Plánky kolejišť VI.díl

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Máte zájem o VI.díl ?

ano
144
97%
ne
5
3%
 
Celkem hlasů : 149

Re: Plánky kolejišť VI.díl

Příspěvekod milan ferdián » pát 08 úno, 2019 9:12 am

MkTT píše:Milane, prosím o plánky menších a středních lokomotivních dep ze III. a IV. epochy. A jako "specialitu" plánek menšího železničního muzea, kam by si mohl sběratel naskládat cokoliv z jakékoliv epochy a mohl by tvrdit, že je to výstavní exponát :D .

Mirek

-lokomotivní depa-stejný případ jak u železničních vleček
-železniční muzeum,dobrý nápad
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plánky kolejišť VI.díl

Příspěvekod milan ferdián » pát 08 úno, 2019 9:15 am

alexander píše:Milan a čo tak špeciál o modulovke? Námety malých staníc, staníc bohatých na vlečky, námety traťových modulov, modulov s priepustmi, mostami, či inými zaujímavosťami...

Když jsem se díval do starého edičního plánu,tak tam byla samostatná modulovka,ale moduly radši vždy zakomponuji ke kolejištím.Moduly budou stále na programu.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plánky kolejišť VI.díl

Příspěvekod milan ferdián » pát 08 úno, 2019 9:16 am

hank píše:Za mě jednoduše: To, co se zatím nevešlo. Klidně to může být směska, není žádný důvod, aby ta publikace byla monotématická. Něco už tu bylo řečeno: výtopny a depa, vlečky...

Ale kdybych měl přece jen něčemu dát přednost, tak by to bylo toto - dávám to sem ve svém pořadí důležitosti:

1. Pidikolejiště všeho druhu.
2. Ještě lepší jsou ale cimrmanovské příběhy typu hračkolejiště Únohy
3. Musím přiznat, že rozpracovaný námět na stanici sloužící kromě normálního provozu i muzejní dráze mám na stole z úplně stejných důvodů jako píše MkTT - nahromadilo se mi pár modelů, které k sobě nejdou do epochy...
4. Náměty what-if - nerealizované dráhy:
5. A pokud to je vůbec možné, někteří jdou ještě dál, až do oblasti sci-fi, fantasy a steampunku - však se podívejte sami:

Nápady jsou to velmi zajímavé,uvidíme co z toho si vyberu.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plánky kolejišť VI.díl

Příspěvekod milan ferdián » pát 08 úno, 2019 9:18 am

bambulak píše:Zajímalo by mě, jak by vypadal Milanův plánek kolejiště na téma Ostravice - Bílá :wink:

klaun-k1 píše:Taky se přimlouvám za trať 30a Ostravice -Bílá, nebo želez.stanici Staré Hamry. :wink:

Normálně i toto téma bylo zpracováno kombinace kolejiště v místnosti s modulem stanice Bílá.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plánky kolejišť VI.díl

Příspěvekod milan ferdián » pát 08 úno, 2019 9:22 am

zugi píše:Milane, jsem potěšen tvým elánem, hlavně proto, že optimismus a elán je půlka zdraví :-)
K tématu:
Přímlouvám se za vlečky, malá depa, zaústění továren. Prostě něco ve smyslu "kolej vede za plot" :-D
Možná ani tak nejde o přesné řešení, spíš o tématické řešení, jak napojit do (virtuální) stanice, kam umístit stání pro prasátko, kde by mohlo být rozvětvění kolejí. A případně i nějaké zvláštnosti, jako točna pro vagóny.
Ať Tě síla provází, k potěše Tvé (my se přidáme dobrovolně :-D )

Fox píše:......

rawen píše:"vlečky a depa" jsem si kdysi objednával... třeba vyjdou napodruhé.

Radek

mlha píše:Vidíš Milane, lidi chtějí vlečky, takže mám poslat nějaké své podklady?

rendo píše:Ja sa priklanam tiez k depam a vleckam...Milane od teba je vzdy radost pozriet knizku.Ci to bude o tom,alebo o inom.Kazdy si nieco najde....Milane vzdy sa najde vela modelarov,ktory ti rado pomozu,keby si nieco nevedel.A nebudu chciet finacnu odmenu,ani % z predaja.Proste ti rado pomozu!...Pre tych co ti napisu nieco take,staci im povedat,mate moznost urobit svoj projekt(knizku)...A ist za svojim cielom.Ak by si nakoniec isiel na tie depa(tam staci napisat ako funguje depo,nemusis rospisovat veci,ktorym malokto rozumie).Jedna sa aby to pochopil aj zacinajuci modelar.A to myslim ze zvlades jedna radost.drzim palce!...Hlavne vela zdravia prajem.

Kajinek11 píše:Ano k depům a vlečkám se také přihlašuji, pořádně dodnes nevím co se tam vše a jak dělá.. A přeji hodně zdaru a pomocných rukou při 6-tém kousku!

Děkuji.Koukám že každým příspěvkem se zvětšuje palební síla na vlečky a lokomotivní depa :wink: .Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plánky kolejišť VI.díl

Příspěvekod milan ferdián » pát 08 úno, 2019 9:32 am

Kajinek11 píše:Mě by se líbilo, kdyby se nový díl zaměřil na méně vlakodromové kolejiště než byly předchozí díly.

Tady tomu moc nerozumím.
Kajinek11 píše:Něco mezi moduly a domácími kolejiště, kde se zas tolik nešetří prostorem (větší oblouky, vícero širé trati atd...).

A máš odpovídající místnost,aby si modelář mohl dovolit tento luxus?Já vím,že ty už realizuješ svůj projekt kolejiště,ale né každý má takovou možnost jako ty.A ty velké kolejiště,byly prezentovány v publikacích a skoro všechny byly navrženy dle přání prostorových možností modelářů.
Kajinek11 píše: Šlo by určitě šikovně propojit i s těmi žádostmi o knihu o vlečkách.. Chápu, že se k tomu asi budou špatně vymýšlet příběhy, ale co třeba spíše popsat jak to a takových vlečkách chodilo...

To je kámen úrazu.To co jsem si pamatoval jsem ztratil.Pamětníci provozu jsou dávno v nebi.
Kajinek11 píše:Bohužel jsem nenašel v předchozích dílech inspiraci pro tvorbu krajiny a širé trati, která mě čeká. Tak bych to moc rád viděl v šestce.. :oops:

Tvorba krajiny není moje parketa.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plánky kolejišť VI.díl

Příspěvekod milan ferdián » pát 08 úno, 2019 9:35 am

hopeter píše:Milane jsem taky moc rád , že jsi se stal pracujícím důchodcem :P To jest nezanevřel jsi na nás a jseš zase zpět tady.
Co se týká tématu další knihy tak bych se taky přimlouval za depa , vlečky a třeba nějaké zapomenuté či zrušené tratě. Třeba nedávno probíraná trať Královec - Lampertice + vlečka -Žacléř. Opočno - Dobruška. Martinice - Rokytnice atd.
Možná by mnozí uvítali tyto témata v podobě segmentových kolejišť.
No ale nepřísluší mě tě úkolovat , důležité je abys byl v pohodě a taky si zamodelařil pro svoji radost.
Tož ať se daří. :)

Děkuji.Další náboj :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .Trať Královec-Žacléř jsme v nedávné minulosti již probrali.Modelařit?Z toho mám obavy,že se nikdy při vašich přání nikdy nedostanu :wink: .
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plánky kolejišť VI.díl

Příspěvekod milan ferdián » pát 08 úno, 2019 9:46 am

BohousP píše:Milane, už to tu mockrát zaznělo, přesto díky za vše, co pro nás děláš. Nejhorší je vzdát se ideálů a zatrpknout. A tak, i když občas někdo s tebou nesouhlasí a napíše to dost neomaleně, řekni si, že psí hlas do nebe nejde ...
Pokud jde o náplň, také bych se přikláněl k depům a vlečkám, dílnám a pod.
B.

Bohouši děkuji.Někdy je to s některými klučinami hodně těžké,ale vždy mě podrží lidé jako ty a další,kteří se zde již vyjádřili.A za to vám velmi děkuji.Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plánky kolejišť VI.díl

Příspěvekod Kajinek11 » pát 08 úno, 2019 10:00 am

milan ferdián píše:
BohousP píše:Milane, už to tu mockrát zaznělo, přesto díky za vše, co pro nás děláš. Nejhorší je vzdát se ideálů a zatrpknout. A tak, i když občas někdo s tebou nesouhlasí a napíše to dost neomaleně, řekni si, že psí hlas do nebe nejde ...
Pokud jde o náplň, také bych se přikláněl k depům a vlečkám, dílnám a pod.
B.

Bohouši děkuji.Někdy je to s některými klučinami hodně těžké,ale vždy mě podrží lidé jako ty a další,kteří se zde již vyjádřili.A za to vám velmi děkuji.Milan



Milane, sleduju toto vlákno a jak píše BohousP, že někdo nesouhlasí a napsal to neomaleně, tak to myslel mě? Pokud ano, tak to se omlouvám, rozhodně to nebylo myšleně zle, možná jsem to formuloval špatně, ale rozhodně to nebyla kritika. Líbí se mi Tvé knihy těším se na další, jen jsem chtěl vysvětlit na základě porovnání co bych rád viděl v šestce, co mi prostě v předchozích chybělo.
TT segmenty, DCC - DR5000 + 2x MM, IV. epocha.
Kajinek11
 
Příspěvky: 609
Registrován: stř 07 pro, 2011 11:12 pm
Bydliště: Rumburk

Re: Plánky kolejišť VI.díl

Příspěvekod hank » pát 08 úno, 2019 11:56 am

milan ferdián píše:Pamětníci provozu jsou dávno v nebi.


Omyl, například já jsem ještě tady, tak mě prosím ještě nepohřbívej... A myslím, že leccos jsem popsal v diskusích o papírenských vlečkách na zdejším fóru.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6098
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Plánky kolejišť VI.díl

Příspěvekod milan ferdián » sob 09 úno, 2019 4:04 pm

Kajinek11 píše:
milan ferdián píše:
BohousP píše:Milane, už to tu mockrát zaznělo, přesto díky za vše, co pro nás děláš. Nejhorší je vzdát se ideálů a zatrpknout. A tak, i když občas někdo s tebou nesouhlasí a napíše to dost neomaleně, řekni si, že psí hlas do nebe nejde ...
Pokud jde o náplň, také bych se přikláněl k depům a vlečkám, dílnám a pod.
B.

Bohouši děkuji.Někdy je to s některými klučinami hodně těžké,ale vždy mě podrží lidé jako ty a další,kteří se zde již vyjádřili.A za to vám velmi děkuji.Milan

Milane, sleduju toto vlákno a jak píše BohousP, že někdo nesouhlasí a napsal to neomaleně, tak to myslel mě? Pokud ano, tak to se omlouvám, rozhodně to nebylo myšleně zle, možná jsem to formuloval špatně, ale rozhodně to nebyla kritika. Líbí se mi Tvé knihy těším se na další, jen jsem chtěl vysvětlit na základě porovnání co bych rád viděl v šestce, co mi prostě v předchozích chybělo.

Ne tebe jsem nemyslel,respektuji plně přání a postřehy modelářů/zákazníků.Všechny publikace co byli vydané nejsou určené pro mne,ale pro Vás.Na úplném začátku jste byli vy,kteří jste dali prvotní impuls.Už jsem se zmiňoval několikrát,jakmile nebudete chtít moje malůvky,já to budu plně respektovat a půjdu se věnovat své modelařině. :wink:
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plánky kolejišť VI.díl

Příspěvekod milan ferdián » úte 26 úno, 2019 7:10 am

Po dnešním ránu :shock: a poznámce manželky na moji adresu se bude tento díl jmenovat "......Jak nezblbnout". :P
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plánky kolejišť VI.díl

Příspěvekod Martin70 » stř 27 úno, 2019 9:26 am

milan ferdián píše:Po dnešním ránu :shock: a poznámce manželky na moji adresu se bude tento díl jmenovat "......Jak nezblbnout". :P
Milan

Já bych to nazval :" Krásná rána, nad kolejovými plánky Milana Ferdiána aneb Nemůžeš s návrhem kolejiště hnout, poradí Ti jak nezblbnout. :)
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: Plánky kolejišť VI.díl

Příspěvekod milan ferdián » úte 18 čer, 2019 5:49 am

Založena pracovní složka.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plánky kolejišť VI.díl

Příspěvekod mlha » úte 18 čer, 2019 10:48 am

všechno nejlepší k dnešnímu svátku ......, začni už na těch vlečkách, chi :lol: :lol:
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků