Železnice / Railways free downloads

Modely z papíru všech měřítek

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.


Re: Železnice / Railways free downloads

Příspěvekod mizl » stř 18 led, 2012 9:29 pm

Tak tomu říkám modelařina .... :shock:
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Železnice / Railways free downloads

Příspěvekod robot » úte 18 zář, 2012 7:42 am

Uživatelský avatar
robot
 
Příspěvky: 127
Registrován: čtv 03 led, 2008 10:05 pm
Bydliště: Praha

Re: Železnice / Railways free downloads

Příspěvekod milan ferdián » úte 18 zář, 2012 9:32 am



Tak teď jsi mě vytočil do ruda :lol: Vždyť to jsou ideální vystřihovánky pro začátečníky a absolutní základ staničky :!: :!: :!: :!:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm


Re: Železnice / Railways free downloads

Příspěvekod peTTr » úte 16 říj, 2012 8:28 pm

Naprosto dokonalé, tady si asi vyberu něco do mého kolejiště!
peTTr (TT, analog, III/IV)
Plánuji a připravuji RONOV v TT
peTTr
 
Příspěvky: 20
Registrován: stř 29 srp, 2012 1:15 pm
Bydliště: Praha 1

Re: Železnice / Railways free downloads

Příspěvekod talien » pon 11 bře, 2013 9:40 am



Díky za odkazy! Hned jsem jednu z vystřihovánek realizoval pro kamaráda. Začal jsem s vodárnou, ale asi dojde i na další kousky :-)
Na odkazu najdete případně i pár fotek.
http://tt-kraj.blogspot.cz/2013/03/stav ... arada.html
TT, DCC, II/III. epocha
http://tt-kraj.blogspot.com
talien
 
Příspěvky: 85
Registrován: stř 02 kvě, 2012 12:16 pm
Bydliště: Praha

Re: Železnice / Railways free downloads

Příspěvekod jafobe » úte 19 lis, 2013 8:39 pm

pár staveb i když spíše německých, ale některé použitelné i pro naše tratě, zejména příhraniční oblasti
http://www.meineschule.de/kartonmodelle-downloads
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 684
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: Železnice / Railways free downloads

Příspěvekod Myšpulín » úte 30 pro, 2014 1:03 pm

Protože se blíží Silvestr a já jsem před časem v jiném vláknu něco hovořil o papírových modelech, tady je něco z mé tvorby http://vlakymyspulin.rajce.idnes.cz/Myspulinovy_vlaky#PC300018.jpg. Podotýkám, že to nejsou modely do vitríny, kde by si spokojeně hověly, ale do tvrdého provozu, který se na některých jaksepatří podepsal. Pro počítače nýtů a modeláře, co modelují penězma v obchodě to není, těm návštěvu nedoporučuji. Pro všechny ostatní, kterým na modelařinu moc peněz nezbývá a rádi modelaří, ať se podívají. Jen poznámka, můj foťák celkem dobře fotí to, co je daleko, ale to blízko s ním jaksi neumím. Ale snad bude něco vidět. Jinak cena materiálu na jeden vůz je asi 50,- Kč, takže pro všechny, kteří schání půjčky, na takovouto modelařinu to je zbytečné.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Železnice / Railways free downloads

Příspěvekod milan ferdián » úte 30 pro, 2014 1:15 pm

Náhodou dobrý.Já jsem v HO též takto začínal Pomeranč,nedodělaná laminátka S699.0. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Železnice / Railways free downloads

Příspěvekod hank » úte 30 pro, 2014 3:22 pm

Myšpulín: Napouštíš ten papír (nebo kartón? jakou tloušťku materiálu používáš?) roztokem polystyrénu v toluenu? Podle to fotek to vypadá, že ne, ale radši se ptám, určitě tu technologii znáš... Natíráš temperami? Rám, rozsochy, pružnice a ložiskové domky jsou taky z papíru? Znáš ty publikace Malé železnice z 80. let, kde jsou v HO i TT přímo střihy na jednotlivá vozidla z papíru? (Vydali tehdy motorové, přívěsné, osobní a služební vozy.)
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6073
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Železnice / Railways free downloads

Příspěvekod SettO » úte 30 pro, 2014 3:24 pm

Ahoj, moc pěkné, těším se na další fota, určitě je sem dej. Zeptám se na střechy, vypadají skvěle,(je to fakt papír?). Ohnuto jen o hranu stolu? Nějaká, kromě čel, žebra? Vrstveno nebo z jednoho kusu, tloušťka? Děkuji za odpověď.
SettO
 
Příspěvky: 146
Registrován: sob 06 říj, 2012 6:57 pm

Re: Železnice / Railways free downloads

Příspěvekod SettO » úte 30 pro, 2014 3:26 pm

Áá, vidím, že je nás, zvědavých, víc....
SettO
 
Příspěvky: 146
Registrován: sob 06 říj, 2012 6:57 pm

Re: Železnice / Railways free downloads

Příspěvekod hank » úte 30 pro, 2014 3:50 pm

SettO píše:Áá, vidím, že je nás, zvědavých, víc....


Tak u mě je to za 35 let praxe v papírenské a kartonážní branži i profesionální deformace... :mrgreen:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6073
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Železnice / Railways free downloads

Příspěvekod Myšpulín » úte 30 pro, 2014 5:42 pm

hank píše:Myšpulín: Napouštíš ten papír (nebo kartón? jakou tloušťku materiálu používáš?) roztokem polystyrénu v toluenu? Podle to fotek to vypadá, že ne, ale radši se ptám, určitě tu technologii znáš... Natíráš temperami? Rám, rozsochy, pružnice a ložiskové domky jsou taky z papíru? Znáš ty publikace Malé železnice z 80. let, kde jsou v HO i TT přímo střihy na jednotlivá vozidla z papíru? (Vydali tehdy motorové, přívěsné, osobní a služební vozy.)

Hanku, trefils hřebík na hlavičku. Je to napouštěný tzv. fasciklový papír, neboli ten, co se z něj dělají složky do pořadačů (tedy aspoň myslím, že to je správný název toho papíru). Je to krásně vidět na stavbě věžáku, barva zelená a oranžová. Nepoužívám toluen, ale perchlóretylen, ale to je víceméně jedno. To, že to někde svítí úplně bíle je proto, že je na tom ještě nalepena předloha - přesně jak zmiňuješ, z MŽ. Někdy ji odstraňuji, někdy nechávám. Vše je papír, až na rozsochy, které si dělám sám z plechů z CD mechanik. Tedy myslím funkční rozsochy, před nimi je klasická papírová maska s domkem, pružnice, závěsky, vše tento papír. Co je nosné je většinou děláno z dvojitého papíru, něco z jednoduchého, výztuhy na skříni Ds z novin, kartón nepoužívám. Barveno Humbrol štětcem.

SettO píše:Zeptám se na střechy, vypadají skvěle,(je to fakt papír?). Ohnuto jen o hranu stolu? Nějaká, kromě čel, žebra? Vrstveno nebo z jednoho kusu, tloušťka? Děkuji za odpověď.

Ano, papír. Není ohýbán o hranu stolu, ale podélně rýhován, ohnut do správného tvaru (na Ds přes šablonu, věděl jsem, že jich budu stavět víc - mám tu ještě jeden pojezd a skříň chci bez oken v nákladním prostoru), Dd jen v ruce podle tvaru čela. Na tom zadním Ds je to rýhování vidět - chyba. Ohneš a rýhu zatřeš lepidlem. Jinak, chystají se dvě vrstvy. Pokud se dostaneš do správného tvaru, slepíš obě k sobě a pak již jen natíráš vrchní stranu lepidlem a zabrušuješ. Jinak lepidlo je polystyren (obal z CD) rozpuštěný v tom PChE, tím taky ten papír napouštím.

Doporučuji si ony materiály MŽ sehnat a postup přečíst. Je to sice stará technologie, ale myslím, že stále dostačuje. A jen tak na okraj, ty nárazníky Ds nechybí pro karambol na kolejišti, ale mou vinou, že jsem neudělal funkční ruční brzdu. Model jsem měl s sebou na kroužku ukázat dětem a pak jsem jej postavil v obyváku do poličky a jen zajistil zarážedly. A při úklidu došlo k posunu zarážedla a vůz spadl asi z 1,7 m naštěstí na koberec.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Další

Zpět na Papírové modely

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník