Plan kolajiska II

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: KONEČNĚ

Příspěvekod milan ferdián » ned 14 zář, 2008 4:50 pm

Jarda H. píše:
milan ferdián píše:Aniž by mě to vůbec napadlo,začal jeden z Vás modelářů ,dle mého návrhu dle jeho představ ,realizovat své kolejiště IN NATURA.Posílá mi pravidelně své fota ,jak postupně pokračuje se stavbou. .....


To by mohla být zajímavá konfrontace "stylů", fotky toho kolegy by byly určitě pro nás všechny dobré ke shlédnutí :shock: :!:

Milane zkus ho poprosit a vložte nějaké fotky, myslím hlavně krajinu, stavby (objekty) - jsou-li, ..... ne pokládku kolejí, štěrkování atd.


Se stavbou krajiny je ještě brzo...ale pustím aspoň tu poslední
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod StandaR » ned 14 zář, 2008 6:14 pm

Jestli možno prosím o plánek bez krajiny, na nakouknutí pokud možno :)
StandaR
 
Příspěvky: 645
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Příspěvekod Jan Svatoň » ned 14 zář, 2008 6:31 pm

Ahoj, ten plánek kreslil Milan pro mne. Samozřejmě, pokud to nevadí Milanovi (jakožto autorovi), tak není problém sem vše dávat. Já osobně fotky zatím moc vkládat nezvládám, takže je pro mne jednodušší poslat je Milanovi a on je sem vloží. Případně není problém se domluvit na čemkoliv jiném. Jinak zatím dělám pouze stavbu kolejí a zkouším bezproblémovou jízdu včetně zapojení elektriky. Tímto bych rád někoho poprosil o pomoc se zapojením elektriky (jak a kde použít modul vratné smyčky) a to buď podle této fotky nebo následně podle schematu celého kolejiště). Díky a zdravím Honza S.
Jan Svatoň
 
Příspěvky: 76
Registrován: úte 29 led, 2008 12:47 am
Bydliště: Lanškroun

Příspěvekod milan ferdián » ned 14 zář, 2008 7:15 pm

Takže Honza se již odtajnil 8) .Já jsem narychlo složil jeho budoucí kolejiště,bohužel zatím bez krajiny.Rozdílnost podkladů je způsobena dvěma typy sceneru.Zapoměl jsem dodat velikost TT-1:120/úhel všech výhybek 15°/EW2.Velikost panelu:
levá strana-2000mm
zadní strana-3300mm
pravá strana-1400mm
přední strana-1700mm
levá vnitřni-600mm
přední vnitřní 1600mm

Kolejiště je situováno v podkrovní pokoji což jde znát na panelu -45°- Honza má celý panel kolejiště na pojízdných kolečkách ,takže se kdykoliv může dostat do zadních částí kolejiště,hlavně do těch skrytých prostor.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Kolejiště pro začátečníky

Příspěvekod milan ferdián » ned 21 zář, 2008 1:20 pm

Tento návrh kolejiště je určen pro úplné začátečníky a ikdyž je ve velikosti TT a jsou použity výhybky s úhlem 22,5° a staré plechové kolejivo s obraceným U,tak si myslím ,že na rozjezd to stačí a nebude problém i pro ostatní velikosti jej upravit.Inspiroval mě mladý klučina Dominik,ale i vaše ohlasy ,že toto kolejivo máte někde schované ve skříní a v koutku duše,uvažujete s myšlenkou,proč nepoužit kolejivo pro svého budoucího potomka .
Tvar kolejiště je jednoduchý do eska.Zde je skrytá koncová stanice o třech kolejí,na širé trati pro zpestření provozu ,malá vlečka a na konci tratě výchozí nebo mezilehlá stanice ,která nemusí dál pokračovat,ale má tu možnost na navázaní dalšího dílu.
Základní rovina je +/-0 je určena pro malý vodní tok (potok).Celá trať se stanice je vedena v niveletě T.K. +50mm nebo dle síly použitého materiálu (polystyrén) a je v rovině!.V trati jsem použil mostní segmenty od výrobce TILLIG a to dva kusy obloukového mostu R286/22,5°a a přímý most o délce 228mm.Mostní pilíře upravit dle výšky tratě.Všechny poloměry oblouku jsou R286mm a přímé koleje jsou standardní dle výrobce.Pro rozlišení od kratších kolejí jsem očísloval doplňkovou kolej o délce 105mm ,číslem 5.Výhybky jednoduché ,úhel 22,5°.Tunelové ústí je jen nalevo ve svahu ,porostlém listnatými stromy po celé její ploše .Širá trať vede kolem luk a její konec před skrytou stanici není zaústěna do tunelu,ale ponechána volně.Skrytá stanice je záměrně nezakrytá a oddělena od krajiny je kulisou nebo foto pozadím.Zde se začátečník procvičí v posunu a v řazení vozů.Krajina obsahuje všechny drobnosti ,s kterými se modelář může setkat.Vynechal jsem jen skály.Kromě listnatého a jehličnatého lesa ,jsou zde potoční stromy,křoviny,maliní ,ostružiní a atd.Na louce vlevo nahoře jsou takové trojúhelníčky,jsou to stojany na sušení sena.K této louce patří polní cesta s nechráněným přejezdem,krytý jen výstražnými kříži.Na pravé straně u jehličnatého lesa v místech, u lesní cesty je drobná stavba ,posed pro nimrody.
U vlečky hospodářského družstva/sklad čehokoliv, je skladovací plocha vyasfaltována nebo použijeme vhodnou dlažbu.Rampa i sklad s kanceláři, použijeme zjednodušenou verzi drážní stavby.Celý objekt vlečky oplotíme prkenným plotem nebo kdo si troufne drátěným pletivem.Kolej z vlečky je krytá výkolejkou.
Našim ústředním bodem je výchozí/mezilehlá stanice o dvou dopravních kolejí ,manipulační se skladištěm a rampou,kolejovou váhou.Nalevo vybíhající kusá kolej je určena pro volnou skládku.Druhá manipulační kolej, je objízdná.Z této koleje napravo vedou koleje do dvoumístné remízy s vodárnou a malou zámečnickou dílnou.Kdo nebude chtít popelovou jámu s vodním jeřábem a uhelnou skládku,umísti zde tankovací stojan.Nalevo je vaše oblíbena točna z CD/průměr 120mm z dílny Jiřího Brožka.Drážní stavby přijímací budovy ,záchodku,stanoviště pro obsluhu závor jsou jednoduché.Mimo vlečku jsem zde neumístil ani návěstidla.Záleží na cosi začátečník troufne.Pro podklad stanice je použit a upraven plán kolejiště přechodové stanice JINDŘICHOVICE pod Smrkem.
Zde se Vlasta bude určitě zlobit ,že jsem neočísloval koleje,to prostě nechám na těch modelářích. :D

Tímto prostřednictvím,prosím ostatní modeláře o strpění ,kteří u mě mají slíbené návrhy svých kolejišť.Bohužel času je tím dál míň ,než jsem předpokládal před půlrokem.
Naposledy upravil milan ferdián dne ned 04 led, 2009 8:49 am, celkově upraveno 1
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Návrhy kolejišť

Příspěvekod milan ferdián » čtv 09 říj, 2008 2:54 am

Bohužel já Vás nepotěším,až do odvolání jsem zastavil zpracovávaní plánků kolejišť.Velice se všem omlouvám.

:arrow: - rozpracovaný
:!: - hotový
Jmenný seznam:

-scout- :arrow: :!:
-charlie- :arrow:
-stephenking-
-scalewelly- :!:
-121295-
-Jirka Kejzar-
-JM-
-monty-
-kamil.hk :arrow: :!:
-Tomáš- :arrow: :!:
-Jarda H.- :arrow: :!:
-Daniel- :arrow: :!:
-Michal Šuhajda-
-pavmar-
Naposledy upravil milan ferdián dne pát 16 led, 2009 1:24 pm, celkově upraveno 9
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod chameleon » pát 07 lis, 2008 7:42 pm

to je škoda, vypadá to velkolepě.. co zkusit jiný server pro umístění fotky?
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Příspěvekod milan ferdián » pát 07 lis, 2008 8:20 pm

chameleon píše:to je škoda, vypadá to velkolepě.. co zkusit jiný server pro umístění fotky?


To už jsem zloušel snad všechny........ :x Bohužel moje OPERA je vybíravá.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod juroH0 » sob 08 lis, 2008 9:33 am

:shock: tak toto uz je o niecom inom je to uplna parada...sice mam radsej lokalky ale toto je masaker...mohol by som vediet pre koho je ten plan robeny? :D
H0(e), DCC, epocha II-III
7", 1:4
Uživatelský avatar
juroH0
 
Příspěvky: 900
Registrován: stř 11 dub, 2007 12:59 pm
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod milan ferdián » sob 08 lis, 2008 10:50 am

juroH0 píše::shock: tak toto uz je o niecom inom je to uplna parada...sice mam radsej lokalky ale toto je masaker...mohol by som vediet pre koho je ten plan robeny? :D


Nemůžu sdělit jméno soukromé osoby.Stanice je tvořena dle skutečné předlohy v Čechách a je to jen výsek z modelu .Můžu jen prozradit že silnice ,která podjíždí stanici ,se jmenuje Čs.Armády .Celý model kolejiště má rozměry 8000 mm*4000mm.Je přístupný ze všech stran (tvar 3),má tří skryté stanice s vratnými smyčkami (cca délka vlakové soupravy 3300mm na dopravní koleji od nmz. k nmz.),viditelné stanice -viz na webu-hlavní trať žst.uzlová (min.2000mm) ,na vedlejší trati žst.odbočná (min.2000mm),na lokálce žst.úvraťová (min.1500mm) a žst.koncová (min.1500mm).Všechny stanice jsou navrhovány dle skutečnosti s minimálními úpravami a redukcemi .Údaje v závorkách jsou délky nejkratších dopravních kolejí ve stanicích.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod Radek » sob 08 lis, 2008 11:27 am

milan ferdián píše: ...je to jen výsek z modelu...

Divil sem se, že koleje vedou nikam. Nezbývá, než se těšit na pokračování a následné zveřejnění celého plánku v luxusním formátu v magazínu.
HO-II.-Ve stádiu oťukávání
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Příspěvekod Petr Zatrepalek » sob 08 lis, 2008 3:47 pm

Teda Milane, bomba!! Furt jsem přemýšlel jak vyřešit umístění depa a napojení kolejí z oblouku smyčky na stanici. Tohle je přesně ono! Super. Bohužel mi chybí ještě ty zbývající 4 metry délky a 1 metr šířky...

Jinak držím palce tomu maníkovi pro kterého jsi to navrhoval - můj skromný odhad nákladů na realizaci tohohle kolejiště se blíží tak asi pořizovaní ceně hodně slušně vybaveného auťáku vyšší střední třídy!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod milan ferdián » sob 08 lis, 2008 6:59 pm

Radek píše:
milan ferdián píše: ...je to jen výsek z modelu...

Divil sem se, že koleje vedou nikam. Nezbývá, než se těšit na pokračování a následné zveřejnění celého plánku v luxusním formátu v magazínu.


Celek je komplet hotov.Zatím nevím zda celý návrh můžu zveřejnit.Chvíli vydržte ,jak to dopadne.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod milan ferdián » sob 08 lis, 2008 7:04 pm

Petr Zatrepalek píše:
Jinak držím palce tomu maníkovi pro kterého jsi to navrhoval - můj skromný odhad nákladů na realizaci tohohle kolejiště se blíží tak asi pořizovaní ceně hodně slušně vybaveného auťáku vyšší střední třídy!


Můj odhad je s tvým totožný a to jsi neviděl skryťáky,které mají po šesti průjezdných kolejí+jeden skryťák pro motorové soupravy nebo pantografy.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod petrh » sob 08 lis, 2008 8:38 pm

milane je to nadhera, uz aby bylo videt pokracovani:)
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron