Plan kolajiska II

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Lesní železnice_juroH0

Příspěvekod petrh » čtv 24 črc, 2008 4:35 pm

Jarda H. píše:Možná bude pro někoho (kdo má super málo místa :cry: ) i inspirací udělat si doma mini-panýlek :!:


no vezmi, ze kdyz jsem videl toto uvazuji ze si udelam minipanylek v tte a tt had ci naopak:)
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Provozní přestávka

Příspěvekod milan ferdián » pon 28 črc, 2008 3:38 pm

Milí pánové železniční modeláři,od středy 30.července až do konce měsíce srpna budu nedostupný.(Dovolená a jiné zanedbané resty vůči rodině,skrze návrhů kolejišť :D ).Tímto pádem se vaše návrhy naplánované předběžné na určité měsíce ,bohužel dostanou do skluzu,za což se velmi omlouvám.V měsíci červenci ,bylo pomálu času z důvodu plnění firemních zakázek.
Kdo chce nebo má dodatečný zájem se svěřit :D ,ať mi ještě do večera v úterý 29.7. pošle své dotazy.

S úctou Milan :wink:

P.S.Týká se to prozatím těchto lidiček
-scout-
-charlie-
-stepheking-
-scalewelly-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Provozní přestávka

Příspěvekod petrh » pon 28 črc, 2008 5:20 pm

milan ferdián píše:Milí pánové železniční modeláři,od středy 30.července až do konce měsíce srpna budu nedostupný.(Dovolená a jiné zanedbané resty vůči rodině,skrze návrhů kolejišť :D ).Tímto pádem se vaše návrhy naplánované předběžné na určité měsíce ,bohužel dostanou do skluzu,za což se velmi omlouvám.V měsíci červenci ,bylo pomálu času z důvodu plnění firemních zakázek.
Kdo chce nebo má dodatečný zájem se svěřit :D ,ať mi ještě do večera v úterý 29.7. pošle své dotazy.

S úctou Milan :wink:

P.S.Týká se to prozatím těchto lidiček
-scout-
-charlie-
-stepheking-
-scalewelly-


vic nez prijemny a zaslouzeny odpocinek:)
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod petrh » pon 04 srp, 2008 9:56 am

to milan: vítej zpět
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod Jarda H. » pon 04 srp, 2008 10:43 am

I zastesklo se milanovi f. na dovolené a zavítal mezí nás ! Chybíš nám tady :lol: , ale přesto - užij dovolenou, třebaže počasí chvílemi nepřeje ! A dle možnosti opět během srpna zavítej :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

žst.RAKOVNÍK

Příspěvekod milan ferdián » ned 31 srp, 2008 5:18 pm

Malá skromná tečka za prázdninámi a dovolené....

Legenda:
Koleje dopravní-1,2,3,4,5,6,8
Koleje manipulační-
-9a-volná skládka
-9 - pošta
-7 - skladiště s rampou
-7b-uhelné sklady
-10-odstavná
-12-odstavná
-14-slouží pro lokomotivy z L.D.
-16-slouží pro lokomotivy do L.D.
-3v-výtažná
-2v-výtažná

Nástupiště:
Koleje 1,2,3,4,5

Lokomotivní depo je zrcadlově obrácené a je napojene ve stanici místo původních kolejí 10 a 12,do kolejí 14 a 16.

P.S.Upřímně ,moc s tím nejsem spokojený :? .Stanice by potřebovala ještě tak navíc metr k staničním kolejím.Michal Šuhajda měl pravdu :!:
No třeba pokračovat v přerušené práci pro ostatní.Takže na řadě je scout.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod pan.martinek » ned 31 srp, 2008 5:24 pm

Já těmhle nádražím moc nerozumím a hlavně nejsem jejich zastáncem. Na složitý posun si moc nepotrpím. Ale asi je to dobré, když je to od tebe?
H0, III./IV., Modul, Brejlovec, Zamračená, Hektor, Kufr, Hurvínek
pan.martinek
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 27 črc, 2008 10:47 am
Bydliště: Jihlava-Jihlavsko-Vysočina-Morava

Příspěvekod Michal Šuhajda » pon 01 zář, 2008 7:58 am

pan.martinek píše:Já těmhle nádražím moc nerozumím a hlavně nejsem jejich zastáncem. Na složitý posun si moc nepotrpím. Ale asi je to dobré, když je to od tebe?

Tohle nádraží je navrhované podle skutečnosti (je to Rakovník) a Milan velmi rozumně umístil plánek do správného tématu. Předchozí diskuze je v sekci Region Čechy/ modeláři z okolí Rakovník-Kralovice.
Milane jaké jsi použil kolejivo? Fakt dobrý je to depo, včetně dílen. Délka kolejí je u Rakovníku fakt oříšek, snažil jsem se udělat stromkové i berounské zhlaví, ale moc dobře to nedopadlo. Moc jsem se s tím babral a nakonec jsi byl rychlejší.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Příspěvekod sco_27 » pon 01 zář, 2008 8:20 am

Michal Šuhajda píše:
pan.martinek píše:Já těmhle nádražím moc nerozumím a hlavně nejsem jejich zastáncem. Na složitý posun si moc nepotrpím. Ale asi je to dobré, když je to od tebe?

Tohle nádraží je navrhované podle skutečnosti (je to Rakovník) a Milan velmi rozumně umístil plánek do správného tématu. Předchozí diskuze je v sekci Region Čechy/ modeláři z okolí Rakovník-Kralovice.
Milane jaké jsi použil kolejivo? Fakt dobrý je to depo, včetně dílen. Délka kolejí je u Rakovníku fakt oříšek, snažil jsem se udělat stromkové i berounské zhlaví, ale moc dobře to nedopadlo. Moc jsem se s tím babral a nakonec jsi byl rychlejší.


Áno , musím povedať že to depo je suprové. Som veľký milovník točieň a celkovo priestorov depa. Super :!: :!: :!: :D
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Příspěvekod milan ferdián » pon 01 zář, 2008 12:46 pm

Michal Šuhajda píše:
pan.martinek píše:Já těmhle nádražím moc nerozumím a hlavně nejsem jejich zastáncem. Na složitý posun si moc nepotrpím. Ale asi je to dobré, když je to od tebe?

Tohle nádraží je navrhované podle skutečnosti (je to Rakovník) a Milan velmi rozumně umístil plánek do správného tématu. Předchozí diskuze je v sekci Region Čechy/ modeláři z okolí Rakovník-Kralovice.
Milane jaké jsi použil kolejivo? Fakt dobrý je to depo, včetně dílen. Délka kolejí je u Rakovníku fakt oříšek, snažil jsem se udělat stromkové i berounské zhlaví, ale moc dobře to nedopadlo. Moc jsem se s tím babral a nakonec jsi byl rychlejší.


Kolejivo PECO/CODE100/velikost H0.Berounské zhlaví jsem měl též upravené ,ale lokomotivní depo ,mě donutilo se vrátit k původnímu zhlaví i s tím posunutím vjezdové a odjezdové koleje do L.D.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod pavmar » ned 07 zář, 2008 3:31 pm

Milane děkuji vypadá to moc hezky ale mam trochu strach aby kolejiště nebylo jedno velke nadraži :-) ale aby tam byly i kousky širé trati... nevím je to lákavé ale chtělo by to větší prostor ještě se zamyslím zda bych nedal kolejiště na nově stavěnou garáž do patra pokoj asi 8*5m nevím nevím. nebo změníme téma trati... jsem na rozpacích co a jak. ještě že mám čas přemýšlet o návrhu než budeš mít ty čas na mě... :-)
pavmar
 
Příspěvky: 284
Registrován: ned 10 úno, 2008 8:12 pm

Příspěvekod milan ferdián » ned 07 zář, 2008 6:44 pm

pavmar píše:Milane děkuji vypadá to moc hezky ale mam trochu strach aby kolejiště nebylo jedno velke nadraži :-) ale aby tam byly i kousky širé trati... nevím je to lákavé ale chtělo by to větší prostor ještě se zamyslím zda bych nedal kolejiště na nově stavěnou garáž do patra pokoj asi 8*5m nevím nevím. nebo změníme téma trati... jsem na rozpacích co a jak. ještě že mám čas přemýšlet o návrhu než budeš mít ty čas na mě... :-)


Já si též myslím ,že třeba ještě jednou námět promyslet.Kdybych nemusel L.D. zpracovávat dle skutečných podkladů,ale ještě jinak upravit i s celým kolejištěm žst.RAKOVNÍK a zachovat jen jeho autencititu,snad by nebylo třeba místnost měnit.To schéma místnosti jsem si zpracovalve třech varaintách,ale lámaní chleba vždy přijde při přesném usazování na pracovní výkres.Původně jsem si myslel,že ti skutečně jde jen o trať RAKOVNÍK-MLADOTICE.S těmi rychlíky,jsem vůbec nepočítal.Ty máš zatím dost času na přemýšlení.... :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Koncová stanice se smyčkou

Příspěvekod milan ferdián » stř 10 zář, 2008 6:29 pm

Ten,kdo má doma od MŽ/plány/kolejišť/jaro2001 a nalistuje si na straně 18 plánek kolejiště-3 a porovná s tímto plánkem ,tak zjistí ,že je celkově shodné až na koncovou stanici.Modelář si přál propracovat tento plánek kolejiště do velikosti „N“/1:160 a místo obloukových výhybek,dosadit výhybky malé o poloměru R305mm.To si vyžádalo změnu koncové stanice,protože bez obloukových výhybek není možné složit totožné zhlaví.Zde nejsou zakótovány výškové poměry,které si modelář dle NEM102 dosadí.Komu nevadí ,nedodržení představy o GVD,protože zde to nelze realizovat,tak toto kolejiště se hodí do skromných domácích prostor.Dle mého zkoumání otištěného prostorového obrázku , je kolejiště navrhováno ,jako sklopné a přístupné ze dvou delších a jedné kratší strany. Upozorňuju,není to můj návrh mimo koncové stanice,modelář není členem tohoto diskusního fóra.Je to PZ.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

KONEČNĚ

Příspěvekod milan ferdián » ned 14 zář, 2008 3:59 pm

Aniž by mě to vůbec napadlo,začal jeden z Vás modelářů ,dle mého návrhu dle jeho představ ,realizovat své kolejiště IN NATURA.Posílá mi pravidelně své fota ,jak postupně pokračuje se stavbou.Bohužel plán jeho kolejiště zde nenajdete,protože mě velmi překvapil svoji rozhodnosti a já nestačil dokreslit krajinu s okolím.Modelář již zde předkládal své návrhy na tomto fóru a v jiném tématu se již o realizaci zmiňoval.Záleží jen na něm jestli zde zveřejní opět své iniciály. :wink:
Můžu jen prozradit ,že začal již se stavbou viditelné hlavní uzlové stanice na dvojkolejnné stanice.Skryté části kolejiště ,jsou již hotové.Přeji mu zdárné dokončení celé stavby a aby mu tempo vydrželo a nezasekl se .... :D :D :D
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: KONEČNĚ

Příspěvekod Jarda H. » ned 14 zář, 2008 4:20 pm

milan ferdián píše:Aniž by mě to vůbec napadlo,začal jeden z Vás modelářů ,dle mého návrhu dle jeho představ ,realizovat své kolejiště IN NATURA.Posílá mi pravidelně své fota ,jak postupně pokračuje se stavbou. .....


To by mohla být zajímavá konfrontace "stylů", fotky toho kolegy by byly určitě pro nás všechny dobré ke shlédnutí :shock: :!:

Milane zkus ho poprosit a vložte nějaké fotky, myslím hlavně krajinu, stavby (objekty) - jsou-li, ..... ne pokládku kolejí, štěrkování atd.
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků