Plan kolajiska VI

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod milan ferdián » sob 09 lis, 2013 1:42 pm

žst.Prostějov

Dopolední pokus...Jednoduché výhybky malé (123/R305),symetrické výhybky(R610),obloukové výhybky R914/R457)
Rozteč os kolejí ve stanici 32,0 mm (31,8).Točny jsou nakresleny dvě.Menší skutečná a ta druhá od PECA.Nad točnou není dokresleno ramínko odvratné výhybky,třeba dokreslit.
Přílohy
Prostějov .jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod Dusan » sob 09 lis, 2013 8:05 pm

Jo tak takhle :D Zajímavé je použití těch souměrných vyhýbek.
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1282
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod belas » pát 13 pro, 2013 3:17 pm

Chtěl bych se zeptat Milana F. na kolejiště "Dubějovice" z druhé jeho knihy. Jelikož mně tento plán kolejiště zaujal začal jsem pátrat po historii této zrušené trati. Ale o odbočující trati na Javorník jsem se nikde nedočetl. Hledám špatně?
belas
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 08 pro, 2013 3:24 pm

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod milan ferdián » pát 13 pro, 2013 5:26 pm

belas píše:Chtěl bych se zeptat Milana F. na kolejiště "Dubějovice" z druhé jeho knihy. Jelikož mně tento plán kolejiště zaujal začal jsem pátrat po historii této zrušené trati. Ale o odbočující trati na Javorník jsem se nikde nedočetl. Hledám špatně?

Nic nehledej :wink: Co se týče Javorníku ve Slezsku,lokálka napojena na stanici Bernartice ve Slezsku na trati Dolní Lipová - Heinsdorf.Ze stanice Javorník měla trať pokračovat do Reichensteinu.Ještě se zmíním o nerealizaci tratě z Písečné přes Supíkovice do Kunzendorfu.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Dubějovice

Příspěvekod belas » pon 16 pro, 2013 5:58 pm

Jelikož plán kolejiště se mi líbí, myslím ,že bych ho mohl použít na "Tasovice-odb. trať Vápenný Podol" (s nějakými úpravami). Aby byla realná předloha. Jaký je Milane tvůj názor?
belas
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 08 pro, 2013 3:24 pm

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod Michal Šuhajda » úte 17 pro, 2013 6:59 am

milan ferdián píše:
belas píše:Chtěl bych se zeptat Milana F. na kolejiště "Dubějovice" z druhé jeho knihy. Jelikož mně tento plán kolejiště zaujal začal jsem pátrat po historii této zrušené trati. Ale o odbočující trati na Javorník jsem se nikde nedočetl. Hledám špatně?

Nic nehledej :wink: Co se týče Javorníku ve Slezsku,lokálka napojena na stanici Bernartice ve Slezsku na trati Dolní Lipová - Heinsdorf.Ze stanice Javorník měla trať pokračovat do Reichensteinu.Ještě se zmíním o nerealizaci tratě z Písečné přes Supíkovice do Kunzendorfu.

Jelikož jediné Dubějovice leží poblíž Trhového Štěpánova, odbočující trať do Javorníku ve Slezsku by byla celkem slušná transverzálka :D přes Zruč nad Sázavou, Čáslav, Chrudim, Choceň, Hanušovice a Žulovou :mrgreen:
Pokud se nepletu šlo o tenhle Javorník (u Vlašimi)
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2379
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod milan ferdián » stř 18 pro, 2013 8:45 am

Aha,tak to jsem si spletl název.Zde je odkaz. http://www.speaker.cz/dolnikralovice/node/45
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod milan ferdián » ned 05 led, 2014 1:51 pm

Zdravím Vás železniční modeloví modeláři.Vždy ke konci nebo na začátek nového roku jsem vždy snažil Vám prezentovat formou plánku nového kolejiště,úvahou nebo novoročním zamyšlením co bylo a co bude v nastávajícím roce.
Letos nebude nic.Nechci psát proč,nač atd.Kdo ví,ten ví.Spíše bych Vám chtěl popřát těm začínajícím,nedejte se otrávit prvními nechtěnými omyly,jak v projekci svého budoucího kolejiště,tak i v realizaci.Snažte být více střízliví ve svých nárocích na to co chcete a co dokážete zvládnout svými vlastníma silami.Pro ty pokročilé,co již ze stavbou kolejiště začali nebo výstavba probíhá,těm přeji hodně trpělivosti a vytrvalosti.A těm co zdárně dokončili své vysněné kolejiště,bezporuchový provoz na kolejišti a hodně radosti.
Váš největší fanda Milan Ferdián
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod milan ferdián » stř 08 led, 2014 8:02 am

Klučinové,bylo by dobré,kdyby se zde začal hledat nebo se objevil nový kreslíř :wink: .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod Jarda H. » stř 08 led, 2014 9:03 am

No jo Milane, tak zručnej a šikovnej kreslič (ošklivý výraz pru krásu, co dokážeš stvořit) se těžko najde. Alespoň že jsou zde kluci, co dokážou ve WT plánek zpracovat. Uvidíme časem ....
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod radekkrupka » stř 08 led, 2014 9:46 am

Kdyby tady byl, věřím že by se již projevil. Hodláš pověsit tužku na hřebík Milane? Minimálně jsou tady kluci, co umí s počítačem :wink:
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod pekl024 » stř 08 led, 2014 1:35 pm

milan ferdián píše:Klučinové,bylo by dobré,kdyby se zde začal hledat nebo se objevil nový kreslíř :wink: .


Snad nejdeš Milane do důchodu :lol:

Petr
Uživatelský avatar
pekl024
 
Příspěvky: 900
Registrován: čtv 11 lis, 2010 2:40 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod milan ferdián » stř 08 led, 2014 1:40 pm

radekkrupka píše:Kdyby tady byl, věřím že by se již projevil. Hodláš pověsit tužku na hřebík Milane?


pekl024 píše:
milan ferdián píše:Klučinové,bylo by dobré,kdyby se zde začal hledat nebo se objevil nový kreslíř :wink: .
Snad nejdeš Milane do důchodu :lol: Petr


Vypadá to,že asi ano :mrgreen:

radekkrupka píše: Minimálně jsou tady kluci, co umí s počítačem :wink:

To je zatím jediná šance,jak dál pokračovat v načaté práci,aspoň ve WTR a v screen.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod milan ferdián » stř 08 led, 2014 1:42 pm

Jarda H. píše:No jo Milane, tak zručnej a šikovnej kreslič (ošklivý výraz pru krásu, co dokážeš stvořit) se těžko najde. Uvidíme časem ....

Pevně věřím,že se určitě odněkud vynoří. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod pekl024 » stř 08 led, 2014 1:46 pm

milan ferdián píše:
pekl024 píše:
milan ferdián píše:Klučinové,bylo by dobré,kdyby se zde začal hledat nebo se objevil nový kreslíř :wink: .

Snad nejdeš Milane do důchodu :lol:
Petr

Vypadá to,že asi ano :mrgreen:


Pokud to budeš mít jako můj otec , který je už 8 let v důchodu , tak chápu. Taky nemá čas :D :P .
Uživatelský avatar
pekl024
 
Příspěvky: 900
Registrován: čtv 11 lis, 2010 2:40 pm
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků