Plány kolejišť pro začátečníky III

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Plány kolejišť pro začátečníky III

Příspěvekod alexander » pát 08 úno, 2013 4:36 pm

Nuž, ja by som vypustil:
- mikro - začiatočník si bude chcieť hlavne zajazdiť a na mikro tej jazdy asi moc nebude,
- L dvojkoľajka - pre začiatočníka príliš zložité a aby to bolo zmysluplné, tak to chce väčší priestor a veľa stavebného materiálu (koľajivo, výhybky).
alexander
 
Příspěvky: 394
Registrován: pon 25 úno, 2008 7:47 pm

Re: Plány kolejišť pro začátečníky III

Příspěvekod Jarda H. » pát 08 úno, 2013 8:33 pm

Byl jsem na netu (na fóru) dnes brzy ráno, protože jsem makal na zpracování firemní dokumentace a teď večer najednou koukám, co je tady za diskuzi ?! Milane, stejně ta redukce zbyde jen a jen na tobě, ty jsi autor, ty to máš zčásti i před sebou, ... my soudíme spíše jen dle toho slovního popisu, JAK by mohly vypadat a v JAKÉM ROZSAHU by plánky mohly být :oops: Jaká je vlastně tvoje představa o redukci - 10%, 30%, 50% ... ?!
Ale pokud do toho můžeme kecat a plkat, viděl bych to asi takhle - představa o redukci v pořadí :
1) L-dvoukolejka ... kolik lidí má doma takový prostor na dvoukolejnou trať, aby to vypadalo alespoň trochu rozumně - myslím, že zase tolik jich není !
2) R267 ... tady je to asi jasné, kolik vozidel projede tímhle obloukem, drtivá většina lidí má vícero modelů (vhodné minimálně na R310 v TT měřítku) a chce s nimi jezdit
3) Sólo pro 810 ... podobné, nebude asi tolik lidí, co by skutečně stavěli tohle "malé" téma ?!
pokud to nestačí, pak ještě téma
3) micro ... mohlo by být někdy jindy, ale informace, náměty, podněty už dneska lze nalézt tady na fóru, jako akutní obsah publikace to nevidím.

Na druhou stranu ale zase nerad vidím podstatnou redukci obsahu, ale jak jsem se vyjádřil už několikrát - autorem jsi ty a my můžeme jen kecat kolem :lol: Takže ať se najde u tebe čas i chuť pracovat a líbaní múzy ať trvá nadále :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Plány kolejišť pro začátečníky III

Příspěvekod milan ferdián » sob 09 úno, 2013 8:26 am

Jarda H. píše:Byl jsem na netu (na fóru) dnes brzy ráno, protože jsem makal na zpracování firemní dokumentace a teď večer najednou koukám, co je tady za diskuzi ?! Milane, stejně ta redukce zbyde jen a jen na tobě, ty jsi autor, ty to máš zčásti i před sebou, ... my soudíme spíše jen dle toho slovního popisu, JAK by mohly vypadat a v JAKÉM ROZSAHU by plánky mohly být :oops: Jaká je vlastně tvoje představa o redukci - 10%, 30%, 50% ... ?!

Minimálně 50%.
Jarda H. píše:Ale pokud do toho můžeme kecat a plkat, viděl bych to asi takhle - představa o redukci v pořadí :
1) L-dvoukolejka ... kolik lidí má doma takový prostor na dvoukolejnou trať, aby to vypadalo alespoň trochu rozumně - myslím, že zase tolik jich není !

Toto téma jako samostatné se ještě neobjevilo a když se podíváš do tématu "Modelové kolejiště",tak drtivá většina začíná s dvojkolejkou.To už nemluvím o již pomalu legendárních Menharticích či odbočka Rybník s Jirkovem :lol:
Jarda H. píše:2) R267 ... tady je to asi jasné, kolik vozidel projede tímhle obloukem, drtivá většina lidí má vícero modelů (vhodné minimálně na R310 v TT měřítku) a chce s nimi jezdit

Tady zde měla být nabídka pro ty TT-ečkaře,kteří tyto poloměry vlastní a jde o tu plochu 2,0*1,0 (viz anketa) maximálně využít její rozměrové možnosti.Zde je přímo jasné,že vozy "Y",se zde nemohou prohánět.
Jarda H. píše:3) Sólo pro 810 ... podobné, nebude asi tolik lidí, co by skutečně stavěli tohle "malé" téma ?!
pokud to nestačí, pak ještě téma

No,neustále slyším,co by ještě šlo na mini plochách zrealizovat.A to byl hlavní záměr.
Jarda H. píše:4) micro ... mohlo by být někdy jindy, ale informace, náměty, podněty už dneska lze nalézt tady na fóru, jako akutní obsah publikace to nevidím.

No jestli myslíš,že není třeba publikovat tyto nápady od jiných autorů,jen proto,že jsou zde na DF k dispozici,tak je zrušíme.

Já mám spíše pocit po přečtení vašich reakcí,že publikaci bude asi třeba rozdělit na dva samostatné témata.Zde se musím ale zamyslet já i o ekonomické návratnosti nebo aspoň pokrytí těch nejnutnějších nákladů.Dalším aspektem bude zájem,protože,každý modelář si představuje pod pojmem"Pro začátečníky" něco jiného.No času budu mít dost na přemýšlení a je možné,že ponechám již ty hotové a ty ostatní témata připravím čistě pro N-kaře a HO-nulkaři a TT-ečkaři si je jen překonfirmátujou do svých modelových velikostí a změníme hlavní název publikace,třeba dle Daška na "Nitěnky"??? :wink:
Jsem zvědavý na další vaše reakce. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plány kolejišť pro začátečníky III

Příspěvekod milan ferdián » sob 09 úno, 2013 8:30 am

alexander píše:Nuž, ja by som vypustil:
- mikro - začiatočník si bude chcieť hlavne zajazdiť a na mikro tej jazdy asi moc nebude,

No jo klučinové,vy se ale musíte rozhodnout co více preferujete.Ježdění nebo cvrkot ve staničce :?:
alexander píše:- L dvojkoľajka - pre začiatočníka príliš zložité a aby to bolo zmysluplné, tak to chce väčší priestor a veľa stavebného materiálu (koľajivo, výhybky).

S tím plně souhlasím,když oni právě začátečníci,horujou přímo po expresech na ploše 1,0*1,0m :mrgreen: Co s nima :?:Jak vymyslet kompromis mezi troškou reality a paskvilem :?:

edit,teď jsem si uvědomil,že i to by šlo
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plány kolejišť pro začátečníky III

Příspěvekod Myšpulín » sob 09 úno, 2013 9:27 am

Já se obávám, že s tímhle ti Milane nikdo z nás nepomůže. Ty máš v hlavě, co bys asi chtěl a jen ty sám víš, jak to zatím vypadá. A důvod redukce znáš asi taky jen ty sám. Každý z nás ostatních preferuje něco jiného, když ničím jiným, tak aspoň měřítkem.

Asi čuchám důvod té redukce, i když nejsem odborník a nakladatel. Je mi jasné, že jsi první laťku nasadil hodně vysoko a bylo by škoda ji podlézat. Ale možná by třeba pomohly drobnější ústupky. To musíte s Jirkou probrat. Ale třeba se mýlím a důvod je někde úplně jinde. :)

Za mne platí to, co jsem ti psal k druhému dílu.

Petr
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Plány kolejišť pro začátečníky III

Příspěvekod Jarda H. » sob 09 úno, 2013 10:47 am

milan ferdián píše:
Jarda H. píše:Byl jsem na netu (na fóru) dnes brzy ráno, protože jsem makal na zpracování firemní dokumentace a teď večer najednou koukám, co je tady za diskuzi ?! Milane, stejně ta redukce zbyde jen a jen na tobě, ty jsi autor, ty to máš zčásti i před sebou, ... my soudíme spíše jen dle toho slovního popisu, JAK by mohly vypadat a v JAKÉM ROZSAHU by plánky mohly být :oops: Jaká je vlastně tvoje představa o redukci - 10%, 30%, 50% ... ?!

Minimálně 50%.


V tom případě je to ale opravdu jen a jen na tobě, Milane, naše připomínky a návrhy jsou - dle mého soudu - zbytečné :!: Ty sám musíš určit, CO bude obsahem knihy, z hlediska námětu.

milan ferdián píše:
Jarda H. píše:Ale pokud do toho můžeme kecat a plkat, viděl bych to asi takhle - představa o redukci v pořadí :
1) L-dvoukolejka ... kolik lidí má doma takový prostor na dvoukolejnou trať, aby to vypadalo alespoň trochu rozumně - myslím, že zase tolik jich není !

Toto téma jako samostatné se ještě neobjevilo a když se podíváš do tématu "Modelové kolejiště",tak drtivá většina začíná s dvojkolejkou.To už nemluvím o již pomalu legendárních Menharticích či odbočka Rybník s Jirkovem :lol:


Máš 100% pravdu, že plno plánků začíná dvoukolejkou, ale kolik lidí na to má skutečně prostor,a by to "nějak" šlo ?! Že tam někdo chce dvoukolejku a expres či rychlík o 3 Y v epoše III nebo IV .... :roll: to je věc druhá a neodpovídající reálu.

Tak se měj a úspěšnou redukci knihy !
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Plány kolejišť pro začátečníky III

Příspěvekod greenery » sob 09 úno, 2013 10:52 am

... zajímavé by bylo pojmout další případný díl jinak. Nesměrovat to ke konkrétním kolejištím, ale uspořádat to do témat - např. téma malá stanice, odbočná stanice, koncová stanice, stanice s úvratí, vlečkový areál, odbočky na širé trati, depa aj. i s příkladem usazení v krajině a možnou návazností na zbytek kolejiště /ostatní segmenty, moduly. V tom bych ležel furt :D
..... jj, vím.... ono se to radí :mrgreen:
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Plány kolejišť pro začátečníky III

Příspěvekod milan ferdián » sob 09 úno, 2013 11:09 am

greenery píše:... zajímavé by bylo pojmout další případný díl jinak. Nesměrovat to ke konkrétním kolejištím, ale uspořádat to do témat - např. téma malá stanice, odbočná stanice, koncová stanice, stanice s úvratí, vlečkový areál, odbočky na širé trati, depa aj. i s příkladem usazení v krajině a možnou návazností na zbytek kolejiště /ostatní segmenty, moduly. V tom bych ležel furt :D
..... jj, vím.... ono se to radí :mrgreen:

Ale ty témata.když se na to podrobnějíc podíváš,jsou přesně zaměřeny jak popisuješ :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plány kolejišť pro začátečníky III

Příspěvekod radekpo » sob 09 úno, 2013 11:19 am

K otázce ekonomiky publikace - možná trochu hříšná myšlenka po nádherně provedených předchozích dílech. Publikace by měla být určena pro začátečníky (i když osobně si myslím že po ní sáhnou všichni kteří mají oba předchozí díly), což tomu přizpůsobit i formu a konečnou cenu. Místo nádherných vázaných knih na křídovém papíře něco na způsob publikací Malé železnice - sešitové vydání, běžný papír - co by to udělalo s náklady, šlo by redukovat prodejní cenu, dávalo by to ekonomicky smysl ?
radekpo
 
Příspěvky: 25
Registrován: sob 10 dub, 2010 9:02 am

Re: Plány kolejišť pro začátečníky III

Příspěvekod milan ferdián » sob 09 úno, 2013 11:44 am

radekpo píše:K otázce ekonomiky publikace - možná trochu hříšná myšlenka po nádherně provedených předchozích dílech. Publikace by měla být určena pro začátečníky (i když osobně si myslím že po ní sáhnou všichni kteří mají oba předchozí díly), což tomu přizpůsobit i formu a konečnou cenu. Místo nádherných vázaných knih na křídovém papíře něco na způsob publikací Malé železnice - sešitové vydání, běžný papír - co by to udělalo s náklady, šlo by redukovat prodejní cenu, dávalo by to ekonomicky smysl ?


Bylo zcela jednomyslně zamítnuto :!: :wink: .Jsou zde pamětníci,kteří zažili vášnivou diskusi na DF o formě publikací.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plány kolejišť pro začátečníky III

Příspěvekod radekkrupka » sob 09 úno, 2013 12:34 pm

Obě publikace se beznadějně vyprodaly a to i v modelářských obchodech - čili si je koupilo mnoho lidí, kteří naše fórum vůbec neznají. U prvního dílu se vyprodal i dotisk. Podle mě jsou strachy, že by se třetí díl špatně prodával, liché. Protože bude prostě od Milana a tudíž skvostný. Toť můj názor...
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Plány kolejišť pro začátečníky III

Příspěvekod MirekTT » sob 09 úno, 2013 1:21 pm

radekkrupka píše:.... Podle mě jsou strachy, že by se třetí díl špatně prodával, liché. ....

Souhlasím a upřímě se naprosto ztrácím v posledním dění a netuším, proč se řeší zeštíhlení a prodejnost dalšího Milanova dílu.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Plány kolejišť pro začátečníky III

Příspěvekod Dan Buchtela » sob 09 úno, 2013 7:15 pm

Ahoj Milane,
já bych ze začátečníků určitě vypustil dvoukolejku, tematicky tam nepatří. To, že mnozí začátečníci tu dvoukolejku prostě stavět chtějí, neberu jako argument. Předpokládám, že chceš Milane také trochu vychovávat a kultivovat české modelářské prostředí a ne jen prostě namalovat cokoliv, co si kdo pískne. Takže z toho pohledu opravdu navrhuji dvoukolejku ze začátečníků vyndat...
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Plány kolejišť pro začátečníky III

Příspěvekod pekl024 » pon 11 úno, 2013 9:27 pm

Pokud mohu přispět názorem :?:

Pokud je publikace určena pro začátečníky, je celkem jasný a přirozený jejich další rozvoj. A vzhledem k tomu , že poslední dobou na foru řeší i taková drobnost /ale pro modeláře dost podstatná/ jako jsou peníze, hlavně u začínajících, pojal bych publikaci jako nízkorozpočtové plánky.

Petr
Uživatelský avatar
pekl024
 
Příspěvky: 900
Registrován: čtv 11 lis, 2010 2:40 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Plány kolejišť pro začátečníky III

Příspěvekod pekl024 » pon 11 úno, 2013 9:32 pm

radekpo píše: Místo nádherných vázaných knih na křídovém papíře něco na způsob publikací Malé železnice - sešitové vydání, běžný papír - co by to udělalo s náklady, šlo by redukovat prodejní cenu, dávalo by to ekonomicky smysl ?


Dovolím si s tebou taky nesouhlasit, kupujeme jiné kraviny za hříšné peníze. Většina jsme si knihu objednali u ježíška a dalších jemu podobných. Vzhledem ke kvalitě nejenom Milanovo plánků a myšlenek bych nerad kvalitu degradoval cenou publikace.
Uživatelský avatar
pekl024
 
Příspěvky: 900
Registrován: čtv 11 lis, 2010 2:40 pm
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků