Plan kolajiska III

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod milan ferdián » úte 01 pro, 2009 8:47 pm

Spořinka_TT_1:120/350(650)*4550/PILZ_TT_MODELLGLEISSYSTEM_15°

Kolejiště z důvodu z prostorových důvodu řešené jako segmentové .Skládá se ze dvou segmentů vratných oblouků bez krajiny a z pěti segmentů s krajinou.Téma kolejiště je velmi jednoduché.Vratná smyčka,malá odbočná a úvraťová stanička a druhý vratný oblouk.Kolejiště nemá skryté kolejiště a záleží jen na modeláři ,jakým způsobem si zrealizuje provoz.Počítá se zde jen s malými vlakovými soupravami.Celý celek je rozdělen přepážkou polepenou oboustraně fototapetou (TRAINMANIA).
Původní název kolejiště RONOV ,byl přejmenován na SPOŘINKU z důvodu ,že celé kolejiště po ukončení provozu musí být rozebrano a uloženo do vyhrazené skříně.

Tímto kolejištěm letos končím.Vím že na Michala Š.,pavmara a stephenkinga se letos již na ně nedostalo.Zato se jim omlouvám.Pro mě tento rok byl velmi vytížený kreslením těchto kolejišť určené pro vás železniční modeláře a jsou pro zpracování velmi časově náročné.

Děkuji Vám všem za projevenou přízeň a taktéž i Michalovi Daleckému,že mi umožnil publikovat zde na jeho diskusním fóru své malůvky...... :wink:

Obrázek
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod Jarda H. » stř 02 pro, 2009 10:01 am

Milane, obrovské díky především tobě :!: Ukrojil jsi velký díl svého času a věnoval ho řadě lidí tady ve fóru (i mně), děkovat musíme my ostatní za tvojí parádní práci !!

Přeji ti klidný a pohodový konec roku i rok nový, hlavně abys našel čas na své koníčky a modelaření !!
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Tomáš » stř 02 pro, 2009 10:23 am

Přesně tak.Velké díky patří hlavně Milanovi.Díky němu máme tolik plánků a návrhů jako nikdo na světě.Hlavně vš reálné a funkční
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod petrh » stř 02 pro, 2009 6:07 pm

Milane i za me velike diky. Zaroven ti chci poprat chvili klidu o odventu, moznost venovat se svym zajmum a budme se tesit na kazdou tvoji kresbu. verim,ze jednou budeme nedockave stat u obchodu a cekat na publikaci. Diky ti moc za vsechny ouzkare, ze jsi jim dal to nejcenejsi. Svuj cas invenci, spoustu napadu a postrehu.
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod caruso82 » čtv 03 pro, 2009 9:54 am

Naozaj veľká vďaka a obdiv Milanovi, málokto je ochotný venovať svoj voľný čas (ktorého máme všetci málo) širokej modelárskej verejnosti.
caruso82
 
Příspěvky: 93
Registrován: pon 07 črc, 2008 9:45 am

Příspěvekod pavmar » čtv 03 pro, 2009 10:47 am

Milana chápu, když ti čas dovolí tak klidně počkám. myslím že mluvím za všechny... :-)
pavmar
 
Příspěvky: 284
Registrován: ned 10 úno, 2008 8:12 pm

PF2010

Příspěvekod milan ferdián » stř 23 pro, 2009 7:19 pm

PF2010

žst.Mrázov_TT/1:120_1200*900_PILZ/TT/MODELLGLEISSYSTEM/15°_kiski

ObrázekObrázekObrázek

Končí prosincový den.Sněhové vločky se třpytí v odrazu světel staničních lamp v malé staničce Mrázov,která dává i svému názvu čest,protože mrazík -20 stupňů,dává jasně najevo ,že paní zima nastoupila svou vládu.Lidičkám postávajíc na nástupišti , čekajíc na svůj pravidelný motoráček do vyhřátých domovů,to nevadí.Naopak ,sváteční dny klepou na dveře a všude kol vládne předvánoční nálada.Stoupající dým z komínů staniční budovy a okolních zachumlaných chaloupek,rozzářená barevná světla v některých oknech,vůně grogu a vánočních stromků se nese v mrazivém vzduchu,šplouchání kaprů v kádích ,stánky se s vánočním zbožím,to vše přitahuje jak magnet nejen děti ,ale i dospělé ,aby na chvíli zapomněli na denní starosti .Vždyť před nádražní prostor se stal vánočním nákupním centrem naši vesničky.Zde autobusy nejezdí,jen sáňky tažené koňským spřežením,to je jediné spojení s okolním světem k této staničce vysoko položené v našich horách.Ano, jsou tu sem tam zaparkované osobní automobily,kdo by, ale chtěl denodenně odhazovat haldy sněhu v tom mrazu……
Jen naše stanička funguje a tak se po ní porozhlédneme……Má dvě staniční koleje,nalevo je dopravní a napravo manipulační.Malou vlečku do družstva vyrábějíc vánoční ozdoby,lokomotivní remíza s dílnou,malá staniční budova a s čekárnou a malým kapesním skladištěm.Na volné skládce právě probíhá prodej vánočních kaprů z přistaveného uhláku ,kde jsou naložené ryby v plechových kádí.Tento vagón byl extra vypraven pro naší vesničku,aby místní lidé nebyli bez základního pokrmu,který neodmyslitelně patří na štědrovečerní stůl.Mezitím již náš motoráček s prázdnou zetkou pro výrobní družstvo přijel,provedl obměnu nákladních vozů na vlečce a stojí na kusé dopravní koleji připraven na odjezd.Ještě čeká na přípoj z hlavní trati.A již singrovka zastavuje ,kde lidé si vymění jen spoje,popřeji si mezi sebou šťastných svátků.Singrovka odjíždí a po chvíli i náš motoráček s naloženou zetkou opouští naší staničku,kde ještě zahlédneme lidský mumraj při stáncích…..

Veselé Vánoce a šťastný Nový Rok 2010…….
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod kiski » stř 23 pro, 2009 8:50 pm

Milane, vďaka za návrh, jeden z najkrajších darčekov, ktorý som pod vianočným stromčekom našiel... :lol:

VESELÉ VIANOCE aj tebe.... :lol:
Kiski
TT, DCC
Uživatelský avatar
kiski
 
Příspěvky: 313
Registrován: čtv 09 črc, 2009 10:19 am
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod brunot » stř 23 pro, 2009 9:01 pm

Krása, a jěště ten sníh navíc... :) nemám slov, gratuluji kiskimu k vánočnímu dárku a tiše si užívám atmosféru
TT moduly,domaci kolejiště,digitál, modelář v začátcích praxe
brunot
 
Příspěvky: 8
Registrován: sob 24 led, 2009 2:08 pm

Příspěvekod StaraPakna » čtv 24 pro, 2009 5:35 am

Ta pohádka k tomu je naprosto úchvatná, dýchl na mě mráz a ta vánoční atmosféra... Milane díky.
Začínám a každý začátek je těžký, mám to ale na koho svést mám tři syny.
Moduluju N-ko
StaraPakna
 
Příspěvky: 147
Registrován: ned 20 zář, 2009 2:41 pm
Bydliště: Vesnička pod Řípem

Příspěvekod Lubomír Dudek » čtv 24 pro, 2009 10:24 am

Ty malé kolejiště mě berou ze všeho nejvíc.Jsem zamilovanej. :oops:
Něco takového by mě zajímalo i v provedení DR padesátých let.
Ještě jednou paráda a ode mne palec nahoru
Přeběhlík k N scale II epocha druhá válka DRG/DRB
Uživatelský avatar
Lubomír Dudek
 
Příspěvky: 290
Registrován: sob 29 pro, 2007 6:53 pm
Bydliště: Habartov,Žatec,Karlovy vary

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 25 pro, 2009 9:48 am

Tak tohle je nádhera! Holt kdo umí, ten umí :D
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod juroH0 » pát 25 pro, 2009 10:54 am

a kdo neumí ten čumí :D
H0(e), DCC, epocha II-III
7", 1:4
Uživatelský avatar
juroH0
 
Příspěvky: 900
Registrován: stř 11 dub, 2007 12:59 pm
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod milan ferdián » sob 26 pro, 2009 12:00 pm

Kluci ,velmi děkuji za vaše upřímné uznání.. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod Ferda » sob 26 pro, 2009 8:12 pm

Úžasné!

Pri tomto čtení jsem se na chvíli octnul v té frontě na kapra a omládnul jsem nejméně o 40 let.

Díky!
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků