěma páry motoráků, nejlépe v noci. Nebo se může k tomu Pv přivěsit osobní vůz - takhle to bývalo v 60. letech. Přejetí stroje na druhý konec vlaku bude v obou větvích skryťáku zajištěno "gravitačním" posunem.

Oproti realitě minulých let jsou z větve do Dol. Lipky vypuštěny nákladní vlaky. (Dnes tam už nejezdí, do minulého GVD byla trať několik let úplně bez dopravy, dnes tam jezdí asi 3 páry motorů aspoň o víkendech.) Zátěže Pv z/do St. Města jsou vozy s dlouhým dřívím a kulatinou a příslušné vyrovnávky prázdných vozů, dřív bývaly ve Staráku i uhelné sklady.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6105
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Plan kolajiska VII

Příspěvekod hank » ned 20 dub, 2014 1:19 pm

Možná to bude vypadat jako vykopávání mrtvoly, ale nemůžu si pomoct, abych nereagoval na evidentně nepravdivé tvrzení, i když staršího data.

Vladimír B. tady loni 8. září kategoricky tvrdil: "Už jste viděli někdy skladiště ve šturcu? Já leda ve větších stanicích, kde bylo kolejové napojení z druhé strany odpojeno, ale pořád to nebyl takový šturc."

Naštěstí pro nás, kdo máme doma vyhrazen takový drobek místa, že nám nezbývá, než se koukat po všech možných lokálkách, nemá pravdu. Například v úvraťových stanicích jako Žleby nebo Zásmuky nikdy jiné skladištní koleje než kusé nebyly. Podobně tomu bylo v některých koncových stanicích, každý si jistě najde příklad ve svém kraji, napadá mě Rožnov pod Radhoštěm, Luhačovice, Štíty, Třemošnice nebo Žacléř. Především na lokálkách stavěných ještě před platností zákona z roku 1893, a to hlavně "nízkonákladovými" společnostmi jako byly ÖLEG nebo komerciálky, takové případy byly běžné.

Takže se nežinýrujte a stavějte skladiště u šturců :mrgreen: , reálný podklad na skutečné dráze to má :!:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6105
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Plan kolajiska VII

Příspěvekod milan ferdián » úte 22 dub, 2014 6:46 am

hank píše:Možná to bude vypadat jako vykopávání mrtvoly, ale nemůžu si pomoct, abych nereagoval na evidentně nepravdivé tvrzení, i když staršího data.

Vladimír B. tady loni 8. září kategoricky tvrdil: "Už jste viděli někdy skladiště ve šturcu? Já leda ve větších stanicích, kde bylo kolejové napojení z druhé strany odpojeno, ale pořád to nebyl takový šturc."

Naštěstí pro nás, kdo máme doma vyhrazen takový drobek místa, že nám nezbývá, než se koukat po všech možných lokálkách, nemá pravdu. Například v úvraťových stanicích jako Žleby nebo Zásmuky nikdy jiné skladištní koleje než kusé nebyly. Podobně tomu bylo v některých koncových stanicích, každý si jistě najde příklad ve svém kraji, napadá mě Rožnov pod Radhoštěm, Luhačovice, Štíty, Třemošnice nebo Žacléř. Především na lokálkách stavěných ještě před platností zákona z roku 1893, a to hlavně "nízkonákladovými" společnostmi jako byly ÖLEG nebo komerciálky, takové případy byly běžné.

Takže se nežinýrujte a stavějte skladiště u šturců :mrgreen: , reálný podklad na skutečné dráze to má :!:

Naopak,je dobře,že jsi toto téma připoměl,protože v těch kolejových plánech stanic je to pravda.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska VII

Příspěvekod Vladimír_B » pát 25 dub, 2014 5:09 pm

hank píše:reálný podklad na skutečné dráze to má :!:

maxovina... Pointa je jinde. Kolejiště si nestavíte podle skutečné dráhy, ale prostě si to na ohýbáte jak se Vám hodí. Je to špatně? Je a není... Stavte si ty vaše cirkusy do nekonečna... Stavte? Tady vlastně nikdo nic nestaví. :D Tady se jen tlachá, žvaní... :D (úžasný pan Kopecký)
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Plan kolajiska VII

Příspěvekod milan ferdián » pát 25 dub, 2014 5:22 pm

Vladimír_B píše:
hank píše:reálný podklad na skutečné dráze to má :!:

maxovina... Pointa je jinde. Kolejiště si nestavíte podle skutečné dráhy, ale prostě si to na ohýbáte jak se Vám hodí. Je to špatně? Je a není... Stavte si ty vaše cirkusy do nekonečna... Stavte? Tady vlastně nikdo nic nestaví. :D Tady se jen tlachá, žvaní... :D (úžasný pan Kopecký)

Ale Vláďo,víš sám,že je vše o kompromisu :wink: .Vážíme si tvých připomínek,ale prostě,když dostanu někdy do ruky podklady,tak né co je černé je fakt černé.Víš sám,že železnice se vyvíjela až do dnešních nevábných realit.
A kde jsi byl tak dlouho?
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska VII

Příspěvekod Vladimír_B » pát 25 dub, 2014 5:40 pm

1. mám jiné představy o významu slova kompromis
2. ano, tohle hádání nikam nevede a nebudu v něm dále pokračovat
3. jsem tu stále, jen záleží na míře mé (ne)chuti něco řešit (což nemá cenu)
4. občas sem nakouknu jen ze zvyku, zdejší romány (už) nečtu, nakonec navštěvování tohoto df mi ani k ničemu není (prospěšné)... A vlastně ani nic nepotřebuji
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Plan kolajiska VII

Příspěvekod Ferda » pát 25 dub, 2014 6:26 pm

Vladimír_B píše:1. mám jiné představy o významu slova kompromis
2. ano, tohle hádání nikam nevede a nebudu v něm dále pokračovat
3. jsem tu stále, jen záleží na míře mé (ne)chuti něco řešit (což nemá cenu)
4. občas sem nakouknu jen ze zvyku, zdejší romány (už) nečtu, nakonec navštěvování tohoto df mi ani k ničemu není (prospěšné)... A vlastně ani nic nepotřebuji

Tohle znám!
To popsali bratři Strugačtí.
Nazvali to: "Model člověka věčně nespokojeného". :D
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Plan kolajiska VII

Příspěvekod milan ferdián » pát 25 dub, 2014 6:28 pm

Vladimír_B píše:1. mám jiné představy o významu slova kompromis

Tak se s námi o ně poděl.
Vladimír_B píše:2. ano, tohle hádání nikam nevede a nebudu v něm dále pokračovat

Víš dobře,že jsme se spolu nikdy nehádali.
Vladimír_B píše:3. jsem tu stále, jen záleží na míře mé (ne)chuti něco řešit (což nemá cenu)

Vše má cenu,co přinese každá dobrá rada.
Vladimír_B píše:4. občas sem nakouknu jen ze zvyku, zdejší romány (už) nečtu, nakonec navštěvování tohoto df mi ani k ničemu není (prospěšné)... A vlastně ani nic nepotřebuji

Až tak je to s DF zle ?
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků