Plan kolajiska VI

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod Michal Šuhajda » úte 25 bře, 2014 10:17 pm

fruafru píše:Vlastní tvorba u mě nějak vázne, ale mám jednu překopávku, a jeden vlastní výtvor. Tak to rysknu a půjdu s kůží na trh, rozměr uvádět rači nebudu. Koho to bude zajímat zde: http://tt-modely.blog.cz/ Obě kolejiště jsou v TT kdo chce může si je předělat do eNka

Ahoj,
jeden nejmenovaný uživatel po mě přes SZ chtěl názor na svůj návrh koncové stance hlavní dvoukolejky, který vycházel z Tvého plánu. Protože mě nakonec donutil vytvořit variatní návrh stnice, přikládám odklaz na obrázky pro případné zájemce.
Jen pro úplnost doplním část mé odpovědi z korespondence přes SZ.
....o podbné situaci, kdy končí dvoukolejka v malé stanici ve skutečnosti nevím, takže těžko soudit. Osobně bych ale u podobného motivu navrhnul spíš klasické hlavové nádraží (Praha Masakrykovo nádraží).
Díky tomu, že není skutečný vzor, se dá obráceně říct, že bto tak být může. Ve fruafruově návrhu je logicky zdůvodněno co proč a jak. To je podle mě hlavní. navíc si podobné kolejště člověk staví zejména pro seba, tak si ostatní mohou žvanit co chtějí :mrgreen: .
Co se mě týká, nechal bych 1.a 2. kolej v přímém směru a pro os. dopravu. Nakonec třebna i proto, že když se v budoucnosti něko změní, můžeš snadno navázat pokračováním dvoukolejné trati a z koncové stanice udělat průjezdnou.
Co se týká depa, u takovéto koncové stanice mi vážně schází točna. Parní lokomotivy bylo zapotřebí v koncových stanicích hlavních tratí otáčet, protože při jízdě tendrem napřed měly většinou omezenou rychlost. Remízy bez točny jsou specifikem lokálek, kde se pohybovaly tendrové parní lokomotivy na krátkých trasách. Točna by mohla být už v současnosti zrušena, ale nevidím k tomu důvod.....
Původně jsem pouze upravil původní návrh
Ovšem nedalo mi to, a tak jsem nakonec vytvořil vlastní stanici. Takže pro inspiraci ke shlédnutí: Koncové nádraží na ploše 200x80 cm (TT)
a na dalších obrázcích totéž ve 3D, ovšem tak pěkně jako fruafru to neumím.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2379
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod kiski » stř 26 bře, 2014 9:45 am

Bolo by veľké by veľké plus, keby to fruafru dotiahol do dokonalosti a vytvoril na základe tohoto návrhu prerábku do TRS-ka :mrgreen:
Mimochodom, Michal plánik vytvoril na základe mojej žiadosti, začo mu samozrejme ešte raz dodatočne ďakujem... :wink:
Kiski
TT, DCC
Uživatelský avatar
kiski
 
Příspěvky: 313
Registrován: čtv 09 črc, 2009 10:19 am
Bydliště: Slovensko

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod fruafru » čtv 10 dub, 2014 8:51 am

Cesty můzy jsou naprosto nespecifické, různorodé a já nevím co ještě, zmíněná stanice byla prapůvodně součástí úplně jiného kolejiště.. 8), to se mi začalo zdát přestanicováno, tak jsem ho do návrhu nedal :( . Jenže se mi zdálo zajímavé, dodělal jsem k němu podobné kolejiště ( most s řekou městská zástavba, trať nevedla rovně ale divně se vlnila ), připadlo mi to prázdné :roll:, trať jsem narovnal a dodal jsem spojovací dráhu.... a ... :D byla z toho úvrať :oops: . naštěstí to zachránila dvoukolejka s odbočkou na mostě :lol: :lol:
P.S. Původně tam ta točna byla, jenže TRS žádnou malou, ucházející točnu, co by do vzniklého prostoru pasovala nenabízí a sám ji pro TRS udělat neumím, přišel na řadu další kompromis... dvoumístné stání....
Michal Šuhajda píše:Původně jsem pouze upravil původní návrh
Ovšem nedalo mi to, a tak jsem nakonec vytvořil vlastní stanici. Takže pro inspiraci ke shlédnutí: Koncové nádraží na ploše 200x80 cm (TT)
...

Obrázky budou....
fruafru
 
Příspěvky: 341
Registrován: úte 30 lis, 2010 9:22 am

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod Michal Šuhajda » čtv 10 dub, 2014 11:05 am

Ahoj, pokud budeš dělat obrázky, pošlu Ti předělanou verzi s přidanou kolejí č.10. Sice je dané nádraží už celkem plné, ale ve výsledku to vypadá lépe a navíc další kolej pro odstav (a nakládku spěšnin) nabídne bohatší možnosti provozu/posunu. Zatím je jednoduchá skica na rajceti
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2379
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod VojtikJ » ned 20 dub, 2014 1:18 pm

musím uznat pěkná práce v tom TRSku :)
neplánoval jsi/jste (všichni kteří si takhle pomáhají než začnou stavět) umístit mapky někde na net třeba zde http://www.trainz.cz/ a potěšit tak další se svojí prací? nejeden človíček by byl za to vděčnej :)
Šašci
VojtikJ
 
Příspěvky: 564
Registrován: stř 11 led, 2012 8:35 pm

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod milan ferdián » úte 22 dub, 2014 6:49 am

VojtikJ píše:musím uznat pěkná práce v tom TRSku :)
neplánoval jsi/jste (všichni kteří si takhle pomáhají než začnou stavět) umístit mapky někde na net třeba zde http://www.trainz.cz/ a potěšit tak další se svojí prací? nejeden človíček by byl za to vděčnej :)

Vojtíku,kluci mají své weby,kde mají své zpracované témata v tomto programu.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod fruafru » čtv 26 čer, 2014 1:38 pm

Tak abych nekazil náhledy historickými stroji, neboť "najbrta" v TRSku nevedu , takže to je bez vozidel.
Budete muset použít fantazii a soupravy si tam domyslet :lol:
Přílohy
depo2.jpg
stanice2.jpg
stanice1.jpg
fruafru
 
Příspěvky: 341
Registrován: úte 30 lis, 2010 9:22 am

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod Michal Šuhajda » pát 27 čer, 2014 8:55 pm

Je to paráda, kam se hrabe wintrack...
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2379
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod Barbucha » pát 27 čer, 2014 9:05 pm

Michal Šuhajda píše:Je to paráda, kam se hrabe wintrack...


Nojo, já se dycky těším, až fruafru něco spáchá, abych se mohl kochat :-)
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod milan ferdián » sob 28 čer, 2014 8:38 am

Barbucha píše:
Michal Šuhajda píše:Je to paráda, kam se hrabe wintrack...


Nojo, já se dycky těším, až fruafru něco spáchá, abych se mohl kochat :-)

Pánové,vy nevíte,jak mě štve,že nemohu tyto scrreny publikovat.Nezbudeme mi nic jiného než ukecat fruafru,ať mě naučí základy scrrenů a já aspoň ke každému kolejišti mohu vytvořit nějaký náhled a vy se budete moci kochat,tak jak se všichni kocháme na fruafru výtvory.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod kiski » sob 28 čer, 2014 9:40 am

Milan, dôvod sú autorské práva?
Kiski
TT, DCC
Uživatelský avatar
kiski
 
Příspěvky: 313
Registrován: čtv 09 črc, 2009 10:19 am
Bydliště: Slovensko

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod fruafru » pát 04 črc, 2014 7:59 pm

kiski píše:dôvod sú autorské práva

Chytl mě nějaký zánět pracovitosti a tvořivosti a tak jsem tvořil, snažil jsem se vyhnout nedostatkům zmíněným u posledního mého samostatného výtvoru.
Takže jsem se vykašlal na širou trať a udělal jsem jenom stanici....... teda ....... 8) půlku stanice, celou stanici má kde kdo :lol: :lol:
http://tt-modely.blog.cz/
Přílohy
Hlavní08.jpg
Hlavní07.jpg
fruafru
 
Příspěvky: 341
Registrován: úte 30 lis, 2010 9:22 am

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod Michal Šuhajda » pát 04 črc, 2014 9:02 pm

Pěkný fakt pěkný, ale chybí Ti tam federální shromáždění, resp. Svobodná Evropa...
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2379
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod cipisekmp » sob 05 črc, 2014 6:04 am

Ahoj, myslim ze ty "kresby" jsou fak pekne. Vim ze tu probehla diskuze na tema autorskych prav a je opravdu skoda, ze zrejme v knizkach MF nejdou pouzit. S pozdravem Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod Jiri Dvoracek » sob 05 črc, 2014 9:15 am

cipisekmp píše:Ahoj, myslim ze ty "kresby" jsou fak pekne. Vim ze tu probehla diskuze na tema autorskych prav a je opravdu skoda, ze zrejme v knizkach MF nejdou pouzit. S pozdravem Cipisekmp.


Omlouvam se za OT, ale opravdu to je legislativne overene, ze nejdou pouzit? Podle mne to je stejny pripad, jako kdybych nesmel pouzit v knize a nebo na internetu treba graf, ktery mi udelal excel. Pokud ma nekdo koupeny original TRS a poskytne Milanovi na zaklade jeho dat obrazek, tak nevidim duvod, proc by to nemelo jit. Samozrejme se musi nejak dohodnout a nebo autor obrazku byt poznacen v knize :wink: Ale jak rikam, nejsu pravnik a jeste jednou se omlouvam za OT :mrgreen:
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1165
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků