Plan kolajiska XVII

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod milan ferdián » čtv 22 pro, 2022 2:23 pm

Ivan píše:
Zlámalík píše:Mně se na tom nejvíc líbí ty myši.
Námět dobrý, proč ne, spoustě lidí ježdění víceméně dokola vyhovuje.

No, dokola... Stačí dát mezi prostřední koleje v SN spojky souprava se může i otočit.
Uvidíme, co Milan. Kolejiště je zajímavé.

:P :P ..., "dvojička" se svými 18 vaskami loženou železnou rudou, nekompromisně táhne svůj těžký náklad do sklonového náročného úseku. Od sběrače lítají ohnivé oblouky a jiskry, jak strhávají námrazu z troleje. Naproti na pozdrav mu blikne "banan" se svými obvyklými osmi rychlíkovými vozy. Kdesi dole v údolí na lokálce se ve vlakotvorné stanici se chystá běžný motorový osobák. 810 a dva vozy 010. Čeká jej dlouhá cesta do hor...
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod Zlámalík » čtv 22 pro, 2022 5:22 pm

milan ferdián píše:... "dvojička" se svými 18 vaskami loženou železnou rudou, nekompromisně táhne svůj těžký náklad do sklonového náročného úseku. Od sběrače lítají ohnivé oblouky a jiskry, jak strhávají námrazu z troleje. Naproti na pozdrav mu blikne "banan" se svými obvyklými osmi rychlíkovými vozy. Kdesi dole v údolí na lokálce se ve vlakotvorné stanici se chystá běžný motorový osobák. 810 a dva vozy 010. Čeká jej dlouhá cesta do hor...
-m-

Tak tady se s dovolením nechám inspirovat - dvoukolejku na návrhu mám, tohle ale zní napínavě! Těším se!
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1836
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod milan ferdián » pát 23 pro, 2022 7:36 am

Osmička - SN Provozní schéma
Jaké provozní možnosti se nabízejí modeláři ?
-m-
edit:28.12.pm 2023 zrušeno
Přílohy
Osmička Provozní schéma.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod workous » pát 23 pro, 2022 11:03 am

milan ferdián píše:Občas je potřeba dát si oddychovku a zabrousit do ciziny, jak náměty svých kolejišť řeší modeláři.

Osmička H0/1:87 3500 x 3000 ELITE/15° tvar obrácené „U“
Napadlo mě, co to tak počeštit ?
-pokračování příště-
-m-

Plánek pěkný, jen mi to připomělo jako dopadlo kolejiště Hurvínkovice kde myšky přes zimu doslova rozebrali ono kolejiště a určitě nadávali na ty hnusný dráty co nejsou k snědku :D. Jo dávat kolejiště z kartonu na půdu se nevyplácí :D
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod hank » pát 23 pro, 2022 2:07 pm

U těch Francouzů se občas dají najít pěkné perly.

Třeba tohle:
st_pancrace.jpg

Saint-Pancrace-en-Forez. Haut Forez je pohoří v rázovité francouzské oblasti Auvergne, ale taky to znamená kopat, vrtat, narazil jsem i na překlady šachta nebo studna, což se mi líbí mnohem víc: Svatý Pankrác ve studni... (Nicméně prvokřesťanský mučedník Pankrác byl podle životopisů svatých zcela tuctově sťat v Římě ve věku 15 let, takže tudy asi cesta ke správnému českému překladu nepovede.) Každopádně přívlastek en-Forez má více francouzských místních jmen.

Kolejové schéma je tady:
st_pancrace_2.jpg

Velikost H0, rozměry 190x110 cm, kolejivo PECO code 100.

Na kolejišti by nebylo nic tak zvláštního, kdyby nebylo té propojky, která kromě provozu point-to-point mezi skrytým a viditelným nádražím (oběma koncovými) umožňuje i kroužení po oválu, což je zřejmé ze zjednodušeného schématu:
st_pancrace_3.jpg
st_pancrace_3.jpg (13.33 KiB) Zobrazeno 5818 krát

Ještě zdroj: Loco Revue č. 861 z dubna 2019, str. 54 ad.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6116
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod hank61 » pát 23 pro, 2022 5:20 pm

Jindřichu paráda. Ukládám si do archivu :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2491
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod hank » pát 23 pro, 2022 7:09 pm

Tak já k tomu ještě přihodím perspektivní obrázek:
st_pancrace_en_forez.jpg
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6116
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod milan ferdián » sob 24 pro, 2022 9:35 am

hank
Příjemná ochutnávka. Mě se líbí ty jejich neumělé pohledy na kolejiště. Člověk vidí ve 3D :D , jak kolejišťátko vypadá i s těmi doplňky. Tady mlok, minule myšky. Takových bonbónků je tam více, jak Jindřichu píšeš :wink: .
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod jafobe » sob 24 pro, 2022 10:30 am

I mě se ty jejich kresby líbí, Zjednodušené bez pracného odměřování a přitom to dokáže vykreslit jak to bude vypadat. A sem tam nějaké to zvířátko? Nevím jestli za tím není i něco víc...
Inspirace by se našlo dost, jen by to chtělo pár let prázdnin aby jeden zvládnul projít skoro 80 ročníků časopisu Loco-Revue aby to mohl vstřebávat i s tím jak se to vyvíjelo... a to nemluvím o dalších jeho přílohách, a podobných časopiseh z dalších zemí... :oops:
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 698
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod hank » úte 27 pro, 2022 8:43 pm

V červenci ještě pořád letošního roku 2022 vyšel časopis Loco Revue jubilejního pořadového čísla 900. Francouzi to oslavili jak se patří - přehršlí plánků kolejišť.

Jedním z kolejišť je i - řekli bychom - segmentové kolejiště s motivy z knih J. K. Rowlingové. Skládá se ze tří diorámat/segmentů formátu 175x40cm, které lze spojit do nepravidelného oválu na ploše rovnostranného trojúhelníka vepsaného do čtverce o rozměrech 170x170 cm.

harry_potter.jpg


Velikost H0 (nebo britská 00 v měřítku 1:76), kolejivo PECO Setrack code 100. "Jižní" segment představuje nástupiště 9¾ na nádraží King's Cross, "severozápadní" obsahuje viadukt, Hagridův dům (fr. Maison Hagrid) a v severním cípu les fantastických zvířat (forêt d'animaux fantastiques), "severovýchodní" zastávku v kouzelnické vesnici Prasinky (francouzsky Pré-au-Lard - doslova něco jako špeková louka), kde zastavuje vlak do Bradavic; věc na "jihovýchodním" okraji tohoto segmentu zvaná francouzsky Saule cogneur není nic jiného než vrba mlátička.

A kdo příběhy Harryho Pottera zrovna nežere, může si pro segmenty zvolit jakákoli na sebe navazující témata.

Enjoy! Nebo vlastně spíš: Profitez!

(A na stará kolena ještě začnu litovat, že neovládám francouzštinu... Díky bohu za ty internety.)
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6116
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod milan ferdián » pát 30 pro, 2022 1:24 pm

Poslední letošní výkres aneb rozloučení se starým rokem. Ani se nechce věřit, že dnes uplynulo už 15 let co tu jsem, ikdyž vím, že hodně z vás je tu déle než já :wink: .
Tak šťastný Nový rok 2023, ať žijou bublinky a silvestrovské pochoutky :mrgreen: .
-m-
Přílohy
008 Osmička skrytá.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod milan ferdián » úte 03 led, 2023 2:21 pm

Musela být provedena úprava kolejiště po otočení odbočky o 180° do stanice "HORNÍ".
-m-
Přílohy
Legenda osmička.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod milan ferdián » stř 04 led, 2023 10:52 am

Provedena úprava otočení odbočky o 180°a nové napojení lokálky.
- nalevo - stanice Horní
- uprostřed dole - stanice Dolní
- napravo dole - zn.Lipová Jeskyně
-m-
Přílohy
osmička pracovní  DF.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod milan ferdián » stř 04 led, 2023 3:44 pm

Navazuji na hanka. Něco na pozlobení N-kařů. Nákladní doprava v průmyslovém areálu. Mimochodem, za mostem je zrcadlo :mrgreen: .-m-
LOCO REVUE 784 DIORÁMA N/1:160 PECO/CODE055/10°
Přílohy
loco revue 784 .jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod milan ferdián » pát 06 led, 2023 7:48 pm

Tajemný software :wink: .
-m-
Přílohy
projekt_kolejiště_01_2023_(2) - kopie.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků