045_Ledečko

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

045_Ledečko

Příspěvekod Fox » stř 16 kvě, 2018 10:31 am

Tak jsem se po delší době vrátil k plánku Ledečka, které již delší dobu platonicky obdivuji. Ne že bych se chtěl pouštět do stavby, mám toho rozdělaného až dost, ale přesto jsem po chvilkách zkusil "hodit" toto téma do WT. Dalo mi to hodně zabrat, osa stanice není ani 15°, ani 17,5°, ale vychází mi cca 18°...
Ale to není důvod, proč to píšu: nějak nemůžu vychytat průjezdné výšky. Podle dokumentace chápu, že žst Ledečko a křižovatka jsou na +/-0, SN je na -75, to je OK. Ale co odbočka do Mitrova? Pokud je most také na +/-0, potom se nedostanu tratí nad křižovatku... Možná experimentovat s úrovní mostu? Jako nejjednodušší řešení mi připadá vznést dotaz přímo na Milana: prosím, můžeš mně navést na stopu? Dík předem.
PS: nebo je zde někdo, kdo tento námět tak, jak je, realizoval?
_045_Ledecko.jpg

_045_Ledecko_skryta.jpg
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1297
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: 045_Ledečko

Příspěvekod Fox » stř 16 kvě, 2018 12:04 pm

Díky jednomu pamětníkovi! nebyl jsem první (a dávám to sem pro případné další):

Re: TT 360x73

Příspěvek od joe1970 » ned 11 pro, 2011 6:04 pm
Zdravím pánové,
.... dal jsem si to do wintracku a jediné sklonově rozumné řešení je to co píše Myšpulín :) .
Osobně jsem začal se SN na nivelitě 0, stanice Ledečko včetně té křižovatky pak vychází na +76, výhybka odbočky Rataje na +85 a koncová stanice lokálky na +140. To brutální klesání z 85 na 0 je pak výrazně mírnější (z 85 na 76) a průjezdné profily pro TT jsou také všude dodrženy : . Osobně si myslím, že skvělý plánek Milana Ferdiána má mít SN -76, Ledečko a křižovatka 0, výhybka v Rataje +9 a koncová stanice lokálky +64
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1297
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy


Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků