Plan kolajiska VI

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod pavel » čtv 06 zář, 2012 7:34 pm

harttman píše:Jo jo, pěkné řešení. Čípak to asi bude. :P


A nebude to tvé :?: :D
pavel
 
Příspěvky: 379
Registrován: stř 24 zář, 2008 7:53 pm
Bydliště: okres ostrava

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod milan ferdián » pát 07 zář, 2012 12:37 pm

Pokračujeme dál a zde se zastavíme.Když jsem se na tuto stanici díval skrze vašich očí HO-nulkářů,kteří by rádi větší únosnou stanici do prostoru aspoň na délku cca 430,0 cm,jež mají náhodou koupenou točnu o největším průměru,nemluvě vlastníci i větší rotundu od Falleru a aby stanice měla slušné užitné délky dopravních kolejí.Provozně je stanici přípojná a lokomotivní depo máme smíšené a počet paprsků odůvodníme tím,že se zde přepřahají lokomotivy.Matematicky tato stanice má dlouhé dopravní koleje cca 148,0 cm a 178,0 cm pro osobní vlaky Os/MOs/,238,0 cm pro náš vysněný rychlík,216,0 cm a 194,0 cm pro nákladní vlaky.Můžeme zde nezávisle třídit zátěž,aniž by jsme rušili svým konáním běžný provoz.Někdo řekne,to je málo kolejí i délka.Já si myslím,že je to až,až a člověk v jedné osobě bude mít neustále co dělat,aby vše stihl :mrgreen: .

Jinak výkres bude pokračovat dál až na těch 555,0cm.
Přílohy
Rychvald město I.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11883
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod milan ferdián » čtv 08 lis, 2012 9:03 am

Rychvald - město/harttman/epocha IV/HO 1:87/5550*2800/PILZ-ELITE-15°
milan ferdián
 
Příspěvky: 11883
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod mlha » čtv 08 lis, 2012 6:30 pm

Ahoj Milane,neříkals,že si dáš pohov?
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod milan ferdián » čtv 08 lis, 2012 6:54 pm

mlha píše:Ahoj Milane,neříkals,že si dáš pohov?

A kdo říká,že tu jsem :mrgreen:
Info pro zájemce.Přání o zpracování vašich kolejišť,prosím pište na tento email adresu fmodel@centrum.cz Zpracování návrhu je bráno jako placená zakázka.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11883
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod milan ferdián » pát 09 lis, 2012 12:13 pm

Dolní Rybník_TT/1:120_epocha V_2650*850 - 1000
Přílohy
007_Dolní Rybník_skrytá.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11883
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod milan ferdián » ned 11 lis, 2012 1:44 am

Dolní Rybník_epocha V_TT/1:120_2650*850 - 1000_PILZ-TT-MODELLGLEISSYSTEM-15°
--pozn.--čtyřosové osobní vozy typu "X"(skupina C,NEM 112) jsou zde z důvodů použitých poloměrů oblouků na trati,z provozu vyloučeny--
--pozn.2..vlečkový vlak obsluhující vlečku minerálních vod,smí posunovat jen v areálu vlečky--

Předvánoční intermezzo

Vločky nenápadně poletují a tancují vzduchem v rytmu mírného valzu nebo polky ?.Jo,jo zase tu máme zimu a to si můžeme gratulovat,že letos přišla o hodně později,říká si Kuba sám pro sebe a 742 mu tiše přitakává.Najednou zakleje a skočí k okýnku „Františku co to vyvádíš?“.František v celé své kráse,se natáhl jak dlouhý,tak široký na zem.“Jo,dobrý“zamumlal František,jsa hbitě povstal a když zjistil,že má všechny kosti v pořádku,dál pokračoval na postavení vlakové cesty na vlečku pily.Samozřejmě vymést sníh mezi jazyky výhybky ručně přehodit,uzamknout a tak postupovat až na vlečku.Jo v létě,to bylo ein,zwei.Kuba se zaposlouchal do zvuku startující 810.Josef plní slovo,hodí do šturcu motor ať on může potom k bývalému skladišti pro prázdnou zetku,dnes patřící soukromým stavebninám.No v uvozovkách.
A´ bastard s nákladem loženého uhlí ve Fallsech sjíždí směrem dolů k odbočce Dolní Rybník do Chomutova.Nahoře se minul s pozdním odpoledním osobákem.Upřímně řečeno tato stanice je vlastně pozůstatek kdysi slavné švestkové dráhy,dnes již jen tento fungující camcourek a ještě k tomu neobsazená stanice.Trať směrem ke stanici Jirkov od odbočky klesá,takže žádné obavy o tom,že by nám vozy ujely na širou trať a dále.To nehrozí.
Kuba procitá z rozjímaní písknutím a daným pokynem Františkem,mávajíc červeným praporkem,posun dovolen.Tak jdeme na to.Dnes jen přehodíme opleny ložené řezivem za prázdné,sbalíme zetku od skladiště a manipulák připravíme na třetí.Orchestrión má ještě spoustu času do odjezdu,když tak mu uhneme.

Josef popojel 810 do šturcu,ať má Kuba se 742 přístup ke skladišti.810 zaklínoval,zamkl a odchází,spíše se brodí sněhem do služební místnosti.Je v ní zima,protože zde nikdo neslouží.Zapne přímotop,staví si varnou konvici na kafé a při čekání na horkou vodu,pozoruje z okna služebny předvánoční mumraj před staniční budovou.Rozsvícený vánoční strom dává pohledem na něho aspoň na chvíli zapomenout na všední starostí života a člověk se nechá na chvíli unést příjemnou atmosférou.Lidé popocházejí a prohlížejí si vystavené zboží ve stáncích.Samozřejmě stánek s vonícím grogem je v neustálém obložení,zatím co děti pozoruji kapry,jak ti na ně špulí své tlamičky.Opodál za stánkami stojí opravená budova se skladem společnosti Plastymat,která má svou vlečkovou kolej,ale dnes nic.Josef již má zalitou kávu a my půjdeme dál se porozhlédnout po krajině.

Hlavní dvojkolejná elektrifikovaná trať stoupá přes odbočku Dolní Rybník na náhorní plošinu.Poprvé překračuje říčku a místní silnici,objíždí skalnatý svah,krátký tunel a opětovně přes říčku a silnici,překračuje je ocelovým železničním mostem,aby pokračovala okolo vlečky minerálních vod.Zde zahlédneme uzamknutý vlečkový vlak obsluhovaný 704 (legem).Celé krajině vévodí zřícenina hradu Jezeří,částečně opravená vstupní hradní brána a přímo nad městečkem je terasa s vyhlídkou.
A dále jen zasněžené lesy,louky a pole a z hospody u silnice se kouří.Co tam dnes mají za meníčko?
Přílohy
Kopie - Dolní Rybníl - Jirkov_001.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11883
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod chameleon » ned 11 lis, 2012 1:59 pm

Milane to je geniálni :wink: moc se mi to líbí! Parádně přístupný Jirkov, spousta vleček, jednoduchý skrtyťák, takové množství provozních možností, přitom celé kolejiště je tak kompaktní a vše rukou dosažitelné. Pro mě to je nejlepší tvé kolejiště typu 'odbočka na 2kolejce + konc.stanice' :wink:
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod milan ferdián » ned 11 lis, 2012 7:14 pm

Rozmarýnek_dětské_epocha nultá_HO/1:87_2500*1500_PILZ-ELITE-15°(S.M.)

Tatínci versus potomci :P
Přílohy
Rozmarýnek_dětské_skryté_001.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11883
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod kiski » pon 12 lis, 2012 10:29 am

to Milan Ferdián: mám otázočku k plánku Dolný Rybník - Milan, nechýba tam ešte náhodou plán špirály?? Viditeľná časť tu je, aj SN, ale špirála tam určite je tiež... :D
Kiski
TT, DCC
Uživatelský avatar
kiski
 
Příspěvky: 313
Registrován: čtv 09 črc, 2009 10:19 am
Bydliště: Slovensko

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod milan ferdián » pon 12 lis, 2012 10:41 am

kiski píše:to Milan Ferdián: mám otázočku k plánku Dolný Rybník - Milan, nechýba tam ešte náhodou plán špirály?? Viditeľná časť tu je, aj SN, ale špirála tam určite je tiež... :D


Tam toho kapičku chybí více :mrgreen: Na tom projektu jsem makal do tří hodin ranního kuropění,takže kapku jsem záměrně vynechal.A to jsem chtěl odpočívat,jak psal mlha :lol:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11883
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod kiski » pon 12 lis, 2012 10:45 am

Hehe, to odpočívanie aj mňa napadlo...:) až tak podrobne som to neštudoval, ale tá špirála mi udrela do očí hneď... :mrgreen: Apropó - Menhartice sú Menhartice :wink: :roll: :mrgreen:
Kiski
TT, DCC
Uživatelský avatar
kiski
 
Příspěvky: 313
Registrován: čtv 09 črc, 2009 10:19 am
Bydliště: Slovensko

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod milan ferdián » stř 14 lis, 2012 10:25 am

Rozmarýnek_dětské_epocha nultá_HO/1:87_2500*1500_PILZ-ELITE-15°

……jsem jeden z mnoha vracejících se modelářů (já asi po 15 letech, kdy jsem jezdil jen po koberci v pokoji). Je na to čas,mám malou dcerku a určitě by se vyřádila i tak…..
milan stehlík



„Tatínku,já chci také jezdit“žblebtne malá Lucinka a její očka koukají na pohybující se mašinky“,“Až za chvíli Lucinko,taťka nemá hotový posun“odvětí tatínek.Lucinka pomalu natahuje moldánky a ozve se hlas zhůry.“Milačku,ale ty jsi mě přesvěčoval,že mašinky nakupuješ i pro malou,ať spolu můžete v budoucnu jezdit nebo to byl jen výmysl???“Zkoumavě se ptá maminka a v jejím hlase je něco šibalského…..


„Tatínku,já chci také jezdit“ žbletne malá Lucinka.“Tak pojď,vždyť jsem ti postavil i samostatný okruh a budeme se po domluvě navzájem doplňovat,jo?“Odvětí tatínek a Lucince se rozzáří modrá očka radostí,že i ona může.
„Tak vidíš ten malý motoráček,tak vyjeď s ním z té boudičky,jinak se to jmenuje remíza,kde mašinka spinkají,tááák,a teď přistavíme motoráček na tu druhou kolej od nádražíčka,výborně.Chvíli počkej,já pustím do staničky náklaďáček
(manipulák),tak 714 nám zastavuje na té úplně dolní koleji.Tak a už frčím z osobákem (Regio-Shuttle) k tobě,už jsem zde,necháme fiktivní lidičky přestoupit.Ták,máš volno a můžeš odjet do horní staničky“.Lucinka jemně uchopí regulátor a pomalým pohybem rukou uvádí motoráček do pohybu.“Už jede táto“,zavýskne Lucinka a pozoruje jak motoráček mizí v tunelu a po chvíli se nám vynoří zleva z druhého tunelu.Než ale motoráček dojede do horní koncové stanice,tak tatínek postavil vlakovou cestu tak,aby Lucinka mohla dle své chuti kroužit na horním oválu a ukáže ji,když zastaví motoráček v horním skryťáku,může se jízda motoráčku prostřídat s malým nákladním vlakem (Pn).A tak Lucinka s rozjařenými kukadly si střídavě pouští proti sobě mašinky.Tatínek se usmál,mezitím odjel ze spodní stanice osobákem do druhého skryťáku a vezme si na paškál 714 s manipulákem a začíná obsluhovat přilehlé vlečky a samozřejmě i nákladová místa ve stanici.
Maminka se sehne a dává tatínkovi velkou pusu a špitne mu do ucha.“Vidíš kolik štěstí a radostí přinášíš své ratolesti a i mně „…….A šibalský zamrká na tatínka.
Přílohy
Rozmarýnek_111.jpg
Kopie - Rozmarýnek_dětské_skryté_001.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11883
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod cZip » stř 14 lis, 2012 11:07 am

Milane, ty jsi přímo umělec, něco takového jsem hledal
Díííky, jenom to přiohnout na N-ko (CODE55) ;-)
--=[ N, III-IV (ČSD), DIGITAL, ve stadiu pokusů :) ]=--
Uživatelský avatar
cZip
 
Příspěvky: 15
Registrován: pon 25 úno, 2008 12:06 pm
Bydliště: Brno - Chrlice

Re: Plan kolajiska VI

Příspěvekod cernos » stř 14 lis, 2012 11:26 am

Tak tohle, tohle mělo přijít předloni! Převedl bych to do TT a moje Lucinka i s mladším bráškou by si měla pořádně kde hrát. Hlavně by byl vláček pořád vidět. Jinak celý ten příběh včetně jmen je šitý mě přímo na míru :D
železničním modelářem od roku 2011 - TT, DCC
cernos
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 09 úno, 2011 6:09 am
Bydliště: Prachatice

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků