Plány kolejišť pro začátečníky III

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Plány kolejišť pro začátečníky III

Příspěvekod milan ferdián » úte 12 úno, 2013 7:44 am

pekl024 píše:Pokud mohu přispět názorem :?:

Pokud je publikace určena pro začátečníky, je celkem jasný a přirozený jejich další rozvoj. A vzhledem k tomu , že poslední dobou na foru řeší i taková drobnost /ale pro modeláře dost podstatná/ jako jsou peníze, hlavně u začínajících, pojal bych publikaci jako nízkorozpočtové plánky.

Petr

Proberu s nakladatelem v Roudnici,ale nevím,nevím.Při určitém počtů tisku bez rozdílu její výše,cena za tisk zůstává stejná.Samozřejmě ideální by bylo naplnit obsahově celou publikaci v optimální míře,polopaticky,udržet stejný počet výkresů nebo počet stránek.
Zatím okolnosti,ale hrají proti. :?
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plány kolejišť pro začátečníky III

Příspěvekod vvitty » úte 12 úno, 2013 8:32 am

Tak na sebe tak nespechej, modelari jsou trpelivi a na kvalitni vec si radi pockaji treba i dvoje Vanoce :wink:
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Plány kolejišť pro začátečníky III

Příspěvekod pekl024 » úte 12 úno, 2013 11:31 am

milan ferdián píše:
pekl024 píše:Pokud mohu přispět názorem :?:

Pokud je publikace určena pro začátečníky, je celkem jasný a přirozený jejich další rozvoj. A vzhledem k tomu , že poslední dobou na foru řeší i taková drobnost /ale pro modeláře dost podstatná/ jako jsou peníze, hlavně u začínajících, pojal bych publikaci jako nízkorozpočtové plánky.

Petr

Proberu s nakladatelem v Roudnici,ale nevím,nevím.Při určitém počtů tisku bez rozdílu její výše,cena za tisk zůstává stejná.Samozřejmě ideální by bylo naplnit obsahově celou publikaci v optimální míře,polopaticky,udržet stejný počet výkresů nebo počet stránek.
Zatím okolnosti,ale hrají proti. :?



Asi jsem se špatně vyjádřil, nemyslel jsem nízkonákladovou publikaci , ale nízkonákladové plánky pro začínající modeláře.

Petr
Uživatelský avatar
pekl024
 
Příspěvky: 900
Registrován: čtv 11 lis, 2010 2:40 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Plány kolejišť pro začátečníky III

Příspěvekod milan ferdián » úte 12 úno, 2013 12:45 pm

Nízkonákladové plánky :?: Prosím trochu vysvětlit.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plány kolejišť pro začátečníky III

Příspěvekod TTmili » úte 12 úno, 2013 1:12 pm

Myšleno je pravděpodobně něco na styl levných kolejišť. Prostě pokud možno třeba plánek toho co se dá sestavit z obsahu start-setu + jedné doplňkové sady kolejiva. Například, takto jsem to alespoň pochopil já.

Jinak taky bych se přimlouval spíš za to, aby byla publikace uvedená klidně o hodně dýl, ale v co možná největším rozsahu. Nevím jak to vidí ostatní ale knížka která může být svým způsobem nekonečná aby nakonec měla pouze třeba 10 plánků, to mi přijde jako zbytečné mrhání časem. Ale je to samozřejmě na tobě.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Plány kolejišť pro začátečníky III

Příspěvekod milan ferdián » úte 12 úno, 2013 1:21 pm

TTmili píše:Myšleno je pravděpodobně něco na styl levných kolejišť. Prostě pokud možno třeba plánek toho co se dá sestavit z obsahu start-setu + jedné doplňkové sady kolejiva. Například, takto jsem to alespoň pochopil já.

Jenže zpracování podkladů,byť by to byl start-set,zůstane stejný.Uvidíme co řekne peklo24.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plány kolejišť pro začátečníky III

Příspěvekod radekkrupka » úte 12 úno, 2013 1:28 pm

Jenže startsetů je mnoho, od různých výrobců a v různých měřítkách. A tak by byl plánek stejně použitelný jenom pokud si někdo koupí startset Roco XY. Mě osobně to přijde jako zbytečná úvaha. Začátečnická kolejiště budou jistě kolejově jednodušší a tudíž nízkorozpočtové v každém případě?

Navíc - startsety jsou dočasné zboží. Co je nabízeno dnes, nemusí být k sehnání za 2 roky. Knížka je podle mě daleko trvanlivější materiál :)
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Plány kolejišť pro začátečníky III

Příspěvekod Jarda H. » úte 12 úno, 2013 1:41 pm

radekkrupka píše: ..... Začátečnická kolejiště budou jistě kolejově jednodušší .....


Většinou ale tady na fóru vidím začátečnická kolejiště jako dvoukolejky, velká točna bez logického zázemí, ...... no nic, každý nějak začínal. Alespoň pánové vidíme, jaká dilemata musí Milan vlastně řešit
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Plány kolejišť pro začátečníky III

Příspěvekod milan ferdián » úte 12 úno, 2013 1:48 pm

Jarda H. píše:
radekkrupka píše: ..... Začátečnická kolejiště budou jistě kolejově jednodušší .....


Většinou ale tady na fóru vidím začátečnická kolejiště jako dvoukolejky, velká točna bez logického zázemí, ...... no nic, každý nějak začínal. Alespoň pánové vidíme, jaká dilemata musí Milan vlastně řešit

Je to fakt složité.A teď si kluci představte,že téma s velkou točnou je ve II.díle,5.lokomotivní depo,str.18.Jenomže není zpracováno v atraktivní modelářské velikosti,tak je pro většinu modelářů nezajímavé.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plány kolejišť pro začátečníky III

Příspěvekod pekl024 » úte 12 úno, 2013 2:12 pm

milan ferdián píše:Nízkonákladové plánky :?: Prosím trochu vysvětlit.


Myšleno micro , mini kolejiště na způsob plánků Louky, Lokálka, Paskov atd. Prostě kolejište kde investice nebude 100tis. a podobně.
Na druhou stranu jsou ti co jenom křičí o financích, a podívejme jak dopadl projekt Martin had, celkem malé náklady na finance, dokonce materiální pomoc od pár z nás a výsledek?

Petr

PS: Je mi celkem jedno kolik kniha bude stát, je to jeden večer v restauračním zařízení.
Naposledy upravil pekl024 dne úte 12 úno, 2013 2:19 pm, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
pekl024
 
Příspěvky: 900
Registrován: čtv 11 lis, 2010 2:40 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Plány kolejišť pro začátečníky III

Příspěvekod TTmili » úte 12 úno, 2013 2:16 pm

Sice chápu že z pohledu tebe jako kreslíře těch plánků je ta velikost směrodatná (musíš se držet geometrie a tak) ale myslím že správný modelář si z tvých plánků má vzít především ideu rozmístění kolejí, přibližné polohy budov atd. a ve výsledku si to možná až dokonce překreslit a rozměřit pro svou potřebu na svoje kolejiště. Pro modeláře by neměla být směrodatná velikost ve které je plánek nakreslený.

Zase ale nadruhou stranu III. díl by měl být pro začátečníky, a ti zase potřebují ve všem tak nějak nasměrovat, ještě líp ke všemu přímo dotlačit. Ale je zase nadruhou stranu pozoruhodné jak modeláři postupně "dospívají" a začínají tvořit sami na základě zralých úvah, a né toho co se jim líbí. Každý jsme si prošli stádiem že jsme chtěli obrovské kolejiště se zadrátovanou dvoukolejkou, mohutným depem, pěti nádražími, ale časem hodně z nás přešlo k tomu že jedno velké nádraží na hlavní trati a někde v koutu schované menší lokálkové nádraží, spolu s jedním velkým skryťákem bohatě stačí.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Plány kolejišť pro začátečníky III

Příspěvekod milan ferdián » úte 12 úno, 2013 2:20 pm

pekl024 píše:
milan ferdián píše:Nízkonákladové plánky :?: Prosím trochu vysvětlit.


Myšleno micro , mini kolejiště na způsob plánků Louky, Lokálka, Paskov atd. Prostě kolejište kde investice nebude 100tis. a podobně.

Nechci procházet již celou diskusi,ale byl tu příspěvek,že tyto kolejiště,které jsi uvedl jsou zbytečné a že bohatě stačí nahlédnout do příslušného vlákna daného tématu.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plány kolejišť pro začátečníky III

Příspěvekod milan ferdián » úte 12 úno, 2013 2:22 pm

TTmili píše:Zase ale nadruhou stranu III. díl by měl být pro začátečníky, a ti zase potřebují ve všem tak nějak nasměrovat, ještě líp ke všemu přímo dotlačit.

A nad tím uvažují.
TTmili píše: Ale je zase na druhou stranu pozoruhodné jak modeláři postupně "dospívají" a začínají tvořit sami na základě zralých úvah, a né toho co se jim líbí. Každý jsme si prošli stádiem že jsme chtěli obrovské kolejiště se zadrátovanou dvoukolejkou, mohutným depem, pěti nádražími, ale časem hodně z nás přešlo k tomu že jedno velké nádraží na hlavní trati a někde v koutu schované menší lokálkové nádraží, spolu s jedním velkým skryťákem bohatě stačí.

Přesně,uhodil jsi hřebík na hlavičku.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plány kolejišť pro začátečníky III

Příspěvekod pekl024 » úte 12 úno, 2013 2:24 pm

Milane, asi jsem opravdu divný, já bych si knihu s těmito plánky a příběhy klidně koupil. Raději listuji knihou než pc.
Samozřejmě respektuji názor tvůj a ostatních. O financích jak jsem psal výše.

Petr
Uživatelský avatar
pekl024
 
Příspěvky: 900
Registrován: čtv 11 lis, 2010 2:40 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Plány kolejišť pro začátečníky III

Příspěvekod milan ferdián » úte 12 úno, 2013 2:38 pm

pekl024 píše:Milane, asi jsem opravdu divný, já bych si knihu s těmito plánky a příběhy klidně koupil. Raději listuji knihou než pc.
Samozřejmě respektuji názor tvůj a ostatních. O financích jak jsem psal výše.

Petr

Divný nejsi,jsem byl překvapen připomínkou,že malých kolejišť je bohatě již dost.A při tom v záloze,jak jsem již psal,mám ještě další kapesní lokálky,například téma --sólo pro 810----,kde jsem chtěl ukázat elévovi,že i s jedním hnacím vozidlem a minimem výhybek lze vytvořit ještě smysuplný provoz na pidi ploše,jenže je tam již i poloměr R267.A další téma samotné --R267--je sice určeno pro plochu 2,0*1,0m,ale při vší rozumnosti použití vhodných hnacích vozidel a vozového parku,jde vytvořit na této ploše ještě přijatelný provoz.
Jde vidět,každý z vás má na to svůj pohled.Mě tato diskuse nevadí,naopak jsem rád,protože se dokáži vytvořit potom celkový dojem z vašich příspěvků.Je mi jasné,že o tématech na konci budu rozhodovat já a nikdo jiný,ale proč vám nevyhovět.Ty kolejiště jsou určená pro vás,né pro mně.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků