Plan kolajiska II

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod caruso82 » sob 08 lis, 2008 8:51 pm

to milan: krasny planik, fakt krasny, neviem si to prestat pozerat :)....
ale ked si predstavim realizaciu tak ....omg.... vsetka ucta majitelovi ked sa do toho pusti...
caruso82
 
Příspěvky: 93
Registrován: pon 07 črc, 2008 9:45 am

Příspěvekod Jarda H. » sob 08 lis, 2008 9:01 pm

Milane, nááádherná práce, krásné kolejiště :!: Rád bych potkal toho budoucího stavitele, má na krku hodně pracný a nákladný úkol - ale modelářství není koníček na týden nebo měsíc !! Je možné toto stavět jako jednotlivec ?! Pokud se toho pouští skoro sám (s pár kamarády nadšenci), držím mu (jim) palec :!:

PS : pro mne na okouknutí a kochání se "stačí" :lol: pohled na viditelnou část kolejiště !
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod juroH0 » sob 08 lis, 2008 9:15 pm

milan ferdián píše:
juroH0 píše::shock: tak toto uz je o niecom inom je to uplna parada...sice mam radsej lokalky ale toto je masaker...mohol by som vediet pre koho je ten plan robeny? :D


Nemůžu sdělit jméno soukromé osoby....


no to je mi jasne...myslel som ze ci tu tiez nevystupuje pod nejakym nickom...ale plan je super sa tesim na tu lokalku (vsak ako inak....)
H0(e), DCC, epocha II-III
7", 1:4
Uživatelský avatar
juroH0
 
Příspěvky: 900
Registrován: stř 11 dub, 2007 12:59 pm
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod Petr Zatrepalek » sob 08 lis, 2008 11:05 pm

Proboha, ještě skryťáky! Kolik souprav tam plánuje ten člověk jezdit? To vypadá skoro na celou severozápadní dráhu :P ! Ten se v důchodu fakt nudit nebude. Doufám že se pochlubí aspoň fotkama z ježdění... Závidím ten prostor co na to má...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod milan ferdián » ned 09 lis, 2008 9:37 am

juroH0 píše:
milan ferdián píše:
juroH0 píše::shock: tak toto uz je o niecom inom je to uplna parada...sice mam radsej lokalky ale toto je masaker...mohol by som vediet pre koho je ten plan robeny? :D


Nemůžu sdělit jméno soukromé osoby....


no to je mi jasne...myslel som ze ci tu tiez nevystupuje pod nejakym nickom...ale plan je super sa tesim na tu lokalku (vsak ako inak....)


Ne......
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod milan ferdián » ned 09 lis, 2008 9:38 am

Petr Zatrepalek píše:Proboha, ještě skryťáky! Kolik souprav tam plánuje ten člověk jezdit? To vypadá skoro na celou severozápadní dráhu :P ! Ten se v důchodu fakt nudit nebude. Doufám že se pochlubí aspoň fotkama z ježdění... Závidím ten prostor co na to má...


Vypadá to na rodinu nebo pro pár zapálených přátel,ale to jsou jen dohady.
Jinak pánové díky.Snad se mi podaří opět nahodit motor a budou další plánky... :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod Petr Zatrepalek » ned 09 lis, 2008 10:48 am

Taky znám jednu rodinu tady od nás - chtěli po mě udělat kolejiště do místnosti 6x4 m, ale když jsem jim řekl cifru co by je stál jen materiál, tak to moc nemohli rozdejchat!!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod pan.martinek » ned 09 lis, 2008 12:35 pm

Měli udělat modulový, to se staví pěkně postupně, není to tak náročný na peněženku apod.
H0, III./IV., Modul, Brejlovec, Zamračená, Hektor, Kufr, Hurvínek
pan.martinek
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 27 črc, 2008 10:47 am
Bydliště: Jihlava-Jihlavsko-Vysočina-Morava

Příspěvekod chameleon » pon 10 lis, 2008 9:29 am

Je to moc pěkný, už se těším na celek!

Jinak mám otázku ohledně elektrifikace - v dnešní době DCC už se používá jen jako modelový prvek - nefunkční? Chápu že dřív v analogu byla elektrifikace jedinou možností jak prohánět nezávisle 2 lokomotivy na jedné trati, ale dnes to už je jedno... Připadne mi ale, že tento modelář plánuje el. funkční, neboť ji chce i do skrytého n. Nebo pantografy dokážou třeba házet jiskry :) i u modelu a dělá se to tedy kvůli efektu?

Musím fakt navštívit nějaký MINIATUR WUNDERLAND a okouknout to zblízka :wink:
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Příspěvekod Michal Šuhajda » pon 10 lis, 2008 9:31 am

Petr Zatrepalek píše:Proboha, ještě skryťáky! Kolik souprav tam plánuje ten člověk jezdit? To vypadá skoro na celou severozápadní dráhu :P ! Ten se v důchodu fakt nudit nebude. Doufám že se pochlubí aspoň fotkama z ježdění... Závidím ten prostor co na to má...

No teda taky bych to rád viděl celé. A co teprve hotové... Ale jinak bych to tipoval spíš na jihozápadní dráhu 1. protože jsem patriot :D 2. (a hlavně) mi to připomíná Zdice, hlavně ta levá část od st. budovy (podjezd silnice, most přes Litavku s jezem v dohledu...),jen jsem ještě nekoukal jestli je tam pod nádražím ulice ČSLA. Docela by mě zajímalo jestli jsem trefil skutečný vzor...


Upraveno:No tak koukám, že ulice ČS armády tam je...
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 10 lis, 2008 11:09 am

Tak jsi to rozklíčoval - co na to Milan? Nebo že by podoba se Zdicemi čistě náhodná :D viz http://www.mapy.cz/#x=132056832@y=13532 ... _137588032

K té elektrifikaci - v tom skryťáku dráty pokračují možná hlavně z důvodu bezpečnosti pantografů a nižší průjezdné výšce - taky bych rád na svém budoucím segmentišti/modulišti udělal "pár" drátů - ne moc, jen tak 2-3 metry traťě mezi skryťáky a ve stanici pak jen hlavní koleje. Ve skryťáku uvažuju ty dráty ještě snížit aby tlačily pantografy dolů - zas je ale otázka, jak dostat do 60 cm širokého skryťáku pod dráty ruku až dozadu... Vše je holt kompromis...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Michal Šuhajda » pon 10 lis, 2008 2:27 pm

Petr Zatrepalek píše:Tak jsi to rozklíčoval - co na to Milan? Nebo že by podoba se Zdicemi čistě náhodná :D viz http://www.mapy.cz/#x=132056832@y=13532 ... _137588032
Koukám, že ulici jsme ověřovali stejně..

K té elektrifikaci - v tom skryťáku dráty pokračují možná hlavně z důvodu bezpečnosti pantografů a nižší průjezdné výšce - taky bych rád na svém budoucím segmentišti/modulišti udělal "pár" drátů - ne moc, jen tak 2-3 metry traťě mezi skryťáky a ve stanici pak jen hlavní koleje. Ve skryťáku uvažuju ty dráty ještě snížit aby tlačily pantografy dolů - zas je ale otázka, jak dostat do 60 cm širokého skryťáku pod dráty ruku až dozadu... Vše je holt kompromis...

A co udělat skryťák úplně bez drátů (stejně tam ty stlačené sběrače skoro nikdo neocení) s tím, že se pantograf zvedne a před výjezdem z tunelu udělat náběh troleje (který sběrač stlačí na "běžnou výšku" ve viditelné části (připadně si na začátku tunelu udělt trolej níž)
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Příspěvekod milan ferdián » pon 10 lis, 2008 2:44 pm

Michal Šuhajda píše:
Petr Zatrepalek píše:Proboha, ještě skryťáky! Kolik souprav tam plánuje ten člověk jezdit? To vypadá skoro na celou severozápadní dráhu :P ! Ten se v důchodu fakt nudit nebude. Doufám že se pochlubí aspoň fotkama z ježdění... Závidím ten prostor co na to má...

No teda taky bych to rád viděl celé. A co teprve hotové... Ale jinak bych to tipoval spíš na jihozápadní dráhu 1. protože jsem patriot :D 2. (a hlavně) mi to připomíná Zdice, hlavně ta levá část od st. budovy (podjezd silnice, most přes Litavku s jezem v dohledu...),jen jsem ještě nekoukal jestli je tam pod nádražím ulice ČSLA. Docela by mě zajímalo jestli jsem trefil skutečný vzor...


Upraveno:No tak koukám, že ulice ČS armády tam je...


I vy zvědavci :D :D :D
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 10 lis, 2008 5:27 pm

Tohle mne taky napadlo - drát bude končit kousek za vjezdem do tunelu, postupně zapuštěn do "stropu" - takže sběrač krásně pozvolna najede na drát, ten ho ztlačí na modelovou úroveň a je vystaráno! Jen mám problém že třeba PIKO Bastard má zdvih sběračů co kus to originál. Takže chci-li snížit výšku stropu ve skryťáku na absolutní minimum, mám před sebou něco málo laborování.
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Výška skryťáku

Příspěvekod milan ferdián » pon 10 lis, 2008 7:00 pm

Zde se počítá s dvěma samostatnýmí rámy nad sebou.Proto je výška T.K. ve stanici stanovena na +280 mm.Takže ,když horní rám bude mít sílu 100mm,stále zůstavá volný prostor pro ruku 180mm.Trať je vedena nahoru ve spirále o poloměrech R610/R665.Rozvinutá jedna spirála má délku 4933mm.Počáteční bod Nula a koncový bod +100mm.Trať tedy stoupá 1:49,33/20,27 promile.Protože lokomotivy ve velikosti H0 mají předimenzované motory i tažnou sílu,tak předpokládam ,že vlaková souprava ,by měla hravě zdolat toto stoupání.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků