Plan kolajiska II

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod Jarda H. » stř 18 čer, 2008 6:25 pm

To milan.f : nechci se opakovat a omílat dokola "určité věty" .... a tak rovnou za druhé - na tomhle plánku mne zaujalo zajímavé řešení :idea: smyčky v suterénu :!: Jenom koukám :shock: , kolik se i v H0 vejde na malinký prostor :?: I ta malá stanička umožňuje zajímavý a realistický provoz !!
Jak jsem pochopil, je to překreslený letitý plánek :! Pokud ano, už tenkrát měl kdosi parádní nápady !!
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Irudzi » stř 18 čer, 2008 6:30 pm

Dávám ti za pravdu, zcela minimální prostor na H0 a přesto perfektní výsledek :!: jako vždy :wink:
Uživatelský avatar
Irudzi
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 02 bře, 2008 8:49 am
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvekod richard0404 » stř 18 čer, 2008 6:35 pm

Takové kolejiště by stalo zato vytvořit jako konferenční stůl? :lol: :lol:
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod milan ferdián » stř 18 čer, 2008 6:36 pm

Jarda H. píše:To milan.f :
Jak jsem pochopil, je to překreslený letitý plánek :! Pokud ano, už tenkrát měl kdosi parádní nápady !!


No ano,právě Ing.Bedřich Vlček ,jak se o něm zmiňuju.Původní plánek jsem ,ale upravil jen jsem nechal hlavní smysl te smyčky a matematicky jsem musel vše znovu propočítat ,protože podle původní verze ,to absolutně nevychází.Já ten plánek nechám na chvíli na netu,ať to můžeš porovnat.Kolejivo bylo PIKO,ůhel výhybek 15°/NADAS-1970

http://milanf.rajce.idnes.cz/modelybiz3/
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod Jarda H. » stř 18 čer, 2008 6:40 pm

Milane, díky :lol: za mne i za ostatní ! Dovolil jsem si plánek zkopírovat (co kdyby někdy v budoucnu posloužil jako inspirace ?) ! A už se těším na tvé další plány a doprovodné komentáře :shock: :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Úvraťová stanice

Příspěvekod milan ferdián » ned 29 čer, 2008 7:38 pm

Kolejiště_N/2000*1900 (tvar L)/PECO-CODE55

Jiná úprava kolejiště od Petra Vinci.Skryté stanice,dle času(ale jsou hotové :D ) .

http://milanf.rajce.idnes.cz/modelybiz3/

Petr.Vinci mě inspiroval ,vymyslet další variantu tohoto kolejiště.Hlavní dvojkolejná elektrifikovaná trať,vedena údolím,představuje hlavní tah a je ve tvaru falešné dvojkolejné trati.V horním obratu jsou zakomponované dvě odbočné výhybky z níž vycházejí traťové větve,které se propojí za mostním viaduktem další výhybkou,ukrytou v tunelu a tvoří vratnou smyčku pro provoz horní koncové stanice na pomyslné odbočné vedlejší tratě ,vedoucí do hor.
Horní stanice má pět kolejí a to kolej 5,3,1 a 2 jsou dopravní.Kolej 4 je man.objízdná.Kolej 5a man./nakládková , kolej 5b man./skladiště-rampa-volná skládka , kolej 4a zde může vyčkávat postrkový stroj,kolej 4b odstavná pro osobní soupravy.Je zde malé depo o dvou kolejí s točnou 14,65m se základním provozním ošetřením.Z koleje 3 vychází trať do nejvyšší položené staničky,zde je situována mini cementárna.Tato trať byla, kdysi jen vlečkou.Jelikož se zde vytvořila potřeba dopravy zaměstnanců do cementárny,tak byla zde zavedena osobní doprava.Slouží i pro místní obce a turisty .Osobní vlaky končí před zhlavím staničky na malém nástupišti.Kolejiště staničky tvoří jedna dopravní a jedna manipulační kolej pro objezd hnacího vozidla.Kusá kolej 3a slouží pro nákladku pytlovaného cementu a kusá kolej 5 pro nákladku volně loženého cementu do čtyřnápravových nákladních vozů Raj.Kusá kolej 3a je záchytná a brání proti náhodilému výjezdu nákladních vozů na širou trať.Ve spojení této malé staničky a horní koncové stanice ,tvoří trať úvrať ,kde každá trať má své samostatné zakončení.Doporučují osázet mezi depem a horním obloukem tratě ,listnatým lesem ,aby zde vizuálně byla tato část od sebe oddělená.Krajina je jednoduchá,tvoří hluboké údolí,kterým vedlejší trať stoupá po úbočích svahů do horních partií krajiny.
Naposledy upravil milan ferdián dne čtv 08 led, 2009 12:05 pm, celkově upraveno 3
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod gearus » ned 29 čer, 2008 8:06 pm

Krása, jen škoda že jsou ty obrázky takový mrňavý.... :(
gearus
 
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 24 led, 2008 11:34 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jarda H. » pon 30 čer, 2008 3:04 pm

To milan.f : další krásný a zajímavý plánek - nádraží má maximální délky kolejí, zachoval jsi Petrovi i tu točnu ( :D ), dokonce to vyšlo i s falešnou dvojkolejkou, ale (vím že to tak vyšlo a musí to být !) ten oblouk napříč kolejištěm mi tam trochu nesedí, blíží se to vlakodromu ?! Ale modelařina je většinou /v něčem/ kompromis :lol: :!:

A jinak je vidět, že ty plánky Milane děláš s citem a láskou, "dostal" mne stín opuštěného stromu na kolejišti :lol: ! To je fakt bomba, jak si s tím vyhraješ !!
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod milan ferdián » pon 30 čer, 2008 3:40 pm

Jarda H. píše:To milan.f : ale (vím že to tak vyšlo a musí to být !) ten oblouk napříč kolejištěm mi tam trochu nesedí, blíží se to vlakodromu ?! Ale modelařina je většinou /v něčem/ kompromis


Ten oblouk ,jsem chtěl posunout více dovnitř,ale již mi vycházel poloměr R306.Mezi depem a spodním obloukem trati měl být ještě listnatý porost,který by tuto partii vizuálně odděloval.Modelář může tento svah osadit listnatým porostem.Původní záměr byl zcela nechat zarůst stromy,prostřední část kolejiště mezi horní stanici a dolním obloukem trati.
Ale to jsem začínal mít pocit,že bych to již přehnal. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod Dan Buchtela » pon 30 čer, 2008 5:52 pm

Milane, velmi vtipné a provozně zajímavé řešení. JSI GENIUS, to ale neříkám nic nového :-) Když vidím Tvé návrhy pevných kolejišť, cuká to se mnou vykašlat se na moduly :-) :-) :P
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Reko kolejiště

Příspěvekod milan ferdián » ned 13 črc, 2008 5:06 pm

Protože není čas na další zpracovávaní dalších návrhů kolejišť :( , tak upravuji kolegovi ve volných chvilkách původní kolejiště.
Naposledy upravil milan ferdián dne sob 09 srp, 2008 1:33 pm, celkově upraveno 1
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Lesní železnice_juroH0

Příspěvekod milan ferdián » stř 23 črc, 2008 8:37 pm

Jura bojoval doma o kousek místa pro svoji malou železnici.Zvolil jsi lesní železnici ve velikosti H0e.Nevím ,jaký on má svůj návrh.Já jsem mu jen trošku přispěl do mlýna. :wink: Stoupání je jen doporučené :!:

http://milanf.rajce.idnes.cz/modelybiz3/
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Lesní železnice_juroH0

Příspěvekod petrh » čtv 24 črc, 2008 5:58 am

milan ferdián píše:Jura bojoval doma o kousek místa pro svoji malou železnici.Zvolil jsi lesní železnici ve velikosti H0e.Nevím ,jaký on má svůj návrh.Já jsem mu jen trošku přispěl do mlýna. :wink: Stoupání je jen doporučené :!:

http://milanf.rajce.idnes.cz/modelybiz3/

nac ta skromnost? je to uzasne:) a co planuje jura za vozovy park?
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod juroH0 » čtv 24 črc, 2008 6:40 am

Diky moc Milane tak tak si Genius :) no Jura planuje ako vozovy park modely lesnej a polnej zeleznice od fa. roco. Loko rad by som tie male 3ose pary ako je napr. Lina ( http://svetmodelov.sk/roco-lokomotivy.php -uplne dole) mozno rába vlastnej stavby ale skor nie a oplenove vagony sa uz nevyrabaju tak asi vlastna stavba-ved az take zlozite no nieje...mozno aj nejake plosinaky na sposob tohto: http://psoz.webpark.sk/biescady/mytxt06.htm -predposledna foto ... majte sa:)
petrh: suhlasim s tebou je to uzasnee :D
H0(e), DCC, epocha II-III
7", 1:4
Uživatelský avatar
juroH0
 
Příspěvky: 900
Registrován: stř 11 dub, 2007 12:59 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Lesní železnice_juroH0

Příspěvekod Jarda H. » čtv 24 črc, 2008 3:29 pm

milan ferdián píše:Jura bojoval doma o kousek místa pro svoji malou železnici.Zvolil jsi lesní železnici ve velikosti H0e.Nevím ,jaký on má svůj návrh.Já jsem mu jen trošku přispěl do mlýna. :wink: Stoupání je jen doporučené :!:

http://milanf.rajce.idnes.cz/modelybiz3/


Milane, paráda :shock: ! Ten modul, tedy segment je provozovatelný a životaschopný sám o sobě, je to kouzelný !! Nevím proč, ale u tvých plánků si skoro připadám, jako bych koukal z výšky na opravdový panel !! Tenhle bonbónek se ti fakt povedl !

Možná bude pro někoho (kdo má super málo místa :cry: ) i inspirací udělat si doma mini-panýlek :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků