Železnice / Railways free downloads

Modely z papíru všech měřítek

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Železnice / Railways free downloads

Příspěvekod hank » pát 24 dub, 2015 5:44 pm

Petrgar píše:Na webu na stránkách http://www.ttmodely.yc.cz/ byly vystřihovánky modelů ke stažení. Stránky byly zrušeny. Nemáte někdo kontakt na autora?


Pamatuješ si, které modely to byly? Myslím, že většinu týkající se dráhy mám staženou :wink:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Železnice / Railways free downloads

Příspěvekod belgarat » pát 24 dub, 2015 7:25 pm

Hm, taky jsem ho mel v bookmarkach ... a kdyz jsem s pomoci web.archive.org zavzpominal, tak jsem blb, nestahl jsem toho hodne.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Železnice / Railways free downloads

Příspěvekod Jarda H. » sob 25 dub, 2015 11:11 am

Petrgar píše:Na webu na stránkách http://www.ttmodely.yc.cz/ byly vystřihovánky modelů ke stažení. ....


Autora původních stránek neznám, ale jak se zmiňuje výše hank - holt nás bylo více, co jsme si nějaké volné vystřihovánky stáhli ! Co pamatuji, byla tam např. malá zastávka v několika verzích (bouda, bouda nebo přístřešek s peronem), samostatné nástupní perony, benzínová pumpa, kontejnery, závory se světelnou signalizací, ohrada na uhlí, ... ty máš zájem o něco konkrétního ?! Ty věcičky byly myslím v PDF a neměl by tedy být problém je vytisknout v jakémkoliv měřítku ?!
Taky na tom webu byly nějaké papírové modely autíček - policie, hasiči a další technika.

Jinak (a už to tady taky bylo řečeno víckrát), na netu se dá najít ledacos, např. na starém "mo-na-ku" je třídílná vystřihovánka pily (pila, vrátnice, sklad), volně ke stažení atd.
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Železnice / Railways free downloads

Příspěvekod Petrgar » pon 27 dub, 2015 6:48 pm

Autor by se měl jmenovat Vláďa Šejvl.
Petrgar
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř 23 lis, 2011 9:08 am

Re: Železnice / Railways free downloads

Příspěvekod vlaky » úte 18 srp, 2015 9:07 pm

hank píše:
vlaky píše:Nevíte prosím, kde by se dal najít papírový model paneláku nebo bytového domu v měřítku H0? Díky


Například u mě na harddisku 8) Kam to chceš poslat?


Mohl byste to prosím poslat na vlada.smejkal@gmail.com? Díky
vlaky
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 15 dub, 2015 1:21 pm

Re: Železnice / Railways free downloads

Příspěvekod destructionman » sob 27 úno, 2016 11:21 am

Nevím jestli to patří sem, ale našel jsem zajímavé stránky českého výrobce http://www.mpg-modely.cz/
destructionman
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon 13 led, 2014 7:21 pm
Bydliště: Chrudim Okoli

Re: Železnice / Railways free downloads

Příspěvekod nynuna » čtv 19 led, 2017 6:27 pm

Tady odkaz na nějaké ty slepovačky -třeba se z toho něco hodí: http://www.wordsworthmodelrailway.co.uk/railside.html
Je toho tam hodně, ale asi to budou zamčené pdf. (Klíče bude mít pravděpodobně strejda Google :wink: )
Zajímá mne vše, co zde již bylo či teprve bude napsáno... Roman
nynuna
 
Příspěvky: 126
Registrován: pát 13 zář, 2013 8:01 pm
Bydliště: Mělník

Re: Železnice / Railways free downloads

Příspěvekod hank » čtv 19 led, 2017 7:04 pm

nynuna píše:Tady odkaz na nějaké ty slepovačky -třeba se z toho něco hodí: http://www.wordsworthmodelrailway.co.uk/railside.html
Je toho tam hodně, ale asi to budou zamčené pdf. (Klíče bude mít pravděpodobně strejda Google :wink: )


Nevím, jak jsi přišel na to, že to chce hesla. Po rozbalení to jde normálně otevřít bez klíče. Akorát že to jsou soubory jako kráva (desítky MB), takže některé prohlížeče pdf si s tím možná neporadí.

Jinak většina toho je na českém/slovenském/československém/rakousko-uherském/středoevroském kolejišti nepoužitelná, snad kromě některých textur. Přece jen, britská architektura je úplně jiná než ta zdejší.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Železnice / Railways free downloads

Příspěvekod nynuna » čtv 19 led, 2017 8:19 pm

Otevřít to samozřejmě jde, ale nejsem si jistý, jestli to půjde rovnout tisknout. Zkoušel jsem texturu bobrovky a soubor je zabezpečený - předpokládám proti tisku, ale nezkoušel jsem, nemám připojenou tiskárnu. Lze to ale jednoduše převést z PDF do JPG.
Jinak se tedy omlouvám za odkaz - Hanku, předpokládám, že ty jsi s modely staveb na jiném levlu, než u papíráků, ale já to beru tak, že pokud si tam kdokoli najde byť jen jednu věc, která mu jakkoli pomůže, má tento odkaz smysl.
Zajímá mne vše, co zde již bylo či teprve bude napsáno... Roman
nynuna
 
Příspěvky: 126
Registrován: pát 13 zář, 2013 8:01 pm
Bydliště: Mělník

Re: Železnice / Railways free downloads

Příspěvekod fulda » čtv 19 led, 2017 8:36 pm

máš něco co nejde tisknout? já náhodně zkoušel a šlo mi to.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Železnice / Railways free downloads

Příspěvekod nynuna » čtv 19 led, 2017 8:55 pm

Chlapi, máte pravdu. Jestli je stejné zabezpečení u všech obrázků, tak to tisknout půjde...

Výstřižek 1.PNG
Výstřižek 1.PNG (26.18 KiB) Zobrazeno 17862 krát
Zajímá mne vše, co zde již bylo či teprve bude napsáno... Roman
nynuna
 
Příspěvky: 126
Registrován: pát 13 zář, 2013 8:01 pm
Bydliště: Mělník

Re: Železnice / Railways free downloads

Příspěvekod hank » čtv 19 led, 2017 9:43 pm

nynuna píše:Otevřít to samozřejmě jde, ale nejsem si jistý, jestli to půjde rovnout tisknout. Zkoušel jsem texturu bobrovky a soubor je zabezpečený - předpokládám proti tisku, ale nezkoušel jsem, nemám připojenou tiskárnu. Lze to ale jednoduše převést z PDF do JPG.
Jinak se tedy omlouvám za odkaz - Hanku, předpokládám, že ty jsi s modely staveb na jiném levlu, než u papíráků, ale já to beru tak, že pokud si tam kdokoli najde byť jen jednu věc, která mu jakkoli pomůže, má tento odkaz smysl.


Bože můj... :roll: Přece vůbec není řeč o tom, jestli to jsou nebo nejsou papírové modely, sám už jsem koneckonců taky leccos z papíru postavil. Když se podíváš do diskusí pár let zpátky, zjistíš, že se používání papíru ke stavbě budov naopak zastávám, a pro papírové modeláře jsem kdysi dělal osvětu, jak vypadají drážní stavby a svršek. Napsal jsem jen k tomu odkazu, že modely jsou podle britských vzorů a proto se skoro nic z nich nehodí na česká kolejiště, toť vše, nic víc a nic míň.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm


Re: Železnice / Railways free downloads

Příspěvekod vvitty » pát 26 lis, 2021 1:16 am

Nemate nahodou nekdo stazene vystrihovanky z gleimo.de ? Majitel zrejme nechal domenu propadnotu takze ted tam je akorat halda reklamy a banner domain for sale ...
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2623
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Železnice / Railways free downloads

Příspěvekod jafobe » pát 26 lis, 2021 5:09 pm

Něco staženého bych měl mít, ale spíš jen v TT, vesměs jen co bylo volně ke stažení, a spíš jen modely použitelné i na našich lokálkách.
Ale poslední dobou co jetě fungovali toho bylo ke stažení zadarmo už dost pomálu.
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 684
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

PředchozíDalší

Zpět na Papírové modely

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků