Plány kolejišť pro začátečníky III

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Plány kolejišť pro začátečníky III

Příspěvekod TTmili » úte 12 úno, 2013 2:50 pm

Já osobně bych právě témata jako "Sólo 810" nebo "R267" nechal tak jak jsou, dejme tomu i s tou L jednokolejkou a osmičkou jak ji neznáme. To jsou taková docela vděčná témata pro začátky, sám teď jednoho známého směřuju na "správnou" cestu, a je to prostě umíněnec co chce všechno. Pokud by ale dostal do ruky takovouhle knížku, pak by myslím konečně uvěřil tomu že i na málu jde postavit hodně, a že i relativně malé a jednoduché kolejiště může mít strašně velký provozní potenciál. K tomu je myslím začátečníky tlačit, k malým, relativně levným, a na postavení jednoduchým kolejištím, i třeba s kompletím popisem jak daný plánek "převést" do jiného měřítka a jaké pak použít kolejivo. Velká dvojkolejka s nádražím a depem na "L" kolejišti je sice pěkný sen, ale ten člověk který nemá kolikrát ani ujesněno jaký provoz bude tvořit, tak pro něj je takové kolejiště nerealizovatelné.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Plány kolejišť pro začátečníky III

Příspěvekod milan ferdián » úte 12 úno, 2013 2:56 pm

TTmili píše:Já osobně bych právě témata jako "Sólo 810" nebo "R267" nechal tak jak jsou, dejme tomu i s tou L jednokolejkou a osmičkou jak ji neznáme. To jsou taková docela vděčná témata pro začátky, sám teď jednoho známého směřuju na "správnou" cestu, a je to prostě umíněnec co chce všechno. Pokud by ale dostal do ruky takovouhle knížku, pak by myslím konečně uvěřil tomu že i na málu jde postavit hodně, a že i relativně malé a jednoduché kolejiště může mít strašně velký provozní potenciál. K tomu je myslím začátečníky tlačit, k malým, relativně levným, a na postavení jednoduchým kolejištím.


Je to škoda,že tvůj kolega tak brzo tuto knihu nebude držet v roce :( .Měla vyjít v tomto roce 2013 dva měsíce před vánocemi.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plány kolejišť pro začátečníky III

Příspěvekod TTmili » úte 12 úno, 2013 3:04 pm

Tak to se nebojím, ono než se rozhoupe aby vůbec něco koupil tak vydáš možná další dvě knihy :lol: .
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Plány kolejišť pro začátečníky III

Příspěvekod milan ferdián » úte 12 úno, 2013 3:11 pm

Jen tak mimo téma.Dost mě zaujala i stanice Jihlava se svoji historií a zajímavým lokomotivním depem.Kdo ví.. :mrgreen:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plány kolejišť pro začátečníky III

Příspěvekod Sedli-CB » úte 12 úno, 2013 3:35 pm

TTmili píše:Já osobně bych právě témata jako "Sólo 810" nebo "R267" nechal tak jak jsou, dejme tomu i s tou L jednokolejkou a osmičkou jak ji neznáme. To jsou taková docela vděčná témata pro začátky, sám teď jednoho známého směřuju na "správnou" cestu, a je to prostě umíněnec co chce všechno. Pokud by ale dostal do ruky takovouhle knížku, pak by myslím konečně uvěřil tomu že i na málu jde postavit hodně, a že i relativně malé a jednoduché kolejiště může mít strašně velký provozní potenciál. K tomu je myslím začátečníky tlačit, k malým, relativně levným, a na postavení jednoduchým kolejištím, i třeba s kompletím popisem jak daný plánek "převést" do jiného měřítka a jaké pak použít kolejivo. Velká dvojkolejka s nádražím a depem na "L" kolejišti je sice pěkný sen, ale ten člověk který nemá kolikrát ani ujesněno jaký provoz bude tvořit, tak pro něj je takové kolejiště nerealizovatelné.

Naprostý souhlas :!: Také jsem zvažoval co na prostoru, který mám k dispozici, postavím. Nakonec po nakreslení několika plánků typu mezilehlá stanice na transverzálce, kdy mi dopravní kolej vycházela na necelý metr, jsem usoudil, že lokálka bude tou správnou cestou... Jak já říkám - méně je někdy více :) Proto bych se držel spíše skromnějších plánků. I ty dokáží být při dostatečné fantazii autora, která Milanovi jak je vidět v prvním a druhém díle nechybí, provozoně velmi zajímavé :!: Toho jsem se držel u návrhu mého kolejiště (zubačky) a těším se na její realizaci...
https://www.facebook.com/zubackanovahut
S*x je zábava chudých. My bohatí máme modelovou železnici :D
Uživatelský avatar
Sedli-CB
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 01 kvě, 2011 8:19 am
Bydliště: České Budějovice

Re: Plány kolejišť pro začátečníky III

Příspěvekod milan ferdián » úte 12 úno, 2013 3:44 pm

Sedli-CB píše: Toho jsem se držel u návrhu mého kolejiště (zubačky) a těším se na její realizaci...

A teď si představ,že v I.díle měla být druhá volná příloha "Kořenovské zubačky" s elektrifikovanou stanici "Polubný" a "Tanvaldem".
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plány kolejišť pro začátečníky III

Příspěvekod Sedli-CB » úte 12 úno, 2013 4:08 pm

Sakriš a já si tady lámu hlavu jak na to... :D Naštěstí na to mám momentálně díky úrazu ruky dost času :) Nebyl by, prosím, ten plánek k dispozici nebo to bylo pouze ve stádiu úvah???
https://www.facebook.com/zubackanovahut
S*x je zábava chudých. My bohatí máme modelovou železnici :D
Uživatelský avatar
Sedli-CB
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 01 kvě, 2011 8:19 am
Bydliště: České Budějovice

Re: Plány kolejišť pro začátečníky III

Příspěvekod milan ferdián » úte 12 úno, 2013 4:20 pm

Ten plánek je zpracován jen matematicky,ve skicách.Nevyšel čas na přenesení dat na papír.Můžu prozradit,že ústředním bodem byl Tanvald,pokračovalo se tunel/ zubačkou do stanice Dolní Polubny s vlečkou skláren,né jak jsem někde četl,že to byl nákladní část této stanice,polubenský tunel,Polubný,most přes Jizeru,tunel,Strickerhauser a dále do skryťáku.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plány kolejišť pro začátečníky III

Příspěvekod pekl024 » úte 12 úno, 2013 5:23 pm

milan ferdián píše:
pekl024 píše:Milane, asi jsem opravdu divný, já bych si knihu s těmito plánky a příběhy klidně koupil. Raději listuji knihou než pc.
Samozřejmě respektuji názor tvůj a ostatních. O financích jak jsem psal výše.

Petr

.Je mi jasné,že o tématech na konci budu rozhodovat já a nikdo jiný,ale proč vám nevyhovět.Ty kolejiště jsou určená pro vás,né pro mně.



Určitě máš kolem opět tým lidí kteří ti knihu pomáhají připravit. Tak rozhodněte společně, když společně připravujete.

Nikdy se všem nezavděčíš, neboli, každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Petr
Uživatelský avatar
pekl024
 
Příspěvky: 900
Registrován: čtv 11 lis, 2010 2:40 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Plány kolejišť pro začátečníky III

Příspěvekod Jiri Dvoracek » úte 12 úno, 2013 9:06 pm

Ahoj, ja zase, pokud muzu mluvit za sebe nedam dopustit na planky typu Menhartice, Dolni Rybnik a nebo Jezero, kde v podstate na relativne malem prostoru clovek muze prohanet vsechny typy vlaku, ktere si kdy vysnil a k tomu mu staci jedno mensi koncove nadrazi :) I kdyz je mi jasne, ze vetsina zacatecniku ma velke oci, ve stanici chce 8 vozovy rychlik, k tomu tocnu a nevim, co jeste. Nebyl jsem pred pul rokem jiny :lol: :lol:
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1166
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Předchozí

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků