Grafické návrhy kolejiště a jejich zpoplatnění

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Byl bych ochoten zaplatit za návrh kolejiště od Milana Ferdiána a kolik?

Nejsem ochoten platit
18
8%
Ano 100 Kč za návrh
24
10%
Ano, max. 500 Kč za návrh
36
16%
Ano, max. 1000 Kč za návrh
22
10%
Ano, zaplatím tolik, kolik si Milan řekne
130
57%
 
Celkem hlasů : 230

Re: Grafické návrhy kolejiště a jejich zpoplatnění

Příspěvekod milan ferdián » sob 07 úno, 2015 12:30 pm

MirekTT píše:Já bych teď zkusil roli ďáblova advokáta a mrknul na věc z pohledu zákazníka.
Analýzou tvé nabídky mi vychází, že polovina hodnoty projektu jsou neúplné technické informace, a druhá polovina je umělecký charakter zpracování. Budiš.
Já v tom například postrádám řezy profilů krajiny, řekněme rozkreslená "žebra" (ne ta nosná, ale tvar terénu) v rastru 10x10cm na celou plochu. Čekal bych za ty peníze i rozkres nosné konstrukce s výkresy dílů, zákresy případných průlezů, plus alespoň zevrubnou elektriku. A další věci, jako návěstidla, doporučené stavby atd. Prostě projekt.

Tak proč nefunguje fa/frames.modely.biz od roku 2012:?: Viděl jsem jejich nákresy,řezy krajinou,žebroví,rámy,všechno přesně okótované,vše v PDF.To mu já nemám šanci konkurovat :!:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Grafické návrhy kolejiště a jejich zpoplatnění

Příspěvekod MirekTT » sob 07 úno, 2015 12:59 pm

Ano, víceméně vycházím z tvých plánků, které jsem si uložil. Ale i tak se dá dohledat dost věcí, třeba na Výtopně apod.

Co se "Frames" týče, to je ryze komerční projet. Ty se tím živit nechceš jsi říkal. Nebo jo?
Jinak k pro zájemce je zde k dnešnímu datu poplatné vyjádření: viewtopic.php?p=161794#p161794

PS: jináč jasně že je to debata a její vývoj, nic z toho si neber osobně Milane :wink:
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Grafické návrhy kolejiště a jejich zpoplatnění

Příspěvekod milan ferdián » sob 07 úno, 2015 1:04 pm

MirekTT píše:Ano, víceméně vycházím z tvých plánků, které jsem si uložil. Ale i tak se dá dohledat dost věcí, třeba na Výtopně apod.

I u "Zetkařů"....

MirekTT píše:Co se "Frames" týče, to je ryze komerční projet. Ty se tím živit nechceš jsi říkal. Nebo jo?

To není můj projekt,ani moje cesta a neznám jejich představu.Michal již se sice k tomu vyjádřil
MirekTT píše:Jinak k pro zájemce je zde k dnešnímu datu poplatné vyjádření: viewtopic.php?p=161794#p161794

PS: jináč jasně že je to debata a její vývoj, nic z toho si neber osobně Milane :wink:

V pohodě :wink: .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Grafické návrhy kolejiště a jejich zpoplatnění

Příspěvekod hank » sob 07 úno, 2015 2:11 pm

MirekTT píše:...vyfiltruje zákazníky... Takže problém s tím "jak to prodat" odpadá. Buď bude někdo ochoten zaplatit, nebo ne.


Z dlouholeté zkoušenosti prodávajícího si dovoluji zobecnit, že jediný rozumný způsob, jak odfiltrovat nežádoucí zákazníky, je nikoli odmítnout jim nabídku, ale dát jim takovou nabídku, o které prodávající ví, že ji nepřijmou, a především pak na ní za každých okolností trvat. Na to ale snad proboha není potřeba žádného "manažera".

Ještě zbývá podotknout, že někdy je obtížné definovat, kdo to je nežádoucí zákazník. Ale to už za prodávajícího opravdu nemůže udělat nikdo jiný.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6115
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Grafické návrhy kolejiště a jejich zpoplatnění

Příspěvekod jafobe » sob 07 úno, 2015 2:50 pm

mám pocit Milane že je zbytečné řešit cenu, kdo ví co kupuje tak zaplatí, množství informací a zkušeností které máš Ty jim k tomu totiž asi nikdo jiný neposkytne ... ano asi jim neposkytneš vše co by chtěli, třeba věci se týče elektrického zapojení, konstrukce panelu atd ... vždyť třeba za komplet projekt domu lidi musí taky kolikrát zaplatit desetinu ceny daného domu, a mnohdy i když to je projekt typizované stavby ... to že se jim to zdá moc, je spíš o tom že nedokáží ocenit práci druhých, ale za svou by si řekli možná i víc ...

takhle bych to třeba řešil já, kdybych chtěl uspokojit co nejvíc zákazníků ze všech sociálních skupin:
- bez ceny = to co jsi už dal k dispozici třeba tady na fóru, je toho mám pocit dost aby se z toho mohl inspirovat každý (taková obdoba produktu zdarma, který dáváš k dispozici aby věděli za co si mohou zaplatit)
- malá cena = zběžný návrh kolejiště do zadaného prostoru, co se tam a jak může zhruba kolejově vejít
- střední cena = vyměřený návrh co se geometrie kolejiva týče plus návrh terénu a budov
- vyšší cena = vyměřený návrh, rozpis kolejiva, výkres včetně rozmístěním drážních staveb a signalizace s ohledem na epochu, a návrhem na krajinu a stavby nesouvisející s dráhou
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 698
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: Grafické návrhy kolejiště a jejich zpoplatnění

Příspěvekod mizl » sob 07 úno, 2015 3:09 pm

jafobe píše:... takhle bych to třeba řešil já, kdybych chtěl uspokojit co nejvíc zákazníků ze všech sociálních skupin:
- bez ceny = to co jsi už dal k dispozici třeba tady na fóru, je toho mám pocit dost aby se z toho mohl inspirovat každý (taková obdoba produktu zdarma, který dáváš k dispozici aby věděli za co si mohou zaplatit)
- malá cena = zběžný návrh kolejiště do zadaného prostoru, co se tam a jak může zhruba kolejově vejít
- střední cena = vyměřený návrh co se geometrie kolejiva týče plus návrh terénu a budov
- vyšší cena = vyměřený návrh, rozpis kolejiva, výkres včetně rozmístěním drážních staveb a signalizace s ohledem na epochu, a návrhem na krajinu a stavby nesouvisející s dráhou


Myslím, že takto by to mohlo fungovat.

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Grafické návrhy kolejiště a jejich zpoplatnění

Příspěvekod pekl024 » sob 07 úno, 2015 5:31 pm

milan ferdián píše:Jen jako příklad :!:

Ještě pro vaší představu,kolejiště jehož prezentace probíhá na webu.Hradila se jen plocha,to znamená co je pod tím jako skryté prostory bylo grátis.(sjednocená plocha)
Zkuste sami od sebe hodit cenu v % dle tohoto kolejiště.



Milane když se ptáš, mnou cena vypočítaná za nakreslení plánku 26.200Kč.

Petr
Uživatelský avatar
pekl024
 
Příspěvky: 900
Registrován: čtv 11 lis, 2010 2:40 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Grafické návrhy kolejiště a jejich zpoplatnění

Příspěvekod Beda » sob 07 úno, 2015 7:06 pm

hank - Z dlouholeté zkoušenosti prodávajícího si dovoluji zobecnit, že jediný rozumný způsob, jak odfiltrovat nežádoucí zákazníky, je nikoli odmítnout jim nabídku, ale dát jim takovou nabídku, o které prodávající ví, že ji nepřijmou, a především pak na ní za každých okolností trvat. Na to ale snad proboha není potřeba žádného "manažera".
Ještě zbývá podotknout, že někdy je obtížné definovat, kdo to je nežádoucí zákazník. Ale to už za prodávajícího opravdu nemůže udělat nikdo jiný.


Ano, presne tohle sem popsal jiz nekde n-te strance tohoto vlakna, to je vlastne princip tohoto druhu obchodovani.
Pod tohle se muzu, od roku 1993, kdy sem zacinal podobne nesikovne jako Milan, podepsat.
viewtopic.php?f=28&t=1413&start=150#p167181
N, DCC, NANOX V 3.6, DIGI CZ: Gen LI 101, FBO, Vratná smyčka CZ-030,
ROCRAIL na RaspberryPi...
Beda
 
Příspěvky: 144
Registrován: úte 22 lis, 2011 5:12 pm
Bydliště: Praha 8

Re: Grafické návrhy kolejiště a jejich zpoplatnění

Příspěvekod milan ferdián » sob 07 úno, 2015 8:37 pm

Nic pánové děkuji Vám všem za dobré rady.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Předchozí

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků