Plan kolajiska III

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod andrejH0 » úte 31 bře, 2009 6:13 am

Pája píše:Např v Žatci na nádraží na zhlaví pod mostem hlavní silnice od Chomutova jsou na hl.koleji hned angláni dva.



to jo mas recht su tam...este ze je google eart...ani s anedivim na tak malom priestore spravit kolajove spojky a zase je to velka stanica a maju tam, tipujem opravari aj sidlo teda krompaci...neviem si rychlo spomenut na presny nazov.
H0, ČSD, IV 1985 - 1990, digital
andrejH0
 
Příspěvky: 77
Registrován: úte 27 led, 2009 7:34 pm
Bydliště: SR Sekule

Příspěvekod milan ferdián » úte 31 bře, 2009 6:16 am

andrejH0 píše:to viem ze anglican skrati velmi a co takto dat do od stanice Horni Blatna/Rokytka oblukovu vyhybku a anglican vyhodit a dat namiesto neho dve vyhybky protismerne tak by to neslo....oblukova je v zhlaviach pouzivana.
mozno by takto to priestorovo vyslo..len maly namet


Znamenalo by to další zakázku na zhotovení obloukové výhybky.Tyto výhybky v této modelové velikosti se musí zhotovit a to se dějě v Německu.Nemluvě ,že výsledek by byl irelevantní ,protože by vnitřní poloměr obloukové výhybky nesmí klesnout pod R1000 mm (FREMO).A ty víš ,že obloukové výhybky se transformují ze štíhlých výhybek o 3°a míň.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod andrejH0 » úte 31 bře, 2009 6:22 am

ad MF
no jo mas recht potom by uz sa to nedalo pouzit.sice FREMO nory moc nepoznam a asi s tym anglicanom to bude ok. pripadne ak to budes mat hotove postavene tak sa da ten anglican poriadne zamastit nech je vidiet, ze je onho dobre starane ako v bavlnke
H0, ČSD, IV 1985 - 1990, digital
andrejH0
 
Příspěvky: 77
Registrován: úte 27 led, 2009 7:34 pm
Bydliště: SR Sekule

Příspěvekod milan ferdián » úte 31 bře, 2009 6:29 am

Zapoměl jsem dodat ,že všechny výhybky a kolejivo na modulu stanice jsou CODE40.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod petrh » pon 15 čer, 2009 6:08 am

obdivuji PZ, ze tohle zaplati, to by mi zruinovalo kasu:) ale je to nadherne:)
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

PRAHA a okolí aneb pohled očima jiného modeláře na historii

Příspěvekod milan ferdián » ned 21 čer, 2009 8:48 am

PRAHA a okolí_Z-1:220/3200*1800(2500)/MAERKLIN 13°

Toto kolejiště mělo být dle představ kolegy a mělo skloubit do kostky trať PRAHA-OLOMOUC 1845-1850.Jak vidíte ,dle zběžného pohledu,nákres není dodělán a jeho celkovou dodělávku jsem zastavil.V blízké budoucnosti celý tento projekt bude přepracován.

Obrázek
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod petrh » ned 21 čer, 2009 10:47 am

tak uz ted chapu, proc jsi psal, ze se ti na muj prjket tte hodi maerklin;) pokud to ten dotycny dotahne do konce rozhodne, by to mohlo byt v kralovstvi-zeleznic.cz ;) bo to bude ulet...
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: PRAHA a okolí aneb pohled očima jiného modeláře na hist

Příspěvekod Jarda H. » ned 21 čer, 2009 12:51 pm

milan ferdián píše: ..... Obrázek


Zajímavý námět i provedení, jenom se mně nějak nelíbí "žížalovitá" dvoukolejka v horní části pod stanicí Choceň ?! Na můj vkus trochu divná zkroucenina.
Ale tuhle poznámku nedávám jako podnět do diskuze, jde jenom můj názor a pohled na úvodní část projektu.
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod chameleon » ned 21 čer, 2009 1:16 pm

petrh píše:tak uz ted chapu, proc jsi psal, ze se ti na muj prjket tte hodi maerklin;) pokud to ten dotycny dotahne do konce rozhodne, by to mohlo byt v kralovstvi-zeleznic.cz ;) bo to bude ulet...

Kralovstvi-zeleznic, tak to čumím. Vůbec jsem o tom projektu doteď nevěděl.. Za týden už to uvidíme snad v reálu, ale přesto mi to nedá se zeptat :wink: :
- "tvořitelé" tj. plánovači, modeláři, apod. jsou i někteří členové zde mezi náma v tomto fóru?
- kolik lidí na tom pracuje?
- měřítko je určitě H0, že?
- na kolik je tento projekt komerční - mám namysli "product placement" - např. že všechny benzinky budou Shell, nebo pivovarské vagony třeba z Plzně, budovy bank, atd.
Pokud jsou aktéři zde, mohl bych Vás prosím poprosit, jestli byste nepřidali víc na krajině :lol: :lol: Z fotek mi některá místa přijdou "přesilnicovaná|přetunelovaná" jako např.: http://www.kralovstvi-zeleznic.cz/res/d ... jpg?seek=5 ...já vím, ještě není hotovo a už tady plácám svoje výmysly :) Nebojte, nemyslím to zle, naopak obdivuji Vás, že jste tento projekt dali dohromady a že se realizuje! Hurá! Hurá! Hurá! Připravte mi jednu roční permici! :wink: Držím palce!
Apropo, co založit pro království samostatné téma?
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: PRAHA a okolí aneb pohled očima jiného modeláře na hist

Příspěvekod milan ferdián » ned 21 čer, 2009 1:26 pm

Jarda H. píše: jenom se mně nějak nelíbí "žížalovitá" dvoukolejka v horní části pod stanicí Choceň ?! Na můj vkus trochu divná zkroucenina.


No comment.... :D :D :D :D A to ti není divný Negrelliho viadukt u Olomouce, nemluvě o Vltavě ,jako Punkva...Useknuté průčelí Prahy-vnitřní nádraží.....Rotunda,jak pěst na oko....
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod milan ferdián » ned 21 čer, 2009 1:29 pm

to chameleon : Království hraček ,již tady má svou kolonku... :D No a dost pochybuji ,že by se někdo k tomu chtěl vyjádřit,jestli se na tomto projektu jakkoliv angažuje.. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod chameleon » ned 21 čer, 2009 1:45 pm

milan ferdián píše:to chameleon : Království hraček ,již tady má svou kolonku... :D :wink:

Kolonku? Nevím jak to myslíš, našel jsem jen asi 2 příspěvky v téma modely.biz hmm :?
milan ferdián píše:to chameleon : No a dost pochybuji ,že by se někdo k tomu chtěl vyjádřit,jestli se na tomto projektu jakkoliv angažuje.. :wink:

OK, s tou reklamou jsem to nejspíš přehnal:-), ale co je divného na pochlubení se, že na tom maká např. 20 lidí dnem i nocí? A pochlubení se, že koncept kolejiště jsi navrhl třeba TY ?! :)
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: PRAHA a okolí aneb pohled očima jiného modeláře na hist

Příspěvekod Jarda H. » ned 21 čer, 2009 2:04 pm

milan ferdián píše: ..... No comment.... :D :D :D :D A to ti není divný ........



No proto jsem Milane psal tučně ".... Zajímavý námět i provedení,....", ale navíc ta dvoupatrová dvoukolejná "žížala" :lol: mně zatahala za očko :lol: :lol:
Jenom doplním (a uzavřu diskuzi k tomuto plánku), že modelařina je o kompromisech - v tomto případě mini-prostor s maxi-záměrem !!
Naposledy upravil Jarda H. dne ned 21 čer, 2009 2:06 pm, celkově upraveno 1
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod petrh » ned 21 čer, 2009 2:05 pm

kralovstvi zeleznioce se resi v casti modeloeve obchody / modely.biz. Me by osobne spis zajimal na tohle Zko rozpocet a jak se budou delat masiny?
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod chameleon » ned 21 čer, 2009 2:14 pm

petrh píše:kralovstvi zeleznioce se resi v casti modeloeve obchody / modely.biz.

Omlouvám se že jsem tak ujel mimo. V modely.biz se už na posl. stranách řeší něco jiného a proto jsem to nenašel.. Jdu si ty stránky pročíst, třeba tam najdu odpovědi na mé otázky :)
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků