Plan kolajiska XIII

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Plan kolajiska XIII

Příspěvekod milan ferdián » stř 05 led, 2022 8:26 pm

Bečva I zima N/1:160 4400 x 600 - 300 - 600 MINITRIX(ex ROCO, FLEISCHMANN)15°
Není co popisovat, případné dotazy zodpovím. Prosím než položíte dotaz, řádně si dotaz promyslete. Nekorektní poznámky si prosím odpusťte.
-m-
Přílohy
Bečva zima DF.jpg
Bečva hlavní trať DF.jpg
Bečva SN DF.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XIII

Příspěvekod milan ferdián » čtv 06 led, 2022 3:08 pm

Bečva II zima N/1:160 4400 x 600 - 300 - 600 KATO UNITRACK/15°
-m-
Přílohy
Bečva zima II  DF.jpg
Bečva 2 kolejivo DF.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XIII

Příspěvekod milan ferdián » pát 07 led, 2022 3:45 pm

Bečva III zima Město IV.epocha N/1:160 4400 x 600 - 300 - 600 KATO UNITRACK/15°
Námět kolejiště je hlavová stanice alá Těšnov. V minimu obsahuje potřebné kolejové skupiny. Osobní skupina má tři nástupištní hrany, pošta. Nákladní skupina má příjezdovou a odjezdovou kolej pro nákladní vlak, odstavná jako výpomoc při řazení nákladní zátěže, manipulační/objízdná na to navazuje nákladový obvod, rampa boční-čelní se skladištěm, se skladištěm rychlozbožím, volná skládka. Navazuji dvě železniční vlečky a to VELKOOBCHOD a OVOCE ZELENINA. Další vlečkou při traťové kolej jsou Uhelné sklady. Pokračujeme odstavnou skupinou pro osobní vozy se stanovištěm pro uklízecí čety a dál pokračujeme k lokomotivnímu depu. Lokomotivní depo je určené pro parní provoz. Kancelář vozmistra, sklad olejů a maziv. Klasika točna, rotunda, popelová jáma s jeřábem a vodním jeřáby, písek, sklad písku, kanceláře a sociální zázemí, kolej s uhelnou skládkou a uhelnými výtahy. Vzadu nahoře vodojem. U tankování naftou, čerpací stojan a zásobníky s naftou, útulek pro zaměstnance. 498.0 zbrojí a na točně stojí 464.0, která má nástup na připravenou osobní soupravu u nástupištní hraně. Motorové vozy mají pro své tankování určenou kolej v depu.
Kolejiště není určeno pro laiky, začátečníky, co si hrají jen s vláčky. Určené pro modeláře, kteří mají zkušenost v provozu na modulových layoutech.
-m-
Poznámka
Není dokresleno propojení skryté tratě na širou trať ve stoupání.
Přílohy
Bečva III zima Město DF.jpg
Bečva III SN DF.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XIII

Příspěvekod Zlámalík » pát 07 led, 2022 11:07 pm

Nechci být nezdvořilý, ale jestli někdo umí udělat z prdu kuličku, tak je to Milan. Na jedné nudli, kam by většina lidí dala tak kolej z A do B, má už tři parádní náměty, jeden lepší jak druhý! To je z prdu zeměkoule, Mistře!
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1827
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Plan kolajiska XIII

Příspěvekod Dovi » sob 08 led, 2022 5:51 am

 
Ač srdcem hánulkář, nutno poctivě přiznat, že na tom je dobře vidět asi ta největší výhoda malého eNkového měřítka - šlo by to s trochou vhodně zvolené přesvědčovací taktiky a trvalého jemného tlaku na manželku zrealizovat skoro v každé domácnosti.
Naproti tomu v hánule by si toto krásné dílo vyžádalo na délku plus minus 8 metrů, a to už je pro většinu bytů cufýl.


Milane,
hlubokosklon před Tvým uměním a neutuchajícími tvůrčími silami.
Každým takhle povedeným plánkem děláš radost nejen nám tady, ale věřím, že i Tebe samotného to uspokojuje, naplňuje, "dobíjí Ti baterky" a dodává elánu potřebného do dalšího plodného života..

Buď zdráv, a Múzy ať Tě neopouštějí !!
 
- v dětství H0 a následně N
- teď už si jen hraju (nemodelařím) s H0, H0e a H0f, analog+digi
Uživatelský avatar
Dovi
 
Příspěvky: 543
Registrován: pon 25 kvě, 2020 5:47 am

Re: Plan kolajiska XIII

Příspěvekod milan ferdián » sob 08 led, 2022 8:56 am

Zlámalík, Dovi
Kluci děkuji, to je ta vaše síla co mě pohání dál, dále stavět laťku výše, výše a poprat se s daným prostorovým omezením. Na stole už leží další varianta Bečva IV. :wink:
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XIII

Příspěvekod HonzaM » sob 08 led, 2022 9:13 am

Je prima že tady je i kolejové schema. Nebylo by ale možné, aby na Bečvě 4 byly ty koncové díly vybočeny na stejnou stranu? Pak by bylo možné celé kolejiště vestavět do nábytkové stěny. V současné podobě by u stěny zůstal nevyužitý prostor. Nebo celé kolejiště rozšířit na 60 cm, i to je ještě únosné do nábytkové stěny, sám to tak mám, dokonce ve stejné délce. Na délce 4 m lze v Nku vytvořit parádní kolejiště.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Plan kolajiska XIII

Příspěvekod Dusan » sob 08 led, 2022 9:39 am

Tak já nevím, už to tu zaznělo několikrát a i já to tak u všech námětů chápu. Je zde předložen nějaký základní námět, využití nějakého prostoru a k němu i řešení skrytých částí. Každý modelář má svoje možnosti a prostory, do kterých si to přizpůsobí a upraví dle možností. Takže upravit to určitě lze :mrgreen:
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Plan kolajiska XIII

Příspěvekod milan ferdián » sob 08 led, 2022 10:04 am

HonzaM
Je daný prostor a ten musím respektovat. S čím mohu manipulovat je pravá část kolejiště a to dole délka. Z délky ze 600 mm na 800 mm a stop. Hloubku ani stranově (vybočení) prostor nemohu upravovat. Zda vůbec náměty umístí do nábytkové stěny, nevím, protože využívá prostor, který mu dovoluje tvar místnosti s nikou a její rozměry. Bečva IV je teprve na stole.

Dusan
Správně u prostoru. Modelář nebo-li majitel prostoru, moc možnosti nemá. Náměty, jak vidíš lze navrhnout více. Teď má dilema, které kolejivo pro návrh kolejiště použit, zda KATO nebo FLEISCHMANN (obojí má koupené). Doplním informací, že modelář se zvolil svoji cestu a snaží se s návrhem poprat sám. Původní námět byl "Lokálka", já jsem využil jeho volbu přejít na svoji cestu a využil více námětů na daný prostor.
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XIII

Příspěvekod StandaR » sob 08 led, 2022 10:21 am

Jeden kousek lepší než druhý, takovou volbu mezi 3-4 verzemi bych ve finále musel vyřešit stejně tak že bych obětoval ještě nějaký prostor bokem a spirálou stoupal mezi jednotlivými patry, ve kterých by byly všechny 4 verze :D

Moc se těším na další verzi, moc parádní pokoukání Milane.
StandaR
 
Příspěvky: 644
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Re: Plan kolajiska XIII

Příspěvekod HonzaM » sob 08 led, 2022 11:05 am

milan ferdián píše:Je daný prostor a ten musím respektovat. S čím mohu manipulovat je pravá část kolejiště a to dole délka. Z délky ze 600 mm na 800 mm a stop. Hloubku ani stranově (vybočení) prostor nemohu upravovat. Zda vůbec náměty umístí do nábytkové stěny, nevím, protože využívá prostor, který mu dovoluje tvar místnosti s nikou a její rozměry.

Aha, to jsem netušil - na začátku vlákna tato informace nebyla. Pak je to jasné.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Plan kolajiska XIII

Příspěvekod JaroHo » sob 08 led, 2022 11:38 am

tyhle nový náměty jsou fakt bohovský :!:
dovedu si to nějako představit i do H0. Už jenom ta představa jak se kolem toho může běhat, postavit pětivozový nebo i víc, rychlik, dát si k tomu gauč, křesla, otevřít si lahvoně nebo si udělat dobrou kávu, vzít do ruky ovladač a jet a kochat se :mrgreen:
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Plan kolajiska XIII

Příspěvekod Zlámalík » sob 08 led, 2022 12:10 pm

HonzaM píše:Je prima že tady je i kolejové schema. Nebylo by ale možné, aby na Bečvě 4 byly ty koncové díly vybočeny na stejnou stranu? Pak by bylo možné celé kolejiště vestavět do nábytkové stěny. V současné podobě by u stěny zůstal nevyužitý prostor. Nebo celé kolejiště rozšířit na 60 cm, i to je ještě únosné do nábytkové stěny, sám to tak mám, dokonce ve stejné délce. Na délce 4 m lze v Nku vytvořit parádní kolejiště.

Honzo, prosím, než sem (kamkoliv) něco vyplodíš, zapoj hlavu. Milan obvykle ty plánky nedělá jen tak z nudy, stylem "vymyslím co nejdebilnější tvar a pak do něj napasuju kolejiště aby ostatní čuměli jak jsem dobrej", ale dělá to na základě nějakého zadání. A jestli chápu, to zadání pak může mít varianty. Předpokládám, že otočit si oblouk na druhou stranu dokážeš, takže jestli máš 60 cm u stěny, udělej to jak je třeba. Stejně jako geometrii já vůbec neřeším ve stylu "á jé, to je pro Kato/Peco/H0/Tillig, to já mít nemůžu..." Pro mě jde o parádní nápady a náměty a jak se to vyoslí v prostoru, který mám k dispozici, je už snad moje/každého modeláře věc. S dovolením tímto (až netázán) odpovídám i na tu tvoji původní nejapnou poznámku o (ne)realizovatelnosti původního námětu. Od toho jsme snad modeláři, abychom se s tím poprali, a pokud nám sem Milan servíruje náměty, můžu jen děkovat! Konec hlášení.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1827
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Plan kolajiska XIII

Příspěvekod milan ferdián » ned 09 led, 2022 7:47 am

Abe Simpson, elvis.jarous
I vám děkuji za váš zájem :wink: .

1 příloha - Původní návrh a prostor od autora. Změna panelu/rámu jde vidět napravo, jediná úprava.

2 příloha - Jsou hodně úsměvné dotazy na kup nebo předání, jen tak, mého softwaru/kreslící program. Hlavním mozkem softwaru a dovolte mi ji představit, je vlevo dole moje dívenka/múza, která spolu s manželkou, rozvíjejí moji fantazii, aby vy jste měli čím se kochat a zapnout svoji mysl. :wink:
-m-
Přílohy
N-ko nudle.jpg
software.JPG
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XIII

Příspěvekod Fox » pon 10 led, 2022 10:31 am

Haha a že ty Tabulky jsou už hezky ošoupaný...
Jinak určitě se dá námět přetransformovat do HO i TT (použité kolejivo má geometrii 15°). Škoda, že nemám volnou tělocvičnu :lol:
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1308
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Další

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků