N-ko kombinace kolejí

Absolutní začátky s modelovou železnicí. Dotazy na úplně základní věci.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: N-ko kombinace kolejí

Příspěvekod modeln » čtv 29 led, 2015 7:53 am

Franky píše:Ví někdo, jestli se dá přestavník Fleischmann otočit pod úroven kolejí i u té řady kolejí bez podloží? Koukal jsem na to a mám pocit že ne. Tak jestli s tím někdo nemá zkušenost...

Zdravim,pripojim sa do diskuzie.Na tomto odkaze:http://www.vlaky.net/zeleznice/spravy/001158-Domace-kolajisko-Ivana-Klasa-v-mierke-1160/ su u vyhybiek ROCO/teraz Fleischman/ povodne prestavniky umiestene pod panelom pomocou jednoducheho mechanizmu,davnejsie som z majitelom kolajiska komunikoval a poslal mi nakres na mail,no ten mail som uz zmazal,tak ak by bol zaujem,tak sa s nim skusim spojit,a ziskat ten nakres.
modeln
 
Příspěvky: 427
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:42 am

Re: N-ko kombinace kolejí

Příspěvekod modeln » čtv 29 led, 2015 8:00 am

modeln píše:
Franky píše:Ví někdo, jestli se dá přestavník Fleischmann otočit pod úroven kolejí i u té řady kolejí bez podloží? Koukal jsem na to a mám pocit že ne. Tak jestli s tím někdo nemá zkušenost...

Zdravim,pripojim sa do diskuzie.Na tomto odkaze:http://www.vlaky.net/zeleznice/spravy/001158-Domace-kolajisko-Ivana-Klasa-v-mierke-1160/ su u vyhybiek ROCO/teraz Fleischman/ povodne prestavniky umiestene pod panelom pomocou jednoducheho mechanizmu,davnejsie som z majitelom kolajiska komunikoval a poslal mi nakres na mail,no ten mail som uz zmazal,tak ak by bol zaujem,tak sa s nim skusim spojit,a ziskat ten nakres.

odkaz este raz: http://www.vlaky.net/zeleznice/spravy/0 ... erke-1160/
modeln
 
Příspěvky: 427
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:42 am

Re: N-ko kombinace kolejí

Příspěvekod senior » ned 01 úno, 2015 12:15 pm

Dovolím si vznést dotaz: potřeboval bych vědět jestli jde rozumným způsobem zkombinovat v N-ku code 55 a 80. Problém nastal, když jsem potřeboval použít trojcestnou výhybku. Kolejiště stavím (?) s code 80, protože mám hodně starších vagonů od Pika - vysoké nákolky. Budu je sice postupně předělávat na nová soukolí, ale to bude až za čas. Nikde jsem nenašel žádnou přechodovou kolej. Jestli někdo víte jak na to nebo s tím máte praktickou zkušenost, prosím, poraďte. Předem děkuji za každou odpověď.
senior
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon 03 lis, 2014 8:09 am

Re: N-ko kombinace kolejí

Příspěvekod Beda » ned 01 úno, 2015 3:04 pm

PECO N code 55 a code 80, spojují se primo, konekckoncu i stejnymi spojkami,
dost je o tom tady :
http://www.litomysky.cz/mat/pakfkolpeco.htm
N, DCC, NANOX V 3.6, DIGI CZ: Gen LI 101, FBO, Vratná smyčka CZ-030,
ROCRAIL na RaspberryPi...
Beda
 
Příspěvky: 144
Registrován: úte 22 lis, 2011 5:12 pm
Bydliště: Praha 8

Re: N-ko kombinace kolejí

Příspěvekod senior » stř 04 úno, 2015 5:54 pm

Díky za reakci. Ale jestliže použiji uvedené spojky musí vyjít různě vysoko temeno kolejnice. Nebo se mýlím? Jestli ne, tak co s tím?
senior
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon 03 lis, 2014 8:09 am

Re: N-ko kombinace kolejí

Příspěvekod fulda » stř 04 úno, 2015 6:10 pm

Moc jsi si toho nepřečetl.
Podívej se na výšku kolejnice pro code 55 a code 80. V obou případech je to 2.0mm
Jenom code 55 má dvojitou patu, takže spojka je níž, než jsi si myslel.

Jak říká jedno staré přísloví - kdo se moc ptá, málo googlí.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: N-ko kombinace kolejí

Příspěvekod senior » pát 06 úno, 2015 4:40 pm

Pánové Beda a fulda, zdravím.
Moc děkuji za vaše odpovědi - to NENÍ žádná ironie - prostě jsem nikdy kolej code 55 neměl v ruce a jak je nasazená spojka jsem netušil (zvlášť, když jsem někde viděl u jiného kolejiva (výrobce si nepamatuji) spojky ve tvaru "z" pro vyrovnání výšek. V každém případě jste mi to ujasnili a tím pádem pomohli. po čtyřiceti letech
se v mašinkách začínám znovu hrabat a nestačím se divit! To budou ještě dotazy (70-sátka dávno za mnou a chemik a DCC - to je kombinace)! Nic méně, dál není co řešit, ještě jednou dík, zase jsem o něco chytřejší.
senior
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon 03 lis, 2014 8:09 am

kombinace kolejí N

Příspěvekod klok0577 » stř 09 pro, 2015 1:25 pm

Dobrý den,
chtěl bych dětem zrenovovat staré kolejiště
jako základ jsem pořídil panel, ktetý je moc pěkně řešený.
Ale je na něm jen cca 50 procent koleji, zbytek je odstraněn.
Chtěl bych se zeptat jestli zvolit pro doplnění koleje
Fleischmann, nebo Peco, jsou asi nejrozšířenější co jsem se díval
do nabídek obchodu. Poprosil bych o radu jaké kleje zvolit aby šli napojit na stávající.
Na panelu je kombinace původních profil. kolejí Arnold s kolejemi Roco. Tyto na sebe navazují
velmi dobře. Vůbec se nevyznám v současném značení, jde mi aby seděla výška kolejí,
ptofil. např u peco jsem slyšel že mají dvojitou patku, já mám klasický I ptofil.
V příloze je foto včetně rozměrů stávajících kolejí. Díka za radu ohledně značky
výrobce kolejí a o to co má byt v označení aby seděla výška. Koleje bych rád koupil přes
e-shop tudiž na místě nemůžu porovnat. Díky moc.
Přílohy
Roco.JPG
Roco.JPG (68.67 KiB) Zobrazeno 4291 krát
Arnold.JPG
Arnold.JPG (79.11 KiB) Zobrazeno 4291 krát
klok0577
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 12 srp, 2010 2:19 pm

Re: N-ko kombinace kolejí

Příspěvekod fulda » stř 09 pro, 2015 1:57 pm

Mi to posouváte pod rukama.

Kolejivo Roco se dnes prodává jako Fleischmann bez podloží (má označení 222xx)
Co se týká přechodu, tak je to celkem jedno, pokud mají stejné CODE, tak celkem pasují do sebe. A pokud nemají, tak se dá použít přechodová spojka.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Předchozí

Zpět na Začátečnické dotazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků