PUBLIKACE PLÁNKY_KOLEJIŠŤ

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Kolejové plánky-modelová velikost

HO
59
37%
TT
67
42%
N
9
6%
Z
1
1%
HOe
4
3%
TTe
1
1%
HOm/TTm/Nm-tramvaj
1
1%
HOe/TTe/Ne-tramvaj
1
1%
HO/PILZ-ELITE-GLEISSYSTEM
9
6%
HO/PECO-CODE75
8
5%
 
Celkem hlasů : 160

Příspěvekod TTmili » ned 06 pro, 2009 6:55 pm

Já to nemyslel až tak doslova jak jsi mě pochopil. Myslel jsem to pouze jako určitý předobraz toho jak by výsledné kolejiště mělo vypadat. Nikdy nikomu nebude vyhovovat žádný nakreslený kolejiště, a jako pouhá ispirace pro další práci je to celkem "zbytečný". Nechci tím říct že Milan nemá tvořit, to ne, je že tvořit celky může být zbytečný. Zatímco ty segmenty, dobře nebyli by třeba nijak rozdělený, a náznak nějaký krajinky by mohl být, ale všeho s mírou, by byli praktický v tom že ten někdo, kdo si bude kolejiště stavět by si vybral. Tady dám tohle nádraží, ale to depo není ono, tak tam dám jiný, protáhnu tu odbočku jako dvojkolejku, .... Takhle to bylo myšlený, a to že jsem rozepsal ty typy stanic (jen některý, na víc jsem si nevzpoměl) sem tam napsal aby to bylo třeba pro lepší orientaci. Řeknu si tak tady chci úvraťovou malou staničku, tak jí najdu na prvních pár stránkách kapitoli např 3 podkapitoly A. A nebudu muset nic hledat po celý knížce.
Stejně tak jsem to myslel s krajinou, je zbytečný se s ní vykreslovat do plánků když si každý dá co chce kam chce, tenhle les posune tam, hájovnu tam nedá ale přidá průmyslovou oblast například.

Jak říkám je to můj názor, rozhodně by to asi Milanovi usnadnilo práci v tom že by stačilo nakreslit jen ty koleje, vyhybky a pár věcí okolo a nic víc.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Ferda » ned 06 pro, 2009 8:13 pm

Myslím, že milanovi by usnadnilo práci, kdyby prezentoval to, co již vytvořil. Myslím, že o tom byla řeč, když se začalo diskutovat o vydání knihy. Měl to být sborník Milanových plánků, ktré byly různě prezentovány zde na fóru i jinde a né snaha o napsání kompletního díla o výrobě kolejiště.

Milanův přínos pro modelářskou obec je právě v tom, jak k tvorbě plánků přistupuje. Krásně zpracovaný námět, kde vše má svou logiku, svůj účel a návaznost. Rozsekáním na nějaké moduly se ztratí veškeré souvislosti a krása celého příběhu. Bylo by to jako ukazovat někomu Ferari po kouskách. Tady je zrdcátko, tady koncovka výfuku a tady volant, ale celé auto by nikdo nikdy neviděl!

Taky předpokládám, že je stále dost zájemců o plánek právě toho svého kolejiště. A právě tak Milanovy plánky vznikaly. Osobně se těším na vydání této publikace, ale jěště víc se těším na další Milanovy plánky a pohádky. Kdyby vydání knihy mělo Milanovi zabrat půl roku nebo více jen proto aby s ní byli všichni spokojení (což je stejně nesplnitelné :!: ) a tvorba nových plánků by kvůli knize měla ustat, tak by to asi nebylo úplně ono.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Radek » ned 06 pro, 2009 8:22 pm

Přikláním se k většinovému názoru, že na měřítku tolik nezáleží. Čím prestřejší, tím líp. Možná sem trocha sentimentální, ale inspirace je jen půl důvodu, proč bych tuhle publikaci chtěl. Druhá půlka je umělecký dojem, kterým na mě ty úžasné obrázky působí.

Taky bych v ní hledal spíš inspiraci, než konkrétní návod.

Pokud k pestrosti bude patřit to, že sem tam některý plánek bude napasovaný na konkrétní epochu a sem tam bude i večerníček, tak to bude úplná pecka! :wink:
Naposledy upravil Radek dne pon 07 pro, 2009 4:32 am, celkově upraveno 1
HO-II.-Ve stádiu oťukávání
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Náčrt

Příspěvekod milan ferdián » ned 06 pro, 2009 8:44 pm

Já jenom doplním trochu více odpovědí,ale zase moc toho nechci prozrazovat.Asi tak zhruba:
I.- klasická,pokojová(půdní,podkrovní)/DF.modely.biz/
II.-kapesní,segmentová,modulová

Co se týká počtů stránek,to se bude týkat ,jaký počet řádků bude doprovodného textu k jednotlivému kolejišti na jednotlivých stranách.Otázkou je ,zda se nám podaří aspoň jeden prostorový pohled na každé kolejiště.Michael Meihold,Hermann Peter a v neposlední řadě Rolf Knipper,kdy jeho prostorové znázornění kolejišť ,jsou postaveny na velmi vysoké laťce.V tomto směru,ikdyž jsem se díval ve svém archívu na náčrty svých kolejišť v prostoru,tak těžko tuto laťku zdolám. :?
Padli tady návrhy na druhy určitých stanic.Vy co máte doma od MAZEL A-4/Plánky kolejišť pro začínající modeláře nebo teď znáte z poslední doby od ŽM /Plány kolejišť/Jaro 2001/ ,tak tam jsou schematicky znázorněné stanice.Jestli bych tuto kapitolu načal ,tak určitě tyto stanice by jste našli znázorněné v mém stylu.Tady se pozastavím u hlavových stanic.Že na našich lokálkách jsou běžné koncové staničky to víme,ale co se týká velkých hlavových stanic v ČR,tak vím jen o třech.První PRAHA-střed ,druhé již neexistující PRAHA-Těšnov a třetí OPAVA-východ.Zaobírám se myšlenkou ,že žst.PRAHA-střed nebo žst.OPAVA-východ,bych znázornil do modelového pojetí,zatím vhodně prostorově vychází modelová velikost N/1:160,ale i tak to budou pěkně velcí drobečkové na plochu.
Během dnešní vaší diskuse ,jsem už na papír hodil pár kapesních kolejišť.Jsou velice jednoduché pro začátečníky, prvních šest mi vyšlo o rozměrech 800*800mm a dalších šest již na 900*900,tedy kapku větší.

Zatím děkujeme ..... :wink: a opět máte slovo
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Náčrt

Příspěvekod Jarda H. » ned 06 pro, 2009 10:39 pm

milan ferdián píše: ..... Otázkou je ,zda se nám podaří aspoň jeden prostorový pohled na každé kolejiště.Michael Meihold,Hermann Peter a v neposlední řadě Rolf Knipper,kdy jeho prostorové znázornění kolejišť ,jsou postaveny na velmi vysoké laťce.V tomto směru,ikdyž jsem se díval ve svém archívu na náčrty svých kolejišť v prostoru,tak těžko tuto laťku zdolám. :? .....

No tedy :roll: , děláte si to těžký pánové, pohled v prostoru, tedy něco jako 3D ! Milane, tvůj styl je osobitý a mně osobně se moc líbí tyhle 2D ( :D ) plánky. Každý máte jiný styl a tak jen těžko porovnávat, Myslím, že není třeba snižovat úroveň vlastní práci, Milane !! Těžko si jen představit tu hromadu práce, co s tím je.



milan ferdián píše: .....jsem už na papír hodil pár kapesních kolejišť.Jsou velice jednoduché pro začátečníky, prvních šest mi vyšlo o rozměrech 800*800mm a dalších šest již na 900*900,tedy kapku větší .....

Jako úvod publikace o pláncích logické a účelně, jdete správným směrem.
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod zugi » ned 06 pro, 2009 11:47 pm

Jak to tady sleduji, dovolím si prezentovat vlastní názor.
Sám jsem vlastníkem návrhu od Milana a jsem mu za to velice vděčný. A právě v tomto smyslu jsem původní záměr pochopil... Všichni jsme již někdy viděli umělecká díla vydaná knižně (k našemu tématu má asi nejblíž fotografie) a právě něco takového bych očekával.
To, že Milan a spol. nebudou prezentovat pouhé nákresy, ale i další podrobnosti k jednotlivým návrhům (rozpis kolejiva, převodní tabulky, příběhy) hodnotu publikace (obecné označení, protože výslednou formu zatím neznáme) zvedne k nebeským výšinám.

Přidávám se tedy k myšlence kolegů Ferdy a Radka o zachování prezentační formy špičkové práce Milana i ostatních kolegů. Nechtějme návod jak postavit kolejiště.
Publikace začínající úvodním slovem o tom, jaké to je vymýšlet, hledat náměty, zpracovávat je na rýsovacím prkně od Milana, případně pokud nám Milan prozradí pár osobních pocitů. V dalších kapitolách ukázat návrhy od jednoduších k rozsáhlejším. Jednoduché více rozepsat (v přiměřeném rozsahu), některé doplnit o příběh. Množství návrhů je na uvážení a především dostupnosti již vytvořených celků. Dostupností myslím souhlas zadavatelů se zveřejněním, i když pevně věřím, že v našich kruzích převládá sdílnost. Na závěr bych zařadil dílčí celky, pokud je autoři uznají za zajímavé a vhodné ke zveřejnění. Sám budu vděčný za návrhy zhlaví, depa, odbočení z trati, zaúhlování a dalších částí železničního provozu. Neříkám že je okamžitě využiji, Milan mi poskytnul kompletní návrh, ale moje cesta k návrhu vedla právě přes mnoho jiných návrhů z knih a internetu.
A zde se dostávám k další zde řešené oblasti: měřítko. Nepovažuji je za dogma k rozdělení do skupin. Každý návrh jde jednodušeji nebo složitěji přepočítat do libovolného měřítka. Geometrie kolejiva je zásadní komplikací, ale při troše snahy a geometrie se to dá zvládnout. Ale má to vůbec smysl, takové přepočítávání? Nejde už spíš o inspiraci zdrojovým návrhem? Zhlaví se nám díky jiné geometrii prodlouží, následná zatáčka bude muset byt o kousek blíž, most kousek dál a výš atd atd atd. Při svém prvním návrhu jsem vyhýbky poskládal co nejúčelněji, takže z toho byly takové ty klasické hřebeny. Následně jsem začal hledat a prohlížet různé návrhy zhlaví. Byly to konkrétní návrhy už někdě použité a pro ten účel určené. Uvítal bych pár obecných návrhů s případným jednoduchým popisem ve stylu "hlavní kolej je ta a ta protože proto, druhá tedy musí být krytá výkolejkou a na konci téhle kusé může být hromada nebo zarážedlo". Bylo mi jedno v jaké velikosti jsou, hledal jsem inspiraci a ždibec pravidel.
Ohledně měřítka bych tedy navrhoval spíše rejstřík návrhů na konci knihy tříděný právě podle měřítka.

Děkuji všem, kteří dočetli celý můj román a snad jsem jejich čas nevyplýtval zcela zbytečně. Na publikaci v jakékoliv formě se velice těším a již teď ji považuji za základní součást jakékoliv modelářské knihovničky. Realizačnímu týmu přeji pevné nervy a ať se dílo daří...
TT/IV-V.epocha , poslední měsíce/roky ve stavu ReadOnly :'(
Uživatelský avatar
zugi
 
Příspěvky: 143
Registrován: pát 07 bře, 2008 8:59 pm

Příspěvekod radekkrupka » pon 07 pro, 2009 7:10 am

Milane - můj názor:

Já osobně bych uvítal publikaci jako kompilát již vytvořených kolejišť. Ke každému stručný komentář jaké bylo zadání/záměr, jaké byly omezující faktory (trámy, okna a pod) atd. K některým kolejištím jsi také napsal hezkou pohádku. Prostě bych využil již hotových zdrojů, jinak se obávám, že vzhledem k tvé vytíženosti se ničeho nedočkáme... pokud se něčeho dočkáme, bude to určitě super... :)

Jinak autorem návrhů a případné publikace jsi ty sám, čili ty musíš rozhodnout o co půjde a jak svou práci budeš prezentovat. Tvoje plánky tak, jak je prezentuješ, považuju za geniální a i když jde "jen" o půdorysy, jsou vyšperkované do nejmenších detailů.

Členění podle měřítek nebo použitého kolejiva považuju za zbytečné. Daleko podstatnější jsou podle mne témata - lokálka, úzká,... případně malá kolejiště/rozsáhlejší kolejiště v místnostech/moduly...

Když se dívám na každý tvůj výtvor, studuji uspořádání stanic a zhlaví, snažím se představit terén a obdivuju trasování širé trati - jak to zakroutit aby to vyšlo a zároveň to vypadalo dobře... a když jezdím prstem po papíře/monitoru, je mi úplně jedno, v jakém měřítku je celý návrh. U každého návrhu jsou dobrým vodítkem i celkové rozměry panelu. Pro jiné měřítko se dají ale celkem jednoduše odvodit sprostou trojčlenkou. Geometrie kolejiva jsou odlišné, nicméně jako hrubý převod to stačí :)

Pokud vydáš cokoli, objednávám :)
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 07 pro, 2009 8:47 pm

Nedá mi to abych taky nezareagoval :D

Taky se přikládám k tomu, vydat sborník Milanových prací které pro nás i jiné modeláře a kamarády během doby vytvořil - i ty původní plánky, "prvopočátky" Milanovy umělecké tvorby, zajisté osloví nás všechny! Pak by se mi také líbílo znázornění specifik česko-slovenských železnic - zde již mnohokrát zmíněná pravidla pro výhybny, depa, koncové stanice, uvratě atp ve vztahu k výhybkám, napojení na hlavní trať, umístění výkolejek, návěstidel atd... V tomto příspěvku zmiňované publikace (Stavba depa, či Plánky kolejišt) nejsou bohužel nic jiného než dobře míněný, ale podle mne krom fotek a textu zcela pro českého modeláře nepoužitelný kompilát z různých německých časopisů, popisujících stavbu vlakodromů.

Právě proto se stává, že spousta nás co zde prezentují své vlastní plánky kolejiště dělané podle zmíněných publikací, je oprávněně kritizováno za neznalost v oblasti čs. železničního stavitelství!

Tady se naskýtá jedinečná možnost, jak Sborník Milanových prací využít nejen jako krásnou knížku pro naší potěchu, ale hlavně i jako výukovou pomůcku pro kroužky žel. modelářů i tatínky co chtějí dětem mizející romantiku železnici přiblížit o trochu víc než jen "nekonečným" okruhem s houkající mašinkou... Pokud by se publikaci povedlo doplnit i doprovodnými fotkami dokumentujícími třeba skutečnou trať, depo, stanici či krajinu znázorněnou v plánku, plus event. fotkami již realizovaných kolejišt/modulů/dioramat, a textem v podobném duchu jako byla Zuskova knížka "Modely železnice v terénu" aj, bylo by to přesně to pravé!

A když se podívám do regálů v nákupních centrech, jaké "takyskvosty" se tam modelářům dnes nabízejí, tak si myslím že publikace ve výše uvedeném duchu nepovšimnutá rozhodně nezůstane i mezi laickou veřejností....

Fajnšmekrům by se navíc mohla k publikaci nabídnout i DVD s plánky 1/1 a bunusovou fotogalerií, či návody "jak na kolejiště a krajinu"...

Já sám bych si takovou publikaci s CD/DVD koupil hned - a to i za cenu přes 1000 kč, vezmu-li v potaz, kolik stojí odborné knížky z jiných oborů modelařiny a kolik jsem dal peněz za "staré" sborníky piko plánků, MaZelu, ŽelMagu a dalších!!!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod MirekTT » pon 07 pro, 2009 9:37 pm

Tak nevím.
Tlustá bichle se vším všudy? Nebo mírně tématicky zaměřené postupně vydávané sešity? Nebo první startovací sborník Milanových plánků s tím, že pak se ukáže, kam se to vrtne?. Co ale opravdu nemusím, tak pětatřicáté, opravené a doplněné znovuvydání.

A 3D nákresy některých kolejišť? Proč ne? Když na to má Milan chuť. Ať si zváží sám, co je pro něj pracovně únosné a co už ne.
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Příspěvekod alf » úte 08 pro, 2009 12:07 am

Těžko co dodat,asi vše podstatné zaznělo..Díkybohu,že má šanci vzniknout něco o naší železnici pro nás..Převzít germánské vlakodromy,doplnit je jakousi omáčkou textu a částečně fotografiemi od nás ,není takové umění..
Určitě neuškodí vysvětlení základních zákonitostí železničníhio provozu,proč jsou koleje a návěstidla tak a ne naopak atd..když vidím některé dotazy zde na fóru..Také se přikláním k názoru,že detailní rozpis materiálu a geometrie kromě několika menších kolejišťt není nutné.Taktéž do detailu navržená krajina-v základu myslím stačí jasné rozlišení kde je svah,skála,polní cesta co klesá pod trať..Naopak bych se též přiklonil k zde řečenému,že neuškodí naznačit základní zařízení související s provozem ,rampa,stavědlo,vodní jeřáb..Vše se liší od epochy,snad by se na to dalo také upozornit..Názorů je spousta,tolik kolik je modelářů ochotných a schopných něco smysluplného postavit.Každopádně si knihu určitě rád koupím-návrh dodat i cd s natočenými postupy stavby,patina atd.by nebyl určitě marný.Držím kolektivu tvůrců palce a pevné nervy při čtení této debaty :lol:
alf
 
Příspěvky: 222
Registrován: úte 01 led, 2008 11:43 pm
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod harmi » úte 08 pro, 2009 5:42 pm

Dovolim si prezentovat aj svoj nazor ako zaciatocnika a "planovaca" (bohuzial zatial stale), aj ked uz asi vsetko podstatne tu bolo:

1. Milanove planiky su hlavne inspiracny zdroj, najma ked cisto technicky obrazok je doplneny poetickym textom :-). Mnoho planikov je vsak spracovanych az na urovni "realizacneho" projektu, podla ktorych sa da "hned" zacat, vratane clenenia krajiny, umiestnenia budov atd. Malokto vsak skutocnost asi urobi uplne presne podla povodneho planiku, aj ked by bol robeny na zakazku. Nemyslim si vsak, ze tato publikacia ma obsahovat technicke podrobnosti o konstrukcii kolajiska, cize ako urobit ram, ako vyrobit skaly ci patinovat, alebo ako zapojit vratnu slucku v skrytom kolajisku.

2. Pri prvom zhliadnuti planiku je pre mna dolezity namet trate a rozmer vratane clenenia pripadnych segmentov. Takze v prvom kole by som rad vidiet tvar kolajiska a jeho rozmery pre najcastejsie mierky - aspon pre N/TT/H0 uvedeny napriklad (TT 120x100, H0165x137), ale samozrejme toto si kazdy medzi mierkami moze lahko prepocitat. Nech je tam teda uvedene aspon napriklad H0 200x150. Kazdy ma totiz urcite priestorove obmedzenia a musi z toho vychadzat, pripadne zisti, ze prechod z H0 na N je jedinou moznou cestou ako tam dostat tu obrovsku stanicu.

3. Clenenie podla kolajiva sa mi nevidi dolezite, aj ked pri komplikovanejsich staniciach je geometria podstatnejsia nez pri jednoduchej trati krajinkou. Ked je planik spracovany pre konkretne kolajivo, tak to tam bude uvedene, citatel si vyberie, ci ho pouzije alebo zmeni, v druhom pripade si to vsak musi namodelovat, aby zistil, co naozaj dostane. Lebo niekto mozno zoberie planik doslovne, iny si ho prisposobi kvoli inym rozmerom alebo preto, ze nieco skratka chce inak.

4. Mnohym z nas, ktori v zelezniciach nie su doma, isto pomoze aspon strucny popis funkcie konkretneho kolajiska, cize toto je vytazna kolaj, tamto nakladacia; tu je popolova jama, tam pieskovanie atd., nech citatel porozumie, preco je stanica/depo postavena takto. Ale iste to nema byt ani almanach ani ucebnica typov stanic ci kolaji, len v popise kolajiska upozornenie citatela na konkretnu vec, ktoru je vhodne vyuzit na vysvetlenie ci poucenie na konkretnom priklade. Ak niekto potrebuje vediet vsetky typy clenenia kolaji, na webe to najde rychlejsie. Takto je aj totiz znizena pravdepodobnost chyby pri pripadnych vlastnych upravach. A nemyslim to len na urovni stanice ci depa, ale aj celeho nametu kolajiska - napriklad hlavna trat s odbocnou tratou do kopca, tu je potrebna odvratna kolaj; dvojkolajka konci v medzilahlej stanici a pokracuje uz len jednokolajkou kvoli terenu a vlaky sa tam minaju takto a podobne.

5. Planky vobec nemusia byt len o celom kolajisku ako to tu uz viaceri spomenuli, ale staci aj mensi funkcny celok - napriklad len depo ci lokalka do fabriky. Niekto to vyuzije ako namet pre svoje existujuce kolajisko, alebo to pripoji k planovanemu segmentovemu alebo modulovke alebo vyrobi na zaklade toho "len" dioramu.


Cize moj navrh je kompilat doteraz publikovanych ci novych prac s doplnenym alebo uz len upravenym textom o namete a funkcii, pricom na zaciatku textu by bola standardizovana "hlavicka" so zopar zakladnymi udajmi, napriklad o mierke, rozmeroch, namete (skutocnom vzore ci len popis typu dvojkolajka s lokalkou do fabriky), pouzitom kolajive. Zoradenie podla komplikovanosti, cize najprv jednoduchsie kolajiska (mierne doplneny oval) bez ohladu na mierku, na koniec rozsiahle clenite segmentove. A idealne format A4 a/alebo CD s planikmi v jpg ci pdf :-) A samozrejme tiez drzim palce a na knizku sa tesim!
TT moduly, Wintrack (aj cz).
harmi
 
Příspěvky: 125
Registrován: pon 09 bře, 2009 6:48 pm
Bydliště: Marianka, SK

Re: PUBLIKACE PLÁNKY_KOLEJIŠŤ

Příspěvekod chameleon » stř 09 pro, 2009 8:25 pm

milan ferdián píše:..Prostřednictvím tohoto DF ,by jsme rádi slyšeli od Vás ,vaše reálná přání o obsahu této publikace.

Milane, přemýšlel jsem, pročítal příspěvky a zkusím dát dohromady pár mých osobních přání ohledně tvé/vaší publikace (to že píšeš za víc lidí mě překvapilo :? )

- nedělat "modelářskou bibli", neboť ta halda předpisů a materiálů bude taková spousta, že to bude muset dělat několik lidí několik měsíců a kniha bude mít 1000 stran a jestli to vůbec bude možné dokončit... Navíc následná kritika díla závistivci a "odborníky" by mohla narušit prodejnost díla... A bichle nebude nejlevnější.. Těch nás pár fanoušků klidně litr investuje, ale kolik nás takových bude??
- osobně bych chtěl zaplatit jen za tvojí práci, neboť tvé plánky a příběhy k nim jsou super, a nic víc není třeba. Člověk se kochá detaily plánku, dozví se z něj jak co kde postavit, a navíc popíšeš provoz - paráda :wink: Víš, napadá mě, že plánky obsahují dostatek inspirace, a ostatní předpisy apod lze najít zde na webu či v dalších odborných specializovaných knížkách.
- přál bych si, aby plánky byly ze sešitu rozkládatelné, aby byly co největší. Např. aby ze sešitu A4 si rozložil plánek až na třeba A3/A2.
- zkrátka si přeji, aby si vydal knížku/sešit s např. 60 plány, ke každýmu plánku doprovodný text na 1-2 stránky, a toť vše!:-)
- důvod ke koupi jsou hlavně tvé plánky, proto si přeji, aby si knihu vydal sám. Když to bude ve formě o bod výše, tvá investice bude v řádech tisíců => realizovatelnost a návratnost rychlá a nebudeš potřebovat sponzory a spoluautory, kteří ti do toho díla budou kecat a třeba i sníží úroveň díla :wink: Navíc se nebudeš muset nikomu zpovídat s případnými chybami apod. A budeš si moct prodávat za svojí cenu a komu si budeš přát. U menší knihy jednoduše přiobjednáš dotisk, a stačí tedy točit menší náklady.
- aby jsi nazval knížku Milanovo plány :wink: Vše jen černobíle a z horního pohledu, tak jak jsme zvyklí. Podle mě není nutný 3D přední pohled.

Jsou to jen má přání, mé názory (upřímné), a omlouvám se za délku příspěvku. Držím palce ať to vymyslíš jakkoliv a na dílo se těším :wink:
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Příspěvekod milan ferdián » ned 13 pro, 2009 8:37 am

Vážení kolegové a všichni železniční fandové našeho zmenšeného železničního světa,

děkujeme Vám za vyjádření svých názorů,představ i snů.Já se budu co se týká návrhů kolejišť snažit,skloubit vaše připomínky do reálných možností na papír,tak aby jak laik tak i profesionál se v tom vyznal.Samozřejmě nebudu publikovat všechny drážní předpisy a nařízení ,které platí pro ČSD.Jelikož já nejsem moc spisovatel,tak z mé strany bude vše jen heslovité.Je možné že se ještě já osobně na některé z vás obrátím o radu nebo o doplňující informace přes SZ.

Ještě jednou děkujeme........
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: PUBLIKACE PLÁNKY_KOLEJIŠŤ

Příspěvekod milan ferdián » úte 21 lis, 2023 3:54 am

Vážení modeláři, tady jsem začal, tady je ta má pomyslná tečka. Ve zkratce. Všechny témata byly přesunuty. Nebudu uvádět kde jsou, kdo bude chtít a bude mít zájem, ten si je na DFmodely.biz najde. Jsou ponechány ty, které jsou od jiných uživatelů. Do budoucna zůstaly i témata o V. a VI. díle, aby jste o nich mohli diskutovat (za předpokladu, že někdy vyjdou). Jak už víte VI.díl byla moje poslední práce a pro laickou/odbornou veřejnost v publikační činnosti nebudu pokračovat. Jestli se někdy něco hypoteticky ukáže na veřejnosti nebo v elektronických médií, věřte, že se bude ryze jednat jen o soukromé vydání pro pár mých věrných přátel a fandů. Viz. příklad soukromé vydání kalendáře ve spolupráci věrných fandů, další mini titul - rozpracované a nedokončené.
Mějte se
Milan Ferdián
Přílohy
Titul I..jpg
Kalendář_2024_01.jpg
Kalendář_2024_02.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: PUBLIKACE PLÁNKY_KOLEJIŠŤ

Příspěvekod Chaolinek » pát 05 led, 2024 2:10 pm

Publikaci plánky mini bych bral všemi deseti. Bylo by fajn, kdyby nakonec vyšla. Byť například jen v elektronické podobě...
Chaolinek
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 15 zář, 2023 7:10 am

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků