Plan kolajiska XI

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod milan ferdián » ned 23 čer, 2019 2:45 pm

a co říci na závěr.Kolejiště je přístupné ze všech stran.Pivovar je jen inspiritativní a můžeme zde umístit jinou budovu pivovaru.Hlavní požadavek byl na sedmivozový RailJet a ten se splnil.
Milan
Přílohy
Vochov DF 5.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod Trixt » ned 23 čer, 2019 4:50 pm

Milane, opravdu krásný a inspirativní plán. Je ale fakt, že to kolejiště je větší než můj obývák. ;) Závidím občas ten prostor, kteří mají někteří k dispozici, ale když se zamyslím, kolik to bude stát, raději zůstávám při zemi. :)
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod Fox » pon 24 čer, 2019 9:18 am

Nejde jen o prostor a kolik to bude stát, je třeba uvážit, že dotáhnout takový projekt je práce na léta. Už o tom začínám něco tušit :lol:
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1306
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod Trixt » pon 24 čer, 2019 9:23 am

Fox: I ten můj mini projekt je na roky, ale mně to bylo jasné předem. Velkou roli totiž v tom hrají moje malé zkušenosti s modelařením. Postavit základ a položit koleje, v tom jsem problém neviděl. Postavit ale například zídku kolem areálu je pro mě práce na dlouho a s nejistým výsledkem. ;)
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod milan ferdián » stř 26 čer, 2019 3:18 pm

Trixt píše:Milane, opravdu krásný a inspirativní plán. Je ale fakt, že to kolejiště je větší než můj obývák. ;) Závidím občas ten prostor, kteří mají někteří k dispozici, ale když se zamyslím, kolik to bude stát, raději zůstávám při zemi. :)

Kluci,já plním jen vaše přání,tužby a sny :wink: .Realizace,je už vaše probléma :lol: :wink: .
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod Trixt » stř 26 čer, 2019 4:13 pm

Ale plníš je nádherně. :)
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod milan ferdián » pát 09 srp, 2019 4:26 pm

Tak jsem si na chvíli odechnul od práce a hodil něco na papír na odlehčení.Budeme říkat kolegovi Janko.Janko by rád,
elektrifikovanou (dráty nejsou podmínkou) dvojkolejku,točnu s rotundou a nějakou tu stanici.
Tak jsem jen tak čmáral a to mi vyšlo.Na dvojkolejnou trať je napojena osobní stanice velká (opticky).Co tam dostat?Pendolíno se mi určitě nevejde,ale Railjet čtyřvozový s lokomotivou,to by šlo.Ostatní expresy se musely spokojit se třemi osobními vozy,ale můžeme zde nasadit ucelenou čtyřvozovou motorovou jednotku.Osobní vlaky v podobě "CITY ELEFANT".
Aby lokomotivní depo mělo své provozní opodstatnění,nechal jsem je pro elektrické lokomotivy,které zde zbrojí a nocujou.
Nemáme odstavné koleje pro osobní vozy,tak je necháme při nástupištích stát a uklidová četa nemusí lítat po všech čertech.Lokomotivní depo vypadá ale jak kdyby včera skončil parní provoz,co vlastně potřebuje elektrická lokomotiva,
vodu,písek,mazivo.Nákladní doprava je nahoře odkloněna a přesto v případě potřeby může projet po koleji 1.Máme zde i kousek lokálky na koleji 8 vedene sólo motor vozem 810,který zajede do tunelu.Jen pendluje a občas jede zbrojit do lokomotivního depa a jako kam?Vzadu za rotundou máme tankovací stojany se zásobníky nafty.Dole pod lokomotivním depem nám vykoukla ještě kousek dvojkolejky,provoz levostranný.
Skryťák,je vratná smyčka o čtyřech kolejí průjezdných tj.tři nákladní soupravy cca 90,0 cm a jediná je rezervována pro čtyřvozový Railjet.CITY ELEFANTY mají dvě kusé koleje.Je tam ještě jedna kusá kolej pro případný sólo motor,třeba naše 810 z lokálky :wink: .

Milan
Přílohy
Janko 1.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod Myšpulín » pát 09 srp, 2019 6:35 pm

Teda Milane, to musela být přímo hubice, hubička by asi nestačila. Paráda.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod milan ferdián » sob 10 srp, 2019 8:23 am

Myslíš :wink: :?: .Včera jsem zapoměl vložit skryťák.Min poloměr oblouku je R310.
Milan
edit:
Zapoměl jsem napsat,že stanice osobní je mezilehlá,tedy průjezdná.
Přílohy
Janko 3 skrytá.jpg
Janko 2 skrytá.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod Trixt » sob 10 srp, 2019 10:21 am

Skoro neuvěřitelné, co se dá dostat na danou plochu. Super je ta finta s krytými nástupišti. Navíc provoz je smysluplný, nic nekrouží dokola, s docela slušnými možnostmi odstavení souprav. Akorát to bude chtít asi na třech místech pořešit vratné smyčky. Pokud by se tomu člověk chtěl vyhnout, asi by ta skrytá část dala upravit na falešnou dvojkolejku.
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod milan ferdián » sob 10 srp, 2019 10:37 am

Trixt píše:Skoro neuvěřitelné, co se dá dostat na danou plochu. Super je ta finta s krytými nástupišti. Navíc provoz je smysluplný, nic nekrouží dokola, s docela slušnými možnostmi odstavení souprav. Akorát to bude chtít asi na třech místech pořešit vratné smyčky. Pokud by se tomu člověk chtěl vyhnout, asi by ta skrytá část dala upravit na falešnou dvojkolejku.

Díky.Falešná dvojkolejka nemá šanci,prostě se na ten prostor nevejde. :wink:
Milan
Přílohy
njanko 2.jpg
njanko 2.jpg (30.09 KiB) Zobrazeno 4836 krát
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod milan ferdián » sob 10 srp, 2019 12:12 pm

Jak tak relaxuji,sbírám další energií,bloudím tak v temném hustém lese a ouha na co narazím,no houba to není :mrgreen: plocha 4,0 x 2,0 m v TT.Kolega se bude třeba jmenovat Dack a píše:

"Nechci to mít přeplácané kolejemi a vytvořit takový ten vlakodrom,kde se koleje kříží křížem krážem. Jezdím na vandry,
tak chci mít v kolejišti i dost přírody a jen pár stavení malých vesniček a žádná velkoměsta.V tom pravém horním rohu měl být původně tunel,ale ten krtinec se mi nelíbil,takže tam budou jen skaliska,nějaký porost a tunel bude pod kolejemi vzadu, když už tam musí být.A nahoře pak bude další zastávka jako je uprostřed."

Při čtení jeho vět,mě napadl hned námět.Nechám nápad vyzrát a uvidíme,jak se s tím poperu až budu mít opět chvilku volna :wink: .

Milan

edit:
Sakra,námět rychle ze mne vypadl na papír.Tak páni geometři,nástup na šichtu,půjdeme vyměřovat :P .Epocha bude III. s parním provozem :mrgreen: :wink:
M.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod Trixt » sob 10 srp, 2019 2:13 pm

Tak mně to Milane nedalo a máš asi pravdu, ta falešná dvojkolejka tam vychází asi moc na těsno a staniční koleje v přímém směru mají jen 783 mm. Nevím jak dlouhé jsou ve tvém schématu a hlavně jsem neřešil výškové poměry. Minimální poloměr vnitřní koleje je 310 mm.

skrytak01.jpg
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod milan ferdián » sob 10 srp, 2019 2:21 pm

Neprojedou vozy skupiny "C".Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod Trixt » sob 10 srp, 2019 2:47 pm

Máš pravdu, na ty jsem zapomněl.
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků