Galerie plánků kolejišť MF

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Galerie plánků kolejišť MF

Příspěvekod hank61 » pát 09 lis, 2018 10:57 am

Jo. Tak tohle je moc povedené :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Galerie plánků kolejišť MF

Příspěvekod Trixt » pát 09 lis, 2018 12:07 pm

rawen: Skryťák a výhybna ve stoupání k tomu co vidíš budou u mě vypadat následovně (šlo mi o to, aby se vlaky mohly vracet ze směru, kterým z viditelného nádraží odjely):

Obrázek

Milan ale navrhl i alternativu skryťáku, která bude asi v jeho nové knize.
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Galerie plánků kolejišť MF

Příspěvekod hank » pát 09 lis, 2018 5:21 pm

Lucy píše:K.k. nelže a vidím jen už dva obdélníčky,které spatříme,pak jen mlhu,mlhu a mlhu...
A my, budeme si pomalu zvykat na zamlženou prázdnotu a na naše trolly....


WTF...? :?
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6062
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Galerie plánků kolejišť MF

Příspěvekod Dusan » pát 09 lis, 2018 5:28 pm

Ty jo na čem jede ? to chci taky :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1278
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Galerie plánků kolejišť MF

Příspěvekod rawen » pát 09 lis, 2018 5:37 pm

...asi omylem přečetla něco z vláken o elektronice, DCC anebo plků.

A moc velký dík, Radek
rawen
 
Příspěvky: 1692
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Galerie plánků kolejišť MF

Příspěvekod Trixt » pát 09 lis, 2018 10:10 pm

Lucy píše:Blahopřeji vám k fantastickému kolejišti.Neměl jste nutkání přepracovat pravé zhlaví ?

V prvé řadě děkuji za gratulaci, též jsem Milanovi vděčný, že to takto dopadlo. Co se týká pravého zhlaví, díky Milanovi jsem skutečně v myšlenkách prošel několika kotrmelci. Ano první reakcí bylo přepracovat zhlaví. Jenže na první pohled to není moc vidět, ale přestavba by nezasáhla jen zhlaví, ale celé staniční koleje, neb je mám mírně v oblouku. Koleje bych již použít nemohl, neb jsou z jednoho kusu a bohužel před lepením je fixuji sekundovým lepidlem. Vše je pájeno. Problémem jsou i výztuhy pod panelem, které vychází vůči výhybkám problematicky. Dalším problémem je, že bych musel rozebrat i větší část elektroinstalace pod panelem a přiznám se, že když jsem si vše uvědomil, s lítostí jsem tuto myšlenku zavrhl. Milanův návrh odbočné stanice je lepší, ale do něj se bude muset pustit někdo další. ;) S krajinou se ale budu samozřejmě snažit přiblížit Milanovu návrhu.

Dusan, rawen: Asi tuším o čem Lucy mluví, ale pořád doufám, že moje kolejiště nebude tím posledním na tomto fóru, které tak skvěle ovlivnil Milanův um, přístup a pohled na věc.
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Galerie plánků kolejišť MF

Příspěvekod MkTT » pon 12 lis, 2018 8:39 am

MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: Galerie plánků kolejišť MF

Příspěvekod bambulak » pon 12 lis, 2018 9:24 am

Děkujiiiiii Milane :D
A do kterého se mám pustit. Polianka nebo Peres :roll:
patláma TT paprťála
bambulak
 
Příspěvky: 79
Registrován: sob 25 bře, 2017 8:40 am

Re: Galerie plánků kolejišť MF

Příspěvekod Trixt » pon 12 lis, 2018 10:04 am

bambulak: Ahoj, to si asi budeš muset rozhodnout sám. Milan zde již přímo nekomunikuje, jen prostřednictvím dvou spřátelených duší. Je ale super, že pořád kreslí.

P.S: Z hlediska krajiny se mi o trochu víc líbí Polianka, z hlediska tratě ale výrazně víc Pereš. Osobně bych šel do druhého zmiňovaného. :)
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Galerie plánků kolejišť MF

Příspěvekod bambulak » pon 12 lis, 2018 11:54 am

Bude to Pereš. Omezuje mě totiž výška. Tolik pater do stolku z palet nedám.
patláma TT paprťála
bambulak
 
Příspěvky: 79
Registrován: sob 25 bře, 2017 8:40 am

Re: Galerie plánků kolejišť MF

Příspěvekod Sandy » pon 12 lis, 2018 12:41 pm

MkTT píše:Nový plánek od Milana v galerii - Trixt epocha V: http://zeleznicni-normalie.cz/Galerie/P ... /TT/Trixt/
Obrázek

Tvl, prej do důchodu.... :roll:
To se máme na co těšit! :shock:
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Galerie plánků kolejišť MF

Příspěvekod bambulak » pon 12 lis, 2018 1:41 pm

Mohu se zeptat jestli je to možné, jaké výhybky použít u kolejiště Pereš. Vidím Tillig 15 stupňů, ale možnosti je víc než dost. Jestli je můj dotaz hloupý, tak se omlouvám. Můj nick to vysvětluje.
patláma TT paprťála
bambulak
 
Příspěvky: 79
Registrován: sob 25 bře, 2017 8:40 am

Re: Galerie plánků kolejišť MF

Příspěvekod hank » pon 12 lis, 2018 2:37 pm

Lucy píše:Pane Hanku,jste na mne hodný,proto jsem vyprosila pro vás plánek.Jako znalec budete vědět o co jde.(slovo carendt :?: ).


Jsme tu sice dva, kdo užíváme podobných nicků, ale o Carlu Arendtovi píšu většinou já, takže to můžu vztáhnout na sebe? Jestliže ano, vyřiď prosím Milanovi můj pozdrav a dík. (Dík patří samozřejmě i tobě, i když nevím, jestli si tolik chvály zasloužím... :oops: ) Ten otazník za slovem carendt můžeš smazat, jakmile si vygooglíš a prolistuješ stránky http://www.carendt.com. (Naplánuj si na to co nejvíc volných večerů... :mrgreen: )

Jenom bych se zeptal, jestli vidím správně, že ty dvě jímky uprostřed obrázku jsou usazovací rybníky. Jestli jo, jde o cukrovar, chemičku, celulózku nebo jinou - a jakou - fabriku? Ale ať je to jakkoli, to kolejiště je pro mě na první pohled syrovou reminiscencí drsných 50. - 80. let, kdy některé československé fabriky připomínaly spíš domy hrůzy a jenom jimi procházet, natož tam pracovat, vyžadovalo často značnou dávku odvahy a otrlosti. :twisted: Já toho teď mám rozvrtáno moc a dokončeno skoro nic, takže jsem zvědav, kdo jiný vykazuje dostatečnou míru cynismu na to, aby se toho námětu chopil a toto kolejiště naturalisticky vyvedl jako pohled do vlečkového areálu ve zchátralé fabrice, kde centrem pozornosti diváka budou otevřené usazovací nádrže se zpěněnou odpadní vodou a pestrobarevnými sedimenty :lol:

To "h" v mém nicku je schválně malé. (Neptej se proč, všechno na sebe nechci vykecat.) Jo, a vykání a oslovení "pane" na tomto fóru nevyžaduju. Jak napsala jedna spřízněná duše na K-reportu: Nejsem ničí šéf ani policajt. :wink:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6062
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Galerie plánků kolejišť MF

Příspěvekod bambulak » pon 12 lis, 2018 3:08 pm

hank: protože plánuji udělat ještě jeden kafestolek z palet na verandu, tak bych si prosím dovolil na něj použít tento plánek. Jen popřemýšlím, jak vytvořit trochu jiný námět. Vyhovovalo by mě takové to klasické naše prostředí pro OKD-Dopravu :D Jistě rozumíš co myslím. Ale do stavby se pustím až bude hotov Pereš a ten o vánocích musí jezdit, protože to žena řekla a co žena řekne, to je svaté. Amen :roll:

P.S. palety čekají v garáži.
patláma TT paprťála
bambulak
 
Příspěvky: 79
Registrován: sob 25 bře, 2017 8:40 am

Re: Galerie plánků kolejišť MF

Příspěvekod hank » pon 12 lis, 2018 8:30 pm

bambulak píše:hank: protože plánuji udělat ještě jeden kafestolek z palet na verandu, tak bych si prosím dovolil na něj použít tento plánek.


Jelikož jsem k tomu sám přišel jako slepej k houslím, tak samozřejmě nemám důvod nikomu v ničem bránit; ten plánek lze považovat za daný k dispozici každému, kdo ho chce a umí realizovat, případně tvůrčím způsobem pozměnit.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6062
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník