Plan kolajiska XVII

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod HonzaM » pon 05 pro, 2022 10:55 pm

Milan v jednom příspěvku napsal “ Však ano, u mně je teď vše v testovacím období. Zkouším nové programy. Proto i kolejiště je označeno v testu. Chvíli trvá než se v těch novotách vyznám a vyzkouším”. Proto mi nepřipadá nelogické že jsem se zeptal o jaké programy se jedná.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod Ivan » úte 06 pro, 2022 5:50 am

HonzaM píše:Milan v jednom příspěvku napsal “ Však ano, u mně je teď vše v testovacím období. Zkouším nové programy. Proto i kolejiště je označeno v testu. Chvíli trvá než se v těch novotách vyznám a vyzkouším”. Proto mi nepřipadá nelogické že jsem se zeptal o jaké programy se jedná.


Honzo, Nechápu, proč by tu Milan měl detailně popisovat svoje postupy. Ber to jako jeho know how jakožto profíka a víc se v tom prosím nenimrej, o tom tohle vlákno fakt není. Jako Michal Š., také jsme si vyměnili spolu pár řádků (myšleno prosím v dobrém).

Já jsem rád, že Milan stále tvoří. Ale Milane, psal jsem ti to vícekrát, jestli tě to už netěší, sedni na modelařinu. Já se blížil vyhoření v práci a tak jsem ji od září změnil a byla to velká úleva a jsem zas spokojený. Pro nás jsi toho zpracoval snad vše, možné i nemožné. A děkuji ti, že jsem mohl nahlédnout trochu pod pokličku Tvé tvorby, bylo a je to pro mne velmi inspirativní.

Ivan
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1687
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod jafobe » úte 06 pro, 2022 11:19 am

HonzaM píše:Milan v jednom příspěvku napsal “ Však ano, u mně je teď vše v testovacím období. Zkouším nové programy. Proto i kolejiště je označeno v testu. Chvíli trvá než se v těch novotách vyznám a vyzkouším”. Proto mi nepřipadá nelogické že jsem se zeptal o jaké programy se jedná.


Podám Ti to Honzo trochu jinak...

Pokud budeš chtít ve dnešní době vydat téměř jakoukoli poblikaci budou po Tobě chtít podklady pro její tisk v elektronické podobě. Z toho vyplývá že když Milan kreslí plánky komplet ručně ( bez ohledu na to jestli tomu někdo věří nebo ne ) musí je převést i do té elektronické podoby... tzn minimálně naskenovat, veškeré plánky které nejsou jen na jednom papíře (a těch je krom nějakých nimi, mikro nebo jednozlivých modulů pro modulovku minimum) po naskenování spojit do jednoho obrazového celku a doretušovat vše co si přesně nesedne. Poté plánky uspořádat na stránky v knížce doplnit vše texty zohlednit větší plánky jak vyjdou na přelom ve vazbě atd... je toho dost, možná víc než se Tobě i některým dalším na první pohled zdá... :wink:

Tady u zimního plánku krom spojení více částí do jednoho celku se jedná jen o kolorování (dobarvení částí obrazu, což je asi tak vše co se dělá tím sortwarem na počítači, a pokud ho máš po letech neplánovaně nový, tudíž trochu jiný, musíš se to s ním znovu učit.

Pokud chceš to co Mklan dělá ručně dělat v nějakém softwaru, máš možnost, ale s tím že si do něj budeš muset vytvořit vlastní knihovnu obrazových prvků, které budeš chtít používat, podobně jako si třeba ve WinTracku můžeš vytvářet vlastní kolejivo.

Jaromír
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 684
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod milan ferdián » úte 06 pro, 2022 9:13 pm

==========================================================================================================================================
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod milan ferdián » úte 06 pro, 2022 9:17 pm

Pro další testování nových soft bylo vybrané další kolejiště. Původní verze.
-m-
Přílohy
Liborsegm_kont27.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod milan ferdián » stř 07 pro, 2022 6:01 pm

Sychravý podzim/Rudíkov III.epocha TT/1:120 2500 x 2200 KUEHN/20° (zdroj Libor)
Díval jsem se na vaše náčrtky a rady, jak by mělo kolejiště vypadat. Já jsem zvolil tu nejjednodušší cestu. Nelíbili se mi odnímací díly s patrem a další doplňky k rámu kolejiště. Ani ta patrová verze a to proto, že klesání do smyček mi připadá příliš prudké. Možná se pletu, nepřepočítával jsem. Dost přerušených kolejových spojů. Dále mě zarazilo kolejivo BTTB/22°30´plechové, obracené "U".
Zvolil jsem kvůli prostoru kolejivo KUEHN/20° a vynechal jsem jejich pseudoobloukové výhybky. Tvar kolejiště má dvě smyčky, propojené širou tratí. Na první smyčce je stanice Rudíkov s vlečkami a vzadu za poloplastickou kulisou, je výhybna. Pohodlný přístup z vrchu. Druhá smyčka má SN/skryťák, taktéž pohodlný přístup ze shora, zastávku a vlečku na nákladiště metrového dřeva a kulatiny. Ta se vozí lesní drážkou na nákladiště. Železniční vlečka je situována u zastávky Vlčatín. Smyčky jsou na svých koncích zaústěné do odboček Kojatín a Pozďatín (názvy jsou z trati Studenec - Velké Meziříčí/Křižanov). Vlakových souprav je pět. Dvě osobní a tři nákladní.
Surovost nálady v krajině podtrhuje sychravost podzimu už s prvním sněhovým popraškem. Kdo chce může ve stanici si osadit odjezdová skupinová návěstidla. U odboček je to povinnost. Vlečky máme tři. SFINX výrobce cukrovinek a vánočních kolekcí, uhelné sklady neustále rozvážející uhlí po domácnostech před tuhou zimou a nakonec n.p.LESY s nakládkou dřeva.
Barvami jsem pro jistotu šetřil :lol: .
-m-
Přílohy
Rudíkov DF.jpg
Rudíkov popisky DF.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod Zlámalík » stř 07 pro, 2022 6:16 pm

Tam to znám, do sousedního Valdíkova synek jezdil léta na skaustký tábor a ode mne z Košíkova to tam je kousek. A zahazuju tužku, papír a počítač, protože všechny moje úvahy na téma tohoto kolejiště, které jsem lehce nastínil a v hlavě promýšlel, se můžou jít do toho podzimního lesa zahrabat, zadupat a pochc... Milane, ty jsi génius! Více netřeba hovořit.

Do Vlčatína bych variantně dal sýpku ze skutečného Rudíkova, kterou jsem měl i ve svých úvahách o mém kolejišti a dá se krásně vyrobit. Dnes je přestavěná, ale ještě nedávno vypadala takhle. Na druhém konci stanice je ještě jedna.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1781
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod hank61 » stř 07 pro, 2022 6:24 pm

Teda Milane, paráda. Tohle je přesně můj styl. Bez podzemí a podél zdí. Škoda, že mi do toho nádherného "U" chybí jedna stěna :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod Fox » stř 07 pro, 2022 7:05 pm

Tady někdo mluvil o vyhoření :?:
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1297
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod Ivan » stř 07 pro, 2022 7:49 pm

Tohle je i můj šálek kávy. Navíc menší bonus, kolejiště lze v určitých místech zúžit či rozšířit a tak se vejde do nejednoho pokoje.

A Milane, než se zeptáš, grafika je hezká. Decentní, nenápadná, ale dodává kolejišti atmosféru.

Velmi se mi líbí příloha s popisem budov!
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1687
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod StandaR » stř 07 pro, 2022 8:12 pm

Fakt super :D já sotva naklikám skryťák z předvytvořených dílů na pc a Milan má komplet ruční plán s vizualizací.

Parádní práce Milane, další kousek do inspiračního archívku
StandaR
 
Příspěvky: 635
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod Zlámalík » stř 07 pro, 2022 8:47 pm

Abe Simpson píše:já sotva naklikám skryťák z předvytvořených dílů na pc

To chce totiž papír, tužku a volně tvořit. A až pak přemýšlet nad tím, jak to poskládat (a ono to vždy nějak půjde). Moje zkušenost.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1781
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod StandaR » stř 07 pro, 2022 10:20 pm

Zlámalík píše:
Abe Simpson píše:já sotva naklikám skryťák z předvytvořených dílů na pc

To chce totiž papír, tužku a volně tvořit. A až pak přemýšlet nad tím, jak to poskládat (a ono to vždy nějak půjde). Moje zkušenost.


Koncepty na papír samozřejmě nepodceňuji, v tomto případě jsem myslel hlavně tu až neuvěřitelnou rychlost tvorby kompletní vizualizace
StandaR
 
Příspěvky: 635
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod Zlámalík » čtv 08 pro, 2022 9:03 am

Jo tak - no, na to Milan má ten tajný software :D
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1781
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod milan ferdián » čtv 08 pro, 2022 9:24 am

Zlámalík píše:Jo tak - no, na to Milan má ten tajný software :D

Pssst, TOP SECRET :!: :wink:

Fox píše:Tady někdo mluvil o vyhoření :?:

Máš-li na mysli Rudíkov, tak se jedná o pouhou náhodu :wink: . Něco jak u Winnetoua, "Poslední výstřel" :mrgreen: :?:

Kluci díky.
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků