Grafické návrhy kolejiště a jejich zpoplatnění

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Byl bych ochoten zaplatit za návrh kolejiště od Milana Ferdiána a kolik?

Nejsem ochoten platit
18
8%
Ano 100 Kč za návrh
24
10%
Ano, max. 500 Kč za návrh
36
16%
Ano, max. 1000 Kč za návrh
22
10%
Ano, zaplatím tolik, kolik si Milan řekne
130
57%
 
Celkem hlasů : 230

Grafické návrhy kolejiště a jejich zpoplatnění

Příspěvekod Dan Buchtela » čtv 05 čer, 2008 10:19 pm

Vážení modeláři, úvodem předesílám, že tuto anketu jsem vytvořil bez předchozí konzultace a bez souhlasu mého kamaráda Milana Ferdiána.
Již delší dobu sleduji, jak Milan intenzivně a ochotně pomáhá zdejšímu modelářskému publiku s návrhy kolejišť, až se z toho do značné míry stává jakási "samoobsluha" typu "Milane navrhni i pro mne". Vím, že Milan pomáhá rád a nezištně. Na druhé straně také vím, že v této chvíli poněkud pokulhává jeho velký projekt stanice Třemešná na modulech ve velikosti N (více viz. http://www.zababov.cz/index.php?id=776
Důvodem je jednak čas, ale především finanční náročnost takového projektu, kdy si např. s Milanem stavíme pro naše N-kové stanice i vlastní výhybky.
No a tak v souvislosti s výše uvedeným mne napadla "kacířská" myšlenka - což takhle Milanovi na jeho projekt přispět, resp. zpoplatnit jeho návrhy dělané na zakázku? Žijeme ve světě, kde nic není zadarmo a i když kolegiální výpomoc je velmi cenná, málokdo si asi umí představit, kolik času Milan uvedenými návrhy tráví.
A tak berte tento příspěvek jen jako sondu do duše českého modeláře. Zajímalo by mne, zda byste byli ochotni si za plánek kolejištěna zakázku od Milana zaplatit a kolik. Trochu se obávám, abych nevyvolal příliš slné emoce, ale opravu bych ocenil Vaše názory především formou hlasování v anketě.
Poprosím o názor především ty, kteří by vůbec Milanvy rady rádi využili nebo již měli tu příležitost.
Díky Dan
Naposledy upravil Dan Buchtela dne pát 06 čer, 2008 5:29 am, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod Radek Mende » pát 06 čer, 2008 3:24 am

Ač já sám návrh kolejiště nepotřebuji,tak sleduji kolika lidem už návrh vytvořil,a kolik práce ho ještě čeká(psal,že má plný pořadník do prosince).
Myslím,že Milan je velký dobrák,když věnuje tolik času práci pro druhé,zvláště máli rozpracován svůj projekt.
Já si myslím,že by Milan zpoplatněním svých návrhů každopádně vydělal,budˇ peníze na svůj projekt,nebo čas při ztrátě zájmu.
TT DCC , PC ovládání Model Jop+ FCS,v současné době i N moduly
http://www.radyme.websnadno.cz
Uživatelský avatar
Radek Mende
 
Příspěvky: 493
Registrován: pát 20 dub, 2007 2:35 am
Bydliště: Neratovice

Příspěvekod michal123 » pát 06 čer, 2008 4:35 am

Zdravim Vás, aj ja patrím medzi tých šťastnejších, ktorým Milan vytvoril parádny plánik. Jeho prácu a aj čas ktorý tomu venoval si veľmi vážim, musí to byť skvelý človek, keď takto nezištne pomáha iným. Čo sa týka spoplatnenia jeho práce tak ja by som bol za všetkými štyrmi, už keď mi robil návrh tak som sa mu ponúkol, že ho za to odmena neminie, ale vždy ma odmietol. Nakoniec to ostalo aspoň pri tom, že keď si urobím cestu do Čiech tak ho pozvem aspoň na pivo :). Inak by som povedal hlavne to, že dnes sa už naozaj platí skoro za všetko tak nevidím dôvod prečo by sa za pekný kvalitný plánik kolajiska nad ktorým niekto strávi kopec svojho voľného času nemalo platiť.
michal123
 
Příspěvky: 23
Registrován: úte 29 led, 2008 1:41 pm
Bydliště: Bratislava - Komárno

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 06 čer, 2008 8:43 am

Pokud bude poplatek určen přímo Milanovi, pak naprosto souhlasím! Jedna věc je nezištná pomoc pár kamarádům, druhá věc je když to chudák dělá jak na běžícím páse a na rok dopředu má plno... Čas jsou peníze, bez peněz se dneska bohužel žít nedá, o našem koníčku ani nemluvě.
Takže je jen poctivé, že Milan bude mít za své know-how a odvedenou práci zaplaceno! Netuším jak moc času mu zabere jeden návrh, ale vezmu-li svou zkušenost jen "ručním" malováním návrhu mého kolejiště do bloku, kdy jsem postupně vyhodil asi 12 stránek A4, strávil u toho dva dlouhé večery, tak těch 100 Kč se mi zdá strašně málo. Pokud mi někdo udělá plánek opravdu na míru - ať dostane třeba i 1000 nebo víc... Myslím že za svou práci si to zaslouží. Na druhou stranu bude poplatek motivovat nás ostatní k tomu, aby si dobře rozmysleli co přesně budou po Milanovi chtít, jak velký kolejiště, z jakého kolejiva, jaký námět provozu atp. - nebude pak muset návrhy tak často předělávat :)

Mimochodem, jeho plánky by stály i za knižní vydání! Neujme se toho někdo?
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod alf » pát 06 čer, 2008 11:13 am

Nějak nechápu,JAK mám hlasovat (na co kliknout)tak,to napíšu.do 500Kč bych to bral-platil,pokud bych nějakou službu s projekcí potřeboval..naštěstí mám dost fantazie a zkušeností z reálu tak takové služby nepotřebuji.. :)
alf
 
Příspěvky: 222
Registrován: úte 01 led, 2008 11:43 pm
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod alf » pát 06 čer, 2008 11:15 am

Aháá :lol: ono se to zobrazilo až po přihlášení..stydím se.. :oops:
alf
 
Příspěvky: 222
Registrován: úte 01 led, 2008 11:43 pm
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod PetrL » pát 06 čer, 2008 11:17 am

Petr Zatrepalek píše:Pokud bude poplatek určen přímo Milanovi, pak naprosto souhlasím! Jedna věc je nezištná pomoc pár kamarádům, druhá věc je když to chudák dělá jak na běžícím páse a na rok dopředu má plno... Čas jsou peníze, bez peněz se dneska bohužel žít nedá, o našem koníčku ani nemluvě.
Takže je jen poctivé, že Milan bude mít za své know-how a odvedenou práci zaplaceno! Netuším jak moc času mu zabere jeden návrh, ale vezmu-li svou zkušenost jen "ručním" malováním návrhu mého kolejiště do bloku, kdy jsem postupně vyhodil asi 12 stránek A4, strávil u toho dva dlouhé večery, tak těch 100 Kč se mi zdá strašně málo. Pokud mi někdo udělá plánek opravdu na míru - ať dostane třeba i 1000 nebo víc... Myslím že za svou práci si to zaslouží. Na druhou stranu bude poplatek motivovat nás ostatní k tomu, aby si dobře rozmysleli co přesně budou po Milanovi chtít, jak velký kolejiště, z jakého kolejiva, jaký námět provozu atp. - nebude pak muset návrhy tak často předělávat :)

Mimochodem, jeho plánky by stály i za knižní vydání! Neujme se toho někdo?


Tak by mě docela zajímalo, jestli by se našel někdo, kdo by s tímto názorem nesouhlasil :?: :?: :?:
TT-Analog, IIIc/IVa
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Příspěvekod kubbajs » pát 06 čer, 2008 11:54 am

Zajímal by mě na to názor samotného Milana. Já sám už delší dobu uvažuji o stavbě kolejiště a Milana jsem zatím neoslovil jen pro to, že mi přišlo blbý ho otravovat když je tak zavalenej a ještě k tomu zadarmo. Za jeho skvělý plánek bych rád zaplatil.
Uživatelský avatar
kubbajs
 
Příspěvky: 177
Registrován: stř 16 led, 2008 7:12 pm

Příspěvekod Jarda H. » pát 06 čer, 2008 2:46 pm

Petr Zatrepalek píše:Pokud bude poplatek určen přímo Milanovi, pak naprosto souhlasím! Jedna věc je nezištná pomoc pár kamarádům, druhá věc je když to chudák dělá jak na běžícím páse a na rok dopředu má plno... Čas jsou peníze, bez peněz se dneska bohužel žít nedá, o našem koníčku ani nemluvě. .....

Milan by si to za práci, čas, přístup k nám ostatním, .... zasloužil :!:

Petr Zatrepalek píše:Mimochodem, jeho plánky by stály i za knižní vydání! Neujme se toho někdo?

Nevím, nevím, to je dost finančně náročná akce ?! Ale výsledek by byl parádní :shock: :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod xxvojtikxx » pát 06 čer, 2008 3:14 pm

Petr Zatrepalek píše:Mimochodem, jeho plánky by stály i za knižní vydání! Neujme se toho někdo?

Nevím, nevím, to je dost finančně náročná akce ?! Ale výsledek by byl parádní :shock: :!:[/quote]

Nevím jestli by to mělo význam, každý stejně potřebuje kolejiště "na míru" a koupit si knižku, abych zjistil, že mi to nic nedalo, to už je lepší zaplatit za to přímo Milanovi a udělat to na přání. Třeba s doložkou, že to pak může Milan volně někde vystavit :lol: Nehledě na to že vytisknutí by stálo třeba 50/ks, distribuce 20/ks, marže prodejce... nakonec bude stát knížka 400 a Milan dostane dvacku (jako 20 Kč).
xxvojtikxx
 
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 07 úno, 2008 10:32 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod Houmr » sob 07 čer, 2008 5:26 am

No já jen k tomu tisku. Myslím si, že v dnešní době kvalitních tiskařských technologií není problém to tisknout buď doma, nebo v nějaké agentuře. Volil bych i tisk na jednotlivé listy, ty dát do plastu a vkládat je do kancelářských desek, časem by z toho mohla být pěkná kniha. Mohly by se prodávat i jednotlivě. Možná je to pitomost nevím :oops: Jak se říká každá sranda něco stojí, za sebe nemůžu mluvit já návrh dělal sám a patlal ho skoro rok (takže kolik by asi stál :roll: ). Myslím si, že pokud to někdo dělá tak dobře jako Milan, měl by asi dostat zaplaceno. Ono jde opravdu o ten čas, který by jinak mohl věnovat svému eNku. Rozhodně by se cena měla odvíjet od velikosti a složitosti návrhu.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod richard0404 » sob 07 čer, 2008 6:12 am

Myslím si investovat do nějakého tisku s pozdějším vydávání a Milan dostane pár korun není to pravé ořechové. Co udělat jak navrhoval Houmr tisk do dnes běžné svářecí folie a tuto brožuru pak bych si koupil v prodejně model biz? Mohlo by se ještě dělit dle měřítka? Milan by si určitě odměnu zasloužil. :lol: :lol:
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod milan ferdián » sob 07 čer, 2008 8:05 am

Jestli se nebudete zlobit,já se vyjádřím trochu později.Ale děkuji za vyjádřené názory.Vážím si Vás všech. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod kubbajs » sob 07 čer, 2008 9:10 am

A co to vydat poze v PDFku a zájemcům o koupi zasílat mailem?
Uživatelský avatar
kubbajs
 
Příspěvky: 177
Registrován: stř 16 led, 2008 7:12 pm

Příspěvekod JM » sob 07 čer, 2008 2:53 pm

Tak to se povedlo, zrovna včera jsem chtěl Milanovi napsat, zda by bylo možné za nějaký úplatek tu frontu návrhů-které jsou zdarma- předběhnout a ted' tahle anketa :lol:
kubbajs píše:Zajímal by mě na to názor samotného Milana. Já sám už delší dobu uvažuji o stavbě kolejiště a Milana jsem zatím neoslovil jen pro to, že mi přišlo blbý ho otravovat když je tak zavalenej a ještě k tomu zadarmo. Za jeho skvělý plánek bych rád zaplatil.

Přesně tak, mám stejný názor. A nechal bych na Milanovi, jakou cenu si např. podle rozsahu plánku řekne. Možná se měl takhle zařídit už dříve...myslím, že se najde i někdo, kdo si od něho nechá udělat plánek jen tak ze zvědavosti a nakonec ho ani nevyužije :cry:
Uživatelský avatar
JM
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 07 úno, 2007 4:11 pm
Bydliště: Plzeňsko

Další

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků