Plánky kolejišť VI.díl

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Máte zájem o VI.díl ?

ano
143
97%
ne
5
3%
 
Celkem hlasů : 148

Re: Plánky kolejišť VI.díl

Příspěvekod hank » pát 23 črc, 2021 12:20 pm

Ivan: Něco bylo ještě nedávno v Pragomodelu. Jinak Pavel Korbel upozorňuje na nové publikace na K-reportu v sekci Železniční literatura a štamgastům je nabízí i přímo e-mailem. Zkus mu napsat na korbel444@seznam.cz.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6062
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Plánky kolejišť VI.díl

Příspěvekod ateen » pon 26 črc, 2021 4:01 pm

milan ferdián píše:Dlouho do noci jsem přemýšlel, přebíral a několikrát pročítal vaše podněty, připomínky a doporučení. Všechny vaše příspěvky se dají shrnou do těchto bodů.
1 – přejete si dva samostatné díly
2 – přednostně železniční vlečky
3 – trochu komplikace vnesli doporučení od Petr M. a hanka
U hanka souhlasím se vším co napsal, jen u modulářů nejsou žádné listy jako Provozní a přípojový řád, ale podobný Datový list. Další problém je, že prostě neexistují zánikem dané vlečky její PPŘ, takže zde můžeme jen dedukovat podle nerostného bohatství nebo konečným výrobním produktem, co se vlastně na vlečce produkovalo. Skoro všechny podklady skončily ve sběru. Sice mám zajímavou vlečku, ale bez podkladů surovin import/export.
U Petra M., recyklace ze starých plánků kolejišť, nevím, nevím, zda by po vydání publikace by byli modeláři nadšeni, kdyby viděli opětovně, ty části kolejiště, které již vyšli, jenom podrobněji popsané. Co s citaci „a pak už by se stále nabalovaly další a další znovu se opakující motivy s minimem změn.“ Citaci jsem pochopil, že by bylo zbytečné kreslit velký počet železničních vleček, protože by se od sebe nepatrně lišily a nakreslit jen ty základní z různých oblastí produkovaných komodit a tečka.
To platí i u lokomotivních dep. Stačí jen tři základní plánky podle trakce. Parní, dieselová a elektrická, tečka.

V tom případě, jestli jsou vaše představy takové, jak je popisuji dle vašich příspěvků, pak stačí jeden společný skromný díl. Stačí jeden popis provozu u železniční vlečky a lokomotivního depa. Pár základních plánků železničních vleček a tři lokomotivní depa. Upozorňuji, že giganty jako NHKG, VŽKG, SONP KLADNO a další, jdou mimo obsah publikace.
Akorát, já jako autor jsem měl kapku jinou představu, ale budiž, vy jste zájemci.
-m-


Já se zeptám jen tak mimo, jak je to s Plány kolejišť V.díl/Střípky z archívu
ateen
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř 21 led, 2015 1:59 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Plánky kolejišť VI.díl

Příspěvekod milan ferdián » pon 26 črc, 2021 4:22 pm

ateen píše:Já se zeptám jen tak mimo, jak je to s Plány kolejišť V.díl/Střípky z archívu

Odpověď zná nakladatelství Model-Scene.
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11802
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plánky kolejišť VI.díl

Příspěvekod milan ferdián » pon 06 čer, 2022 7:56 am

Vážení abonenti, přátelé, fandové, zájemci,
dovolte mi Vás informovat o rozpracovanosti publikace. Stav zpracování VI.dílu k dnešnímu dni - obsah 64%, cca 102 výkresů + cca 38 příloh.
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11802
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plánky kolejišť VI.díl

Příspěvekod ateen » úte 07 čer, 2022 6:33 pm

milan ferdián píše:Vážení abonenti, přátelé, fandové, zájemci,
dovolte mi Vás informovat o rozpracovanosti publikace. Stav zpracování VI.dílu k dnešnímu dni - obsah 64%, cca 102 výkresů + cca 38 příloh.
-m-

Díky za info. Už se moc těším.
ateen
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř 21 led, 2015 1:59 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Plánky kolejišť VI.díl

Příspěvekod RadekH0 » čtv 09 čer, 2022 2:36 pm

Milane je nějaká možnost předobjednávky? Např. pomocí mailu.

Díky.
Měřítko TT, epocha: V./VI.
DCC
RadekH0
 
Příspěvky: 510
Registrován: ned 03 bře, 2013 11:37 am
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Plánky kolejišť VI.díl

Příspěvekod milan ferdián » čtv 09 čer, 2022 6:41 pm

RadekH0 píše:Milane je nějaká možnost předobjednávky? Např. pomocí mailu.

Díky.

Radku, potom co přebralo veškerou agendu nakladatelství Model Scene, tak já už žádné objednávky nebo předobjednávky nedělám.
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11802
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plánky kolejišť VI.díl

Příspěvekod RadekH0 » čtv 09 čer, 2022 7:49 pm

milan ferdián píše:
RadekH0 píše:Milane je nějaká možnost předobjednávky? Např. pomocí mailu.

Díky.

Radku, potom co přebralo veškerou agendu nakladatelství Model Scene, tak já už žádné objednávky nebo předobjednávky nedělám.
-m-

To mi nějak uniklo. Díky za info. :idea:
Měřítko TT, epocha: V./VI.
DCC
RadekH0
 
Příspěvky: 510
Registrován: ned 03 bře, 2013 11:37 am
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Plánky kolejišť VI.díl

Příspěvekod milan ferdián » stř 24 srp, 2022 10:28 am

Pomalu a jistě se blížíme ke konečnému zpracování VI.dílu. Zpracovanost je na 79%, cca 200 příloh. Jak už jsem avízoval dopředu, pro laickou a odbornou veřejnost to bude poslední díl z mé tužky. Uvažovalo se ještě o čtyřech dílech, ale to jsem po konzultacích odpískal. Jedním z hlavních důvodu je i to, že trh s plánky kolejišť je dost nasycen a V.díle + VI.díle (pár plánků kolejišť) nasycenost trhu završí.
Budoucnost ??? Možná budou vydány dodatečně drobnosti a u modelářů/fandů se s nimi možná setkáte v podobě kapesních knih, ale kdoví jak to dopadne, protože se jedná o ryze soukromou akci v soukromých rukou. Podle angentury JPP se má jednat o cca několik kousků, ale kdo ví co je na šeptandě pravda. Ale přesto držíme palce.
-m-
edit 16:30pm
Domníval jsem se, že po mě nastoupí další nadšenci, kteří mají přehled a talent, jako vojtas, lajblt a další. Nic z toho se nestalo. Takže budeme muset čekat na dalšího šikulu co bude pokračovat buď v mých nebo ve svých šlepějích. Kolik let/desetiletí se bude čekat, to nikdo neví :?: :?: :?:
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11802
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plánky kolejišť VI.díl

Příspěvekod milan ferdián » čtv 25 srp, 2022 10:26 am

Klučinové potřebuji vaše tipy. V novém díle mají být i lokomotivní depa. Pár zajímavých LD jsem si už našel a vybral ke zpracování. Určitě znáte ze svého železničního okolí zrušené nebo snad ještě funkční LD. Máte nějaké zajímavé tipy :?: Prosím střízlivé velikosti, aby se daly použít i na modelových kolejišť. Jedná se hlavně v období páry a postupem času i soužití parního a motorového lokomotivního parku.
Předem děkuji za vaše náměty a tipy :wink: .
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11802
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plánky kolejišť VI.díl

Příspěvekod sidlo » čtv 25 srp, 2022 10:34 am

Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3588
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Plánky kolejišť VI.díl

Příspěvekod Ivan » čtv 25 srp, 2022 11:18 am

Ahoj Milane,

vidím, že aktivně postupuješ, už se těším na publikaci.

Tipy na depa :
Benešov u Prahy (stanice velká, ale depo není tak velké, jeden kolega zde staví hezké funkční dioráma)
Osoblaha (pro zpestření úzká)
Kořenov
Lipová lázně
Bezdružice, ale ty už jsi zpracoval vícekrát, tuším, že i depo zvlášť.

Předpokládal jsem, že nechceš depo typu jedna kolej s remízou :wink:
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1680
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Plánky kolejišť VI.díl

Příspěvekod hank » čtv 25 srp, 2022 12:58 pm

milan ferdián píše:Klučinové potřebuji vaše tipy. V novém díle mají být i lokomotivní depa. Pár zajímavých LD jsem si už našel a vybral ke zpracování. Určitě znáte ze svého železničního okolí zrušené nebo snad ještě funkční LD. Máte nějaké zajímavé tipy :?: Prosím střízlivé velikosti, aby se daly použít i na modelových kolejišť. Jedná se hlavně v období páry a postupem času i soužití parního a motorového lokomotivního parku.
Předem děkuji za vaše náměty a tipy :wink: .
-m-


Zkusil ses zeptat na ty Korbelovy samizdaty?
Série Ztracená depa a výtopny:
díl 1 - Praha: Bubny, hlavní, Karlín, Libeň, Masarykovo, Modřany, Smíchov, Těšnov, Vršovice. V některých lokalitách (Bubny, Smíchov apod.) bývalo výtopen několik, rozdělených podle soukromých společností.
díl 2: Beroun, Český Brod, Duchcov, Kladno Dubí, Louka u Litvínova, Obrnice, Všetaty
díl 3: Lovosice, Velký Osek
díl 4 nemám :(
díl 5: Podmokly, Chomutov, Osek, Teplice Lesní brána, Duchcov-Liptice, Chlumec nad Cidlinou

A ať nenosím dříví do lesa: Která depa už máš zpracovaná?
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6062
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Plánky kolejišť VI.díl

Příspěvekod hank » čtv 25 srp, 2022 2:20 pm

Ještě jsem přihodím - pro případ, že by to někoho zajímalo - obsah Korbelových samizdatů ze série Uhelné dráhy a jejich vlečky, bez nároku na úplnost, protože si nejsem úplně jistý, zda mám všechny dosud vydané. Jsou rozděleny podle tratí, ze kterých odbočují.
ÚTD (3 díly):
- tratě Duchcov - Světec a Trmice - Úpořiny - Bílina
- trať Ústí n. Labem . Teplice - Duchcov
- trať Duchcov - Most - Chomutov
DPD (2 díly):
- úsek Rozbělesy - Liptice
- úsek Osek - Dřínov
Kladensko:
- trať Kralupy - Kladno - Stochov
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6062
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Plánky kolejišť VI.díl

Příspěvekod rawen » čtv 25 srp, 2022 7:19 pm

Nazar.
Depo Pielstiků v Prostějově na místním... bohužel zdevastované a zrušené.

Díky, Radek
rawen
 
Příspěvky: 1692
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník