Plan kolajiska III

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod petrh » čtv 05 lis, 2009 9:37 am

kdyz uz jsme u planku, jak to pripadne vypada s tou zamyslenou pred nejakymi casi zminovanou knizeckou s planky a popisky od vas obou;)
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod milan ferdián » čtv 05 lis, 2009 10:44 am

petrh píše:kdyz uz jsme u planku, jak to pripadne vypada s tou zamyslenou pred nejakymi casi zminovanou knizeckou s planky a popisky od vas obou;)


Stav je takový,že vše zatím usnulo...
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod Jarda H. » čtv 05 lis, 2009 11:39 am

milan ferdián píše:
petrh píše: .......jak to pripadne vypada s tou zamyslenou pred nejakymi casi zminovanou knizeckou s planky a popisky od vas obou;)

Stav je takový,že vše zatím usnulo...



Což je veliká škoda, těšil jsem se moc na knížečku :wink: ! A co se týká Michala Šuhajdy, je zbytečně skromný, jeho plánky si zaslouží být ve zvažované knížce !! No, snad někdy v budoucnu se to klukům povede dovést do zdárného konce.
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod jirikejzar » čtv 05 lis, 2009 1:36 pm

škoda. a já mám kapacitu v tiskárně za protislužbu. :-( i zpracování zajistím vlastními službami. Dělal jsem už mnoho katalogů
jirikejzar
 
Příspěvky: 68
Registrován: úte 22 dub, 2008 2:21 pm

Příspěvekod milan ferdián » čtv 05 lis, 2009 4:27 pm

jirikejzar píše:škoda. a já mám kapacitu v tiskárně za protislužbu. :-( i zpracování zajistím vlastními službami. Dělal jsem už mnoho katalogů


Nic není ztraceno,již jsem tě kontaktoval.. :wink: Ale pochybuji,že by se to do Vánoc stihlo,to není samizdat :D
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod jirikejzar » čtv 05 lis, 2009 5:12 pm

Já vím. to bylo jen rýpnutí. Nemyslím si , že by šlo o amatéřino. Naopak.
jirikejzar
 
Příspěvky: 68
Registrován: úte 22 dub, 2008 2:21 pm

Příspěvekod petrh » pát 06 lis, 2009 6:48 am

jirikejzar píše:Já vím. to bylo jen rýpnutí. Nemyslím si , že by šlo o amatéřino. Naopak.

tak sup sup, at mi jezisek nadeli jeste neco mimo synka:)
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod milan ferdián » pát 06 lis, 2009 1:35 pm

petrh píše:
jirikejzar píše:Já vím. to bylo jen rýpnutí. Nemyslím si , že by šlo o amatéřino. Naopak.

tak sup sup, at mi jezisek nadeli jeste neco mimo synka:)


Jsi dost náročný .... :D
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod petrh » sob 07 lis, 2009 5:53 pm

milan ferdián píše:
petrh píše:
jirikejzar píše:Já vím. to bylo jen rýpnutí. Nemyslím si , že by šlo o amatéřino. Naopak.

tak sup sup, at mi jezisek nadeli jeste neco mimo synka:)


Jsi dost náročný .... :D

jako bys me neznal, vecni snilek a obdivovatel:) no a obcas ted uz i pokusny modelnik;)
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Hračkové kolejiště

Příspěvekod milan ferdián » sob 21 lis, 2009 10:30 pm

Kolejiště_Kvítečkov_ pro děti_HO-1:87/4700*550(850)/PECO/CODE100/STREAMLINE 12°- SETRACK/Jojo

ObrázekObrázek

Jak již jsem psal v posledním příspěvku,letos nepočítám již se žádným návrhem kolejišť umístěné v samostatných místnostech (pokoj,půda,podkroví) . Takže toho trochu času co mi zbylo do konce roku ,bych chtěl věnovat čas malým kolejištím ,které jsou dosti atypické na prostor nebo tvarem.

Bohužel první kolejiště o rozměrech 4,1m*3,0m do tvaru L v modelové velikosti HO/1:87 neuvidíte,protože modelář nedal souhlas ke zveřejnění.O co šlo ,vaše velmi oblíbené téma ,velká stanice na dvojkolejné trati s odbočující vedlejší trati do koncové stanici.Hlavní stanice byla zvolena jako přípojná s ostrovním nástupištěm ,se zázemím zbrojení parních a motorových lokomotiv určené pro provoz na vedlejší trati.Koncová stanice je jednoduchá o dvou kolejích staničních,lokomotivní remíza pro motorák a dvě vlečky ,jedna do skláren druhá překládka štěrku do výsypných vozů Sas.Celé kolejiště bylo řešeno velmi netradičně.Pokud to terén dovoloval ,tak dvojkolejná trať byla celá co nejvíce odkryta,vedlejší trať vede jen kousek v tunelu a taktéž viditelná po celé délce spolu s odbočkou ,která tvoří smyčku.Celá dvojkolejná trať je elektrifikována.

Zde vám představuji hračkové kolejiště určené vyloženě pro děti.Jednoduchá smyčka ,která pod tatínkovým odborným zapojením smyčky ,dovoluje vracet dvě vlakové soupravy.Jsou zde ,jak vidíte tři kusé koleje kde můžou být odstaveny další tři soupravy nejlépe ucelené osobní motorové soupravy.Hlavní stanice je sice úvraťová,ale berme ji spíše jako koncovou,kde z této stanice pokračuje dále lokálka.Lokálka překračuje mostem hlavní trať,mizí v tunelu,motoráček zastavuje zde v osobní zástavce,aby pak pokračoval do malé koncové staničky,Zde je jedna malá vlečka.Hlavní stanice o třech dopravních kolejí má mimo manipulační/skládkovou kolej ještě odstavnou a dole vidíte vlečku do Benziny.Stanice má rotundu o třech stáních,propojenou úvrati do stanice.Klučinovi nebo děvčeti ,je umožněn zde bohatý posun .Zcela záměrně jsem trochu odkryl část smyčky,aby aspoň byly na chvíli vidět projíždějící vlakové soupravy.Drážní budovy již byli koupeny,proto ta jejich prezentace.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Hračkové kolejiště

Příspěvekod chameleon » ned 22 lis, 2009 2:28 pm

milan ferdián píše:Kolejiště_Kvítečkov_ pro děti_HO-1:87/4700*550(850)/PECO/CODE100/STREAMLINE 12°- SETRACK/Jojo

Milane proč pro děti? Je supr, hned bych ho taky chtěl...že bych byl ještě dítě? :lol:
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Příspěvekod Jojo » ned 22 lis, 2009 3:30 pm

Ešte aj touto cestou by som chcel podakovat Milanovy za krasny navrh už mojho kolajiska. :!: :!: :D :D.
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: Hračkové kolejiště

Příspěvekod Jarda H. » ned 22 lis, 2009 6:26 pm

milan ferdián píše: Kolejiště_Kvítečkov_ pro děti ..... Zde vám představuji hračkové kolejiště určené vyloženě pro děti.Jednoduchá smyčka ,která pod tatínkovým odborným zapojením smyčky ,dovoluje vracet dvě vlakové soupravy. .....



Až tak jednoznačně jako kolejiště pro děti bych to neviděl Milane, stejně jako kolega chameleon ! Taková "úzká nudle" (omluva za ten výraz :wink: ) se smysluplným provozem může být třeba řešením pro někoho v panelákovém bytu - trvalé kolejiště ve formě úzkých segmentů na zdi ?! Kdo ví ?
Podobný plánek Milan vytvořil i zde - Loučná pro zugiho :
037-TT/1:120-4400*500(800)-PILZ/TT/MODELLGLEISSYSTEM/15° (ke shlédnutí v jiném linku :lol: ) ! To se mi moc líbí, podobně jako Kvítečkov. Relativně úzký panel, v obou případech dvě viditelné stanice, jednou dokonce jako úvraťovka do SN, u zugiho SN netradičně s točnou (z CD ala JBr), smysluplný provoz, ...... velmi dobrý :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod milan ferdián » ned 22 lis, 2009 7:54 pm

No údajně má na kolejišti dirigovat vlakovou dopravu jeho klučina nebo že by myslel sám sebe :?: :D :D :D :D No jo ,kdo se z nás stále necítí v jakemkoliv věku, malým klučinou :wink:

Na stole mi leží rozpracované malé kapesní kolejišťátko (1000*800) pro modelovou velikost N/1:160 (Martin,chudák čeká již od ledna tohoto roku :oops: ) A jelikož nerad něco vymýšlím dvakrát stejné ,tak chci tomu trochu dát jiný šmrnc.Snad mě matematika a geometrie kolejiva (PECO/CODE55) nezradí. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod Jojo » pon 23 lis, 2009 9:43 am

Milan je tam aj ten "klucina" uz musím objednavat cisternove vagony!!! Mame len dva. :roll: :roll: :) :D . Zajtra k stolarovy dat spravit ram. :shock:
Uživatelský avatar
Jojo
 
Příspěvky: 408
Registrován: úte 03 čer, 2008 7:58 am
Bydliště: Trenčín,Slovensko

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků