Plány kolejišť VII.MINI Zrušeno

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Diskuze a dotazy

Příspěvekod Chaolinek » pon 24 čer, 2024 11:37 am

Ochutnávku jsem sledoval už ve vláknu Naše sny a musím přiznat, že jsem doopravdy navnazený. Vypadá to parádně... Jsem zvědavý, co dalšího nás ještě čeká.
Chaolinek
 
Příspěvky: 12
Registrován: pát 15 zář, 2023 7:10 am

Re: Diskuze a dotazy

Příspěvekod kapmor » pon 24 čer, 2024 4:37 pm

Oj, jak píše loscarlos, člověk se nenaděje a hned je vše fuč :D
Taky bych se hlásil o tohleto dílo :)
t.

***
TT - V. epocha
Uživatelský avatar
kapmor
 
Příspěvky: 82
Registrován: úte 23 črc, 2019 7:20 pm
Bydliště: střední Haná

Re: Diskuze a dotazy

Příspěvekod Tomas.Brezina » pon 24 čer, 2024 7:12 pm

milan ferdián píše:Pro ty, co se rozhodli riskovat s nejistým výsledkem. Tady mají na zkouknutí mnou skromně zpracovaný amatérský náhled na dvě stránky samizdatu. Modelář rozevře samizdat a udělá si představu o co kráčí. Text je jen v názvu kolejiště.
-m-

Za mě naprosto perfektní řešení...Už teď se těším.
Tomáš Březina
On30 úzkorozchodná americká železnice
z21/Multimaus/Rocrail
Uživatelský avatar
Tomas.Brezina
 
Příspěvky: 233
Registrován: úte 01 led, 2013 8:27 pm
Bydliště: Bošilec

Re: Diskuze a dotazy

Příspěvekod milan ferdián » úte 25 čer, 2024 5:29 am

loscarlos píše:Ahoj, taky se připojuji s prosíkem, mám zájem. Děkuji Karel.
Takové věci se nesmí vyhlašovat o víkendu přes den, člověk je do večera na zahradě a pak zjistí, o co přišel :-)

***

Kluci, kluci, kluci. Váš zájem mě velice těší, ale zapomínáte, že se jedná o soukromou věc, která má své technické limity a která není v rukou žádného nakladatelství. Proto ta varování, aby jste potom nad výsledkem nesplakali.

A když už píší, zmíním se o dvouch lidech (je jejich sice daleko více :P :wink: ), tak o hankovi a o jafobe. Hank svým nadšením pro britské dráhy mě zavedl k myšlence, proč náměty neaplikovat na české prostředí a ty jeho miniatury. Jafobe svým zajímavým modelovým systémem, který se stal součástí dílka. Patří jim a i dalším nadšencům velké poděkování. Bez nich by VII.Díl by nevznikl (termín práce na ni bude zahájen až po novém roce 2025, jen pro připomenutí).

Děkuji.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 12039
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Diskuze a dotazy

Příspěvekod hank » úte 25 čer, 2024 6:42 am

milan ferdián píše:...zapomínáte, že se jedná o soukromou věc, která má své technické limity...

Při vší úctě k tobě ti musím oponovat. Viděls, jak vypadají Korbelovy samizdaty? Jednotlivé listy A4 tištěné po jedné straně vsunuté do nasouvacího hřbetu. A nahoře je arch průhledné fólie. Do této formy se to dá finalizovat doslova doma v kuchyni. Aktuální vydání Korbelových samizdatů má už číslo 110.

milan ferdián píše:...a která není v rukou žádného nakladatelství...

...což bych po aktuálních zkušenostech s dosud nevydanými díly považoval spíš za výhodu.

Jestli se ti to v takové formě nezdá moc repre, znovu zopakuji možnost poptat cenu a dodací termíny u své knihařky (a případně i na své náklady zajistit příslušnou logistiku, tj. odvoz od tebe do knihařské dílny u Litovle a zpět). Vazba V1 (tzv. sešitová vazba, tj. dvoulisty skládané na stříšku a šité dvěma skobkami - omezeno podle gramáže použitého papíru obvykle max. počtem 88 - 120 stran, tj. 22 - 30 dvojlistů A4) nebo V2 (listy lepené ve hřbetě, měkké desky z grafického kartónu kolem 250 g/m²) jistě není nic, co by si zdejší zájemci nemohli finančně dovolit. A jestli se necitíš na to vkládat do toho své peníze a knihařce její práci zaplatit dřív, než začneš prodávat, jistě ti zdejší objednavatelé rádi poskytnou částečnou zálohu ve výši nákladů na knihařinu, které jsem připraven s knihařkou i s tebou projednat. Jako užitečný vedlejší produkt se ti tím přesně potvrdí, jaký o to bude skutečný zájem - kdo zaplatí zálohu, toho budeš mít jako zákazníka jistého.

Záměrně sem svůj návrh píšu veřejně. Jestli se rozhodneš pro navržený postup, bude to pod kontrolou komunity a kdyby nedejbože hrozil na kterékoli straně nějaký úlet, tak a) se to bude hned vědět a b) zdejší komunita by mu jistě dokázala včas zabránit.

A ano, připouštím, že tímhle postupem pod veřejnou kontrolou by to částečně ztratilo charakter soukromé záležitosti. Jak moc by ti to vadilo, to si musíš zvážit sám.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6444
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Diskuze a dotazy

Příspěvekod hank61 » úte 25 čer, 2024 8:47 am

Milane. Posílám ti odkaz na firmu, zabývající se tiskem a knihařským zpracováním. Dokonce to máš "coby kamenem". Já s nimi spolupracuji již několik let a bez nejmenšího problému. Navíc jsou cenově bezkonkurenční. Po zadání formátu, počtu stran, barevnosti, druhu vazby a nákladu si můžeš jednoduše sám zkalkulovat, co to bude stát. Tak ať se ti dílo daří a my máme o čem přemýšlet :wink:
https://justprint.cz/produkty/katalogy
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Diskuze a dotazy

Příspěvekod Střelec » úte 25 čer, 2024 9:22 am

Záloha neni špatnej nápad. Přinejmenším by to stálo za propočet.
Střelec
 
Příspěvky: 1709
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Diskuze a dotazy

Příspěvekod LukasP » úte 25 čer, 2024 6:11 pm

Ahoj Milane,

ANO, já se rovněž hlásím mezi zájemce o tvé dílo.

Děkuji za tvou poctivou práci pro nás - železniční modeláře, sběratele a fanoušky.

Lukáš

***
29
LukasP
 
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 07 úno, 2019 7:37 am

Re: Diskuze a dotazy

Příspěvekod Pavel Škopík » úte 25 čer, 2024 6:17 pm

Ahoj Milane, taky bych měl zájem. Předem děkuji.

***
28
Pavel Škopík
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 20 led, 2012 4:05 pm

Re: Diskuze a dotazy

Příspěvekod Bobo » stř 26 čer, 2024 5:13 am

Pokud by to bylo ještě možné měl bych teké zájem.

***
27
Bobo
 
Příspěvky: 38
Registrován: čtv 07 kvě, 2020 7:08 am

Re: Diskuze a dotazy

Příspěvekod shiso » stř 26 čer, 2024 6:25 am

Ahoj,
take se hlasim, cenu respektuji. Klidne poslu i zalohu.

***
26
shiso
 
Příspěvky: 62
Registrován: stř 26 říj, 2011 8:01 pm

Re: Diskuze a dotazy

Příspěvekod horak » stř 26 čer, 2024 1:47 pm

Dobrý deň vospolok,
Aj ja sa hlásim do poradovníka, tiež mám záujem. Nemám problém so zálohou.
Martin

***
20
Obsah príspevku je bez môjho súhlasu iba na NEKOMERČNÝ účel. Zásah do SW/HW je Vaše vlastné riziko!
horak
 
Příspěvky: 694
Registrován: pát 17 srp, 2012 5:46 am
Bydliště: Bratislava

Re: Diskuze a dotazy

Příspěvekod milan ferdián » čtv 27 čer, 2024 12:27 pm

Dobrý den váženi abonenti, váš zájem mě nesmírně těší a povzbuzuje mne v tom, že máte stále zájem o mé kresbičky. Bohužel, určitě jste si všimli, že jsem žádný objednávkový protokol nevyhlásil a to proto, že se jedná o výjimečnou věc s nejistým výsledkem. Ano nabídl jsem pět kousků, bylo to strašně málo než jste byli zvyklí, a ty byly přes veškeré mé varování bleskově rozebrány. Na ty co se nedostalo, nezbývá než se prostě v duchu modlit, že z některých abonentů odmítne a vám se naskytne šance se k ní dostat.

Poděkování hankovi a hankovi61 za nabídky a tipy.

Mám dost zajímavé přání vám, aby jste si o vánocích 2024 mohli pod stromečkem rozbalit ve formě vánočního dárku VI.díl/Železniční vlečky, lokomotivní depa. Jak víte, není to v mých rukou, ale rád bych si přál, aby vánoční přání se naplnilo .-m-

10.07.2024 edit: Nabídka byla navýšena o 30 kousků. Počtem objednávek se číslo neustále snižuje. Objednávku napište ve svém příspěvku a stačí napsat ANO. Já se vám ozvu. Aktuální stav poznají další zájemci podle čísla u podaných objednávek. Aktuální stav je 20 volných kousků.
milan ferdián
 
Příspěvky: 12039
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Diskuze a dotazy

Příspěvekod Libor » pát 12 črc, 2024 6:07 pm

Ahoj Milane, nesměle bych zde takto také vyjádřil svůj zájem o Tvoji samizdatovou publikaci. Děkuji.

***
19
Libor
 
Příspěvky: 142
Registrován: sob 19 led, 2008 8:40 am

Re: Diskuze a dotazy

Příspěvekod busta » pát 12 črc, 2024 6:23 pm

VI.díl/Železniční vlečky, lokomotivní depa
Áno mám záujem o jeden kus. Ďakujem
busta
 
Příspěvky: 101
Registrován: stř 05 led, 2011 8:13 pm
Bydliště: Gbelce

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník