Plan kolajiska III

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod chameleon » ned 27 pro, 2009 3:18 pm

To nemá chybu, krása! :wink:
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Kolejiště TT

Příspěvekod milan ferdián » úte 29 pro, 2009 4:52 pm

Na skladě je další návrh kolejiště dle modelové velikosti TT/1:120_940mm*760mm_PILZ-TT-MODELLGLEISSYSTEM-15°_VoVo

Bohužel nezdařil se dle daných délkových podmínek daných od VoVa.Je to defacto jen tříkolejná výhybna,kde bohužel soupravy jen krouží.Tvar kolejiště je složená osmička ,takže vlakové soupravy se na druhé straně míjejí, ale snažil jsem se tuto situací rozbít členěnou krajinou.Prozatím kolejiště neuvidíte ,protože jsou vánoce a tam kde máme stromeček,mám své PC :D
Nejmenší použitý poloměr oblouku je R300mmm-75°/flexi , ostatní R310 a R353.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

SILVESTR na konci světa

Příspěvekod milan ferdián » stř 30 pro, 2009 2:36 pm

Fakt ,je to letos poslední kolejiště... :D :D :D :D :D :D :D :D A název příběhu, mi nedobrovolně,ba povinně odevzdal Radek Mende :D Nic jiného mu nezbylo :twisted: A aby toho nebylo ke konci roku málo,tak se mi zbláznil ImageShack :wink:

žst.Sněžná_VoVo_TT/1:120_760*940_PILZ-TT-MODELLGLEISSYSTEM-15°

ObrázekObrázek

Sníh mi vrže pod nohama a já spěchám na nádraží,spíše dříve nádražíčko Sněžná , v dnešní době po rekonstrukci změněno na výhybnu,aspoň to nám zůstalo.Silvestrovská noc má prý kouzelnou moc ,hlavně pro nás železniční fandy malé železnice,tak uvidíme, jakou má sílu.Již vidím zachumlanou pod sněhem, staniční budovu se slavnostně upravenou čekárnou.S Jardou H. ,já a naše drahé polovičky, jsme na dnešní noc, zorganizovali první celostátní skoro mezinárodní setkání nás bláznů z jednoho nejmenovaného diskusního fóra.Jsme oba zvědavi,kolik Vás přijede.A zatím co Jarda H. vykonává službu,čeká na poslední vlak,pardon předposlední,tak já jsem si začal opět představovat ,jak to naše nádražíčko převedu do našich modelových představ.V dávné době měla stanice dvě dopravní koleje a dvě manipulační kusé.Dopravní koleje 1 a 2 zůstaly,manipulační skládková ,ta byla snesena, skladiště s rampou zbourány a na uvolněné místo se upravilo a rozšířilo nástupiště s novým osvětlením.Druhá manipulační kolej byla prodloužená ,propojena obloukovou výhybkou s hlavní trati,změněná na dopravní.Slouží jen pro vyčkávání krátkých manipulačních nákladních vlaků , aby nezpomalovaly provoz osobních vlaků,které jsou v dnešní době výrazně kratší,ale stále je zde dost hustá frekvence a to zachránilo naše nádražíčko.Původní záměr byl ponechat jen již ,jako zastávku a zrušit veškerou dopravní službu.Ještě že je u nás v zimě i v létě krásně .Jen mechanická odjezdová návěstidla připomínají naši zašlou slávu,ale i na ně dojde.V létě přijde výměna a celkové osazení dle předpisů ČD všech dopravních kolejí světelnými návěstidly.
Ze snění mě vyrušilo zatroubení posledního osobního vlaku.Dnes jej tvoří jen sólo motorový vůz 853 ,kupodivu plný a jak vidím,někteří již slaví předčasně příchod nového roku.S Jardou H. vyhlížíme mimořádný vlak,který zde výjimečně končí a má nám přivézt mimořádné hosty.Konečně 742 s patrovým vozem Bmo zastavuje na druhé koleji.Jarda H. dává 853 pokyn k odjezdu.
Z patrového vozů se ozývá smích a veselí a jako ozvěna se vrací z nedalekých skal,umocňujíc silvestrovskou náladu.Tak kdo vlastně přijel???
Vidíme vystupovat mistry Houmra se Shimim,Hekttor diskutuje s Popopem a honzík jim do toho kibicuje,zase probírají pojezdy nebo nové stavebnice na příští rok ?Michal Dalecký s Danielem Čadou určitě probírají další obchodní stratégii na příští rok,na co se máme opět těšit? Dan Buchtela se Zdeňkem Valtrem,určitě řeší modulovku a za nimi Dan U.,konopaslík s Nikolkou,Doja,richard0404,pavel-HP ,no nazdar i Radek Mende z Nerátek,už vidím od něho reportáž s názvem „Silvestr na konci světa „.A vystupují další a další…
JBr,Vlastimil Vašíček,sandy,badliner,Pája,TomBart,Petr Berka,nexus,boy.rough,Lubomír Dudek,Petr Zatřepálek,myšpulín,F.Placheta,marwin,el_salamo,vvity, chameleon,Zippich,maayaa,Jirka 1,jobr,GeorgeV.,Jirka Kejzar,jrtrain,kecu.p, no a samozřejmě TT-ečkaři ,aby nebyli pospolu,MirekTT,
Jan Svatoň,TTmili,Pami,zugi,radekkrupka,geaurus,Pami a udivený VoVo .
A co plzeňáci Michal Šuhajda s pavmarem probírají nové plány kolejišť nebo modulů,mawerick,MartinH0,Vladimír_B.Jak ze záhrobí se neočekávaně vynoří z patráku Abe Simpson,Stefanelmont,TT-maniac s Lukášem Himmrem,Jirka Zubko,Hansstr,Scout a jako perlička pan.martínek..
JM s oříškem, kvasha, alf, i novopečení tatínkové přijeli petrh,norbert a radeksindy.Maminky je výjimečně pustily.
A co od nás ,Hanis85,Jura,ondras, pavel,Ferda,Viťas s koblovákem ,michal_n_cz s Jackem,z brňáku Tomáš,depo201,Danny a co by kamenem dohodil „Beňa“ z Olomouce a Howky z Přerova,
.Kdo to už zpívá ?To jen ogaři mlha,Irudzi,vonBahnhof ,michal.kubistaa bez kšiltky ani ránu cipísekmp .
Ale zahraniční delegace ,ale né jen přes kopečky přijeli alexander,JanoH0e, andrejH0, JoJo,kiski,pepe, romino,harmit a další postavy ze záhrobí,michal123,stephenking ,sco_27 a juroH0.Konečně poslední ,kterým se moc nechce z vyhřátého vagónu Domba,Nomed,Tesiset,brunot , charlie,kubulak,diego.dan,jakdus,PatMat,rawen,Patrik Novák,Settbello,StaraPakna,Danny a Pavel Dryml.
Tak konečně můžeme všechny srdečně pozdravit a zatím co se vítáme ,naše polovičky s ostatními dalšími doprovázejícimi manželkami a přítelkyněmi,již rozdávají prázdné šampusové skleničky a pár ochotných rukou již otevírají baterií lahví šampusů ,ať jsme včas připraveni na příchod nového roku.Někdo mi klepe na rameno ,otáčím se a překvapeně zírám a oco srdečněji se zdravím s Radkem z Pražma.
A je to tu.
Rozeznívají se zvony z nedalekého kostela ,které nám oznamují příchod NOVÉHO ROKU 2010,zdviháme a ťukáme si skleničkami navzájem s pronesenými přáními na tento již načnutý rok .K obloze se nesou první petardy a začal novoroční ohňostroj , spolu se zářícími hvězdami,s odstavenou vlakovou soupravou, s vyšňořenou budovu nádražíčka,v pozadí majestátně stojící mechanická návěstidla,vytvářejí onu nepředstavitelnou neopakovatelnou atmosféru.

VÍTEJ NOVÝ ROKU 2010………
Naposledy upravil milan ferdián dne čtv 31 pro, 2009 10:43 am, celkově upraveno 5
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod Jarda H. » stř 30 pro, 2009 2:54 pm

Nečekané, ale o to krásnější, kouzelnější, ...... super perlička (nebo spíše třešínka :lol: ) na závěr tohoto roku !! Není třeba dalších slov komentáře :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod petrh » stř 30 pro, 2009 3:13 pm

:cry: placu dojetim.... a preji hodne stesti a zdravi v novem roce 2010 nejen Milanovi ale nam vsem:)
Milane diky za vse a jsme rad, ze te znam
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod diego.dan » stř 30 pro, 2009 3:28 pm

Uff ,tak to mě dostalo.Málem jsem fakt dojetím zamáčkl slzu v oku.Milane díky a i díky Vám všem.Kéž by se tento příběh stal skutečností...
Ale jesli se nepletu tak asi 50 metrů od nádražíčka je útulná venkovská hopoda.Vítá nás hostinský s nezbytnou zmijovkou na hlavě a hned roztáčí půllitry.Sedáme si k připraveným stolům na sále,který jinak slouží k vesnickým zábavám a scůzím spolku včelařů.S obsluhou pomáhá sličná hostinského dcerka a roznáší kávu a grog na zahřátí.Zábava se pomalu rozjíždí a diskusní kroužky se přelévají jako vlny na nedalekém rybníku.....
Kucí ještě jednou díky a ať se Vaše sny stanou skutečností.
HO ZATÍM PLÁNUJI,OD 28.8.2009 ZÁČÍNÁM STAVĚT
diegovaho.blog.cz
GOTHIC FOREVER
Uživatelský avatar
diego.dan
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 08 dub, 2009 9:32 am
Bydliště: Děčín

Příspěvekod alexander » stř 30 pro, 2009 5:41 pm

Jééé, aj ja som v rozprávke!
Vďaka majstre!
A šťastný a veselý a hlavne vláčkový Nový rok!
alexander
 
Příspěvky: 394
Registrován: pon 25 úno, 2008 7:47 pm

Příspěvekod MirekTT » stř 30 pro, 2009 5:54 pm

:lol: :lol: :lol: :lol: Jo, taky jsem si cvrkl :lol: :lol: :lol: :lol:
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Příspěvekod boy.rough » stř 30 pro, 2009 7:16 pm

Krása.
Děkuji a ať se Vám všem daří.
Boy.rough - Olda Piterka :D .
Jezdím na účkách (poslední mohykán???) a nemám s nimi problém. Vždy si s nimi nějak poradím.
boy.rough
 
Příspěvky: 616
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Příspěvekod brunot » stř 30 pro, 2009 10:09 pm

:) Sem moc potěšen. Skvělé. Hezký nový rok všem.
TT moduly,domaci kolejiště,digitál, modelář v začátcích praxe
brunot
 
Příspěvky: 8
Registrován: sob 24 led, 2009 2:08 pm

Příspěvekod zugi » stř 30 pro, 2009 10:16 pm

ani jsem netušil, co budu na silvestra dělat :-)
děkuji za pozvání, bude mi ctí i potěšením kibicovat do rozhovoru všem moudřejším :-)
TT/IV-V.epocha , poslední měsíce/roky ve stavu ReadOnly :'(
Uživatelský avatar
zugi
 
Příspěvky: 143
Registrován: pát 07 bře, 2008 8:59 pm

Příspěvekod milan ferdián » čtv 31 pro, 2009 10:49 am

Kluci k dnešnímu dni je nás 1229 řádně registrovaných členů.Příběh se týká nás všech zde a jestli jsem náhodou ne někoho zapoměl napsat,tak se omlouvám :wink: Co jsem si dodatečně vzpoměl ,tak jsem ještě dopsal jména.
Všichni ,jak tu jsme ,co jméno nebo nick ,to osobnost,toť pro každého z nás svým pohledem, pojem.

No nevím ,jak vy, ale já už jsem začal SILVESTRA slavít........... :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod jirikejzar » čtv 31 pro, 2009 1:42 pm

Krásná oslava Novéh Roku a vše nejlepší všem kolem krásného koníčku, ale i těm ostatním.
PF 2010 Jirka Kejzar
jirikejzar
 
Příspěvky: 68
Registrován: úte 22 dub, 2008 2:21 pm

Příspěvekod harmi » čtv 31 pro, 2009 2:38 pm

Milan zase niecim prijemnym prekvapil a vsetko dobre vsetkym!
TT moduly, Wintrack (aj cz).
harmi
 
Příspěvky: 125
Registrován: pon 09 bře, 2009 6:48 pm
Bydliště: Marianka, SK

Příspěvekod Jojo » čtv 31 pro, 2009 3:25 pm

Kde ty na to bereš fantáziu v dnešnej unahananej dobe. Milan opat OK.!!!!! Ja dorazím neskor ,meska osobak. :D :D :D :D :D :lol: :wink:
PF 2010!!!!!! :D :D :D
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků