Kulisy Auhagen

Modely z papíru všech měřítek

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Kulisy Auhagen

Příspěvekod PetrL » ned 12 úno, 2012 4:16 pm

Použil někdo tyto plastické kulisy na svém kolejišti? Zajímá mne zkušenost se vzhledem. Chtěl bych městské domy např. z kulisy 42501, 42502 nebo 42503 použít jako oddělovací prvek mezi kolejištěm a lepeným fotopozadím krajiny.
Představuji si to tak, že domy by "vystupovaly" za horizontem kolejiště - nebylo by tedy viditelné jejich spojení s terénem kolejiště a za nimi už by bylo fotopozadí. Někde by byly viditelné jen horní části domů se střechou - jakoby v údolí. Vím, že dokonalé to nebude, ale myslím, že pořád lepší než násilné barevné přechody, nebo nesmysly typu městská cesta vedoucí přímo do pole nebo lesa, popř. odnikud - nikam a pod.
Nevím ale, jak papírové domy pohledově působí. Na druhé straně pozorovací vzdálenost od přední hrany kolejiště, je cca 160cm a to si myslím, že by už oko mohlo tolerovat. Jaký je váš názor?
TT-Analog, IIIc/IVa
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Re: Kulisy Auhagen

Příspěvekod male zvire » ned 12 úno, 2012 6:46 pm

Tak to udělej jako chlapi z MK Žďár - najmi si malířku a nech si nakreslit pozadí přímo na míru.
Nejvyšší forma života je člověk. Nejnižší formou života je člověk který si hraje s vláčky.Holly
Uživatelský avatar
male zvire
 
Příspěvky: 232
Registrován: stř 08 zář, 2010 4:35 pm

Re: Kulisy Auhagen

Příspěvekod PetrL » ned 11 bře, 2012 4:23 pm

Zvláštní - visí to tu měsíc, zhlédlo to 285 uživatelů a názor ani jeden. Škoda...
TT-Analog, IIIc/IVa
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Re: Kulisy Auhagen

Příspěvekod Pája » ned 11 bře, 2012 5:12 pm

papíráky jsou na pohled v pohodě,max si je trochu opatinuješ.Pěkný budovy s papíru má Miloš na http://mancicke-vlaky.wz.cz

pohledej na youtube a googlem něco v USA,určitě něco najdeš tam to takto dělají
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Re: Kulisy Auhagen

Příspěvekod PetrL » úte 13 bře, 2012 11:30 am

Děkuji za snahu, ale stavby budov z papíru jako takové mne nezajímají - ani bych se do nich nepouštěl. Jde mi jen o využití kulis dodávaných firmou Auhagen, nebo Noch, jak je specifikováno výše. To jsou jen natištěné budovy, jejichž plastičnost spočívá pouze v přesahu střechy a asi centimetrových bočních zdí. Prostě určené jako pro přechod mezi kolejištěm a pozadím - např. http://www.zeleznicni-modelarstvi.cz/p/ ... ulisa-5984
TT-Analog, IIIc/IVa
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Re: Kulisy Auhagen

Příspěvekod Jarda H. » stř 14 bře, 2012 1:04 pm

PetrL píše:Zvláštní - visí to tu měsíc, zhlédlo to 285 uživatelů a názor ani jeden. Škoda...


Podle mého názoru - využití kulisy domů nebo nějakých staveb na domácícm kolejišti je asi velmi omezené ..... Pokud v domácích podmínkách modelář využije kulisu, v drtivé většině jde o foto pozadí s krajinou. Můj názor nemusí být 100% pravdivý, ale tak nějak to vidím já dle reálných pohledů na domácí kolejiště. Možná by si spíše s dotazem uspěl v nějakém diskuzním fóru plastikářů - diorámata s technikou (auta, vojenská technika, válečné scény, ...), ale tam je to zase o jiném měřítku :wink:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Kulisy Auhagen

Příspěvekod PetrL » stř 14 bře, 2012 4:35 pm

Chtěl jsem místa v přechodu kolejiště s fotopozadím, kde to mezi sebou příliš neladí vylepšit tím, že ta místa "zakryji" kulisami domů. Jinými slovy přechod z kolejiště přes "poloplastické" papírové domy města do plochého fotopozadí krajiny.
Myslel jsem, že to někdo také použil a získám nějaké zkušenosti, které mi ulehčí práci. Asi jsem si vymyslel něco ojedinělého, tak budu muset jít cestou pokusů.
TT-Analog, IIIc/IVa
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Re: Kulisy Auhagen

Příspěvekod Myšpulín » stř 14 bře, 2012 6:44 pm

PetrL píše:Chtěl jsem místa v přechodu kolejiště s fotopozadím, kde to mezi sebou příliš neladí vylepšit tím, že ta místa "zakryji" kulisami domů. Jinými slovy přechod z kolejiště přes "poloplastické" papírové domy města do plochého fotopozadí krajiny.

Jen teoreticky. Pokud před to postavíš nějaké obdobné budovy (třeba jako má Shimi) a do mezer za ně dáš tuhle kulisu, pak by to mohlo jít. Budeš-li ji mít ale osamostatněnou, to znamená před ní třeba jen cestu popř. nějaké malé domky, bude to jako pěst na oko. Podle mne bude nejvíc nepřirozený pohled z boku. Tomu právě těmi předřazenými domy zabráníš. Ale nějak si nedovedu představit, že vidím čelní stěnu činžáku a za ní hned les, louku nebo kopec. Muselo by následovat něco obdobného, nějaké město.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné


Zpět na Papírové modely

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků