Připomínky ke druhému dílu "PLÁNY KOLEJIŠŤ II"

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Připomínky ke druhému dílu "PLÁNY KOLEJIŠŤ II"

Příspěvekod TTmili » stř 22 srp, 2012 7:09 pm

Tak už se to hýblo i tady v Jihlavě, po těch neúspěších, a jedný stížnosti. Knihy mám doma, první díl je nádherný, druhý díl, no to je naprostá fantazie. Zatím jsem obouma jen tak na rychlo prolistoval, ale musím říct že smekám. Děkuji Milanovi i celému týmu, a přeji jim (a tím i nám 8) ) mnoho dalších úspěchů.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1689
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Připomínky ke druhému dílu "PLÁNY KOLEJIŠŤ II"

Příspěvekod alf » čtv 23 srp, 2012 7:31 am

Kniha výtečná,co dodat,neb mám sám základ segmentu postavený,teď je mnoho další inspirace na studené měsíce..(od dubna jsem nic nedělal bo není čas..) :cry: Jediná drobnost mi nesedí - kniha byla odeslána 19.8. ale na přiložené faktuře je splatnost už 15.8.?!Takže to převodem zaplatím bohužel až dnes(nebyl jsem doma)..Jinak ještě jednou Milanovi a spolupracovníkům blahopřeji!!
alf
 
Příspěvky: 222
Registrován: úte 01 led, 2008 11:43 pm
Bydliště: Letohrad

Re: Připomínky ke druhému dílu "PLÁNY KOLEJIŠŤ II"

Příspěvekod pekl024 » čtv 23 srp, 2012 2:01 pm

Děkuji za zaslání knihy, opět kvalita hodná mistra.

Byl jsem velmi potěšen stránkami Václava /MartinHO/, osobně jsem ho znal a rád vzpomínám na debaty u pivka.

Děkuji Petr
Uživatelský avatar
pekl024
 
Příspěvky: 900
Registrován: čtv 11 lis, 2010 2:40 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Připomínky ke druhému dílu "PLÁNY KOLEJIŠŤ II"

Příspěvekod milan ferdián » čtv 23 srp, 2012 2:09 pm

pekl024 píše:Byl jsem velmi potěšen stránkami Václava /MartinHO/, osobně jsem ho znal a rád vzpomínám na debaty u pivka.


To bylo to nejmenší,co jsem pro Václava mohl udělat.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11848
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Připomínky ke druhému dílu "PLÁNY KOLEJIŠŤ II"

Příspěvekod Houmr » čtv 23 srp, 2012 3:44 pm

Taky jsem si s ním parkrát psal, bohužel na osobní setkání nedošlo :cry: Jeho jednoducké krásné kolejiště a hlavně dokončené se dá pořád vidět na jeho stránkách. Já nevěděl, že už není mezi námi, dozvěděl jsem se to až z publikace, je mi z toho smutno. Nevím jak dlouho budou jeho stránky funkční. Tak ten kdo neví, může se ještě podívat.
http://www.martin_ho.websnadno.cz/O-sobe.html
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: Připomínky ke druhému dílu "PLÁNY KOLEJIŠŤ II"

Příspěvekod kubulak » čtv 23 srp, 2012 7:57 pm

I ja si stoupam do fronty spokojenych, kdo si pockal, ten se dockal.
Jen nevim, na co se ted budu vymlouvat, proc je moje segmentovka stale ve fazi nasucho polozenych koleji a nestavi se :)

Jestli muzu dve malilinkate osobni poznamky:
1) pro me skoncila zajimava (realizovatelna) kolejiste cca nekde v polovine knizky. Dal uz jsou namety, ktere jsou tak rozmerne a financne narocne, ze na jejich realizaci je potreba tym nadsencu typu spolku p. Wimmera, nebo nejaky DDM, modelarsky klub apod. Me by tam takove kolejiste stacilo jedno/dve.
2) ty doplnkove kresby od vsech autoru/autorek jsou moc pekne, ale fotky z kolejist z prvniho dilu se mi libily vic. Ukazovaly, co se da vykouzlit.

Kazdopadne ta kniha je opet nadherna, je to bezesporu opet mocny prispevek k zeleznicnimu modelareni, a vsem co se na ni podileli velke diky.
Kdyby te knihy na to nebyla skoda, tak by s ni mel dostat po hlave kazdy, kdo sem nahraje namet na kolejiste ala vlakodrom :)
HO, CSD epocha IV, DCC
kubulak
 
Příspěvky: 250
Registrován: stř 28 kvě, 2008 11:02 am

Re: Připomínky ke druhému dílu "PLÁNY KOLEJIŠŤ II"

Příspěvekod milan ferdián » pát 24 srp, 2012 6:31 am

kubulak píše:I ja si stoupam do fronty spokojenych, kdo si pockal, ten se dockal.
Jen nevim, na co se ted budu vymlouvat, proc je moje segmentovka stale ve fazi nasucho polozenych koleji a nestavi se :)


Děkujeme,jen přidám já poznámku,že u segmentovek jsem nevyčerpal všechny náměty.Ještě mám další varianty,ale ty opět někdy příště.

kubulak píše:Jestli muzu dve malilinkate osobni poznamky:
1) pro me skoncila zajimava (realizovatelna) kolejiste cca nekde v polovine knizky. Dal uz jsou namety, ktere jsou tak rozmerne a financne narocne, ze na jejich realizaci je potreba tym nadsencu typu spolku p. Wimmera, nebo nejaky DDM, modelarsky klub apod. Me by tam takove kolejiste stacilo jedno/dve.


Tak to je omyl.Právě ty kolejiště staví jednotlivci.Jejich konkrétní jména mám v databázi.

kubulak píše:2) ty doplnkove kresby od vsech autoru/autorek jsou moc pekne, ale fotky z kolejist z prvniho dilu se mi libily vic. Ukazovaly, co se da vykouzlit.


Někdo má rád foto,někdo kresby.Dle ohlasu,drtivá většina kvitují ty kresby.S těmi fotkami to není tak jednoduché.Především by se hodily barevné,jenže to by cena raketově vystřelila nahoru a byl by potom zájem o publikaci s cenou cca 900,-Kč a výše ? Určitě ne.My jsme se snažili teď při zvýšených nákladech,zachovat přibližnou cenu k I.dílu.
Ve II.dílu jsme ponechali jen fota černobílé kvůli uctění památky Václava,který na nás vzhlíží z modelářského nebe.

Doplněk.V publikaci mělo být segmentové kolejiště od TRAIMANIAKA.Bohužel nevyšlo to.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11848
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Připomínky ke druhému dílu "PLÁNY KOLEJIŠŤ II"

Příspěvekod radekkrupka » pát 24 srp, 2012 6:36 am

kubulak píše:2) ty doplnkove kresby od vsech autoru/autorek jsou moc pekne, ale fotky z kolejist z prvniho dilu se mi libily vic. Ukazovaly, co se da vykouzlit.

Fotek je plný internet, stejně by v té knížce nebylo nic jiného než na tom internetu už je :) Naopak ilustrace jsou super - vždyť řada z nich se vztahuje přímo k otisknutým plánkům? :) A zbytek je super náladovka, zvlášť v té ČB verzi. Za mě paráda :)
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Připomínky ke druhému dílu "PLÁNY KOLEJIŠŤ II"

Příspěvekod loscarlos » pát 24 srp, 2012 8:12 am

Ahoj,musím se také pochlubit jejím vlastnictvím. Už to mám přečtené a všemi dvaceti se připojuji ke chvále kreseb. Zhodnotil bych to takto : kniha je absolutně super a ty kresby nádhera. Myslím, že za takových 20-30 let se budou ještě naši vnuci u těch maleb rozplývat :D. Tak snad aby jsem začal spořit na ten třetí díl...... no. :lol:
HO, epocha IV/V + ČSD/ČD. Nejprve analog a teď asi digitál ..... .
Uživatelský avatar
loscarlos
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 23 úno, 2010 8:50 am
Bydliště: okr. Benešov

Re: Připomínky ke druhému dílu "PLÁNY KOLEJIŠŤ II"

Příspěvekod milan ferdián » pát 24 srp, 2012 8:53 am

loscarlos píše: Tak snad aby jsem začal spořit na ten třetí díl...... no. :lol:


Jestli MF a ministr K....... se nezblázní ještě více,budeme se snažit zachovat cenovou hladinu i u III.dílu,jak u dvou předešlých :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11848
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Připomínky ke druhému dílu "PLÁNY KOLEJIŠŤ II"

Příspěvekod JBr » pát 24 srp, 2012 9:23 am

Milane, knizka je moc pekna. Ty kresby tomu hodne pridaly, jen by mozna nemusely byt vsechny az tak moc historicke (mysleno pary a stare motoraky) :). Prekvapilo me mnozstvi peknych kolejist v Z, jen je skoda, ze v tomhle meritku zadny vyrobce nenabizi vozidla z nasich kraju. Byl by to pekne reseni pro lidi s prostorovymi problemy.

Pokud bude treti dil venovan zacatecnikum, tak bych se primluvil k tomu, aby se v nem krom planku objevilo i nejake povidani o tom, jak to funguje na skutecne zeleznici - veci typu popisu ruznych druhu navestidel, priklad osazeni nejake ukazkove stanice navestidly v zavislosti na SZZ, epose a tak. Tady to byval relativne casty dotaz a urcite znas i z vlastni zkusenosti ze sveho okoli, ze prvni co clovek od kolejiste chce je to, aby mu tam co nejvic veci blikalo a svitilo a tak se casto nasazi navestidla bez toho, aby se resil jejich vyznam - hlavne ze sviti. A taky bych v tehle souvislosti nezatracoval fotky, klidne cernobile, skutecnych "doplnku" realne zeleznice.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: Připomínky ke druhému dílu "PLÁNY KOLEJIŠŤ II"

Příspěvekod radekkrupka » pát 24 srp, 2012 9:37 am

JBr píše:Milane, knizka je moc pekna. Ty kresby tomu hodne pridaly, jen by mozna nemusely byt vsechny az tak moc historicke (mysleno pary a stare motoraky) :). Prekvapilo me mnozstvi peknych kolejist v Z, jen je skoda, ze v tomhle meritku zadny vyrobce nenabizi vozidla z nasich kraju. Byl by to pekne reseni pro lidi s prostorovymi problemy.

Pokud bude treti dil venovan zacatecnikum, tak bych se primluvil k tomu, aby se v nem krom planku objevilo i nejake povidani o tom, jak to funguje na skutecne zeleznici - veci typu popisu ruznych druhu navestidel, priklad osazeni nejake ukazkove stanice navestidly v zavislosti na SZZ, epose a tak. Tady to byval relativne casty dotaz a urcite znas i z vlastni zkusenosti ze sveho okoli, ze prvni co clovek od kolejiste chce je to, aby mu tam co nejvic veci blikalo a svitilo a tak se casto nasazi navestidla bez toho, aby se resil jejich vyznam - hlavne ze sviti. A taky bych v tehle souvislosti nezatracoval fotky, klidne cernobile, skutecnych "doplnku" realne zeleznice.

No, podle mého názoru k tomu slouží jiné zdroje - další literatura, internet, ... Je to samozřejmě věc Milana, ale prvotní myšlenka (u publikace č.1) byla vydat knížku milanových plánků. Ne nějakou kuchařku s fotkama. Ale to je Milanova volba... já jenom vyjadřuju svůj názor. Já bych měl radši knížku s plánkama. Fotek mám plný disk :)

Ad ilustrace v díle II - jsou historické, protože i plánky jsou spíše historickou záležitostí ne? :)
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Připomínky ke druhému dílu "PLÁNY KOLEJIŠŤ II"

Příspěvekod milan ferdián » pát 24 srp, 2012 9:46 am

JBr píše:nemusely byt vsechny az tak moc historicke (mysleno pary a stare motoraky) :).

Celý vtip je v tom,že předlohy dnešních moderních lokomotiv nebo souprav typu CITYELEFANT,PENDOLINO nebo SHARK jsou normálně k dispozici na internetu.Většinu kolejišť se snažím navrhovat v epoše III,IV a výjimečně V a VI.epocha.Bohužel v posledních uvedených epochách,jako by mizelo před očima ono kouzlo dálek,romantika spojené s cestováním vlakem.Vždyť cestování vlakem za babičkou bylo vždy zajímavé a pro nás i velké dobrodružství.I přesto jsem některé kolejiště uvedl v této epoše.Že nebyly prezentovány kresby modernějších vlakových souprav,bohužel.
JBr píše: Prekvapilo me mnozstvi peknych kolejist v Z, jen je skoda, ze v tomhle meritku zadny vyrobce nenabizi vozidla z nasich kraju. Byl by to pekne reseni pro lidi s prostorovymi problemy.

Vozidla jedině přestavbou a tato modelová velikost byla hodně popelkou.Výtku jsem již dostal i na adresu modelové velikosti N/1:160.
JBr píše:Pokud bude treti dil venovan zacatecnikum, tak bych se primluvil k tomu, aby se v nem krom planku objevilo i nejake povidani o tom, jak to funguje na skutecne zeleznici - veci typu popisu ruznych druhu navestidel, priklad osazeni nejake ukazkove stanice navestidly v zavislosti na SZZ, epose a tak. Tady to byval relativne casty dotaz a urcite znas i z vlastni zkusenosti ze sveho okoli, ze prvni co clovek od kolejiste chce je to, aby mu tam co nejvic veci blikalo a svitilo a tak se casto nasazi navestidla bez toho, aby se resil jejich vyznam - hlavne ze sviti.

O tom jsem uvažoval,ale nemám chuť začátečníkovi prezentovat rychlostní soustavu nebo autoblok.
JBr píše: A taky bych v tehle souvislosti nezatracoval fotky, klidne cernobile, skutecnych "doplnku" realne zeleznice.

Já je nezatracuji,otázkou je zda jste ochotni zaplatit danou cenu.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11848
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Připomínky ke druhému dílu "PLÁNY KOLEJIŠŤ II"

Příspěvekod JBr » pát 24 srp, 2012 10:01 am

radekkrupka píše:No, podle mého názoru k tomu slouží jiné zdroje - další literatura, internet, ... Je to samozřejmě věc Milana, ale prvotní myšlenka (u publikace č.1) byla vydat knížku milanových plánků. Ne nějakou kuchařku s fotkama. Ale to je Milanova volba... já jenom vyjadřuju svůj názor. Já bych měl radši knížku s plánkama. Fotek mám plný disk :)


Je to samozrejme Milanova volba a on jako autor bude mit posledni slovo :) Ale uz proto, ze zminuje, ze by treti dil mel byt pro zacatecniky, tak by mozna stalo za uvahu si rict, jestli by nebylo od veci prinest i neco jineho krom planku. Zadna poradna ucelena knizka o zeleznicnim modelarstvi pro lidi zacinajici od nuly se u nas normalne neda sehnat a zit z takrka nedostupnych publikaci z dob pana Zusky uz se taky dost dobre neda, protoze uz proste nejsou (jsme kruhem zase na zacatku problemu :)). Planky jsou krasne, ale aby clovek byl schopny vyuzit to, co je v plancich nakresleno, tak uz neco proste musi vedet.

Tim nechci rict, ze by Milanovy knizky byly "jen" planky, chran buh. V prvnim dile byla treba skvela myslenka logiky kruhu. Ve druhem dile segmentova cast spojena primo s navrhy nabytku. Ruku na srdce, vetsina lidi tady z fora, co si knizky koupili, nejsou zacatecnici a tyhle krasne publikace jsou pro ne spis takovy vlackarsky Playboy. Koukaci knizka, u ktere se da po vecerech snit a slintat jak by to bylo pekne, kdyby... :)
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: Připomínky ke druhému dílu "PLÁNY KOLEJIŠŤ II"

Příspěvekod JBr » pát 24 srp, 2012 10:08 am

milan ferdián píše:O tom jsem uvažoval,ale nemám chuť začátečníkovi prezentovat rychlostní soustavu nebo autoblok.


To ani neni potreba, Milane. Staci u planku napsat jednu dve vety typu: "Pokud budeme v epose III., tak je mozne stanici osadit skupinovym odjezdovym mechanickym navestidlem na kazdem zhlavi. Pokud ji preneseme do soucasnosti, muzeme mechanicke navestidlo nahradit svetelnym. Vjezdova navestidla jsou mimo modelovanou oblast."


milan ferdián píše:
JBr píše: A taky bych v tehle souvislosti nezatracoval fotky, klidne cernobile, skutecnych "doplnku" realne zeleznice.

Já je nezatracuji,otázkou je zda jste ochotni zaplatit danou cenu.


Opravdu cernobile fotky v cernobile publikaci tolik hybou s cenou? (Nevim, ptam se.)
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků