Plan kolajiska XVII

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod Střelec » sob 03 pro, 2022 4:47 pm

Les OK. Voda by měla být všude relativně stejná, aby se nepletla s vystínováním příkopů a terénních vln. Asi by neškodilo červeně udělat střechy staveb, ale další barvy nad tento rámec už by z toho udělaly omalovánku. Skryťák je na dvě smyčky, nebo jako esíčko?
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod Ivan » sob 03 pro, 2022 7:30 pm

Mne to taky přijde OK.

Možná bych nedělal tolik barevná ta auta, na mne je to moc výrazné v celkovém motivu.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1687
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod look23 » sob 03 pro, 2022 8:29 pm

Na tom výkresu od Milana Ferdiána je prostor mezi kolejema 144 mm na výšku, při použití geoline, je světlá výška ještě menší díky podloží.
Opravdu to bude stačit? Protáhnete tam ruku?
Naposledy upravil look23 dne sob 03 pro, 2022 9:55 pm, celkově upraveno 1
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1177
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod Petr S. » sob 03 pro, 2022 8:55 pm

Máš to krásné , Milane , ale co provedeš s tou tramvají okolo Hrabové ? Dost na to čekám :D :D :D
Petr
Petr S.
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 16 pro, 2008 8:42 pm

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod milan ferdián » ned 04 pro, 2022 6:48 am

Střelec píše:Les OK. Voda by měla být všude relativně stejná, aby se nepletla s vystínováním příkopů a terénních vln. Asi by neškodilo červeně udělat střechy staveb, ale další barvy nad tento rámec už by z toho udělaly omalovánku. Skryťák je na dvě smyčky, nebo jako esíčko?

Proto to testování. Program je zcela zbrusu nový a musím se s ním důvěrněji poznat. Skryťák je zde jako první příloha :wink: .
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod milan ferdián » ned 04 pro, 2022 6:49 am

Ivan píše:Mne to taky přijde OK.

Možná bych nedělal tolik barevná ta auta, na mne je to moc výrazné v celkovém motivu.

Opět zkouška. A to střelec chtěl červené střechy :mrgreen: :wink: .
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod milan ferdián » ned 04 pro, 2022 6:54 am

look23 píše:Na tom výkresu od Milana Ferdiána je prostor mezi kolejema 144 mm na výšku, při použití geoline, je světlá výška ještě menší díky podloží.
Opravdu to bude stačit? Protáhnete tam ruku?

Nějak jsi výkres špatně přečetl. Nivelita stanice je +154. SN je situováno napříč stanici. Při poměru stoupání 1:30 se výše nedostanu a to tam je spirála. Přístup k SN je vlevo zespod.
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod Ivan » ned 04 pro, 2022 7:23 am

milan ferdián píše:
Ivan píše:Mne to taky přijde OK.

Možná bych nedělal tolik barevná ta auta, na mne je to moc výrazné v celkovém motivu.

Opět zkouška. A to střelec chtěl červené střechy :mrgreen: :wink: .
-m-


Nezapomněl jsi na přílohu?

Ještě jsem chtěl poznámku ke kategorii "dětské". U tohoto návrhu mi přijde, že je spíše v kategorii "klasické". Stanička toho obsahuje poměrně hodně, ale nepůsobí to nereálně a pak je tam vcelku dlouhá širá trať. Jediné, co bych tam já asi neda je ten hrad, i když třeba Jirka1984 ho má na Kolibově docela nenásilně zapasovaný a líbí se mi tam :mrgreen:
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1687
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod milan ferdián » ned 04 pro, 2022 7:41 am

Ivan píše:
milan ferdián píše:
Ivan píše:Mne to taky přijde OK.

Možná bych nedělal tolik barevná ta auta, na mne je to moc výrazné v celkovém motivu.

Opět zkouška. A to střelec chtěl červené střechy :mrgreen: :wink: .
-m-


Nezapomněl jsi na přílohu?

Na kterou? Všechny přílohy kolejiště Chýnovice jsou tady.

Ivan píše:Ještě jsem chtěl poznámku ke kategorii "dětské". U tohoto návrhu mi přijde, že je spíše v kategorii "klasické". Stanička toho obsahuje poměrně hodně, ale nepůsobí to nereálně a pak je tam vcelku dlouhá širá trať. Jediné, co bych tam já asi neda je ten hrad, i když třeba Jirka1984 ho má na Kolibově docela nenásilně zapasovaný a líbí se mi tam :mrgreen:

Horní smyčka s viditelnou stanici, kritérium "Klasika" splňuje, ale dolní trať (druhá smyčka), tuto podmínku nesplňuje, protože vlak jedoucí zprava doleva a opačně se nemohou po této trati vracet. A malá drobnost, vlaky mohou kroužit :lol: .
To není hrad, ale zřícenina, ruina. Může tam být cokoliv nebo úplně nic :wink: .
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod Zlámalík » ned 04 pro, 2022 6:09 pm

Bez barev, prosím! Tohle je strašně nepřehledné, člověk má spoustu barev a motiv se v tom ztrácí. Předchozí verze byly kresbou jasně dané a kromě toho, že byly dokonalým podkladem technickým, dávaly prostor pro snění. To tady chybí.
Děkuji.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1781
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod rawen » ned 04 pro, 2022 6:55 pm

Vidím to stejně - čb.

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1693
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod workous » ned 04 pro, 2022 7:42 pm

look23 píše:Na tom výkresu od Milana Ferdiána je prostor mezi kolejema 144 mm na výšku, při použití geoline, je světlá výška ještě menší díky podloží.
Opravdu to bude stačit? Protáhnete tam ruku?


Vidím to tak, že Milan odvedl dle mne super návrh a další věci se musí doladit... to je přeci běžné, že kdy se dá plánek do programu, tak sem tam něco nevychází a co teprve v reálu. Výška by šla přidat dalším závitem spirály v pravé části a v levé také, ale tam to bude na úkor viditelné tratě . Spíše teď budu řešit jako to rozdělit min. na tři celky, protože v celku si stavbu nedovedu představit....vzhledem k tomu, že do řezání výhybek se mu nechce, tak to musím nějak vymyslet.
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod milan ferdián » pon 05 pro, 2022 7:14 am

Zlámalík píše:Bez barev, prosím! Tohle je strašně nepřehledné, člověk má spoustu barev a motiv se v tom ztrácí. Předchozí verze byly kresbou jasně dané a kromě toho, že byly dokonalým podkladem technickým, dávaly prostor pro snění. To tady chybí.
Děkuji.

Odstranění barev aut a doladění sněhu není problém (viz.testování). A není to tím, že místo kolejí, dříve silná čára, jsou teď koleje znázorněny jako koleje? Předtím vám zimní krajina nevadila, jen byla provedena tato změna na kolejích a výhybkách. Další změnou je struktura listnatých stromů, dle reality v zimě.
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod milan ferdián » pon 05 pro, 2022 7:28 am

rawen píše:Vidím to stejně - čb.

Radek

Ty zůstanou, jedná se jen o kolejiště v zimě.
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XVII

Příspěvekod Fox » pon 05 pro, 2022 7:45 am

Co se týče barev, je to na autorovi, co se mu líbí, mne to rozhodně nijak nevadí. Jiná věc je, pokud by to byly podklady k tisku a náklady (jednovarevný / vícebarevný tisk). Za mne je fajn, že jsou koleje jako kompletní svršek. Dává mi to lepší představu o proporcích kolejiště, než jen jedna linka v ose.
Prosím, není to kritika, ale co by mi osobně vadilo při realizaci nádherného námětu, je obtížný přístup do SN kdy obě delší strany jsou zablokovány (vepředu širá trať - vizuálně jistě velká krása, vzadu stoupání SN --> horní stanice).
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1297
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků