Plan kolajiska XI

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod Dovi » čtv 09 črc, 2020 4:37 am

Ahoj Milane,

díky prozatím aspoň za upřesňující popis.

Ad P. S.)
Při procházení diskuzemi si nelze nevšimnout, že u mnoha Tvých příspěvků, možná dokonce u drtivé většiny z nich, musely být dodatečně (zřejmě až po letech) odstraněny přiložené obrázky, což je zejména pro nově příchozí velká škoda.

A tak jestli těmi technickými důvody je datový limit pro vkládání příloh (za mnoho let Tvého plodného působení zde už bohužel asi téměř vyčerpaný), tak pokud mi tu obrazovou přílohu pošleš emailem, vložil bych Ti ty obrázky přímo sem do tohoto příspěvku, ať jsou bezprostředně za Tvým popisem...

Když tak emailová adresa:
d (tečka) ovi (zavináč) seznam (tečka) cz
- v dětství H0 a následně N
- teď už si jen hraju (nemodelařím) s H0, H0e a H0f, analog+digi
Uživatelský avatar
Dovi
 
Příspěvky: 536
Registrován: pon 25 kvě, 2020 5:47 am

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod milan ferdián » čtv 09 črc, 2020 6:51 am

Napadlo mne vyfotit. Jiná možnost zatím není. U více výkresů tuto metodu nemohu uplatnit :wink:
-m-
Přílohy
Spálovice – DF.JPG
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod milan ferdián » čtv 09 črc, 2020 8:12 am

A ještě skryťák. Koncová stanice Václavovice mají T.K. +238. Poměr stoupání na celém kolejišti 1:30 :wink: . Uprostřed vpředu od T.K. +47, lze ještě umístit skrytou výhybnu pro křižování velmi krátkých souprav. To je z mé strany maximum.
-m-
Přílohy
Spálovice skrytá - DF (1).JPG
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod milan ferdián » ned 12 črc, 2020 5:08 pm

Všechny své kresby a plánky kolejišť ponechávám dispozici pro nově příchozí na DFmodely.biz i pro budoucí DF.

Moje plánky kolejišť a kresby nesmí být využity pro komerci
:!:

Milan Ferdián
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod Dovi » pon 13 črc, 2020 6:04 pm

Ahoj Milane,
děkuji (i za ostatní) za obě fotografie plánů (2x čtv 09 črc, 2020) namísto skenů. Zvláště ta fotka viditelné části kolejiště je další klasicky povedené dílko, typicky ferdiánovské.

Jenže tím svým posledním příspěvkem (ned 12 črc, 2020) mě trochu děsíš. Zní to skoro jako kdybys odcházel z tohoto diskusního fóra. A jako kdyby to byl Tvůj odkaz dalším generacím modelářů.

Nebo se plaším(e) zbytečně, všechno je jinak (v pořádku) a nic se neděje?
- v dětství H0 a následně N
- teď už si jen hraju (nemodelařím) s H0, H0e a H0f, analog+digi
Uživatelský avatar
Dovi
 
Příspěvky: 536
Registrován: pon 25 kvě, 2020 5:47 am

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod Jirkátor » pon 13 črc, 2020 6:09 pm

I mně to tak vyznělo. :shock:
Tohle stavím já: viewtopic.php?f=1&t=12586
Uživatelský avatar
Jirkátor
 
Příspěvky: 1026
Registrován: stř 01 led, 2020 11:09 am
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod milan ferdián » pon 13 črc, 2020 7:36 pm

Dovi píše:Ahoj Milane,
děkuji (i za ostatní) za obě fotografie plánů (2x čtv 09 črc, 2020) namísto skenů. Zvláště ta fotka viditelné části kolejiště je další klasicky povedené dílko, typicky ferdiánovské.

Jenže tím svým posledním příspěvkem (ned 12 črc, 2020) mě trochu děsíš. Zní to skoro jako kdybys odcházel z tohoto diskusního fóra. A jako kdyby to byl Tvůj odkaz dalším generacím modelářů.

Nebo se plaším(e) zbytečně, všechno je jinak (v pořádku) a nic se neděje?


Jirkátor píše:I mně to tak vyznělo. :shock:

Kluci, co mám vám na to říct. Chcete po mě odpověď, kterou ani já sám neznám. Já mohu jen jediné, poděkovat vám a všem mým fandům, že máte zájem o mé malůvky. A že spolu s příběhy od dalších vypravěčů jako jsou Michal Šuhajda, Ronoath, Jarda H., hank, Myšpulín, JuroH0 a dalších, dokážeme Vás přenést od všedních starostí do naši říše fantazie železničního modelového světa, kdy se měníme z úctyhodných pánů, tatínků, dědů, babiček, maminek a slečen na malé kluky a holky. To je nejdůležitější než co bude následovat.....................................

Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod Jirkátor » úte 14 črc, 2020 5:52 am

Tak teď jsi nás všechny opravdu uklidnil...
Patrně máš pro tu vyhýbavou odpověď své důvody, my tedy budeme ctít Tvé právo na soukromí a spokojíme se s ní. :wink:
I kdybys už nenakreslil ani jediný plánek, tak za všechno to, cos udělal do dnes, Ti patří velké poděkování a obdiv.
Tohle stavím já: viewtopic.php?f=1&t=12586
Uživatelský avatar
Jirkátor
 
Příspěvky: 1026
Registrován: stř 01 led, 2020 11:09 am
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod Stanin » úte 14 črc, 2020 7:39 am

Já Milane doufám, že tu s námi zůstaneš. A to nejen kvůli tvému talentu na kolejové plány. Díky tobě vím, že s tématem koridoru můžu i ve svém prostoru pracovat, i když finální plánek neznám. Snad ten důvod, proč zvažuješ odchod z fóra zmizí kamsi do pryč a bude zmizelej. :)
Stanin
 
Příspěvky: 541
Registrován: ned 16 čer, 2013 8:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod workous » úte 14 črc, 2020 8:18 am

Ahoj Milane, asi bych psal to co ostatní, ale pokud již nechceš moderovat tento "cirkus" plně ti rozumím a chápu, bohužel slušnost zmizela z těchto míst a obávám se, že lepší to dlouho nebude. Je lepší klid a zdravíčko, kterého ti moc přeju i tvojí báječné ženě Věrce.Doufám, že tu s námi budeš dál jako rádce a pozorovatel našich kopanců a přešlapů :) a vždy včas zasáhneš :). Pokud jsem dobře pochopil co psal Michal někteří z nás tu již nebudou, ale o tom, že by forum likvidoval myslím nepsal, takže nakukovat jsem bude dál možné.

Zatím se měj se pěkně a hlavně dobrou náladu přeje Zdeněk s manželkou z Chýnic u Práglu.
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod milan ferdián » úte 14 črc, 2020 10:42 am

No nevím, nevím jak to se mnou kluci bude, protože včera se manželka dozvěděla, že je vdova a moje ostatky byly doručeny na Pohřební správu k uložení do hrobu. Což mne jako nebožtíka trochu překvapilo :lol: :lol: :lol: a dnešní návštěva u pohřební správy, kdy předávali moje ostatky manželce přede mnou byla dosti groteskní :mrgreen: :mrgreen: . Správce hřbitova zjistil, že sice na krabici s urnou je moje jméno, ale vevnitř se nacházela urna se správným nebožtíkem. Všichni jsme se do sytosti zasmáli. :D Po této příhodě mi manželka sdělila, že budu určitě dlouho žít.
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod look23 » úte 14 črc, 2020 11:09 am

OT: Jen bacha na to, co nahlásí na matriku. Pak už by to nemusela být taková sranda.
Naposledy upravil look23 dne úte 14 črc, 2020 11:59 am, celkově upraveno 1
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1177
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod Dovi » úte 14 črc, 2020 11:28 am

 
milan ferdián píše:Po této příhodě mi manželka sdělila, že budu určitě dlouho žít.
-m-


A má pravdu (všeobecně se to traduje).

P-S.
Vzpomínám si, že to (ústy spisovatelky MWČ) říkal už i starý Vinkler, když ho vyspávajícího po opici na lavičce pod kaštany na lážovském náměstí ráno o Božím Těle našel Kája Mařík a běžel mu zvonit hodinku... :-)
 
- v dětství H0 a následně N
- teď už si jen hraju (nemodelařím) s H0, H0e a H0f, analog+digi
Uživatelský avatar
Dovi
 
Příspěvky: 536
Registrován: pon 25 kvě, 2020 5:47 am

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod Charlie » úte 14 črc, 2020 2:05 pm

Ahoj Milane, taky bych rád abys tu s námi zůstal na fóru. Pokud by odtud měli odcházet takoví lidé jako jsi Ty, bylo by to hodně špatné. Hodně zdraví, dobré nálady a času na mašinky Ti přeje Charlie.
ČSD, H0, H0e, DCC LENZ LZV200 z ovládacího pultu a ještě trochu BTTB
Uživatelský avatar
Charlie
 
Příspěvky: 392
Registrován: čtv 15 led, 2009 7:24 pm
Bydliště: Luka nad Jihlavou

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod wendycrx » čtv 23 črc, 2020 12:11 pm

Jen si dovolím viz prní stránka Staňkov od Milana pro mě...
Tímto Milanovi ještě jednou děkuji.

Kolejiště již dlouhá léta neni mé, stanice byla prý bohužel předělána,ale s tím se nedá nic dělat...
Přílohy
DSC03814.jpg
wendycrx
 
Příspěvky: 132
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:10 pm

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků