Plan kolajiska XVII

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod Ivan » ned 19 bře, 2023 2:47 pm

Milane, paráda!

Jako méně znaleho mne překvapila jedna věc. A to stavěldlo na takové vlečce. Nějak jsem žil v domění, že se spíše přestavovalo ručně?
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod milan ferdián » ned 19 bře, 2023 3:33 pm

hank61 píše:Milane. Moc pěkná vlečka. Jen mít zase ten zatracený prostor... Apropo. Konečně praktický motiv, kde čím více prachu, tím více reality :wink:

Díky :wink: .
Ivan píše:Milane, paráda!
Jako méně znaleho mne překvapila jedna věc. A to stavěldlo na takové vlečce. Nějak jsem žil v domění, že se spíše přestavovalo ručně?

Díky. No, jak se to vezme. Přístav Holešky je na klíč, taky tam není stavědlo, ale telefón. Já jsem přidal železničnímu zaměstnanci i příležitostní prodej jízdenek :D , aby se to čekání na vlečkový vlak nějak zkrátilo. Vlečkový vlak do cementárny bude asi zajíždět denně 3 x, můj tip.

Stále se rozhlížím, kde je můj nástupce. Můj čas se krátí a tentokrát to své pá, pá myslím vážně. Dokončím Češkovice/TT, Marianzellerbahn/H0e I. a II. a možná pro Abého Petrovice/H0. Plán publikací jsem splnil (to ať posoudí modelářská komunita, zda postačující/ VII až XIV jsem zrušil a skartoval) a ty drobnosti co budou se už vás týkat nebudou. S modulama je taky konec. No a co chci v budoucnu dělat, konečně to co děláte vy, modelařit. Dokončit Horní Povelice a Klimkovice (změní se na domácí kolejiště, styl hank61).
Asi tak.
-m-

edit: to je můj sen, umět patinu a její okolí v N-ku
Přílohy
Klimkovice barevná pohlednice 2 1917.PNG
prodejnička novin a tabáku.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod hank » ned 19 bře, 2023 4:52 pm

Ivan píše:Jako méně znalého mne překvapila jedna věc. A to stavědlo na takové vlečce. Nějak jsem žil v domnění, že se spíše přestavovalo ručně?


Tak si škrtni stavědlo a napiš si místo toho služební stanoviště. Obsazené být nemusí a může sloužit vlakové četě nebo personálu vlečkaře k telefonní komunikaci s výpravčím přilehlé stanice.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6098
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod hank61 » ned 19 bře, 2023 6:03 pm

milan ferdián píše: No a co chci v budoucnu dělat, konečně to co děláte vy, modelařit....
Asi tak.

Milane. Naprosto ti rozumím a myslím, že už je opravdu na čase se věnovat také sám sobě. Já už jsem tady na DF desátým rokem a věřím, že mi dají mnozí zdejší kolegové za pravdu, když napíšu, že nikdo jiný neudělal pro zdejší komunitu tolik, co ty. Čas je opravdu nevratný a čím dál tím cennější, o co více toho máme za sebou....
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod StandaR » pon 20 bře, 2023 10:00 am

milan ferdián píše:... a možná pro Abého Petrovice/H0.


To vůbec neřeš! Je to hlavně o tom co Tebe baví! Už se na to všechno vyprdni a modelaři zase pro radost, né pro ostatní. Lidi jsi tu už nainspiroval dost, je na čase aby jsme zase začli používat vlastní hlavy a ruce. :wink:
StandaR
 
Příspěvky: 642
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod Ivan » stř 22 bře, 2023 9:07 pm

hank píše:
Ivan píše:Jako méně znalého mne překvapila jedna věc. A to stavědlo na takové vlečce. Nějak jsem žil v domnění, že se spíše přestavovalo ručně?


Tak si škrtni stavědlo a napiš si místo toho služební stanoviště. Obsazené být nemusí a může sloužit vlakové četě nebo personálu :wink: vlečkaře k telefonní komunikaci s výpravčím přilehlé stanice.


Hanku, díky za vysvětlení a skvělý nápad
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod milan ferdián » ned 26 bře, 2023 9:10 am

Jen krátce, děkuji za vše.
Milan Ferdián
Přílohy
Citov komplet - DF.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Předchozí

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků