Plánky kolejišť VI.díl

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Máte zájem o VI.díl ?

ano
144
97%
ne
5
3%
 
Celkem hlasů : 149

Re: Plánky kolejišť VI.díl

Příspěvekod Ivan » pon 14 led, 2019 8:59 pm

hank píše:
Ivan píše:Milane, jsem opravdu rád, že jsi zpět s novým elánem. Mám to podobně jako Fox, věčný začátečník co stále hledá inspiraci v Tvých pláncích. Však i plán mého kolejiště je z většiny Tvoje dílo.

A co bych si přál do dílu VI?
- Kořenovskou zubačku
- horská trať do Moldavy v Čechách
- nějaké vlečky (původně to měl být IV díl?)

Díky a budu se těšit!
Ivan


Zubačka sice přímo ne, ale na ni navazující pohraniční úsek v okolí Jizerského mostu je ve II. dílu (Strickerhäuser/Mýtiny, č. 40). A Moldavu zpracoval M.F. hned třikrát v různých epochách - v I. dílu (epocha III, Dubí, č. 29) a 2x ve II. dílu (epocha II, Městečko Dubí 1934, č. 34, a epocha V - VI, Menhartice, č. 47).


No vidíš, to mi nedocvaklo, že je to z trati do Moldavy. Já jsem ji jel jako pasažér a nesledoval jsem názvy stanic... Asi si příště k plánkům otevřu kromě dobrého pití i mapu :wink:
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1687
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Plánky kolejišť VI.díl

Příspěvekod hank » pon 14 led, 2019 10:22 pm

Ještě se mi přihodila další myšlenka. :mrgreen:

Doufám, že nebudu trapnej, když se pořád vracím k tomu Carlu Arendtovi, ale na jeho námětech se mi moc líbí jedna věc. Totiž že se s nimi nemusí pracovat jen jako s kuchařskými recepty (i když to jde taky), ale že se jich dá využít pro metodické zobecnění zpracování dílčích námětů. Například když se řešilo zmizení vlaku z viditelné části scény, tak toho C.A. využil k tomu, aby sepsal všechny možné způsoby takového zmizení, které kdy kdo použil - a dospěl přitom k 11 různým možnostem. Takže to ani zdaleka není jenom tunel nebo zalesněný vrch. (Některé z nich už M.F. ve svých pláncích použil.)

Možná by taky stálo za to, aby si M.F. nebo někdo jiný někdo zkusil vzít za své počeštění dalších námětů z Microsmall Layouts podle vzoru, který nám tady předvedl kolega JBr. A to nejen proto, že jsou na minimálním prostoru. Zase tu jde o metodické zobecnění některých námětů. Tady se volá například po vlečkách; přitom C.A. posbíral daleko nejvíc námětů právě z industriálního prostředí, ale bohužel jsou většinou z USA nebo z Velké Británie. A souhlasím s tím, že by se formou diorámatu, modulu nebo segmentu daly zpracovat dílčí náměty v různých prostředích - ve městě, v různých krajinných typech, ve fabrice, na šachtě, v přístavu - použitelné buď samostatně nebo jako stavebnicové prvky větších celků.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Plánky kolejišť VI.díl

Příspěvekod kakbus » úte 15 led, 2019 11:46 pm

Zdravím.
Snad nebude vadit, když se zeptám zde. Chystá se ještě dotisk prvního dílu? Vím že to bylo odloženo, ale na aktuální info jsem nikde nenarazil. Dekuji
H0
kakbus
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 20 pro, 2013 1:29 pm

Re: Plánky kolejišť VI.díl

Příspěvekod Dusan » stř 16 led, 2019 8:16 am

hank píše:Ještě se mi přihodila další myšlenka. :mrgreen:

Doufám, že nebudu trapnej, když se pořád vracím k tomu Carlu Arendtovi, ale na jeho námětech se mi moc líbí jedna věc. Totiž že se s nimi nemusí pracovat jen jako s kuchařskými recepty (i když to jde taky), ale že se jich dá využít pro metodické zobecnění zpracování dílčích námětů. Například když se řešilo zmizení vlaku z viditelné části scény, tak toho C.A. využil k tomu, aby sepsal všechny možné způsoby takového zmizení, které kdy kdo použil - a dospěl přitom k 11 různým možnostem. Takže to ani zdaleka není jenom tunel nebo zalesněný vrch. (Některé z nich už M.F. ve svých pláncích použil.)

Možná by taky stálo za to, aby si M.F. nebo někdo jiný někdo zkusil vzít za své počeštění dalších námětů z Microsmall Layouts podle vzoru, který nám tady předvedl kolega JBr. A to nejen proto, že jsou na minimálním prostoru. Zase tu jde o metodické zobecnění některých námětů. Tady se volá například po vlečkách; přitom C.A. posbíral daleko nejvíc námětů právě z industriálního prostředí, ale bohužel jsou většinou z USA nebo z Velké Británie. A souhlasím s tím, že by se formou diorámatu, modulu nebo segmentu daly zpracovat dílčí náměty v různých prostředích - ve městě, v různých krajinných typech, ve fabrice, na šachtě, v přístavu - použitelné buď samostatně nebo jako stavebnicové prvky větších celků.

Hanku, svým způsobem s Tebou souhlasím, ale myslím, že Milan má svůj vlastní "rukopis", který určitě ještě dostatečně rozvine a v jeho podání se dočkáme pěkných věcí :-) Počešťování něčeho, byť jen technických řešení, už vymyšleného by to bylo plýtvání jeho umu. Dnes i průměrně inteligentní modelář si ze zahraničních nápadů dokáže vytáhnout co potřebuje jako inspiraci nebo úplné řešení svého záměru.
Můj názor.
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1281
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Plánky kolejišť VI.díl

Příspěvekod BohousP » stř 16 led, 2019 9:34 am

Milane, už to tu mockrát zaznělo, přesto díky za vše, co pro nás děláš. Nejhorší je vzdát se ideálů a zatrpknout. A tak, i když občas někdo s tebou nesouhlasí a napíše to dost neomaleně, řekni si, že psí hlas do nebe nejde ...
Pokud jde o náplň, také bych se přikláněl k depům a vlečkám, dílnám a pod.
B.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Plánky kolejišť VI.díl

Příspěvekod mlha » stř 16 led, 2019 10:33 am

Vidíš Milane, lidi chtějí vlečky, takže mám poslat nějaké své podklady?
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Plánky kolejišť VI.díl

Příspěvekod hank » stř 16 led, 2019 11:14 am

mlha píše:Vidíš Milane, lidi chtějí vlečky...


:lol:

Nápověda: Z vlečky se může stát veřejná trať. (Taky samozřejmě naopak.) Některé traťové úseky zažily více takových změn, a to oběma směry. Spousta vleček měla i osobní dopravu. (Zdravím na Slovácko.) Nabízí se opět "what-if" a "freelance" náměty, co se týče nemožných kombinací vozidel, která by se jinak ve stejné epoše nebo dokonce na jednom vlaku nemohla sejít... Navíc v dobách, které muzejním aktivitám u dráhy (což je jiná dobrá záminka pro ty "nepřípustné" kombinace) ještě ani zdaleka nepřály...

Sám jsem zvědav, jak si to Milan (nebo jeho Múza? :lol: ) v hlavě přežvejká.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Plánky kolejišť VI.díl

Příspěvekod rendo » stř 16 led, 2019 3:49 pm

Ja sa priklanam tiez k depam a vleckam...Milane od teba je vzdy radost pozriet knizku.Ci to bude o tom,alebo o inom.Kazdy si nieco najde....Milane vzdy sa najde vela modelarov,ktory ti rado pomozu,keby si nieco nevedel.A nebudu chciet finacnu odmenu,ani % z predaja.Proste ti rado pomozu!...Pre tych co ti napisu nieco take,staci im povedat,mate moznost urobit svoj projekt(knizku)...A ist za svojim cielom.Ak by si nakoniec isiel na tie depa(tam staci napisat ako funguje depo,nemusis rospisovat veci,ktorym malokto rozumie).Jedna sa aby to pochopil aj zacinajuci modelar.A to myslim ze zvlades jedna radost.drzim palce!...Hlavne vela zdravia prajem.
rendo
 
Příspěvky: 182
Registrován: stř 12 led, 2011 2:01 pm

Re: Plánky kolejišť VI.díl

Příspěvekod Kajinek11 » stř 16 led, 2019 4:25 pm

Ano k depům a vlečkám se také přihlašuji, pořádně dodnes nevím co se tam vše a jak dělá.. A přeji hodně zdaru a pomocných rukou při 6-tém kousku!
TT segmenty, DCC - DR5000 + 2x MM, IV. epocha.
Kajinek11
 
Příspěvky: 609
Registrován: stř 07 pro, 2011 11:12 pm
Bydliště: Rumburk

Re: Plánky kolejišť VI.díl

Příspěvekod hank » stř 16 led, 2019 5:42 pm

rendo píše:A nebudu chciet finacnu odmenu,ani % z predaja.Proste ti rado pomozu!...Pre tych co ti napisu nieco take,staci im povedat,mate moznost urobit svoj projekt(knizku)


Jestli tohle patřilo mně, tak toto je můj post pořadového čísla 2708. Registrovaný tu jsem už skoro 10 let. Kromě toho už mám leccos i na K-reportu. Netvrdím, že všechny mé příspěvky někomu pomohly, nevím ani, jestli konkrétně zrovna tobě pomohl aspoň jeden z nich, nicméně mohu tě ujistit, že spousta z nich mě stála dost času i práce, třeba i na úkor času věnovaného jiné práci, za kterou jsem mohl něco (nejen peníze) dostat. (Možná se to někomu bude zdát divné, ale většina seriózních informací na internetu, včetně těch, které tam jejich původci dávají volně k dispozici, se opravdu nerodí na stromech, odkud je stačí otrhat...) Snad není nic neslušného na tom veřejně vyslovit názor, že jestli mám být někde součástí nějakého autorského kolektivu (což v tomto konkrétním případě mimochodem navrhl někdo jiný a mě samotného to původně vůbec nenapadlo...), tak že bych se třeba mohl podílet i na odměně, kterou za tu publikaci ten autorský kolektiv dostane... Nebo máš pocit, že autoři obvykle píšou knížky zadarmo?

Snad mě Milan F. nebude chtít kamenovat, když tu vykecám, že do připravovaného V. dílu píšu nějaké texty. Možná jsem hloupej, ale ani za ně nečekám nic. Tak se teda jmenovitě všem, koho se to případně mohlo osobně dotknout, tímto omlouvám, že ve věci zatím velice nejistého návrhu na VI. díl a na podíl mé osoby na jeho tvorbě jsem si dovolil vyslovit své skromné přání, že bych za to spoluautorství třeba mohl něco chtít... Myslím, že kdyby k tomu nějakým šťastným nedopatřením došlo, tak že to už mám za těch 10 let na zdejším fóru bohatě odpracováno.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Plánky kolejišť VI.díl

Příspěvekod VladoH0 » sob 02 úno, 2019 10:27 pm

Za mna jednoznacne vlecky.

Kedy bude slubovane Slovensko ?
VladoH0
 
Příspěvky: 41
Registrován: pát 25 kvě, 2018 8:07 am

Re: Plánky kolejišť VI.díl

Příspěvekod milan ferdián » ned 03 úno, 2019 8:50 am

VladoH0 píše:Za mna jednoznacne vlecky.

Kedy bude slubovane Slovensko ?

Na IV.díle se stále výkresově pracuje.Omlouvám se za tak velké zpoždění :oops: .Termín vydání prozatím není dán proto,že ten udá soukromý investor,ale ten čeká na moji další výkresovou část.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plánky kolejišť VI.díl

Příspěvekod milan ferdián » pát 08 úno, 2019 9:02 am

Zkouška připojení...Chtěl jsem vám odepsat najednou,ale tento web mne zlobí,takže se pokusím vám odpovědět jednotlivě.Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plány kolejišť VI.díl

Příspěvekod milan ferdián » pát 08 úno, 2019 9:06 am

Fox píše:Zatím za mně jen tohle: těch plánků NENÍ A NIKDY NEBUDE MOC :D Jsem pořád neskutečný začátečník, tak se snažím z každého plánku něco "nasát". Ale přeci jen mám jeden konkrétní návrh: onehdá jsem měl cestu (bohužel skoro jako vždy autem) z Chrastavy přes Kryštofovo údolí do Křižan. Nevím číslo tratě (je to Liberec <-> Česká Lípa), ale když jsem několikrát přejížděl koleje, vedoucí v neskutečně malebném údolí a pak viděl dva obrovské viadukty nad údolím, hned navazující tunel a za ním žst. Křižany - řekl jsem si - kdybych to v příštím životě uměl jako Milan, zpracoval bych si to pro sebe jako námět...
http://itras.cz/zeleznicni-viadukt-krys ... erie/7207/

Ano,tyto kamenné mosty jsou známe a hodně krát foceny.Námět se hodí pro kolejiště se samostatnou místnosti.Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plánky kolejišť VI.díl

Příspěvekod milan ferdián » pát 08 úno, 2019 9:10 am

Ivan píše:Milane, jsem opravdu rád, že jsi zpět s novým elánem. Mám to podobně jako Fox, věčný začátečník co stále hledá inspiraci v Tvých pláncích. Však i plán mého kolejiště je z většiny Tvoje dílo.

A co bych si přál do dílu VI?
- Kořenovskou zubačku
- horská trať do Moldavy v Čechách
- nějaké vlečky (původně to měl být IV díl?)

Díky a budu se těšit!
Ivan

Děkuji.
-ad1 byla zpracována od Tanvaldu až do Polska /porucha na PC ztráta podkladů/
-ad2 byla zpracována v TT/porucha na PC ztráta podkladů/
-ad3 ztráta veškerých podkladů,proto byl díl zrušen
jafobe píše:A když už se zabrousilo do mého okolí ... Zubačka by se dala asi nejlíp realizovat nejlépe jediným průjezdným nádražím "na zubech" Dolním Polubným s vlečkou do skláren, jen by se muselo nádraží trochu "srovnat" aby se na něm dalo odpojit lokomotivu a posunovat.


Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků