PUBLIKACE 2

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

PUBLIKACE 2

Příspěvekod milan ferdián » ned 13 lis, 2022 1:51 pm

Obnovuji komunikaci na vás o publikacích, které v budoucnu už nebudou. Bude se jednat jen už o informativní obsah, který si můžete přečíst nebo né.
Zde budu mluvit jen za sebe a za svoji tvorbu.
Shrneme vše co zatím víme:
- V.díl/Střípky z archívu/ - snad na jaře 2023 :?:
- VI.díl/Železniční vlečky,lokomotivní depa/
Přes veškerou improvizaci bez PC, mi chybí výkresově dokreslit už jen dva plánky lokomotivních dep. Dokud nebude zprovozněno nové PC, texty zatím nebudou. Publikace bude velmi skromná. Důvody znáte, ale pro jistotu vám je zopakuji. Volba byla - bible, dva díly a skromnost. Po prostudování podmínek, jsem rozhodl pro skromnost. Důvody zde psát nebudu, proč byla zvolena tato volba. Obsahuje železniční vlečky, dílny a lokomotivní depa. Jakmile bude nové PC zprovozněno a zjistí se rozsah škod, bude dopracován díl do konečné podoby. Následovat bude předání podkladů nakladateli. Časový rozsah dopracování dílu nejde odhadnout, protože stále není znám rozsah škod na zpracovaném díle a kdy bude obnoven provoz nového PC se neví. Bohužel za shoření PC a jejich dat jsem neměl šanci jak zabránit.
Publikace je má poslední pro laickou a odbornou veřejnost.

Dále už jen informativně. Co bude dál nevím, pro veřejnost, jak už jsem podotkl nebude v budoucnu nic. Příčiny znáte a pociťujeme je průběžně všichni. Vše nesmírně zdrahlo, plus inflace. Snad soukromě vyjdou knižní dílka, ale ty se mezi veřejnost nedostanou a určitě nebudete mít možnost si je objednat, protože tato možnost bude vyloučená.

Nepište mi. Je to zbytečné. Nemohu reagovat na vaše emaily a SZ. Dnes to byla vzácná chvilka, kdy jsem se dostal na jiné PC a mohl jsem podat trochu informací. Jinak vám děkuji za vaše fandovství a přízeň. Veselé vánoce a šťastný Nový rok 2023.

MIlan Ferdián
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: PUBLIKACE 2

Příspěvekod milan ferdián » stř 16 lis, 2022 12:05 pm

Před chvíli jsem dokončil VI.díl s velkým otazníkem. Čeká se na nové PC a vyjádření "Synology".
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: PUBLIKACE 2

Příspěvekod milan ferdián » stř 28 pro, 2022 3:46 pm

milan ferdián píše:stř lis 16, 2022 1:05 pm
Před chvíli jsem dokončil VI.díl s velkým otazníkem. Čeká se na nové PC a vyjádření "Synology".
-m-

Elektronicky, hotovo. Uffffffffffffffffffffffffffffffff. Něco statistiky.
- plánků - 99
- textů - 87
- přílohy -80
- DTL - 46
- UK - 30
a něco známého, ilustrativního :wink: . Termín vydání není znám.
-m-
Přílohy
Kopie - Obálka knihy 3.jpg
VI.DÍL Obálka.jpg
VI.DÍL obálka studie.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: PUBLIKACE 2

Příspěvekod ateen » čtv 29 pro, 2022 9:43 pm

Perfektní, už se těším na vydání.
ateen
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř 21 led, 2015 1:59 pm
Bydliště: Pardubice

Re: PUBLIKACE 2

Příspěvekod milan ferdián » pát 30 pro, 2022 1:18 pm

ateen píše:Perfektní, už se těším na vydání.

To je nás více :mrgreen: :wink: .
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: PUBLIKACE 2

Příspěvekod milan ferdián » čtv 23 úno, 2023 12:44 pm

Ani konkurence nespí, zatím je ve výrobě a měla vyjít v zimě 2022. Jako konkurence sám jsem zvědavý na obsah a zpracování. Bohužel pohledy ve 3D a v barvě je netrumfnu. Už titulní fotografie modulu "Řeka" z chrudimského klubu dává jasně najevo, jak vysoko bude laťka nastavena. Cena 495,- Kč.
-m-
Přílohy
Plány kolejišť ŽM.png
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: PUBLIKACE 2

Příspěvekod MirekTT » čtv 23 úno, 2023 1:47 pm

Nó počkat Milane. Ty jsi umělecký ruční kreslič. Počítačové návrhy nemůžeš se sebou srovnávat. Tedy o žádném trumfování nemůže být ani řeč. Nehledě na množství tvé produkce a jejich. Takže pokud na tom lpíš, v počtu plánků těžko někdo někdy trumfne tebe :wink:
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: PUBLIKACE 2

Příspěvekod milan ferdián » čtv 23 úno, 2023 2:00 pm

MirekTT píše:Nó počkat Milane. Ty jsi umělecký ruční kreslič. Počítačové návrhy nemůžeš se sebou srovnávat. Tedy o žádném trumfování nemůže být ani řeč. Nehledě na množství tvé produkce a jejich. Takže pokud na tom lpíš, v počtu plánků těžko někdo někdy trumfne tebe :wink:

Zatím nevíme, jak ty návrhy vypadají a jak jsou zpracované. Jestliže modeláři bude nabídnut plánek kolejiště v barvě, plus pohled ve 3D na kolejiště, cenu publikace 495,-Kč a v nabídce je 100 plánků kolejišť, tak vítěz je absolutně jasný. Na některých významných modelářských eshopech je publikace už v nabídce. Jsem realista, né utopista.
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: PUBLIKACE 2

Příspěvekod hank » čtv 23 úno, 2023 3:55 pm

ŽM už před nějakými 20 lety plánky vydával. Pokud si dobře pamatuju, byly to plánky převzaté z Německa...
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6112
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: PUBLIKACE 2

Příspěvekod milan ferdián » čtv 23 úno, 2023 4:09 pm

hank píše:ŽM už před nějakými 20 lety plánky vydával. Pokud si dobře pamatuju, byly to plánky převzaté z Německa...

Máš na mysli JARO 2001 a ZIMA 2004. Ano tam jsou čistě německé plánky kolejišť. Nevím jak bych to napsal, obsah budoucí publikace neznám, ale plánky kolejišť budou určitě tipuji, české. Napovídá tomu titulní fotografie a jestli budou plány/3D takto zpracovány do českého prostředí (viz.přílohy), modeláři se mohou velmi těšit na špičkovou knihu. Dokud nebudeme držet knihu v ruce a listovat v ní, tak zatím jsou to jen spekulace. Necháme se překvapit :wink: .
Zdroj příloh MIBA.
-m-
Přílohy
3D.png
plán kolejiště.png
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: PUBLIKACE 2

Příspěvekod hank » čtv 23 úno, 2023 5:43 pm

Jo, už jsem to našel. Ty 3D-obrázky ve sbírce plánků ŽM Zima 2004 jsou převzaté z Eisenbahn Journalu a jejich autorem je Reinhold Barkhoff. A poznal jsem to podle toho, že některé byly v ŽM přetištěny i se signaturou autora.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6112
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: PUBLIKACE 2

Příspěvekod TomBart » pát 24 úno, 2023 5:58 am

Jen aby nedošlo k mýlce. S publikací mám společného jen to titulní foto, která už jednou titulní byla a dal jsem svolení k jejímu požití. Obsah publikace jsme neviděl a čekám na ni stejně jako většina zde diskutujících.

Milane, tvoje plánky jsou originální a tvůj rukopis je poznat. Určitě by neškodilo si k tomu přisadit i trochu více zdravého sebevědomí.
TomBart
 
Příspěvky: 496
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

Re: PUBLIKACE 2

Příspěvekod milan ferdián » pát 24 úno, 2023 8:37 am

hank píše:Jo, už jsem to našel. Ty 3D-obrázky ve sbírce plánků ŽM Zima 2004 jsou převzaté z Eisenbahn Journalu a jejich autorem je Reinhold Barkhoff. A poznal jsem to podle toho, že některé byly v ŽM přetištěny i se signaturou autora.

Pro představu neznalých. Něco ze starších děl pana R.Barkhoffa. Určitě kresby nejsou v daném modelovém měřítku, ale vystihuji onu atmosféru na kolejišti. To byl můj sen, takto vám modelářům představit československé kolejiště.
-m-
Přílohy
Barkhoff barva.jpg
Barkhoff 3.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: PUBLIKACE 2

Příspěvekod milan ferdián » pát 24 úno, 2023 8:43 am

TomBart píše:Jen aby nedošlo k mýlce. S publikací mám společného jen to titulní foto, která už jednou titulní byla a dal jsem svolení k jejímu požití. Obsah publikace jsme neviděl a čekám na ni stejně jako většina zde diskutujících.

Já jsem rád za vaši titulní fotografii. Taky čekám na její obsah.
TomBart píše:Milane, tvoje plánky jsou originální a tvůj rukopis je poznat. Určitě by neškodilo si k tomu přisadit i trochu více zdravého sebevědomí.

Děkuji. Sebevědomí mám, ale po zkušenostech z podnikání, se radši držím při zemi než v oblacích a na vše se snažím dívat střízlivými očima. Kde je povolena v neomezené míře moje sebevědomí, fantazie a sny, je má tvorba.
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: PUBLIKACE 2

Příspěvekod 987mis » pát 24 úno, 2023 9:18 am

3D obrázky možná vypadají cool, ale za mě vede jednoznačně Váš styl kreslení. Hlavním důvodem je fakt, že může daleko více pracovat fantazie a to je to, co mě při listování v knihách baví. O to více mě mrzí, že jsem stihl až čtvrtý díl a na zbytek mohu koukat jen na PC :)
Uživatelský avatar
987mis
 
Příspěvky: 56
Registrován: stř 10 črc, 2013 9:47 pm
Bydliště: Slavkov u Brna

Další

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků