Plan kolajiska VI

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod milan ferdián » stř 13 čer, 2012 6:51 am

FazerTT píše:Milane, moc pěkné. Jako obvykle..... :)
Provozní dotaz: Jak se přistavují (přistavovaly) vagóny do depa (popel, PHM)? Vždy přijela nějaká krátká pára, která se s nimi vešla na točnu? Nebo se použila jiná metoda (traktor, kůň....)?


Když mrkneš na poslední výkres lokomotivního depa.Plné uhláky se sunuly přes lokomotivní kolej,točnu na kusou kolej.Nafta totéž sunula se,ale přes popelovu jámu (což dost není z důvodu protipožárních předpisu správné :wink: ).Popelový vůz přes točnu,lidskou silou :mrgreen: .
Realita bývala taková,jak popisuješ.Malá parní lokomotiva nebo prasátko (jen u rozsáhlejších L.D.),někdy ten traktor nebo desta,většinou u těch malých L.D. lidská síla.Některé točny byly jen na lidskou sílu.Záleželo hlavně na tom jaké bylo technické zázemí.
Dále tu máme písek,maziva,brzdové špalky :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod radekkrupka » stř 13 čer, 2012 7:36 am

FazerTT píše:Provozní dotaz: Jak se přistavují (přistavovaly) vagóny do depa (popel, PHM)? Vždy přijela nějaká krátká pára, která se s nimi vešla na točnu? Nebo se použila jiná metoda (traktor, kůň....)?

Pokud vidím správně, uhlí se na zásobovací kolej dá posunout přes točnu napřímo? Přes kolej s pískováním...
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod milan ferdián » stř 13 čer, 2012 9:10 pm

A opět jsme kousek pokročili.. :wink: Před vjezdovým návěstidlem stojí Pn.
Přílohy
Kopie - žst.Třebáň_II_.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod chameleon » stř 13 čer, 2012 9:27 pm

Milane už se těším až to bude komplet, vypadá to skvěle :wink:
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod lajblt » čtv 14 čer, 2012 9:43 am

Milane, opět smekám. To fakt kreslíš celý ručně nebo je na to nějakej software?
lajblt
 
Příspěvky: 874
Registrován: ned 06 bře, 2011 7:38 pm

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod milan ferdián » čtv 14 čer, 2012 10:04 am

lajblt píše:Milane, opět smekám. To fakt kreslíš celý ručně nebo je na to nějakej software?


No,fakt.Všechno je ručně kresleno. :mrgreen: Jen při sestavování archů do kompletu (celkový pohled),používám gimp,nic víc.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod milan ferdián » čtv 14 čer, 2012 6:31 pm

A je tu závěr.
Přílohy
Kopie - žst.Třebáň_III_.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod milan ferdián » ned 17 čer, 2012 10:10 am

Tak já nevím,dostal jsem opětovný dotaz a prosbu na mini kolejiště,tentokrát v N-ku.TT-ečkaři již svoji dávku dostali,H0-nulkáři budou mít své "H0 do kapsy".
Můžete mi všichni sdělit co na těch pidi nebo mini kolejišť,tak obdivujete :?: Rychlík se vám tam nevejde :mrgreen: (90% tvoří vaše přání) ,čtyřosáky nákladní vagóny jsou předem vyřazeny :mrgreen: (z důvodů poloměrů oblouků) ,můžete jen se dívat ,jak se ve staničce setkávají dva hurvínci a to nemluvím,že i občas,jak v realitě měly za sebou připojené dva nebo tři nákladní vagóny a prováděly posun,protože samostatný manipulační vlak se z důvodů provozních nákladů nevyplatil.
Nebo,že dokážete na těchto mini kolejištích vykouzlit onu tu kouzelnou romantiku a nádech těch dnů :?: :?: :?: Přiznejte se :!: :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod radula63 » ned 17 čer, 2012 6:36 pm

milan ferdián píše:Můžete mi všichni sdělit co na těch pidi nebo mini kolejišť,tak obdivujete :?:

Víš, Milane, ono to bude také určitě i prostorovými možnostmi a ekonomickou stránko věci. Málokdo si může doma dovolit kolejiště o rozměrech 5x10metrů (uvedené rozměry ber z recese). Pravda je ale ta, že tvoje plánky jsou bombastické. A proč jsou v oblibě i malé plánky? Vždyť i malé může být hezké a v jednoduchosti je krása. No a z mého názoru. Radši si doma pustím motorák jako soupravu (např. 843+043+943, či 854+054.....) a pohledově je to více v pořádku než rychlík o 5-ti Y, který se kolikrát na domácích kolejištích nevejde do stanice, nebo je "narvaný" od námezníku k námezníku. Proto já radši doma vidím MOs, Os a Mn. Rychlíky a dálkové transporty domů radši nebrat! (pokud nemáš kolejiště o rozloze XY metrů čtverečních a více.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1309
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod Jarda H. » pon 18 čer, 2012 4:58 am

milan ferdián píše: ... opětovný dotaz a prosbu na mini kolejiště,tentokrát v N-ku. ..... Můžete mi všichni sdělit co na těch pidi nebo mini kolejišť,tak obdivujete :?: .....


"Kvalifikovaně" ti odpoví přímo stavitelé těchto kolejišť, ale osobně se domnívám (stejně jako radula63), že hlavním důvodem jsou prostorové důvody :!: Každé kolejiště - pokud nemá člověk extra prostor, místnost či nezávislý kout - svým způsobem ubírá životní prostor pro bydlení a tak minikolejiště často může být splněným snem alespoň občas si pohrát na vlastním kolejišti jako malej kluk :lol:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod Dusan » pon 18 čer, 2012 9:57 am

Tak to je super, že přibude něco v N. Já si v hlavě pohrávám s nějakým námětem pro "elko" 190x160cm v šíři 60-70cm. Období páry, nějaká lehce zapadlejší jednokolejka asi s průjezným nádražím. Tak to vítám pro inspiraci.
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod DannyK » pon 18 čer, 2012 1:01 pm

Když jsme u minikolejišť...
Chystám se spáchat něco mezi Loučnou a Kvítečkovem (tuším, že je to ta úvraťovka), mám prostor 2x4-5m do eL, daň za to je ta, že na šířku mám jen metr, a že to budu stavět dlouho. Mám nějaké kolejivo BTTB, které nějak chci využít na hraní teď hned. Proto se mi líbí Milanovy minikolejiště, neb jeho plánky jsou velmi inspirativní.
DannyK
 
Příspěvky: 64
Registrován: ned 03 říj, 2010 7:26 pm

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod pavel michlik » pon 18 čer, 2012 9:00 pm

Dobrý deň,
tie Vaše miniatúrne návrhy ma zaujali na druhý pohľad :) Pri tom druhom pohľade som zistil, že to by mohlo byť presne ONO. A najviac sa mi páči ten plán bez stanice (Paskov). Len malý kúsok krajiny, cez ktorú chodí sem a tam motorový vozeň (Nezastavujem, máme zpoždění!). Občas prejde krátky nákladný vlak. "Ráno" a "večer" môže ísť osobák s malou lokomotívou a troma vozňami, viac ich tam asi nevojde. Čo ná tom obdivujem? Že to stačí :))
Podľa mňa by takáto samostatná "scénka" mohla mať čaro, ktoré sa vo veľkom koľajisku už trochu stratí. Ako výhľad z okna. Alebo ako pohyblivý obraz, aký mal Harry Potter :P
pavel michlik
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 06 lis, 2011 10:31 pm

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod czhunter » úte 19 čer, 2012 11:52 am

milan ferdián píše:Rychlík se vám tam nevejde :mrgreen: (90% tvoří vaše přání) ,čtyřosáky nákladní vagóny jsou předem vyřazeny :mrgreen: (z důvodů poloměrů oblouků) ,můžete jen se dívat ...

Že ty je děláš rád? :)
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 559
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod milan ferdián » úte 19 čer, 2012 12:21 pm

czhunter píše:
milan ferdián píše:Rychlík se vám tam nevejde :mrgreen: (90% tvoří vaše přání) ,čtyřosáky nákladní vagóny jsou předem vyřazeny :mrgreen: (z důvodů poloměrů oblouků) ,můžete jen se dívat ...

Že ty je děláš rád? :)


Opět si mě odhalil :mrgreen: .Zrovna bojuji s kolejištěm N/1:160 a s danou plochou 910*750/PECO-CODE-055.Někdy mám pocit,že je to nadlidský úkol :lol:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků