Plan kolajiska XIV/Pel-mel

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Pel-mel

Příspěvekod Zlámalík » úte 11 kvě, 2021 7:58 pm

Připojuju se. Dík.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1832
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Pel-mel

Příspěvekod jirkan » úte 11 kvě, 2021 11:15 pm

Přesné a výstižné!!!!!
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Pel-mel

Příspěvekod Zlámalík » úte 11 kvě, 2021 11:47 pm

Původní příspěvek byl autorem upraven, ale jak zní klasická poučka, žádná věc není tak hrozná, aby se omluvou nestala ještě horší :lol:
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1832
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Pel-mel

Příspěvekod hopeter » stř 12 kvě, 2021 4:03 am

Nic nového , to už dělá běžně. Napíše nějaký blábol a když na to někdo reaguje tak to zpětně upraví. Smutné když si někdo nestojí za tím co vypustil ... :?
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Pel-mel

Příspěvekod Pavel-HP » stř 12 kvě, 2021 5:05 am

V klubu profláknutá postava. Je všeobecně oblíben, napříč měřítky.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1024
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Pel-mel

Příspěvekod HonzaM » stř 12 kvě, 2021 6:52 am

hopeter píše:Nic nového , to už dělá běžně. Napíše nějaký blábol a když na to někdo reaguje tak to zpětně upraví. Smutné když si někdo nestojí za tím co vypustil ... :?

Na mém názoru se nic nemění, nemám jen chuť poskytovat příležitost rozpitvávání, v čemž se zde zjevně někteří diskutující vyžívají, místo věcné diskuze. Nechte osobních útoků a reagujete věcně na konkrétní fakta.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Pel-mel

Příspěvekod HonzaM » stř 12 kvě, 2021 6:55 am

Pavel-HP píše:V klubu profláknutá postava. Je všeobecně oblíben, napříč měřítky.

Nevím koho máš na mysli, s většinou rozumných členů klubu napříč měřitky mám velmi dobrě vztahy. Ale to sem nepatří.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Pel-mel

Příspěvekod milan ferdián » stř 12 kvě, 2021 3:44 pm

Co na to říct :?: Nic, škoda slov a času. Vy co jste mi vyjádřili podporu a držíte mi palce v mé tvorbě pro vás, děkuji. Vlákno představovalo ono poslední tenoučké spojení mezi vámi a mnou.
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Pel-mel

Příspěvekod zdeno » stř 12 kvě, 2021 4:52 pm

milan ferdián píše:Co na to říct :?: Nic, škoda slov a času. Vy co jste mi vyjádřili podporu a držíte mi palce v mé tvorbě pro vás, děkuji. Vlákno představovalo ono poslední tenoučké spojení mezi vámi a mnou.
-m-

aj ja mam neco podobne, kdyz jsem obhajoval Loconet.
Ted uz je to za nami a Loconet je pro mnohe alternativa a to je vzdycky dobre.
Ber to ako zabavu a ignoruj "netykavky nedutklive".
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Pel-mel

Příspěvekod Tempotaxi » stř 12 kvě, 2021 5:11 pm

Milane, vždy se najdou modeláři, kteří budou remcat, proč to nejde, a proč zrovna takto, když se to může udělat jinak, takhle to nejde postavit, prostě se hledá vždy negativa.
Přitom to jsou krásné náměty na stavbu a nikdo mně přeci nenutí to stavět přesně podle návodu. Každý si může postavit, co chce, je to jen jeho volba. Ale raději vlastní rozhodnutí svedu na někoho jiného, což je daleko snazší než namáhat vlastní závity.
Milana prosím pokračuj, krásně se to čte a krásně se na to kouká.
Uživatelský avatar
Tempotaxi
 
Příspěvky: 4306
Registrován: úte 24 zář, 2013 8:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: Pel-mel

Příspěvekod Jirkátor » stř 12 kvě, 2021 5:41 pm

Pokud si dobře vzpomínám, což už v mém věku není pravidlem, tak Honza napsal, že to není kolejiště vhodné pro začátečníka, v tom s ním naprosto souhlasím, a že není dětské. Bylo by asi na místě, aby Milan vysvětlil, co si pod pojmem "dětské kolejiště" představuje. Zda se jedná o kolejiště určené pro děti, nebo o, pardon za ten výraz, hračkoidní, které není tím poctivým modelem železnice, ctícím veškerá pravidla a zákonitosti provozu na železnici.
To, že Honza zveřejnil svůj názor na poslední Milanův návrh, ještě není důvod k podobným útokům na jeho osobu. Jen napsal, co si myslí, ale to tu snad můžeme dělat všichni, proto se tomu říká fórum.
Nejlepší by bylo tohle zaplevelení jinak hezkého vlákna úplně smazat.
Tohle stavím já: viewtopic.php?f=1&t=12586
Uživatelský avatar
Jirkátor
 
Příspěvky: 1039
Registrován: stř 01 led, 2020 11:09 am
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: Pel-mel

Příspěvekod MkTT » stř 12 kvě, 2021 6:19 pm

Jirkátor píše:Pokud si dobře vzpomínám, což už v mém věku není pravidlem, tak Honza napsal, že to není kolejiště vhodné pro začátečníka, v tom s ním naprosto souhlasím, a že není dětské. Bylo by asi na místě, aby Milan vysvětlil, co si pod pojmem "dětské kolejiště" představuje. Zda se jedná o kolejiště určené pro děti, nebo o, pardon za ten výraz, hračkoidní, které není tím poctivým modelem železnice, ctícím veškerá pravidla a zákonitosti provozu.

Milan nemusí vysvětlovat vůbec nic. Z jeho plánků a knih je jasné, co myslí kolejištěm s přívlastkem dětské.
K osobě HonzyM se raději vyjadřovat nebudu.
MkTT
 
Příspěvky: 567
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: Pel-mel

Příspěvekod jipol57 » stř 12 kvě, 2021 6:24 pm

Jestli do toho mohu vstoupit. Podle mě došlo jen k nepochopení, co znamená dětské. Já jsem to pochopil hned od začátku, že asi těžko budou stavět děti (nanejvýš se podílet). Ale že by bylo pro děti zajímavé svým provozem. Aby je někdo postavil pro děti.

Jako kontrast k němu stavím já svoje pro sebe. viewtopic.php?f=1&t=11830
O něm můžu s jistotou tvrdit, že by pro děti bylo nezajímavé. U mého jsou hlavně nádraží, hodně skrytých odstavných kolejí, a v podstatě je to jen ovál. Je to u mě hlavně o pusunu, že ze skrytého něco přijede a jízda se ukončí a následuje nějaký posun, nebo pokračuje zase do skrytého, aby odsud přijelo něco jiného. Širá trať je minimální a krajina snad asi ani nebude.
Tak v tom vidím rozdíl dětské a "nedětské". Nebo se mýlím?
jipol57
 
Příspěvky: 1187
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: Pel-mel

Příspěvekod jirkan » stř 12 kvě, 2021 11:16 pm

Myslím, že zase narazíš na kolegy, kteří zastávají názor, že hlavní je jízda vlaku krajinou. Ale to je přece v pořádku, každý jsme jiný, každého baví něco jiného, každý má jiné preference. Kdyby tomu tak nebylo, tak by stačilo chvíli se dohadovat, a nakonec vytvořit jedno ideální kolejiště, které by pak stavěli všichni. To by teprv byla hrůza, ne? Hlavní je, být tolerantní a nevnucovat každému svůj názor.To, že to je třeba zapadlá lokálka a já mám rád dlouhé rychlíky přece není důvod, abych to nepochválil nebo dokonce autorovi vysvětloval, že je to blbost.
A k tomu, že výše představené kolejiště není vhodné pro začátečníky, bych jen dodal, že ten začátečník může být třeba profi řemeslník, takže třeba nezná dokonale návěstní předpisy, ale kolejiště zmákne dokonale.
A co se týče provozu, pokud dětem přidělím tu hlavní trať, tak je to jen deformovaný okruh (psí kost), kde ve smyčkách je nějaká ta odstavná kolej, kterou děti vůbec nemusí využívat. A pokud se mi i toto bude zdát i složité, tak vůbec není problém tu skrytou část překopat tak, že dvojkolejka budou dva jednoduché okruhy. Zase si zakrouží dvě děti. Podobně lze snadno zjednodušit i tu lokálku a vypustit smyčky. Ono už tady kdosi velmi správně konstatoval, že Milanovy plánky není třeba brát jako dogma, ale jako inspiraci. A když se podívám zpět, tak vždy, když někdo, kdo chtěl Milanův plán použít, ale netroufal si na to, dostal dobrou radu, jak to napasovat na jeho možnosti. Takže spíš než tvrdit, že to nejde, by bylo lepší přemýšlet, jak to udělat, aby to šlo.
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Pel-mel

Příspěvekod hank » čtv 13 kvě, 2021 5:54 am

Já si k tomu jenom dovolím podotknout, že Milan F. toho publikoval tolik, že si snad musí vybrat úplně každý. Na názvech kolejišť a jiných nálepkách snad zase až tak nezáleží. :?
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6112
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků