Plan kolajiska XVII

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod milan ferdián » pon 05 pro, 2022 7:52 am

Fox píše:Co se týče barev, je to na autorovi, co se mu líbí, mne to rozhodně nijak nevadí. Jiná věc je, pokud by to byly podklady k tisku a náklady (jednovarevný / vícebarevný tisk). Za mne je fajn, že jsou koleje jako kompletní svršek. Dává mi to lepší představu o proporcích kolejiště, než jen jedna linka v ose.
Prosím, není to kritika, ale co by mi osobně vadilo při realizaci nádherného námětu, je obtížný přístup do SN kdy obě delší strany jsou zablokovány (vepředu širá trať - vizuálně jistě velká krása, vzadu stoupání SN --> horní stanice).

V pohodě :wink: . S tím SN se nic dělat nedá. Zkoušel jsem různé varianty i dvě SN a všude mi vyšel přístup úplně vzadu nebo uprostřed kolejiště. Musel bych jít do vícepatrového kolejiště a i u této varianty mám pochyby, jak by to vyšlo, protože jsem limitován sortimentem a kolejivem GEOLINE.
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod milan ferdián » pon 05 pro, 2022 8:01 am

Je tu ještě jedna možnost o které jsem moc nechtěl psát. Možná se stalo, že jsem se už dostal do fáze "vyhoření", roků už mám též hodně, zdraví na baterky, vlečky mi zabrali hodně času a úsilí, protože tam jsem musel svoji mysl přeprogramovat. Není to tím, že nastal a dozrál skutečný čas, pá,pá bo má křivka nápadů, kreativity padá strmě dolů a já si jen něco namlouvám :?:
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod HonzaM » pon 05 pro, 2022 8:08 am

Kolejiště bude přístupné ze všech stran? 130 cm je na dosáhnutí moc. Plánek je třeba hledat jinde? Tady jsem barevný plánek se skutečným svrškem místo linky nenašel.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4077
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod milan ferdián » pon 05 pro, 2022 8:12 am

HonzaM píše:Kolejiště bude přístupné ze všech stran? 130 cm je na dosáhnutí moc.

Né, jen z přední strany.
HonzaM píše: Plánek je třeba hledat jinde? Tady jsem barevný plánek se skutečným svrškem místo linky nenašel.

Chýnovice se ti nezobrazuji?
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod HonzaM » pon 05 pro, 2022 8:27 am

Prohlížím to na 10” tabletu a tam jsem barvu viděl až po zvětšení. Ono je tam toho barevného dost málo. Pokud správně chápu, je to vytvořeno v nějakém softwaru?
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4077
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod milan ferdián » pon 05 pro, 2022 8:32 am

HonzaM píše:Prohlížím to na 10” tabletu a tam jsem barvu viděl až po zvětšení. Ono je tam toho barevného dost málo. Pokud správně chápu, je to vytvořeno v nějakém softwaru?

Zajímavé. Kluci tvrdí, že barevný je až moc a ty, že barva nejde skoro vidět. Ano zima je vytvářena v softwaru.
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod milan ferdián » pon 05 pro, 2022 8:36 am

workous píše:
look23 píše:Na tom výkresu od Milana Ferdiána je prostor mezi kolejema 144 mm na výšku, při použití geoline, je světlá výška ještě menší díky podloží.
Opravdu to bude stačit? Protáhnete tam ruku?


Vidím to tak, že Milan odvedl dle mne super návrh a další věci se musí doladit... to je přeci běžné, že kdy se dá plánek do programu, tak sem tam něco nevychází a co teprve v reálu. Výška by šla přidat dalším závitem spirály v pravé části a v levé také, ale tam to bude na úkor viditelné tratě . Spíše teď budu řešit jako to rozdělit min. na tři celky, protože v celku si stavbu nedovedu představit....vzhledem k tomu, že do řezání výhybek se mu nechce, tak to musím nějak vymyslet.

Aha, už chápu. Viz. tvůj plánek ve winu. To by se musel námět zpracovat dle dělení rámu, což není žádná sranda.
-m-
Přílohy
kon.workous.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod Fox » pon 05 pro, 2022 8:37 am

Je tu ještě jedna možnost o které jsem moc nechtěl psát. Možná se stalo, že jsem se už dostal do fáze "vyhoření", roků už mám též hodně, zdraví na baterky, vlečky mi zabrali hodně času a úsilí, protože tam jsem musel svoji mysl přeprogramovat. Není to tím, že nastal a dozrál skutečný čas, pá,pá bo má křivka nápadů, kreativity padá strmě dolů

Milane, chápu Tvoje pocity, ale tento plánek žádné "vyhoření" nenaznačuje. Když byl zveřejněný skryťák, přišel mi natolik chytře vymyšlený, že jsem si ho hned překreslil do TT "pro strýčka příhodu". A pak jsem si zkoušel načrtnout co by se k tomu hodilo jako viditelná část a... na tom jsem nevyhořel, ale úplně shořel na popel :D .
Tak abych to shrnul (snad nejen za sebe): s nadšením uvítám jakýkoliv pokreslený papír z Tvého stolu, je to vždy k pokoukání a k inspiraci :idea:
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1307
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod milan ferdián » pon 05 pro, 2022 9:10 am

Fox píše:
Je tu ještě jedna možnost o které jsem moc nechtěl psát. Možná se stalo, že jsem se už dostal do fáze "vyhoření", roků už mám též hodně, zdraví na baterky, vlečky mi zabrali hodně času a úsilí, protože tam jsem musel svoji mysl přeprogramovat. Není to tím, že nastal a dozrál skutečný čas, pá,pá bo má křivka nápadů, kreativity padá strmě dolů

Milane, chápu Tvoje pocity, ale tento plánek žádné "vyhoření" nenaznačuje. Když byl zveřejněný skryťák, přišel mi natolik chytře vymyšlený, že jsem si ho hned překreslil do TT "pro strýčka příhodu". A pak jsem si zkoušel načrtnout co by se k tomu hodilo jako viditelná část a... na tom jsem nevyhořel, ale úplně shořel na popel :D .
Tak abych to shrnul (snad nejen za sebe): s nadšením uvítám jakýkoliv pokreslený papír z Tvého stolu, je to vždy k pokoukání a k inspiraci :idea:

To není jen tento plánek. Poslední dobou jsem si všiml změn. Ty se datují od září tohoto roku. Tam přišly první signály. Jinak děkuji za podporu :wink: .
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod Zlámalík » pon 05 pro, 2022 10:52 am

milan ferdián píše:
Zlámalík píše:Bez barev, prosím! Tohle je strašně nepřehledné, člověk má spoustu barev a motiv se v tom ztrácí. Předchozí verze byly kresbou jasně dané a kromě toho, že byly dokonalým podkladem technickým, dávaly prostor pro snění. To tady chybí.
Děkuji.

Odstranění barev aut a doladění sněhu není problém (viz.testování). A není to tím, že místo kolejí, dříve silná čára, jsou teď koleje znázorněny jako koleje? Předtím vám zimní krajina nevadila, jen byla provedena tato změna na kolejích a výhybkách. Další změnou je struktura listnatých stromů, dle reality v zimě.
-m-

Už jsem to konečně pochopil, omlouvám se za delší vedení.
Vyznačené obě kolejnice - ano, dobré!
Stínování sněhu - není nutno, ale může být
Barvy stromů, světel, aut - ne, tohle to rozbíjí.

Děkuji a připojuju se k Foxovi - každý námět je téma k přemýšlení a tohle je další parádní dílo!
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1821
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod look23 » pon 05 pro, 2022 11:59 am

milan ferdián píše:Je tu ještě jedna možnost o které jsem moc nechtěl psát. Možná se stalo, že jsem se už dostal do fáze "vyhoření", roků už mám též hodně, zdraví na baterky, vlečky mi zabrali hodně času a úsilí, protože tam jsem musel svoji mysl přeprogramovat. Není to tím, že nastal a dozrál skutečný čas, pá,pá bo má křivka nápadů, kreativity padá strmě dolů a já si jen něco namlouvám :?:
-m-

Řekl bych, že to je úvaha špatným směrem.
To že nepřichází inspirace hned nic neznamená.
Pokud to hodnotíš u kolejiště 4x1 metr, tak tam není moc prostoru rozjet kreativitu.
Mě se také líbí ten skryťák a ta smyčka vpravo, která rozhazuje vlaky do protisměru. To by mě nenapadlo.

Sám vymýšlím kolejiště 4x1 metr už asi rok. Myslel jsem na Příchovice zkrácené ze 4,5 na 4 metry a ještě k tomu s 1 dílem, který by v případě prostoru to kolejiště dokázal rozžířit na větší délku stanice.
To pak je maturita.

Tak Milane, za mě prosím pokračuj.
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1180
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod Ivan » pon 05 pro, 2022 2:53 pm

Milane,
dvě koleje se mi líbí, už pa kolejišť jsi takto nakreslil a je to na pohled moc hezké. I když věřím, že o dost pracnější.

Zimní kolejiště je hezké speatření, barvy máš jen jako jemné stínování, decentní, pěkné. Ovšem u hlavní tvorby asi dávám přednost klasice, čb.

HonzaM
Vím, že prahneš po Milanově sw, nenech se však zmylit. SW je grafický editor pro dodělání krajiny a barev, nikoli ke kreslení plánku.

Ivan
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod HonzaM » pon 05 pro, 2022 6:50 pm

Ivan píše:
HonzaM
Vím, že prahneš po Milanově sw, nenech se však zmylit. SW je grafický editor pro dodělání krajiny a barev, nikoli ke kreslení plánku.

Ivan

To je nedorozumění, sw pro kreslení kolejového plánu mne nezajímá, zajímá mne ten grafický editor pro tvorbu krajiny. Milan asi těžko na své plánky maluje “ručně” bez editoru skupiny stromů, cesty, vodní toky, vozidla, budovy, prostě prakticky vše kromě kolejí.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4077
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod Michal Šuhajda » pon 05 pro, 2022 7:41 pm

Ahoj Honzo, už jsme si o tom psali hodně i soukromě a Ty si nedáš pokoj.
Asi by měl Milan natočit video, kde kreslí rukou jeden stromek vedle druhého, aby Tě přesvědčil, že
Při ručním kreslení skutečně neexistuje žádné ctrl+c / ctrl+v.
Proto to kreslení taky nějaký čas trvá. Mimochodem je to důvod, proč ode mě nemáš stanici, ale postupně na ni pokračuji.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod Zlámalík » pon 05 pro, 2022 10:14 pm

HonzaM píše:Milan asi těžko na své plánky maluje “ručně” bez editoru skupiny stromů, cesty, vodní toky, vozidla, budovy, prostě prakticky vše kromě kolejí.

Je to marný, je to marný, je to marný :lol: :lol: :lol:
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1821
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků